Πωλείται σε άριστη κατάσταση (ευχαριστώ Photoshop)


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Στο θέμα εδώ έχει μπει; Φαίνεται αυτό;
Όπως είναι ο τίτλος είναι πολύ πιθανό να μην τον έχει τραβήξει να μπει, μην κυττατε εμείς που τον ξέρουμε τον Γιαννο και είμαστε και κουτσομπόλες.
Αν μπειστην αρχή του τίτλου το μοντέλο του ηχείου τοτε θατου τραβήξει το ενδιαφέρον. Δεν το έχουν όλοι με τις ειδοποιήσεις, μην είμαστε άδικοι.
Εγώ νομίζω ότι είναι καλό παιδί και δεν είχε σκοπό να εξαπατήσει κάποιον, προφανώς ενοχλήθηκε η αισθητική του οταν είδε στη φωτογραφία τα σημάδια και σκέφτηκε να τα κρύψει γιατί δεν μπορουσε να βλέπει το ηχείο έτσι. Αν είναι και κάποιας ηλικίας συγχέεται λίγο η κατάσταση μεταξύ πραγματικότητας και φωτογραφίας και μετά από λίγο καιρό αυτά που φαντάζεσαι τα θεωρείς πραγματικότητα. Συμβαίνει ασυνείδητα και δεν ειναι για κρέμασμα.
Μολις διαβάσει το νήμα θα στείλει μήνυμα στον Γιαννο να του επιστρέψει τα χρήματα και να πάρει πίσω το ηχείο. Δεν αποκλείεται και να νιώθει ήδη άσχημα που αποχωρίστηκε το ηχείο του. Τα λεφτα τι να τα κάνει να τα βγάλει φωτογραφία να τα βλέπει; Αέρας ειναι και χάνονται, το ηχείο μένει και σε συντροφεύει στις πιο ωραίες στιγμές σου. Δεν ειναι το ίδιο. Να έχουμε λίγο ενσυναισθηση. Αμέσως να τον καταδικάσουμε και να του κλειδώνουμε και τις αγγελίες. Έλεος κάπου!
 
Last edited:


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Ναι ακριβώς!
Ευκολακι τότε μην αγχώνεσαι. Δώσε λίγο χρόνο πρώτα σε πρώτη φάση να δεις τι θα κάνει ο κύριος και αν δεν υπάρξει κάποια συνενόηση μπορείς να κινηθείς νομικά εις βάρος του προσώπου στο οποίο ανήκει ο λογαριασμός.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
3η μέρα….το νήμα….κ δεν βλέπω απάντηση
 




Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Συγνώμη αλλά δεν υπάρχει τηλ επικοινωνίας ?
Σίγουρα υπάρχει .
Θα μπορούσε να ενημερωθει ότι έχει ανοίξει θέμα και περιμένουν απάντηση του .
Εάν δεν απαντήσει στην επόμενη ώρα από την τηλ ενημέρωση του η γραπτώς με μύνημα τότε κάνετε ότι θέλετε .
Να ενημερωθει ότι εάν δεν γίνει η δέκτη η επιστροφή των χρημάτων και του προϊόντος ( θεωρώ ότι θέλει να το επιστρέψει έτσι ;;;) θα υποστεί τις νόμιμες κυρώσεις .
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Δεν είναι μόνο αυτό το θέμα (σίγουρα είναι κυρίως αυτό), αλλά η γενικότερη αντιμετώπισή του.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Έβλεπε και το παρόν θέμα σήμερα.
τον πρόσεξα κ εγώ...αλλά επέστρεψε στην αγγελία των jbl....μάλλον για ξεκάρφωμα
 

Μηνύματα
56
Reaction score
67
Προλάβατε να με λιθοβολήσετε και να με σταυρώσετε, δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω. Είναι αλήθεια ότι δεν είδα τις ειδοποιήσεις πιο νωρίς και τώρα που τις είδα θέλω να απαντήσω αν και δεν έχω πολλά να υπερασπιστώ.

Το παλικάρι που θέλει να στείλει όλη την θύρα 4 στο σπίτι μου πάντως για να με σαπίσει παρακαλώ να μην το κάνει για ένα ηχείο, κρίμα να δω τα ραδίκια ανάποδα... και ένας να έρθει θα τα καταφέρει άνετα.

Το ηχείο δεν το πούλησα στον Γιάννη σαν angelpery αλλά με ονοματεπώνυμο (μην βάζετε hacker, αν θέλουν οι διαχειριστές στέλνω ταυτότητα).
Με τον Γιάννη προηγήθηκαν τηλέφωνα και γραπτές συζητήσεις αρκετές, είχαμε κανονίσει και να έρθει ένας φίλος του από τον χώρο μου για να εξακριβώσει την κατάσταση του ηχείου και να το παραλάβει εκείνος για συσκευασία και αποστολή. Λυπάμαι που δεν έγινε έτσι τελικά και το έστειλα εγώ χωρίς να το δει με αποτέλεσμα να τον δυσαρεστήσω.
Για να απολογηθώ για το photoshop στο στεφάνι δεν υπάρχουν λόγια, μπορώ μόνο να παραδεχθώ δημόσια την βλακεία, μικρότητα, κουτοπονηριά μου, που με αθέμητο τρόπο προσπάθησα να κάνω πιο ελκυστικό το προς πώληση προϊόν.
Στον Γιάννη δεν σταμάτησα ποτέ να απαντάω στο chat ή να σηκώνω τηλέφωνα, έχω απολογηθεί ήδη επί προσωπικού πολλές φορές, έχω προτείνει να γίνει επιστροφή μέρος του ποσού για την επισκευή στις μπόρνες και αν τίποτε από όλα αυτά δεν τον ικανοποιεί μπορούμε να κανονίσουμε και την πλήρη επιστροφή του.
Παρόλα αυτά θέλω να ζητήσω δημόσια συγνώμη από όλη την κοινότητα. Τα τελευταία 2 χρόνια που ψάχνομαι λίγο περισσότερο με το hoby που όλοι αγαπάτε εδώ, έχω βοηθηθεί πάρα πολύ από τις συζητήσεις σας. Όλα τα μέλη που απευθύνθηκα ήταν ευγενέστατα και με βοήθησαν σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπισα στα setup μου. Έκανα γνωριμίες και φίλους και βρήκα μια τέλεια ασχολία. Τώρα αν θα συνεχίσω να συμμετέχω εδώ μέσα ως angelpery ή ως devilpery το αφήνω στην κρίση σας.
Γιάννη λυπάμαι ειλικρινά για άλλη μια φορά από την άσχημη εμπειρία που είχες μαζί μου και είμαι στην διάθεση σου για να λήξουμε το θέμα με όποιον τρόπο επιθυμείς.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Συγνώμη αλλά δεν υπάρχει τηλ επικοινωνίας ?
Σίγουρα υπάρχει .
Θα μπορούσε να ενημερωθει ότι έχει ανοίξει θέμα και περιμένουν απάντηση του .
Εάν δεν απαντήσει στην επόμενη ώρα από την τηλ ενημέρωση του η γραπτώς με μύνημα τότε κάνετε ότι θέλετε .
Να ενημερωθει ότι εάν δεν γίνει η δέκτη η επιστροφή των χρημάτων και του προϊόντος ( θεωρώ ότι θέλει να το επιστρέψει έτσι ;;;) θα υποστεί τις νόμιμες κυρώσεις .
το νήμα ο Γιάννος δεν το άνοιξε για το συγκεκριμένο μέλος που τον κορόιδεψε

αλλά για να προσέξουν κ τα άλλα μέλη
και να δουν μέχρι που μπορεί να φτάσει κάποιος για να πουλήσει την πραμάτεια του.....

ο @angelpery οφείλει εξηγήσεις
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Προλάβατε να με λιθοβολήσετε και να με σταυρώσετε, δεν ξέρω σε τι να πρωτοαπαντήσω. Είναι αλήθεια ότι δεν είδα τις ειδοποιήσεις πιο νωρίς και τώρα που τις είδα θέλω να απαντήσω αν και δεν έχω πολλά να υπερασπιστώ.

Το παλικάρι που θέλει να στείλει όλη την θύρα 4 στο σπίτι μου πάντως για να με σαπίσει παρακαλώ να μην το κάνει για ένα ηχείο, κρίμα να δω τα ραδίκια ανάποδα... και ένας να έρθει θα τα καταφέρει άνετα.

Το ηχείο δεν το πούλησα στον Γιάννη σαν angelpery αλλά με ονοματεπώνυμο (μην βάζετε hacker, αν θέλουν οι διαχειριστές στέλνω ταυτότητα).
Με τον Γιάννη προηγήθηκαν τηλέφωνα και γραπτές συζητήσεις αρκετές, είχαμε κανονίσει και να έρθει ένας φίλος του από τον χώρο μου για να εξακριβώσει την κατάσταση του ηχείου και να το παραλάβει εκείνος για συσκευασία και αποστολή. Λυπάμαι που δεν έγινε έτσι τελικά και το έστειλα εγώ χωρίς να το δει με αποτέλεσμα να τον δυσαρεστήσω.
Για να απολογηθώ για το photoshop στο στεφάνι δεν υπάρχουν λόγια, μπορώ μόνο να παραδεχθώ δημόσια την βλακεία, μικρότητα, κουτοπονηριά μου, που με αθέμητο τρόπο προσπάθησα να κάνω πιο ελκυστικό το προς πώληση προϊόν.
Στον Γιάννη δεν σταμάτησα ποτέ να απαντάω στο chat ή να σηκώνω τηλέφωνα, έχω απολογηθεί ήδη επί προσωπικού πολλές φορές, έχω προτείνει να γίνει επιστροφή μέρος του ποσού για την επισκευή στις μπόρνες και αν τίποτε από όλα αυτά δεν τον ικανοποιεί μπορούμε να κανονίσουμε και την πλήρη επιστροφή του.
Παρόλα αυτά θέλω να ζητήσω δημόσια συγνώμη από όλη την κοινότητα. Τα τελευταία 2 χρόνια που ψάχνομαι λίγο περισσότερο με το hoby που όλοι αγαπάτε εδώ, έχω βοηθηθεί πάρα πολύ από τις συζητήσεις σας. Όλα τα μέλη που απευθύνθηκα ήταν ευγενέστατα και με βοήθησαν σε όποιο πρόβλημα αντιμετώπισα στα setup μου. Έκανα γνωριμίες και φίλους και βρήκα μια τέλεια ασχολία. Τώρα αν θα συνεχίσω να συμμετέχω εδώ μέσα ως angelpery ή ως devilpery το αφήνω στην κρίση σας.
Γιάννη λυπάμαι ειλικρινά για άλλη μια φορά από την άσχημη εμπειρία που είχες μαζί μου και είμαι στην διάθεση σου για να λήξουμε το θέμα με όποιον τρόπο επιθυμείς.
προσωπικά....
παρόλο αυτό που έγινε.....
σου δίνω συγχαρητήρια που είχες τα κάκαλα να παραδεχτείς ότι έκανες :thumbsup:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.557
Ως σαλονικιός και γω, να πω ότι όσον αφορά το φοτοσοπ, το παρακάτω με καλύπτει:
Για να απολογηθώ για το photoshop στο στεφάνι δεν υπάρχουν λόγια, μπορώ μόνο να παραδεχθώ δημόσια την βλακεία, μικρότητα, κουτοπονηριά μου, που με αθέμητο τρόπο προσπάθησα να κάνω πιο ελκυστικό το προς πώληση προϊόν.
Και όσον αφορά την συγκεκριμένη πώληση, επίσης με καλύπτει το παρακάτω:
Στον Γιάννη δεν σταμάτησα ποτέ να απαντάω στο chat ή να σηκώνω τηλέφωνα, έχω απολογηθεί ήδη επί προσωπικού πολλές φορές, έχω προτείνει να γίνει επιστροφή μέρος του ποσού για την επισκευή στις μπόρνες και αν τίποτε από όλα αυτά δεν τον ικανοποιεί μπορούμε να κανονίσουμε και την πλήρη επιστροφή του.
Καλώς ή κακώς, δις ιζ σαλόνικα ρε.

Screenshot_1-6-1024x513~2.jpg


Το νου σας εκεί στους νότιους. 😁
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.136
Reaction score
18.945
Nα πουλήσεις σαλάτα για εξοχικό με τα λόγια σαν τον Jonathan στο Masterchef οκ..
Δαγκώνεται..
1-73.jpg

Το photoshop ήταν μεγάλο φάουλ.
Τουλάχιστον σωστά προσφέρθηκες να τα βρείτε..
Είναι κρίμα για μια βλακεία η χαρά της πώλησης ή μιας νέας αγοράς να γίνεται καπνός.
Έχουμε αρκετά να μας ''χαλάνε'' τριγύρω.



Καλώς ή κακώς, δις ιζ σαλόνικα ρε.
Το νου σας εκεί στους νότιους. 😁
Εσύ αν έχεις βρει τίποτα καλά μανιτάρια εκεί στην εξοχή τα θέλουμε κι εμείς.. :roflmao:
:lolsign:
 




Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Εγω που ειμαι νότιος πάντως λέω οτι απο τότε που βγήκε το συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο...

Δεν ειναι τα 500-1000 ευρώ που στη τελική τα καις, είναι οτι του ανθρωπου αφενός του γ@μησε τη χαρά, αφετέρου τον θεώρησε φόρα-παρτίδα μαλ@κα.

Θα πω το μακρύ μου κι εγώ, ενα reputation σύστημα για τις αγγελίες δεν θα ήταν καθόλου κακή ιδέα.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.713
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top