Πόση την έχει; (Spin-off Κατασκευάζοντας το νέο μου «DIY» Rack)



Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.819
110000uf, ε? Τους κιοραταδες στη Bryston, κοροιδα μας πιάσανε. Μόλις 4x4700 uF ανα κανάλι. Μούφα το εργαλείο σε λέω!
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Ασε γιατί ο jbl έχει 12χ15000μf στο κανάλι. Βέβαια τους έχει πλάτη με πλάτη , αλλά και έτσι καλά είναι.
Γύρω στα 90000μf στο κανάλι. Πάλι παραπάνω έχει ο DENSEN. Φτου ρε γμτ μου.
 



leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Λέανδρε , άμα κλάσουν τα CORAL θα το νοιώσετε σαν μετάκαυση από F14, άστο δεν το θέλεις.
Εγκεφαλικό θα πάθεις. Και συ και ο Ντρέσιος.
Για μετακαυση δε ξέρω, για καύση νεκρών πάντως ψηφίστηκε πλέον επίσημα...
images (1).jpeg
 





Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.031
Αφού φαγωθήκατε να μετρήσετε τις π.....ς σας...
Χάθηκε κάποιος στο δάσος και μετά από περιπλάνηση ωρών βρέθηκε σε ένα απομονωμένο χωριό... ο καφενές ήταν ανοιχτός οπότε πήγε να φάει και να δει τι θα κάνει...
Εκεί που έτρωγε βλέπει κάτι γραμμές στο τραπέζι από μαχαιριές.
Ρωτάει πως έγιναν και οι χωρικοί του απαντούν: να... τα βράδια παίζουμε ένα παιχνίδι εδώ στην ερημιά, στεκόμαστε στην άκρη του τραπεζιού βγάζουμε τις π...ς μας και σημαδεύουμε με το μαχαίρι μέχρι που φτάνουν, όποιος την έχει μικρότερη, κάνει τη γυναίκα της βραδιάς.
Σκέφτεται λίγο ο τύπος, βλέπει και τις γραμμές, δεν του φάνηκαν μεγάλα τα μεγέθη, οπότε ζητάει να παίξουν και να παίξει κι αυτός.
Ξεκίνα του λένε οι άλλοι, βγάλτην να την μετρήσουμε... τη βγάζει όλο καμάρι και την ακουμπάει για μέτρημα... οπότε του λένε οι υπόλοιποι: "φιλαράκι, από την άλλη μεριά του τραπεζιού καθόμαστε"

Ξεκολλάτε, για diy rack είναι το θέμα :p
Με πρόλαβες ρε γμτ... Κι έλεγα να βάλω ανέκδοτο. Τεσπα, το φυλάω για άλλη περίπτωση.
Πάω ν' αγοράσω ποπκόρν.
 

Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.819
Γιάννη, η τροφοδοσία του κάθε ενός απ αυτούς είναι πολύ μεγαλύτερη απ όλα τα σανσουί σου μαζί!
έχει 750va τοροειδή και 110000pf για να βγάλει 125"βατάκια" στα 8Ω! :sneaky:
Κάπου τόσα δεν λέγαμε παλιά ότι έχει ο MF σου και για τα δύο κανάλια?
 


Μηνύματα
1.613
Reaction score
2.247
Το "κάπως" μ' άρεσε Johnny, στο όριο του βραχυκυκλώματος :D
Πρεπει να λες για κάποια σεντιλα ή κάπως έτσι.Νομίζω τα δίναν μονόωμα.Τα ειχε φίλος οπτικός και του χαν βγάλει την πίστη.
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Ε ! εντάξει ήταν δύσκολα φορτία για τους τότε ενισχυτές.
Τα ρίμπον τουήτερς κατέβαιναν στο 1ωμ.Το υπόλοιπο ηχείο ήταν αν θυμάμαι καλά 4ωμο.
Καλά όχι ότι δεν ζόριζε τα ενισχυτικά. Νομίζω ότι έφιαχναν και κάποιον ενισχυτή δικό τους οι τύποι.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.683
Reaction score
2.728
Ναι Σπύρο, το schintila, 0.9Ω, τότε κάτι krell ksa που μπορούσαν να κατέβουν στο 1Ω ήταν το κατώφλι ενισχυτικων. Απλά γύριζε η μίζα lol
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Από μια πρώτη ακρόαση καθάρισαν όλα, έφυγαν όλα τα ενοχλητικά μπουμαρίσματα από το προηγούμενο έπιπλο το οποίο λειτουργούσε σαν αντί ηχείο.
Τελικά άξιζε τον κόπο η αλλαγή του επίπλου
Κάπου τόσα δεν λέγαμε παλιά ότι έχει ο MF σου και για τα δύο κανάλια?
Τελικά πετάγεσαι παντού σαν την φορδή μόνο και μόνο για να την πεις στον Λέανδρο, και έχεις και άποψη για πράγματα τα οποία δεν έχεις ακούσει και κάνεις και κριτική και ειρωνία μόνο διαβάζοντας specks δεν κοιτάς τα χάλια σου αλλά μας την λες κιόλας.
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.718
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top