Ποδήλατο

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Σάκη, σκέτο έκτρωμα, εμένα δεν με αρέσουν οι γραμμές του, ντίπ!!
ούτε εμένα να πω την αμαρτία μου.
σε τι κόσμο ζούμε, πως θα ανέβουμε βάθρο ...
Εμένα πάλι μου θυμίζει κριάρι, που έχει πάρει φόρα και ετοιμάζεται να ρίξει κουτουλιά... :geek:
Εμ τι περιμένς από ανθρώπους χωρίς ίχνος γυαλάδας μέσα τους...
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Προσπαθεί ο μικρός, του λείπει όμως το αυθεντικό αξάν :roflmao:
Εμ τι περιμένς από ανθρώπους χωρίς ίχνος γυαλάδας μέσα τους...
Ξέρς, τους γυαλιστερούς τους λατρεύω, κάποιες φορές όμως το παρακάνουν και σουλατσέρνουν σαν καρνάβαλοι
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Και στο τόπο τούτο συζητάμε ακόμα τα αυτονόητα.


 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Χειρότερα θα ήταν εδώ, εμείς έχουμε και το κακή νοοτροπία του "είμαι καλός οδηγός, δεν θα εμπλακώ ποτέ σε ατύχημα"
Το ακούω πολύ συχνά τελευταία...
 

Μηνύματα
73
Reaction score
27
Καλησπέρα σας κύριοι.
Κάποια πρόταση για ποδηλατικό κράνος;
Η φιλοσοφία/τεχνολογία mips μάλλον με πείθει....
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Θα σε προτείνω αυτό που έχω σχεδόν 3 χρόνια και είμαι απίστευτα ικανοποιημένος.
Αυτή η εταιρία στο παρελθόν με έσωσε τη ζωή Protone
Αν σε φαίνεται ακριβό, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο φθηνότερο αλλά επίσης πολύ καλό Mojito
Η τεχνολογία mips εμένα προσωπικά δεν με πείθει ντίπ
 

Μηνύματα
73
Reaction score
27
Θα σε προτείνω αυτό που έχω σχεδόν 3 χρόνια και είμαι απίστευτα ικανοποιημένος.
Αυτή η εταιρία στο παρελθόν με έσωσε τη ζωή Protone
Αν σε φαίνεται ακριβό, μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στο φθηνότερο αλλά επίσης πολύ καλό Mojito
Η τεχνολογία mips εμένα προσωπικά δεν με πείθει ντίπ
Σε ευχαριστώ.
Προκύπτουν πολλοί τύποι πάντως στα links που σύστησες :)
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Βέβαια όπως καταλαβαίνεις υπάρχουν άπειρες επιλογές σε κράνος, σου πρότεινα όμως τη kask ως εταιρία διότι ασχολείται αποκλειστικά με το αντικείμενο.
Το protone έχει τρομερή εφαρμογή και πιστεύω πως τη δύσκολη ώρα θα είναι και πολύ ασφαλές. Είναι όμως αρκετά ακριβό διότι προτιμάτε από αρκετούς αθλητές για όλα τα παραπάνω και για τη αεροδυναμική που προσφέρει
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Αυτό Σάκη και αν είναι αρκετά ύποπτο, πως γίνεται μια εταιρία που ασχολείται αποκλειστικά με κράνος να μη έχει κάνει ακόμα εφαρμογή τη τεχνολογία mips.
Μήπως εντέλει δεν κάνει και τόση διαφορά στη ασφάλεια?
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Αυτό Σάκη και αν είναι αρκετά ύποπτο, πως γίνεται μια εταιρία που ασχολείται αποκλειστικά με κράνος να μη έχει κάνει ακόμα εφαρμογή τη τεχνολογία mips.
Μήπως εντέλει δεν κάνει και τόση διαφορά στη ασφάλεια?
Πιστεύω πως η kask σαν πιό αγωνιάρικη εταιρεία δεν θα πάει εύκολα σε τεχνολογίες που προσθέτουν βάρος στα κράνη της. Κατά τα λοιπά περιμένω ένα specialized prevail 3 mips οπότε μόλις το πάρω στα χέρια μου θα το εξετάσω και θα σου πω αν το mips μπορεί να αποτρέψει πιθανή εγκάρσια νευροαξονική κάκωση
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Δεν έχει μαναχά αγωνιάρικα κράνη βρε Σάκη, στη τελική αν όντως έκανε σοβαρή δλειά το mips δεν πιστεύω πως θα ήταν σοβαρό θέμα τα 30-40 gr.
Εμένα αυτός είναι κυρίως ο λόγος που δεν με έχει πείσει αυτή η τεχνολογία ασφαλείας,αν ήταν σωτήρια τεχνολογία η kask θα ήταν από τις πρώτες εταιρίες που θα το έκαναν εφαρμογή
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Δεν έχει μαναχά αγωνιάρικα κράνη βρε Σάκη, στη τελική αν όντως έκανε σοβαρή δλειά το mips δεν πιστεύω πως θα ήταν σοβαρό θέμα τα 30-40 gr.
Εμένα αυτός είναι κυρίως ο λόγος που δεν με έχει πείσει αυτή η τεχνολογία ασφαλείας,αν ήταν σωτήρια τεχνολογία η kask θα ήταν από τις πρώτες εταιρίες που θα το έκαναν εφαρμογή
Δεν ξέρω... πάντως mips με κάποιο αποτέλεσμα σε κράνος κάτω από 250€ δεν μπαίνει... τα 40-50γρμ σε συγκριτικά περιοδικών που διαβάζει ο κόσμος ο αγωνιάρικος και ψωνίζει είναι πολλά Χρήστο...
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.053
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top