Προδότης...

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.756
Reaction score
83.587
Εδώ και 2 μέρες αντικατέστησα το iPhone μου με ένα Samsung Galaxy S4 Arctic Blue... :whistling:




Ο σπουδαιότερος λόγος ήταν η όρασή μου. Έχουν αρχίσει τα πρώτα κρούσματα πρεσβυωπίας. Επειδή φοράω φακούς επαφής (για μακριά) η κοντινή μου όραση γίνεται ακόμα χειρότερη. Οι 3,5 ίντσες του iPhone 4S δεν μου έφταναν. Ούτε οι 4 του iPhone 5. Στα κείμενα είχα πρόβλημα και κουραζόμουν. Οι 5 ίντσες του S4 είναι το όριο μεταξύ "ξεκούραστης" ανάγνωσης και φορητότητας.

Τα νέα iPhones που θα κυκλοφορήσουν σύντομα θα κινούνται, σύμφωνα με τις φήμες πάντα, στις ίδιες διαστάσεις οθόνης. Άρα η επιλογή του S4 ήταν μονόδρομος για μένα. Δεν γουστάρω καμία άλλη εταιρεία με Android συσκευές και φυσικά τα Windows τηλέφωνα τα θεωρώ αποτυχία.

Η έχθρα μου για το Android με ωθούσε να αναβάλλω συνεχώς τη μετάβαση εδώ και λίγους μήνες. Τελικά ενέδωσα αφού μου έγινε δώρο η συσκευή.

Τις εντυπώσεις μου θα τις γράψω τις επόμενες μέρες. Προς το παρόν είμαι ουδέτερος. Ούτε κρύο ούτε ζέστη.
Από τη τελευταία μου αρνητική εμπειρία με το Nexus S και το Android 2.3 το 2010, δεν μπορώ να πω πως άλλαξα άποψη.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προδότης...

Παρακαλώ το συντονιστή της κατηγορίας να μεταφέρει το νήμα αλλού,όπου θέλει!Δεν ανήκει αυτό στο iCorner!:biggrin:
Είχα κι εγώ μυωπία και φορούσα φακούς επαφής μέχρι πριν μερικά χρόνια.
Εκανα επέμβαση λέιζερ και σώθηκα.Οχι μόνο μηδενίστηκε η μυωπία,αλλά μου έκανε και πρόληψη για πρεσβυωπία,ώστε όταν εμφανιστεί να είναι ελάχιστη και πιθανόν να μην χρειαστώ γυαλιά.Μέχρι στιγμής αν και είμαι 46 ετών δεν μου έχει εμφανιστεί και μπορώ να απολαμβάνω το αγαπημένο μου iphone.
Κάνε το ίδιο Αλέξανδρε,νομίζω τώρα μπορεί να γίνει και διόρθωση πρεσβυωπίας.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Προδότης...

Α και κάτι ακόμη:
Τηνπροδοσία πολλοί αγάπησαν,τον προδότη κανείς!:biggrin:
Με πλήγωσες,με στεναχώρησες.
Πάω να βάλω ένα ουίσκυ,να πνίξω τον πόνο μου και να ξεχαστώ!:cry:
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Απάντηση: Προδότης...

Εδώ και 2 μέρες αντικατέστησα το iPhone μου με ένα Samsung Galaxy S4 Arctic Blue... :whistling:




Ο σπουδαιότερος λόγος ήταν η όρασή μου. Έχουν αρχίσει τα πρώτα κρούσματα πρεσβυωπίας. Επειδή φοράω φακούς επαφής (για μακριά) η κοντινή μου όραση γίνεται ακόμα χειρότερη. Οι 3,5 ίντσες του iPhone 4S δεν μου έφταναν. Ούτε οι 4 του iPhone 5. Στα κείμενα είχα πρόβλημα και κουραζόμουν. Οι 5 ίντσες του S4 είναι το όριο μεταξύ "ξεκούραστης" ανάγνωσης και φορητότητας.

Τα νέα iPhones που θα κυκλοφορήσουν σύντομα θα κινούνται, σύμφωνα με τις φήμες πάντα, στις ίδιες διαστάσεις οθόνης. Άρα η επιλογή του S4 ήταν μονόδρομος για μένα. Δεν γουστάρω καμία άλλη εταιρεία με Android συσκευές και φυσικά τα Windows τηλέφωνα τα θεωρώ αποτυχία.

Η έχθρα μου για το Android με ωθούσε να αναβάλλω συνεχώς τη μετάβαση εδώ και λίγους μήνες. Τελικά ενέδωσα αφού μου έγινε δώρο η συσκευή.

Τις εντυπώσεις μου θα τις γράψω τις επόμενες μέρες. Προς το παρόν είμαι ουδέτερος. Ούτε κρύο ούτε ζέστη.
Από τη τελευταία μου αρνητική εμπειρία με το Nexus S και το Android 2.3 το 2010, δεν μπορώ να πω πως άλλαξα άποψη.
Το Apple... iSight, δε βοηθάει; :tongue:

ΥΓ Με γεια!
 





Μηνύματα
414
Reaction score
118
Απάντηση: Προδότης...

Εγινα "προδότης" προ 2 μήνου επίσης. Αφησα στην άκρη το 5 για ένα Lumia 920. Το ξεπέρασα .. ο σκοπός αγιάζει τα μέσα βλέπεις.
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Απάντηση: Προδότης...

Εγινα "προδότης" προ 2 μήνου επίσης. Αφησα στην άκρη το 5 για ένα Lumia 920. Το ξεπέρασα .. ο σκοπός αγιάζει τα μέσα βλέπεις.
i φτου σου και συ..........:roflmao:
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Απάντηση: Προδότης...

Πάντως κι άλλος δικός μας "αλλαξοπίστησε" από το iOS στο Android πρόσφατα. Κι εννοώ πολύ δικός μας.
Αλλά... δεν το λέω. :tongue:
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Απάντηση: Προδότης...

...


Ο σπουδαιότερος λόγος ήταν η όρασή μου. Έχουν αρχίσει τα πρώτα κρούσματα πρεσβυωπίας. ...
Το mini έπρεπε να πάρεις! Στα 55 τί θα κάνεις; Θα πάρεις 32άρι tv-phone?? :biggrin:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.651
Reaction score
94.618
Απάντηση: Προδότης...

Στα 55 θα πάρει βιντεοπροβολέα Benqphone! :biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.756
Reaction score
83.587
Απάντηση: Προδότης...

Το mini έπρεπε να πάρεις! Στα 55 τί θα κάνεις; Θα πάρεις 32άρι tv-phone?? :biggrin:
Ως τότε όλες οι συσκευές θα έχουν flexible display. :biggrin:

Το mini, ποιο; Το S4; Αυτό παίζει στις διαστάσεις του iPhone. Είπαμε, δεν συγκρίνω την Apple με τους άλλους. Η οθόνη με έσπρωξε στην αλλαγή. Όχι ότι χάρηκα κιόλας. :cool:
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Απάντηση: Προδότης...

Πράγματι, τα flexible displays και τα OHMDs είναι το μέλλον. :thumbsup:


ΥΓ Το βιντεάκι στο τέλος της παρουσίασης της Samsung είναι βγαλμένο κατευθείαν από τα... υγρά (κι ανεκπλήρωτα) όνειρα των νέρντς: το γκάτζετ που "βγάζει" γκομενάκια. :roflmao:
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Προδότης...

Φιλαρακι, ασε τα περι πρεσβυωπιας κλπ στην ακρη! Αλλα διαβαζω εδω:
"Η έχθρα μου για το Android με ωθούσε να αναβάλλω συνεχώς τη μετάβαση εδώ και λίγους μήνες. Τελικά ενέδωσα αφού μου έγινε δώρο η συσκευή.":wink::roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.134
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top