Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Το ακουγες το οργανο κανονικα η απλα ακουγες το χωρο τοσο χαμηλα ;
Δεν κατάλαβα τι ρωτας
Εννοεί προφανώς μήπως συγχεόταν η αντίληψη του μπάσιου με ρυθμούς συντονισμού του χώρου στις κατώτατες οκτάβες...
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Δεν κατάλαβα τι ρωτας
σε τοσο χαμηλες συχνοτητες πολλες φορες δεν ακουμε την πηγη αλλα το χωρο σαν βουητο και δεν ακουγεται καθαρα ο ηχος.... αυτο εννοω αν δλδ ακουγες καθαρα ηχο απο οργανο
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Εννοεί προφανώς μήπως συγχεόταν η αντίληψη του μπάσιου με ρυθμούς συντονισμού του χώρου στις κατώτατες οκτάβες...
σε τοσο χαμηλες συχνοτητες πολλες φορες δεν ακουμε την πηγη αλλα το χωρο σαν βουητο και δεν ακουγεται καθαρα ο ηχος.... αυτο εννοω αν δλδ ακουγες καθαρα ηχο απο οργανο
Εγώ εννοώ αυτό:

Room lock occurs when a set of loudspeakers reproduces the deep-bass notes of a pipe organ powerfully enough that the sounds can be felt as pressure waves.

Δεν ξέρω απο τεχνική ορολογία για να το πω ελληνιστί και επιστημονικά.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εννοεί προφανώς μήπως συγχεόταν η αντίληψη του μπάσιου με ρυθμούς συντονισμού του χώρου στις κατώτατες οκτάβες...
σε τοσο χαμηλες συχνοτητες πολλες φορες δεν ακουμε την πηγη αλλα το χωρο σαν βουητο και δεν ακουγεται καθαρα ο ηχος.... αυτο εννοω αν δλδ ακουγες καθαρα ηχο απο οργανο
χαχαχα ...
καλη μεταφραση Alexandros1986 (...αν καταλαβα καλα δηλαδη...)
(αν και τωρα τελευταια μου φαινεται πως εχω αρχισει να καταλαβαινω καλυτερα τα ελληνικα του Bhutia) .
:drinks:
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Εγώ εννοώ αυτό:

Room lock occurs when a set of loudspeakers reproduces the deep-bass notes of a pipe organ powerfully enough that the sounds can be felt as pressure waves.

Δεν ξέρω απο τεχνική ορολογία για να το πω ελληνιστί και επιστημονικά.
Οκ αυτο ακριβως εννοουσα ουτε εγω ηξερα πως να στο πω επιστημονικα... σημασια εχει οτι βγαλαμε ακρη
[DOUBLEPOST=1512670658][/DOUBLEPOST]
Εννοεί προφανώς μήπως συγχεόταν η αντίληψη του μπάσιου με ρυθμούς συντονισμού του χώρου στις κατώτατες οκτάβες...
Αυτο...
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.339
Reaction score
30.712
,όπως την αναρώτηση εάν θα έπρεπε να χαρούμε, λυπηθούμε, θυμώσουμε,
Βασικα μας μας εχουν σπασει τα νευρα , 79 σελιδες και ακομα να παμε σε παρουσιαση < το συστημα μου> και μια φωτο που εβαλε ηταν σκοτεινη :D
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Βασικα μας μας εχουν σπασει τα νευρα , 79 σελιδες και ακομα να παμε σε παρουσιαση < το συστημα μου> και μια φωτο που εβαλε ηταν σκοτεινη :D
Κάτσε να δεις πόσο σκοτεινή θα είναι η επόμενη, που θα έχουν γίνει τοίχοι και ταβάνια μαύρα αύριο
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Γενικοτερα και με βαση την πρόσφατη πρωτη επαφη μου και ακροαση στην εκθεση με τα μικρα triton 7
Πιστευω πως τα ηχεια θα ειναι το καλυτερο κομματι ολου του συατηματος

*Βαλε και κανα βιντεο με ηχο κτλ στο youtube και δωσε λινκ

*2 δοκιμες καλωδίων θα κανεις η εχεις καταληξει??
:D:D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Bat cave? Δώσε πίκρα.:lolsign:
Όλος ο τοίχος πίσω απο την οθόνη και το πρώτο κομμάτι του ταβανιού και του πλαϊνού τοίχου.

Δεν μπορώ παραπάνω, μην φάω καμία αδέσποτη :gotcha:
Βαλε και κανα βιντεο με ηχο κτλ στο youtube και δωσε λινκ
:roflmao:

δοκιμες καλωδίων :roflmao: κανεις η εχεις καταληξει??
:D:D
:roflmao::roflmao::roflmao:
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Ακουσα χθες λίγο και πραγματικά ανυπομονώ να παραλάβει ο dimi και το κεντρικό. Απο αυτό το λίγο και δεδομένων των συνθηκών, εντυπωσιαστηκα. Φοβερό και το footprint του ηχείου για αυτό τον ηχο. Κουκλιά πραγματικά.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.521
Ακουσα χθες λίγο και πραγματικά ανυπομονώ να παραλάβει ο dimi και το κεντρικό. Απο αυτό το λίγο και δεδομένων των συνθηκών, εντυπωσιαστηκα. Φοβερό και το footprint του ηχείου για αυτό τον ηχο. Κουκλιά πραγματικά.
Πληρωμένα review !!
:lolsign::lolsign::lol::lol:
 




sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Προσωπικά, δεν τα έχω Ακούσει, αλλά άμα ξαναβρεθώ στη Σαλονίκη, ευχαρίστως να τα κοντοσουβλίσ... να τα Ακούσω...! :acute:
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.034
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top