Ποια μάρκα ελαστικών εμπιστεύεστε συνήθως;


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.575
Reaction score
30.963
Εγω κανω λιγα χιλιομετρα -κατι σαν 5000, και αν, τον χρονο- (και τα εχω 2,5 χρονια) και ετσι δεν μπορω να πω για την αντοχη τους.
Επισης με ενδιαφερει πολυ να πηγαινω στον ανετα προορισμο μου με καθε καιρο , και με το audi 4x4 εχω τα εχω καταευχαριστηθει, σε στεγνο βρεγμενο χιονισμενο :).Προσωπικα θα τα ξανααλαξω με τα ιδια ,αν δεν εχει υπαρξει
αλλη μαρκα που να βγαλει κατι αντιστοιχο .
 

Μηνύματα
4.112
Reaction score
3.650
Εγω κάνω απο Μάιο με Σεπτέμβριο 15.000 και άλλες 2-3000 τον υπόλοιπο χρόνο. Θα ήθελα και εγω να μην έχω πρόβλημα ανεξάρτητα τον προορισμό και την εποχή αλλα στην ουσία το θέμα ειναι οικονομικό .
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.210
Σε διάσταση 244/45/17 η διαφορά σε άνεση μεταξύ συμβατικού και run flat ελαστικού είναι ανεπαίσθητη!
Τα Goodyear asymmetric 3 έχουν δείξει καλό χαρακτήρα στα πρώτα 15Κ Km.
 


Μηνύματα
4.112
Reaction score
3.650
Τα Goodyear asymmetric 3 δεν βγαίνουν στην διάσταση μου.........

Τα Hankook Ventus Prime 3 K125 ενδιαφέρον με πολύ καλές κριτικές από τους χρήστες. Αν υπάρχουν σε παρόμοια τιμή μπαίνουν και αυτά στην λίστα.
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Τα Hankook Ventus Prime 3 K125 ενδιαφέρον με πολύ καλές κριτικές από τους χρήστες..
Τα φοραω σε 205/55/16.Ειναι πολυ καλο ελαστικο.Μαλακο χωρις κοπανηματα,χαμηλο θορυβο στην καμπινα και στον βρεγμενο δρομο ποτε δεν με εκανε να τρομαξω,αφου κραταει πολυ καλα.
Σε στεγνο δρομο ειναι οπως και ολα τα υπολοιπα,δηλ θα σκοτωθεις αν πας στις στροφες με 300 χλμ και οχι οπως μπορει το αμαξι σου.
 

Μηνύματα
4.112
Reaction score
3.650
Οι κριτικές χρηστών τα συγκρίνουν με μια κατηγορία τιμής πάνω αντίστοιχα ελαστικά. Και είναι στην ίδια τιμή οπότε μάλλον καταλήγω εκεί.
 


Μηνύματα
112
Reaction score
31
Τελικά λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας του hankook για αρκετό καιρό θα πάω για το yokohama.
¨Εβαλα πρόσφατα hankook ventus prime 3 k 125 σε διάσταση 205-55-16.Με λίγο ψάξιμο υπάρχει διαθεσιμότητα.Μακρυά από primacy , energy saver goodyear .Τα έχω δοκιμάσει.Προτείνω Hankook και πάλι Hankook.
 


Μηνύματα
138
Reaction score
78
Το καλύτερο ελαστικό που έχω βάλει εως τώρα ήταν το hankook evo v12 k120 το οποίο καταργήθηκε.
Εδώ και ένα χρόνο φοράω το hankook ventus prime 3 k 125 ... καλό λάστιχο αλλά καμία σχέση με το evo v12.
Προσωπικά εκπτώσεις στα ελαστικά δεν κάνω ούτε θα κάνω γιατί είναι θέμα ασφάλειας... κοίταξε και το καινούργιο evo12... δυστυχώς δεν βγαίνει στις δικές μου διαστάσεις.
Αν θέλεις πληροφορίες απο το κατάστημα που τα έβαλα μπορώ να σου πω, έχει πολλά hankook και συνεργάζεται άμεσα με την αντιπροσωπεία.

Για Michelin Pilot Sport 4 το σκέφτεσαι?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Για Michelin Pilot Sport 4 το σκέφτεσαι?
Αναρωτήθηκα αν παράγεται σ' αυτή τη διάσταση, ναι. :thumbsup:
Άριστα λάστιχα, αλλά απ' ό,τι κατάλαβα δεν θέλει να δώσει τόσα.
 

Μηνύματα
138
Reaction score
78
Αναρωτήθηκα αν παράγεται σ' αυτή τη διάσταση, ναι. :thumbsup:
Άριστα λάστιχα, αλλά απ' ό,τι κατάλαβα δεν θέλει να δώσει τόσα.
Όπως προείπα όχι εκπτώσεις στην ασφάλεια - ζωή...!!!
Στα 4 περίπου χρόνια που θα αλλάξει πάλι τα ελαστικά το επιπλέον κόστος που θα βγει το χρόνο είναι ελάχιστο...
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.210
Σε φίλο προτείνουν continental λάστιχα χειμώνα, δεν ξέρω ακριβώς τον τύπο, 225x65x17 αν δεν κάνω λάθος, έχεις κανείς άποψη;
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Τα Bridgestone T001 κυκλοφορουν σε 2 εκδοσεις με τον ιδιο κωδικο. Θεωρητικα τα φρεσκα ειναι της νεας γενιας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.412
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top