Πόρτες Ασφαλείας

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Καλημεριζω το φορουμ και μπαινω απευθειας στο θεμα!

Ενδιαφερομαι να αλλαξω την πορτα του σπιτιου μου,εσωτερικη δηλαδη, και ψαχνοντας διαπιστωσα οτι επικρατει ενας κακος χαμος απο προσφορες και εγκαταστασεις προιοντα κτλ.. Εχω μπατζετ 1000ευρω και θα ηθελα να μου πειτε ποιοι απο εσας γνωριζουν επι του θεματος η ειχαν αντιστοιχη εμπειρια και τι διαλεξαν. Ευχαριστω!
 



Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.783
Πριν δυο χρονια εβαλα στο πατρικο πορτα ασφαλειας και την πηρα στον balomenos doors.Aν θυμαμαι καλα πηγε στα 1280 ευρω μαζι με την κλειδαρια ασφαλειας αυτη....http://www.balomenosdoors.gr/kleidaria-asfaleias-axi-home-3d.html

Ηρθαν και ξηλωσαν την παλαια πορτα και τοποθετησαν την νεα χωρις να κανουν καμμια ζημια,και φυσικα χωρις κανενα μπαλωμα. Εχω μεινει ευχαριστημενος απο την κατασκευη,και την εξυπηρετηση τους.

Δεν θυμαμαι το μοντελο της πορτας.Αν βρω την αποδειξη θα σου πω.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
765
εγω να πω οτι αμα θελουν να μπουν, μπαινουν...

ο αδερφος μου στο καινουργιο σπιτι εβαλε ασφαλειας...1200 ευρα..μπηκαν κανονικα πριν ενα μηνα και τον "νοικοκυρεψαν"...χωρις παραβιαση...και στον 4ο οροφο

απ οτι μας ειπε η σημανση, εχουν πασπαρτου κλειδια και ανοιγουν σαν τους κυριους...ειδικα αν η κλειδαροτρυπα ειναι με "παχυ" κλειδι, ωστε αναγκαστικα να εχει και καποιο "ανοιγμα" παραπανω...

μας ειπαν καλυτερα το κλειδι να ειναι οσο πιο λεπτο γινεται, ετσι ωστε και η κλειδαροτρυπα να ειναι μικρη σε ανοιγμα-παχος...

τωρα τι απ ολα αυτα ισχυει, δε ξερω...

τσαμπα φραγκα παντως για μενα οι πανακριβες πορτες...βαλε μια σχετικα απλη και κανα συναγερμο να "συμπληρωνει"
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Εσωτερική εννοείς ότι είναι σε διαμέρισμα?

Εγώ (μετά από διαρρηξη) άλλαξα πόρτα (2ος όροφος διόροφου) και κόστισε 1200 ευρώ με την κλειδαριά από την PORT ARME. Δεν έχω παράπονα. Νομίζω αρχίζουν από 800 ευρώ αλλά ανεβαίνουν ανάλογα με την ποιότητα... Δώσε βάση στην κλειδαριά...
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
κανεις δεν εχει βαλει πορτα ρε παιδες?? o_Oo_O
Ναι αλλά όχι ασφαλείας. :p
την περιμενα απο σενα αυτη την απαντηση....θα σου δειξω εγω...θα δεις τι θα παθεις! βρωμερη σκουλικαντερα! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:
Ο Ζιζικ δεν χρειάζεται πόρτα ασφαλείας
Εχει σκυλιά ασφαλείας:p
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
για κανα πρεζονι καλη ειναι ......
για παραπανω κανει οτι τα ακριβα βυσματα....
ψυχολογικοι λογοι
περα απο τα αντικλειδια
αν ειναι σε εσωτερικο χωρο ανοιγει χωρις αντικλειδια - ιδρωτες .......
ανοιγει χωρις καν να την αγγιξεις...............
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Πριν 4-5 χρονια ειχαμε βαλει Ιταλικη Protecta απο τον Κασσιματη (Πειραια)με ηχομονωση επισης.
Τωρα βλεπω οτι, εχει τις dierre
http://www.kasimatisdoors.gr/portes-asfaleias-italikes-dierre/
Δεν γνωριζω τωρα αν τις φτιαχνουν εδω.Εχει Protecta στην Παιανια ? θελει ερευνα...
http://www.protecta.gr/frontoffice/...17&cuser=D8EF589D-8FB8-4250-ABDD-7F31C1BCF83D
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΑΥΤΗΝ.....

http://www.portablock.gr/


ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΦΕΡΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΛΕΙΔΑΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
ΕΒΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ ΔΙΑΤΟΜΗΣ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΔΟΝΤΑΚΙΑ. ΣΥΝ 200 ΕΥΡΩ ΔΗΛΑΔΗ.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ....

http://www.siamo.gr/

Σ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Ν ΑΛΛΑΧΤΕΙ Η ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΡΙΤΟ ΑΤΟΜΟ.

Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ (ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙ ΑΛΛΟΥΣ) ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΟΡΜΑΛ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΩΣ ΒΟΗΘΗΤΙΚΗ.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΛΟΓΩ ΓΚΡΕΜΟΤΣΑΚΙΣΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΔΟΜΗΣ.
ΚΑΙ ΜΕ ΑΤΟΚΕΣ ΔΟΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.....
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας εκτος απο τον παλιοχαρακτηρα τον Zizik....γιατι ακομα θα παιζαμε τη μακρια γαιδουρα....:D:D:D
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Φίλε μου και πάλι 1000 ευρώ για τις ημερες μας ειναι πολλά λεφτα για μια πορτα. Να πας σε αυτον που πηγα εγώ. Μου πηρε πολυ πιο κατω απο τα χρηματα που ανεφερες εσυ και μου εδωσε και αποδειξη.
εβαλα με λιγοτερα,με εξτρα μονωση,πηρα κ αποδειξη και σταματησα να ενοχλω τους απο κατω!! σ ευχαριστω παντως!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
εβαλα με λιγοτερα,με εξτρα μονωση,πηρα κ αποδειξη και σταματησα να ενοχλω τους απο κατω!! σ ευχαριστω παντως!
Promotion καλέ. ;)
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλησπέρα και από μένα,το πρωτο μου
Εσωτερική εννοείς ότι είναι σε διαμέρισμα?

Εγώ (μετά από διάρρηξη) άλλαξα πόρτα (2ος όροφος διόροφου) και κόστισε 1200 ευρώ με την κλειδαριά από την PORT ARME. Δεν έχω παράπονα. Νομίζω αρχίζουν από 800 ευρώ αλλά ανεβαίνουν ανάλογα με την ποιότητα... Δώσε βάση στην κλειδαριά...
Καλησπέρα Φίλε,ειμαι απο Θεσσαλονικη και πριν 1 βδομάδα με λήστεψαν στο σπίτι 1ο όροφο παραβιάζωντας την πόρτα που ηταν παλια και τώρα είμαι σε αναζήτηση πόρτας, η μόνη εταιρία που μου μίλησε για το πόσο βασικό είναι να επενδύσω στην κλειδαρια είναι - Ενω είχα στο μυαλό μου να επενδύσω γύρω στα 500 ευρώ κατάλαβα οτι θα πρέπει να δώσω τα διπλάσια αν θελω να ειμαι ασφαλης 100%.Εσυ έμεινες ευχαριστημενος από την πόρτα σου απο Port Arme ? Λεω να τους πάρω τηλέφωνο και αυτους...
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Ναι έμεινα ευχαριστημένος εκτός από κάτι ψιλολεπτομέρειες αισθητικές.
Εμένα δεν είναι διαμέρισμα αλλά σπίτι με κανονική εξωτερική πόρτα στο 2ο όροφο.
Έχουν δίκιο για την κλειδαριά - βάλε ότι καλύτερο μπορείς.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.115
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top