Στα δυόμισι μέτρα το εξάρι Δημήτρη μας? Fyne Audio

A

AKARL

Guest
Έχουμε και λέμε:

Παράβαση 1: "χρησιμοποιεί έναν κώνο 6 ιντσών"

Παράβαση 2: "Η απόσταση ακρόασης ήταν 2.5 μέτρα περίπου."

Παράβαση 3: "Στην πράξη, αυτό που στερείσαι δεν είναι συνήθως σημαντικό .... το χαμηλό του ηχείου ικανοποιεί πλήρως με την παρουσία και τις αναλογίες του."

Παράβαση 4: "ενώ οι πραγματικά ανικανοποίητοι θα μπορούσαν να στραφούν σε ένα από τα υπογούφερ της εταιρίας."

Λοιπόν, τι κοστούμι θα του ... ράψουμε γιατρέ μου; :spiteful:
 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Ψάξτε μέσα στο φόρουμ για τη λέξη μπιμινγκ. Την έχω αναλύσει σε βαθμό πλημμελήματος. Μπορείτε να ψάξετε και στο δίκτυο, beaming. Θα βρείτε εξαιρετικά λινκς. Κάποια από αυτά, τα έχω αναρτήσει εδώ στο φόρουμ. Με τα γραφήματα που είχαν, όλες τις εικονίτσες... ;)

Κρίμα είναι να λέει μια λέξη ο Σταματάκος και να νομίζετε ότι μιλάει σουαχίλι...

Όσο για τον τρόπο που γράφει ο Σταματάκος, πραγματικά τον ζηλεύω. Εγώ δηλαδή, στη θέση του, προφανώς θα έγραφα:

6-ιντσο; Τι σκατά παράγουν τέτοια μεγάφωνα ακόμα, δε μπορώ να καταλάβω. Δηλαδή το δίνουν για ντεσκτοπ για πισι να κάθεσαι στο 1μ το πολύ; Και γιατί να μην πάρω ένα τζαμπνταν 8"-αρι ομοαξονικό ενεργό ακόμα και για αυτή τη δουλειά;

Παρακαλούμε τη φίρμα να σταματήσει την παραγωγή του εν λόγω αποβράσματος. Δε συνεχίζω μετρήσεις, έχω πιο σημαντικά πράγματα να κάνω στο χρόνο μου από το να παίζω με βλακείες. Άντε γεια.
ΥΓ. Μη το πάρετε, δε παίζ.
 
Last edited:


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Εξηγώ: είναι νιαρφιλντ ηχειο. Άντε μέχρι 1,80μ άμα το τεντώσεις. Είναι ακατάλληλο για μιντφιλντ ακρόαση, φοράει 6-άρι ρε μπαγλαμάδες, 6-αρι λέμε, ε-ξά-ριιιιιιιιιιιιιιιιι
Όταν σ' "ακούω" να φωνάζεις για τα εξάρια, νοιώθω ένα τρεμόπαιγμα φόβου στην καρδιά και κοιτάω κρυφά πίσω μου μη με βλέπει κανείς... μετά θυμάμαι πως ακούω στο ένα μέτρο και ησυχάζω :roflmao:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Θυμίζω λίγο Αμίρ: όμορφος ο Ναντ Μ17, ωραια γυαλιστερή πρόσοψη, δε παιζ. Μη το πάρετε. Αυτοί εκεί στη Ναντ παίζουν το πουλάκι τους, ούτε ένα Ντακ δεν έμαθαν να φτιάχνουν, άσε που στα 2 βολτ όπως προβλέπεται μετράει σα ρεντεκο, κοπριτες...
 


Μηνύματα
7.262
Reaction score
11.812
Ντρούμπου ντρούμπου ντρούμπου ντρούμπου ντρούμπου ντρου, τα καμπανάααακια του βροντούυυυν!!! Άαααααλα!!!
 

I

iason

Guest
Ψάξτε μέσα στο φόρουμ για τη λέξη μπιμινγκ. Την έχω αναλύσει σε βαθμό πλημμελήματος. Μπορείτε να ψάξετε και στο δίκτυο, beaming. Θα βρείτε εξαιρετικά λινκς. Κάποια από αυτά, τα έχω αναρτήσει εδώ στο φόρουμ. Με τα γραφήματα που είχαν, όλες τις εικονίτσες... ;)

Κρίμα είναι να λέει μια λέξη ο Σταματάκος και να νομίζετε ότι μιλάει σουαχίλι...

Όσο για τον τρόπο που γράφει ο Σταματάκος, πραγματικά τον ζηλεύω. Εγώ δηλαδή, στη θέση του, προφανώς θα έγραφα:

6-ιντσο; Τι σκατά παράγουν τέτοια μεγάφωνα ακόμα, δε μπορώ να καταλάβω. Δηλαδή το δίνουν για ντεσκτοπ για πισι να κάθεσαι στο 1μ το πολύ; Και γιατί να μην πάρω ένα τζαμπνταν 8"-αρι ομοαξονικό ενεργό ακόμα και για αυτή τη δουλειά;

Παρακαλούμε τη φίρμα να σταματήσει την παραγωγή του εν λόγω αποβράσματος. Δε συνεχίζω μετρήσεις, έχω πιο σημαντικά πράγματα να κάνω στο χρόνο μου από το να παίζω με βλακείες. Άντε γεια.
ΥΓ. Μη το πάρετε, δε παίζ.
Σωστός απλά το δικό σου μηνιάτικο είναι εξασφαλισμένο ενω ο Σταματακος περιμένει να παρει καμιά διαφήμιση η κανα μπόνους απο την εν λογω Εταιρεία για να ζήσει.
Κατάλαβες γιατί τα γράφει Κωστάκη.;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Βρε μια χαρά κατάλαβα και το ξέρετε, και εκτιμώ τον Σταματάκο διότι ανάμεσα στις γραμμές θα γράψει κι αυτά που πραγματικά ισχύουν. :)

Επειδή όμως εγώ δε περιμένω μπόνους από κανέναν, έχω την ευχέρεια να τα λέω πιο μπρουταλ, μπας και καταλάβετε εσείς, γιατί πιθανώς με την ευγένεια και διπλωματία του Σταματάκου να μπερδευεστε κάποιοι κάποιοι, ονόματα δε λέμε... ;)
 

I

iason

Guest
Βρε μια χαρά κατάλαβα και το ξέρετε, και εκτιμώ τον Σταματάκο διότι ανάμεσα στις γραμμές θα γράψει κι αυτά που πραγματικά ισχύουν. :)

Επειδή όμως εγώ δε περιμένω μπόνους από κανέναν, έχω την ευχέρεια να τα λέω πιο μπρουταλ, μπας και καταλάβετε εσείς, γιατί πιθανώς με την ευγένεια και διπλωματία του Σταματάκου να μπερδευεστε κάποιοι κάποιοι, ονόματα δε λέμε... ;)
Ξέρεις Φιλε Κώστα το να καταλαβαίνει κάποιος δεν ειναι αρκετό.
Το ζήτημα ειναι να μπορεί να κάνει πράξη αυτά που καταλαβαίνει.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Διαφωνώ.
Το σημαντικότερο είναι να καταλάβεις.
Τι θα κάνεις πράξη, είναι θέμα συγκυριών και προτεραιοτήτων. ;)

Άσε που το Hi-Fi δεν είναι ούτε υποχρεωτικό, ούτε απαραίτητο. Το Lo-Fi αρκεί στις περισσότερες περιπτώσεις και στους περισσότερους ανθρώπους..

Η δε εμφάνιση, είναι σημαντικότερη προτεραιότητα (του Hi-Fi) σε μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού, και αγαπημένη φίλη της παντόφλας, οπότε όλα δικαιολογούνται.;)
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Τα in ear ακουστικά, οι ψείρες που λέμε, τι διάμετρο κώνου φοράνε βρε παιδιά;
Τεράστιο, αν σκεφτείς πόσο πχιο κοντά βρίσκονται στο τύμπανο, σε σχέση με ένα, ας πούμε 8ιντσο, στα δύο μέτρα! :biggrin:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Να το πάρουμε ανάποδα;
Ξέρεις ποια είναι η μεγαλύτερη διάμετρος μεγαφώνου σε χρήση ακουστικών;
Όχι ιν ίαρ, ον ίαρ... Τυπικά ακουστικά.
Δες λίγο και επιφάνεια από πλαναρ ακουστικά, έχει ενδιαφέρον..
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.506
Reaction score
30.721
Δε δγιαφωνούμε γιατρέ μου.

Το πρόστιμο βγάλε.
Πρόστιμο; Μα τι το πέρασες, για απλή τροχονομικη παράβαση; Πρόστιμο μπαίνει στις αποκλίσεις -μεχρι 3 μοιρες- στο toe-in.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.379
Reaction score
125.484
Πρόσεξε τι λες, γιατί θα πρέπει να βάλω κουίζ στο τι σημαίνει toe in, και φοβούμαι πως θα κοπείς. ;)

Κόπηκες σίγουρα στα προηγούμενα που έγραψες, θα μείνεις στάσιμος στην ίδια τάξη... :tongue:
 
Last edited:



A

AKARL

Guest
Πρόστιμο; Μα τι το πέρασες, για απλή τροχονομικη παράβαση; Πρόστιμο μπαίνει στις αποκλίσεις -μεχρι 3 μοιρες- στο toe-in.
Έλεγα μήπως κι αποφεύγαμε την ποινική δίωξη. Εντάξει, τα παραπτώματα 2 & 3 είναι πλημμελήματα, όμως, σύμφωνα με τον Π.Κ. του αβουσάιτ, τα παραπτώματα 1 & 4 είναι κακουργήματα. :eek: :headbang:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.928
Reaction score
41.188
Εγώ πάντως ένα φεγγάρι που ημανε φαντάρος το βράδυ στο θάλαμο άκουγα τη μουσική από τα ακουστικά που φορούσε η σειρουλα στην αλλη άκρη του θαλάμου, θα ήταν πάνω από δέκα μέτρα. Με ενοχλούσε πολύ και ηθελα να σηκωθώ να του σπάσω τα μούτρα αλλά μετά σκεφτόμουν οτι καλύτερα να βγω παραπονούμενος το πρωι στην αναφορά αλλα πάλι το πρωι μου ειχε περάσει και το μόνο που σκεφτόμουν ήταν με τι σύστημα έπαιζε η σειρουλα και ακουγοταν τόσο δυνατά. Με ειχε κερδίσει το χάι φιντελιτι από τοτες.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.318
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top