Πωλείται σε άριστη κατάσταση (ευχαριστώ Photoshop)

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Βρωμάει η δουλειά! Στην αγγελία του αναφέρει ότι τα έδωσε εκτός avsite 🤨 Μάλλον το έκανε γιατί έχει την φωλιά του λερωμένη.
Όχι όχι. Αν και έψαχνα 2-3 μήνες και είχα ψάξει τα πάντα εδώ μέσα, δεν είχα δει την αγγελία του. Το είδα εκτός AVSite και επικοινώνησα.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.979
Reaction score
2.914
Απλά ο @angelpery θα πρέπει να δώσει στον άνθρωπο τα χρήματα και να πληρώσει και την μεταφορά τους πίσω στην κατοχή του. Τέλος. Κάθε φορά που δίνω κάτι εδώ ακόμα και σε αυτά που χαρίζω λέω ότι αν για κάποιο λόγο δεν καλύπτει τον αγοραστή να με καλέσει πίσω να τα βρούμε. Όπως επίσης το συγκεκριμένο ηχείο με τόσα προβλήματα θα το χάριζα και όχι γιατί είμαι large αλλά γιατί έτσι γουστάρω. Ας δούμε όμως την εξέλιξη. Ιδού η Ρόδος ιδού και το πηδημα.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.311
Reaction score
42.044
Σε άριστη κατάσταση παντρεψα μια ξαδέρφημ, τη βάψαμε και από 30 χρόνο τη κάναμε να δείχνει τουλάχιστον 35, χωρίς τις μπογιές έμοιαζε 50 χρόνο...
Το ότι ήταν και στέρφα δεν το είπαμε ποτέ σε κανέναν...
 


Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.301
Δείχνει μικρότητα το να θέλεις να πιάνεις τους άλλους κορόιδο.
Βωβενάργκ, 1715-1747, Γάλλος γνωμικογράφος

Αν κάποιος χαμογελάει όλη την ώρα, μάλλον πουλάει κάτι που δεν λειτουργεί.
George Carlin, 1936-2008, Αμερικανός κωμικός

Αν καταφέρεις να ξεγελάσεις κάποιον δεν σημαίνει ότι είναι χαζός. Απλά σημαίνει ότι δεν είσαι άξιος της εμπιστοσύνης του.
Τσαρλς Μπουκόφσκι, 1920-1994, Αμερικανός συγγραφέας
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Είναι εμφανώς γελοίο το να κρύβει ατέλειες του προς πώληση αντικειμένου με επεξεργασία φωτογραφίας, διότι αυτά θα φανούν, δε θα παραμείνουν κρυφά φορεβε.

Κι αυτό προκαλεί απλώς γέλια. 🤣

Πέραν από γελοίο όμως, είναι προφανές πως πρόκειται για κουτοπονηριά με δόλο, ώστε να πουλήσει σε υψηλότερη τιμή κάτι που αλλιώς, αν ήταν ειλικρινής, θα έπρεπε να το "σκοτώσει" για να "φύγει".

Κι αυτό αποτελεί απάτη. Κι έχει συνέπειες..😎
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.941
Reaction score
41.211
Γιάννη φίλε μου, αν δεν λυθεί όπως πρέπει και θέλεις το θέμα θα πρέπει να δημοσιοποιηθούν τα στοιχεία του πωλητή. Όχι από σένα αλλά από κάποιον χάκερ που με δόλιο λογισμικό μπήκε στον υπολογιστή σου και από κει στο λογαριασμό σου στο φόρουμ. Ώστε να μάθουμε κι οι υπόλοιποι ποιος εκεί έξω είναι καλός στο photoshop.
Μπορεί να τον χρειαστούμε κάποια στιγμή να μην ξέρουμε που να τον βρούμε; :whistling:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.558
Reaction score
30.817
Πέρα από την πλάκα τώρα, άλλο η παραπλανητική με - και καλά- υποκειμενικούς αξιολογικούς όρους περιγραφή, άλλο το να παραλείπει κάνεις να επισημάνει ή να φωτογραφίσει τις ατέλειες (που και εκεί υπάρχει ζήτημα) , και άλλο το ξεκάθαρο ποινικό αδίκημα. Γιατί τι είναι η φωτοσοπια για απόκρυψη ατελειών του προς πώληση αντικειμένου.
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.698
Κι αφου "αλλο η αριστη κατασταση για εσενα και αλλο για εμενα", συμφωνα με τον πωλητη, -υπονοωντας οτι το ηχειο ειναι οντως αριστο, αλλα ο αγοραστης ιδιοτροπος- γιατι εχει υπαρξει τοση σπουδη απο μερους του προκειμενου να αποκρυψει τις φθορες με πολλαπλους τροπους (απο το να μη τις εχει βγαλει φωτο, απο το να μη τις λεει εκ των προταιρων, εως και το φωτοσοπ που ειναι φως-φαναρι για το δολο);

Ομως, δεν μιλαμε μονο για δολο, αλλα και για θρασος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.878
Reaction score
77.480
η πλάκα είναι ότι από την ώρα που άνοιξε ο Γιάννος αυτό το νήμα
ο @angelpery έχει μπει 2 φορές στο σάιτ....έχουν γίνει 3 αναφορές στο όνομά του με ειδοποίηση....
και δεν βλέπω ακόμα απάντηση....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Το "σε άριστη κατάσταση" είναι ένα και είναι αυτό του "σε κατάσταση βιτρίνας".
Σαν να βγήκε τώρα από το κουτί.
Και επειδή τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει στο 99% των περιπτώσεων, κανένα μεταχειρισμένο δεν είναι ούτε στα 9/10, που έλεγαν παλιά και τα sites του εξωτερικού.

Η επεξεργασία φωτογραφίας δηλώνει ξεκάθαρα απάτη.

Ντροπή.
 



Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Αγαπητέ Γιάννο, μπράβο σου που άνοιξες αυτό το νήμα, σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγώ σαν πωλητής νιώθω ντροπή και αισχρός και σαν αγοραστής θυμό και τσαντίλα.
Φυσικά δεν έχω πέσει θύμα τέτοιας απάτης δε θα πήγαινε ποτέ το μυαλό μου σαν πωλητής να εξαπατήσω με κόλπα (photoshop) οποιοδήποτε υποψήφιο αγοραστή, για περισσότερα λεφτά, και για μια τιμή ζούμε σε αυτή τη κοινωνία.
Φυσικά σε αυτή τη ζωή υπάρχουν και αυτοί οι τύποι ανάμεσά μας, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω ότι θα πρέπει να του το φέρεις κολλάρο, ... το λιγότερο ... και επειδή ο ΑΘΛΙΟΣ-ΑΛΙΤΗΡΙΟΣ μείνει Θεσ/νίκη βοηθήστε τον ρε παιδιά εσείς κι πάνω ..................... βρείτε που ακριβώς μένει !!!!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
άλλο το να παραλείπει κάνεις να επισημάνει ή να φωτογραφίσει τις ατέλειες (που και εκεί υπάρχει ζήτημα) , και άλλο το ξεκάθαρο ποινικό αδίκημα. Γιατί τι είναι η φωτοσοπια για απόκρυψη ατελειών του προς πώληση αντικειμένου.
Η παραπάνω πρόταση από τον φίλο μας τον δικηγόρο, είναι σαφής, και αρκεί.

Γιάννο, εγώ στη θέση σου, θα του έστελνα ένα καλής θέλησης συμβιβασμού γραπτό μήνυμα του πωλητή, να μου επιστρέψει τα λεφτά μου στο λογαριασμό μου, χωρίς να του επιστρέψω το προϊόν, μαζί με μια συγνώμη, εντός 3 ημερών, ώστε με αυτόν τον απλό κι εύκολο τρόπο να τα "βρούμε" εξωδικαστικα.

Αν δεν συμβιβαστεί με αυτήν την προτροπή, τότε θα του έριχνα μια αγωγή στο κεφάλι, έτσι για να περνάει η ώρα ευχάριστα.
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.525
Reaction score
5.711
Για αυτό δυστυχώς οι αγορές από ιδιώτες εξ' αποστάσεως λένε πως έχουν πολύ ρίσκο.

Έχω τύχει σε απατεωνίσκους και εγω στο παρελθόν μέχρι που αποφάσισα να μην τσιμπήσω ξανά σε εξ' αποστάσεως αγορές, αλλά ο Πέρης το πήγε σε άλλο επίπεδο...
 

Μηνύματα
700
Reaction score
1.698
η πλάκα είναι ότι από την ώρα που άνοιξε ο Γιάννος αυτό το νήμα
ο @angelpery έχει μπει 2 φορές στο σάιτ....έχουν γίνει 3 αναφορές στο όνομά του με ειδοποίηση....
και δεν βλέπω ακόμα απάντηση....
Βαλε και μια τριτη τωρα που τον βλεπω online να χαζευει αγγελιες :p
1649583188888.png
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
η πλάκα είναι ότι από την ώρα που άνοιξε ο Γιάννος αυτό το νήμα
ο @angelpery έχει μπει 2 φορές στο σάιτ....έχουν γίνει 3 αναφορές στο όνομά του με ειδοποίηση....
και δεν βλέπω ακόμα απάντηση....
Πολλοί χρήστες αγνοούν τις ειδοποιήσεις.
Μόλις κλειδώσω τις αγγελίες θα ενδιαφερθεί.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top