Πρώτο Πικάπ

Μηνύματα
18
Reaction score
10
Ευχαριστω για τις προτασεις, οσον αφορα τους δισκους, θα δοκιμασω και το discogs. Οσους εχω παρει μεχρι τωρα, ειναι απο πωλητες στο ιντερνετ (απο Ελλαδα) ε τιμες 8 - 10 ευρω. Για ποια βελονα μου προτείνετε για αρχη? Budget μεχρι 100 ευρω, εκει καπου για αρχη.
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.872
.. ευγε νεε μου (αποτι καταλαβα) .. το Meteoro πνευμα του Paul P Fenech να εχει καλα το πικαπ σου και εσενα μαζι... 8-)
Απο μενα παρε οποια απο τις 2 θες ... τεινω προς τη grado (χωρις να μοιωνω την ορτοφον) .... μιας και οι δισκοι που κινηται το μπατζετ σου ειναι ταλαιπωρημενοι/μεταχειρισμενοι ...
 
Last edited:

Μηνύματα
18
Reaction score
10
.. ευγε νεε μου (αποτι καταλαβα) .. το Meteoro πνευμα του Paul P Fenech να εχει καλα το πικαπ σου και εσενα μαζι... 8-)
Απο μενα παρε οποια απο τις 2 θες ... τεινω προς τη grado (χωρις να μοιωνω την ορτοφον) .... μιας και οι δισκοι που κινηται το μπατζετ σου ειναι ταλαιπωρημενοι/μεταχειρισμενοι ...
Ωραια ευχαριστω και παλι! Θα την παραγγειλω μολις λυσω ενα προβληματακι που παρουσιαστηκε στο πικαπ!
 


Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Ωραια ευχαριστω και παλι! Θα την παραγγειλω μολις λυσω ενα προβληματακι που παρουσιαστηκε στο πικαπ!
Έλεγξες αν περιστρέφεται το ράουλο του μοτέρ κι αν το τροφοδοτικό του δίνει ρεύμα;
 





Μηνύματα
18
Reaction score
10
Έλεγξες αν περιστρέφεται το ράουλο του μοτέρ κι αν το τροφοδοτικό του δίνει ρεύμα;
Δεν κάνει τίποτα, το ράουλο γυρίζει κανονικά χειροκίνητα, δεν φαίνεται να έχει στραβωσει, μιας και δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ...Θα πάω στον "γιατρό" να το κοιτάξουν χαχα
 

Μηνύματα
127
Reaction score
134
Καλησπέρα και από μένα.
Σε ποιόν γιατρό;
Πρόσεξε πολύ και ρώτα πριν το πας για νοσηλεία γιατί κυκλοφορούν "γιατροί" που δεν είναι τίποτα παραπάνω από υπερτιμημένοι χασάπηδες...
Αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω το δικό μου, δια πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν ;)
 

Μηνύματα
18
Reaction score
10
Καλησπέρα και από μένα.
Σε ποιόν γιατρό;
Πρόσεξε πολύ και ρώτα πριν το πας για νοσηλεία γιατί κυκλοφορούν "γιατροί" που δεν είναι τίποτα παραπάνω από υπερτιμημένοι χασάπηδες...
Αν θέλεις μπορώ να σου προτείνω το δικό μου, δια πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν ;)
Ευχαριστω! Επειδη μενω Λαρισα, το πηγα σε εναν γνωστο, Καρατζιος λεγεται το καταστημα. Μολις μου εφτιαξε και εναν ενισχυτη που ειχα αφησει σε πολυ καλη τιμη. Θα δουμε τωρα τι μπορει να εχει και το πικαπ. Δεν με θελει παντως 2 στα 3 μηχανηματα προβληματικα χαχα
 

Μηνύματα
127
Reaction score
134
Αυτά τα έχουν τα παλιά μηχανήματα.
Θέλουν στοργή, φροντίδα, καλή συντήρηση και υπομονή. Αν είναι ποιοτικά δε θα σε απογοητεύσουν και θα ζήσουν για πολλά χρόνια ....
Εύχομαι το πικάπ να μην έχει κάτι σοβαρό και να απολαύσεις γρήγορα και χωρίς πολλά έξοδα τις μουσικάρες σου.

ΥΓ. Λάρισα ε; Θυμάμαι είχα περάσει από τη Λάρισα πριν από 15 περίπου χρόνια και είχα αγοράσει μάλιστα από το Rock City και βινύλιο. Υπάρχει ακόμα;
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.457
Reaction score
50.619
1580727079406.png



 

ika

News
Μηνύματα
14.036
Reaction score
13.000
To 166 πιστεύω αξίζει να φτιαχτεί


 

Μηνύματα
18
Reaction score
10
Αυτά τα έχουν τα παλιά μηχανήματα.
Θέλουν στοργή, φροντίδα, καλή συντήρηση και υπομονή. Αν είναι ποιοτικά δε θα σε απογοητεύσουν και θα ζήσουν για πολλά χρόνια ....
Εύχομαι το πικάπ να μην έχει κάτι σοβαρό και να απολαύσεις γρήγορα και χωρίς πολλά έξοδα τις μουσικάρες σου.

ΥΓ. Λάρισα ε; Θυμάμαι είχα περάσει από τη Λάρισα πριν από 15 περίπου χρόνια και είχα αγοράσει μάλιστα από το Rock City και βινύλιο. Υπάρχει ακόμα;
Μακαρι να μην εχει τιποτα. Εχει κλεισει χρονια τωρα το Rock City.. Δυστυχως δεν εχουμε τιποτα αλλο αξιολογο, παρα μονο ενα ''φονια'', που το εχει εκμεταλλευτει και χρεωνει ολους τους δισκους 20+ ευρω
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.872
.. τοσο εχουν οι καινουριοι δισκοι απο το εξωτερικο ... καλωσηρθες στη πραγματικοτητα :)
φονιαδες των λαων βινυλιολατρες.. (Α)
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.099
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top