Πυρκαγιές, πλημμύρες, φυσικές καταστροφές

Μηνύματα
18.933
Reaction score
13.306
Όπως όλοι θυμόμαστε, πριν καιρό ο Πολάκης είχε φωνάξει στους δημοσιογράφους "μόνος μου και όλοι σας, σας έχω!!!"

Προφανώς δεν είχε γνωρίσει την περίπτωση "Σώτος".

Τον Σώτο που ΔΕΝ στηρίζει Τσίπρα. :roflmao: :roflmao: :roflmao:

Σώτο γερά!!!! :neo:
Είναι εντυπωσιακό πάντως, ότι τα γράφετε όλα αυτά, με αυτό το ύφος, ως να είστε ανεξάρτητοι και αντικειμενικοί παρατηρητές, το τρίτο μάτι από ψηλά, κι όχι κάποιοι που απλά υποστηρίζουν ένα διαφορετικό κόμμα, και βρήκαν αντίπαλο να τα γράφουν! :rolleyes:
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΤΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΝΗΘΙΚΟΤΗΤΑ, ΠΡΟΣΤΥΧΙΑ ΚΑΙ

ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ.....

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΜΟΥΜΤΖΗΣ.

ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΚΑΙ ΕΥΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΡΕΤΑΛΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΥΣ ΝΕΚΡΩΝ!!!!

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΝΤΖΑΣ....

ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΟΥΝ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΦΑΛ...ΤΑ ΞΕΠΟΥΛΗΤΑΡΙΑ!!!

ΕΝΑ ΠΕΡΣΙΝΟ ΣΚΙΤΣΟ ΠΟΥ ΚΑΘΡΕΦΤΙΖΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΤΗΝ ΓΕΛΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

ΤΩΝ ΖΑΙΩΝ....


ΤΣΙΠΡΑΣ  ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ.jpg

ΔΩΣΤΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΚΑΜΕΝΑ ΚΟΛΟΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΓΕΛΟΙΟΔΕΣΤΕΡΟΥ....
 

gid

Μηνύματα
7.318
Reaction score
8.541
Είναι εντυπωσιακό πάντως, ότι τα γράφετε όλα αυτά, με αυτό το ύφος, ως να είστε ανεξάρτητοι και αντικειμενικοί παρατηρητές, το τρίτο μάτι από ψηλά, κι όχι κάποιοι που απλά υποστηρίζουν ένα διαφορετικό κόμμα, και βρήκαν αντίπαλο να τα γράφουν! :rolleyes:
Είδες πριν περίπου 5 χρόνια τον αγώνα Connor McGregor vs. Floyd Mayweather?

Ο μαυρούλης τον άφησε τον ξανθό τον φαφλατά να χτυπιέται για 5-6 γύρους... Μέχρι που ο ξανθούλης κουράστηκε.... Μετά τον έκανε τόπι....

Άστους λοιπόν να κουραστούνε.... Προς το τέλος της εβδομάδας, μετά την 4η-5η ολονυκτία (την 1η τη βγάλαμε χθες), θα τους δείξεις εσύ.... Εκεί που θα έχουν πια λαλήσει, θα βγάλεις από το μανίκι τα επιτεύγματα του ΤΣΥΡΙΖΑ σε οικονομία και εθνικά και θα ψάχνουν τα αυγά και τα καλάθια.... :thumbsup:
 

Μηνύματα
18.933
Reaction score
13.306
Όχι, δεν έχω ιδιαίτερη αγάπη σε τέτοια αθλήματα, γενικότερα, σπανίως παρακολουθώ οτιδήποτε αθλητικό στην τηλεόραση...

Τώρα τα άλλα, δεν καταλαβαίνω τι λες. Απαντώ όταν μου μιλάνε, ιδιαίτερα όταν αναφέρουν κι το όνομα μου, σα να επιδιώκουν απάντηση. Απλά δεν φεύγω κι εύκολα από μία συζήτηση, όσο υπάρχουν απαντήσεις...

Είναι πολύ απλό πάντως αν δεν γουστάρει κάποιος τη συζήτηση μαζί μου, σταματά να μου απαντά, σταματώ κι εγώ! Ας μην ασχολείται, δεν είναι υποχρεωτικό.
 





Μηνύματα
18.933
Reaction score
13.306
Τα ψάχνεις πολύ τα τρόλια ε; μέχρι να βρεις το πιο καλό για κάθε περίπτωση... :rolleyes:
 





Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Είναι εντυπωσιακό πάντως, ότι τα γράφετε όλα αυτά, με αυτό το ύφος, ως να είστε ανεξάρτητοι και αντικειμενικοί παρατηρητές, το τρίτο μάτι από ψηλά, κι όχι κάποιοι που απλά υποστηρίζουν ένα διαφορετικό κόμμα, και βρήκαν αντίπαλο να τα γράφουν! :rolleyes:
Εντάξει βρε Σώτο... Πες μας εσύ λοιπόν, ποιό ήταν το έργο του ΣΥΡΙΖΑ και ειδικά ως προς την αντιμετώπιση φυσικών καταστροφών όπως οι πυρκαγιές και οι πλημμύρες, πότε και πώς τα αντιμετώπισε καλύτερα απο τη τρέχουσα κυβέρνηση σε αντίστοιχες περιπτώσεις. Γιατί, μη τα ξαναλέμε, Μάτι 18 και Πεντέλη 2022 είχαν τα ίδια χαρακτηριστικά. Για πες!
 

Μηνύματα
18.933
Reaction score
13.306
Φαίνεται δεν σου αρκεί η "αντιμετώπιση" των περυσινών πυρκαγιών, με το ρεκόρ καμένων για πολλά έτη, των 1.300.000 στρεμμάτων... θέλεις και συγκρίσεις.

 


Μηνύματα
18.933
Reaction score
13.306
Όχι, δεν ήταν με 0 νεκρούς... είχε, αλλά τους ξεχνάτε... ήταν λίγοι και ήταν επί ΝΔ φυσικά... οπότε η μνήμη (σας) τους φιλτράρει. :rolleyes:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Φαίνεται δεν σου αρκεί η "αντιμετώπιση" των περυσινών πυρκαγιών, με το ρεκόρ καμένων για πολλά έτη, των 1.300.000 στρεμμάτων... θέλεις και συγκρίσεις.

Ποιο κατά τη γνώμη σου ήταν το λάθος που έκανε ο κρατικός φορέας ως προς τις περσινές φωτιές ( προφανώς μας ενδιαφέρουν αυτές της Εύβοιας και της Βαρυμπόμπης )?
Όχι, δεν ήταν με 0 νεκρούς... είχε, αλλά τους ξεχνάτε... ήταν λίγοι και ήταν επί ΝΔ φυσικά... οπότε η μνήμη (σας) τους φιλτράρει. :rolleyes:
Είχε πέρυσι νεκρούς απο φωτιές και δεν το μάθαμε; Για λέγε!!!
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.959
Reaction score
6.684
Είχε πέρυσι νεκρούς απο φωτιές και δεν το μάθαμε; Για λέγε!!!
Υπήρχε όντως ένας:

Στη Δροσοπηγή απ'ότι λέει, η οποία φυσικά είχε εκκενωθεί εγκαίρως. Προφανώς μπορεί να έμεινε πίσω με δική του ευθύνη για να σώσει το σπίτι του; Δεν ξέρω.

Συν άλλα 2 άτομα που πέθαναν από ατυχύματα, ένας εθελοντής στην Ιπποκράτειο που χτύπησε το κεφάλι του αν θυμάμαι καλά και άλλος ένας χειριστής μηχανήματος λέει, δεν έψαξα τις συνθήκες.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Υπήρχε όντως ένας:

Στη Δροσοπηγή απ'ότι λέει, η οποία φυσικά είχε εκκενωθεί εγκαίρως. Προφανώς μπορεί να έμεινε πίσω με δική του ευθύνη για να σώσει το σπίτι του; Δεν ξέρω.

Συν άλλα 2 άτομα που πέθαναν από ατυχύματα, ένας εθελοντής στην Ιπποκράτειο που χτύπησε το κεφάλι του αν θυμάμαι καλά και άλλος ένας χειριστής μηχανήματος λέει, δεν έψαξα τις συνθήκες.
Άρα, όχι θύματα απο τη πυρκαγιά. Δεν θυμάμαι, αλλά δέχομαι ότι υπήρξε ένα άτομο που κάηκε, ενώ είχε δοθεί εντολή εκκένωσης της περιοχής, άρα δεν κάηκε απο αμέλεια του κρατικού μηχανισμού. Οι υπόλοιποι δύο, τραυματίστηκαν. Δεν κάηκαν.
Άρα...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top