Πόση την έχει; (Spin-off Κατασκευάζοντας το νέο μου «DIY» Rack)


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
Αλλωστε watts υπάρχουν.
Εγώ έχω πολλά.
Μόνο ο JBL MPX 1200 φτάνει.
-
Γιάννη μου καλησπέρα .
Μιά απορία έχω ,
Ό ανεμιστήρας που έχει το εργαλείο - και που μπαίνει άμεσα σε λειτουργία - στην ακρόαση δεν ενοχλεί ;

-
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Μπα όχι Μανώλη μου όχι ιδιαίτερα. Εχει συνεχώς μεταβαλόμενες στροφές και δεν μπορώ να πω ότι κάνει πολύ φασαρία.
Το ψάχνω μήπως τον αλλάξω με Noctua, αλλά πρέπει να δω σχέδιο , για το πόσα κυβικά μέτρα αέρα σπρώχνει την ώρα.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Τελικά πετάγεσαι παντού σαν την φορδή μόνο και μόνο για να την πεις στον Λέανδρο, και έχεις και άποψη για πράγματα τα οποία δεν έχεις ακούσει και κάνεις και κριτική και ειρωνία μόνο διαβάζοντας specks δεν κοιτάς τα χάλια σου αλλά μας την λες κιόλας.
Αυτός το ξεκίνησε!!! Κριτικάρει τους Sansui υψηλής κατηγορίας,ποιος? Ο Λέανδρος με τα 750va για στέρεο 2x200w@8Ω.
Υ.Γ. έχω ακούσει του Λεανδρου.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Αυτός το ξεκίνησε!!! Κριτικάρει τους Sansui υψηλής κατηγορίας,ποιος? Ο Λέανδρος με τα 750va για στέρεο 2x200w@8Ω.
Υ.Γ. έχω ακούσει του Λεανδρου.
Και εσένα τι σε νοιάζει σου πρόσβαλε τα sansui τα οποία δεν έχεις, άρα έρχεσαι στα λόγια μου όσον αφορά το πρόβλημά σου με το τι λέει ο Λέανδρος.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Αυτός το ξεκίνησε!!! Κριτικάρει τους Sansui υψηλής κατηγορίας,ποιος? Ο Λέανδρος με τα 750va για στέρεο 2x200w@8Ω.
Υ.Γ. έχω ακούσει του Λεανδρου.
Τώρα μονομπλόκ με 15 κιλά βάρος, μου ακούγεται λίγο αδερφίστικο. Τι είναι ? class D?
Αμα δεν είναι καμιά 30ριά κιλά ο τελικός να την ακούς κάθε φορά που πας να τον μετακινήσεις δεν κάνουμε δουλειά.
Πωωω τιείπες τώρα? Ψάρωσα ....
Από τα SANSUI μου , ο ένας έχει 1,4kva τοροειδή.για 2χ300/8
Ο άλλος ο μικρός έχει 700wa τοροειδή για 2χ100/8.
Ο άλλος ο παλιός G22000 έχει 2 τοροειδείς 950wa έκαστος για 2χ220/8.
Οπότε άστο καλύτερα , γιατί δεν σε παίρνει με τίποτα.
Αμα έχει 110000pf να πάει να τα βάλει εκεί που ξέρει. :lolsign: :headbang:
ακριβώς!..
όπως τα λες είναι!!
εγώ το ξεκίνησα... :wink::wink:

 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Όχι p.m., εδώ! :roflmao:
Όλα στη φόρα!
Αντε να πέσει κανένα καλό πουστριλικομπινελικι γιατί πολύ κυρίες γίναμε!
Υ.Γ. έχω ακούσει του Λεανδρου.
Τυχερουλη.... :roflmao: :roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Τελικά Μάρκου για πες μου που βρήκες τα B350 και τα έφερες σπίτι σου (και ήταν plus ή όχι) για ακρόαση και πότε έγινε αυτό ?
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Μήπως θέλεις να με ρωτήσεις και πότε είχα περίοδο τελευταία φορά?
Αυτό το ανακριτικό υφάκι δεν στο επιτρέπω.
Και για να μην γίνω αγενής , σαν και του λόγου σου , τα DENSEN ΣΟΥ και σε άλλη παραλία . Αηντε μπράβο.
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Μήπως θέλεις να με ρωτήσεις και πότε είχα περίοδο τελευταία φορά?
Αυτό το ανακριτικό υφάκι δεν στο επιτρέπω.
Κανένα υφάκι απλά να ξέρουμε γιατί λες ανακρίβειες και μύθους τα οποία σίγουρα είναι στην σφαίρα τις φαντασίας σου.
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Αν εγώ λέω ανακρίβειες και μύθους , εσύ είσαι ο Βαρώνος ΜΥΓΧΆΟΥΖΕΝ.
Λοιπόν θα έπρεπε να το έχω κάνει νωρίτερα. Ignore list και τελειώνει η ιστορία. Αντε γειά.
Ακόμα δε μπήκες στην κλιμακτήριο μωρή pushτόγρια; :tongue:
Τι θες μωρή τσουρόγρια εσύ? , να ξέρεις ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσομπάνη. :gotcha:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Αφού σου είπε ότι του κλιπαρισαν κιόλας ρε συ @gdresios , τι άλλο περιμένεις ν ακούσεις???
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Και εσένα τι σε νοιάζει σου πρόσβαλε τα sansui τα οποία δεν έχεις, άρα έρχεσαι στα λόγια μου όσον αφορά το πρόβλημά σου με το τι λέει ο Λέανδρος.
Εντάξει, δεν έχω sansui, έχω Bryston. Τα ίδια είναι περίπου! 750va για δύο κανάλια πάντως, δεν έχω!
ακριβώς!..
όπως τα λες είναι!!
εγώ το ξεκίνησα... :wink::wink:

Εσύ ξεκίνησες με τα VA πάντως.
Υ.Γ. 120 βατ μονομπλοκ? Ρε σεις, με τόσα χρήματα παίρνετε Bryston με 300 βατ στο κανάλι.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Εντάξει, δεν έχω sansui, έχω Bryston. Τα ίδια είναι περίπου! 750va για δύο κανάλια πάντως, δεν έχω!

Εσύ ξεκίνησες με τα VA πάντως.
Υ.Γ. 120 βατ μονομπλοκ? Ρε σεις, με τόσα χρήματα παίρνετε Bryston με 300 βατ στο κανάλι.
κι ύστερα λες ότι δεν έχει κόλλημα μαζί μου ε?? :p

 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Αν εγώ λέω ανακρίβειες και μύθους , εσύ είσαι ο Βαρώνος ΜΥΓΧΆΟΥΖΕΝ.
Λοιπόν θα έπρεπε να το έχω κάνει νωρίτερα. Ignore list και τελειώνει η ιστορία. Αντε γειά.

Τι θες μωρή τσουρόγρια εσύ? , να ξέρεις ξύνεσαι στην γκλίτσα του τσομπάνη. :gotcha:
Το ποιος είναι Βαρόνος Μυνχαουζεν άστο, εγώ δεν λέω ιστορίες φαντασίας αλλά ότι δοκιμάζω το ανεβάζω και γράφω την άποψη μου είτε το αγοράζω είτε όχι, το να λέω ανακρίβειες έτσι για να δημιουργώ εντυπώσεις είναι τουλάχιστον γελοίο, είμαι σίγουρος ότι ούτε από έξω από το σπίτι σου δεν πέρασαν απλά λες για να πεις, σε αμφισβητώ ευθέως,

Επί δύο εβδομάδες είχα τα B350 non plus στο σπίτι μου και τώρα έχω στην κατοχή μου αγορασμένα τα plus τα οποία είναι το βελτιωμένο μοντέλο κανένα δεν κλίπαρε πουθενά και τα έπαιζα σε εντάσεις του 90%,

Την προηγούμενη βδομάδα κιόλας επειδή με ενδιαφέρει η αλλαγή των ηχείων μου πήρα τα μηχανηματά μου και έκανα ακρόαση τα PMC twenty5 26i τα οποία έχουν και ευαισθησία 86db (και όχι ενενήντα φεύγα σαν μερικά μερικά) τρεις ώρες ακρόασης σε ένταση 90% και τα οδηγούσε τάπα χωρίς να κάνει κιχ ο ενισχυτής ούτε καν ζεστάθηκε, οπότε οι μυθοπλασίες πάνε και έρχονται.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Το ποιος είναι Βαρόνος Μυνχαουζεν άστο, εγώ δεν λέω ιστορίες φαντασίας αλλά ότι δοκιμάζω το ανεβάζω και γράφω την άποψη μου είτε το αγοράζω είτε όχι, το να λέω ανακρίβειες έτσι για να δημιουργώ εντυπώσεις είναι τουλάχιστον γελοίο, είμαι σίγουρος ότι ούτε από έξω από το σπίτι σου δεν πέρασαν απλά λες για να πεις, σε αμφισβητώ ευθέως,

Επί δύο εβδομάδες είχα τα B350 non plus στο σπίτι μου και τώρα έχω στην κατοχή μου αγορασμένα τα plus τα οποία είναι το βελτιωμένο μοντέλο κανένα δεν κλίπαρε πουθενά και τα έπαιζα σε εντάσεις του 90%,

Την προηγούμενη βδομάδα κιόλας επειδή με ενδιαφέρει η αλλαγή των ηχείων μου πήρα τα μηχανηματά μου και έκανα ακρόαση τα PMC twenty5 26i τα οποία έχουν και ευαισθησία 86db (και όχι ενενήντα φεύγα σαν μερικά μερικά) τρεις ώρες ακρόασης σε ένταση 90% και τα οδηγούσε τάπα χωρίς να κάνει κιχ ο ενισχυτής ούτε καν ζεστάθηκε, οπότε οι μυθοπλασίες πάνε και έρχονται.
Ε,βάλε και ένα τελικό Bryston να ακούσεις πως είναι να τα πηγαίνει ο τελικός γ@μιωντας. Ο ίδιος αντιπρόσωπος δεν είναι?
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Υ.Γ. 120 βατ μονομπλοκ? Ρε σεις, με τόσα χρήματα παίρνετε Bryston με 300 βατ στο κανάλι.
Δεν μου αρέσει το ηχό-χρωμα και παρά την ονομαστική διαφορά σε βατ μην νομίζεις ότι παίζει τραγικά πιο δυνατά είναι πολύ κοντά προσωπικά μου αρέσει καλύτερα αυτά που έχω τώρα και είχα την δυνατότητα να αγοράσω το σετ Bryston CD pro τελικό
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.309
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top