Συγκέντρωση για συνακρόαση ή η αποκάλυψη του Yamaha

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Όσο για το benchmark θα ήθελα να το ακούσω σωστά ρυθμισμένο για να μην υπεροδηγεί και τότε θα εκφράσω άποψη.
Σωστόν!
Σύντομα θέλω να ανοίξω ένα καινούριο θέμα για να συζητήσουμε γενικώς περί DAC και ειδικώς για αυτές τις συσκευές που μας έχουν έρθει λίγο ή πολύ από τον επαγγελματικό ήχο, για να δούμε όλοι μαζί υπέρ και κατά. Ένα εξ αυτών και το benchmark αλλά και μερικά άλλα που έχω στο μυαλό μου.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
"Εγώ απ'την άλλη με τα χρήματα του yamaha-802 θα έπαιρνα κάτι από mcintosh,plinius,classe,bryston και από ηχεία proac,pmc,dali,infinity,revel, τα καλύτερα καλώδια που θα μπορούσα να αγοράσω"

Μάκιντος και πλίνιους και κλασέ έχουνε ωραία κομμάτια, στα 10 χιλιαρικάκια κι απάνου φίλε... Στα 30 χιλιάρικα παίζουνε πολύ ωραία ενισχυτάκια.... αλλά αυτό δεν είναι το θέμα, ξέφυγες νομίζω!

Και άμα θες να γεμίσεις ένα μεγάλο χώρο με ήχο, εκεί που θα παίξει καλά το 802 ντι δηλαδή, ό,τι άλλο και να πάρεις, όπως πχ πρόακ (που λες και συ) που πολύ μ'αρέσουνε, δε θα δώσεις λιγότερα ευράκια.... κι ούτε θα χρειαστείς λιγότερα αμπεράκια....

Φιλαράκι, για ένα χώρο αντάξιο των 802 ΝΤΙ, ας πούμε στα 50-60 τετραγωνικά, ότι μα ότι και να πάρεις με τα λευτά του 802 και του γιαμάχα, κι ας σου χαρίσουνε και τα καλύτερα καλώδια του πλανήτη, θα είναι για.... κλάματα! Τα 802 ντι είναι ευκαιρία στα λευτά τους και ομοίως η μαύρη φέτα της γιαμάχα.

Και χωρίς πακοτίνια (σόφτγουερ) που πας?

Συγκριτικά τη μεγάλη γκάφα θα κάνει αυτός που θα δώσει πολύ περισσότερα χρήματα από το 802 ντι και πολύ περισσότερα από το γιαμαχάκι, και όταν ακούσει συγκριτικά το προαναφερθέν σετάκι, θα τραβάει τα ...(ας είμαι ευγενής) γένια του....

Και φυσικά ο χώρος, το στήσιμο και το στρώσιμο των μηχανών είναι άλλο παιχνίδι, τα καλώδια άλλη ιστορία, και το τιουνάρισμα άλλη. Θεωρούμε ότι αυτά θα γίνουνε σωστά, καθώς δίνουνε το 50% του αποτελέσματος (τουλάχιστον).
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Οι τιμές όλων αυτών των ενισχυτικών,έχουν πέσει αρκετά κάτω απο τα 10 χιλιάρικα. :o

Φυσικά η επιλογή όπως πάντα λέμε,πρέπει να γίνετε κατόπιν ακροάσεων,και μουσικών προτιμήσεων.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
5. Αντρέα, ίσιωσε το κάδρο, πολύ μπάσσο ρε παιδί μου, και μοιάζει με σησμοπαθείσα ζώνη το γραφείο!
Το καδρο μια χαρα ειναι...Ισιο... Το δωματιο εγυρε, λογω Δημητροπουλου....
Εγώ πάντως ξέρω (και είδα...) ότι άλλος έτρωγε & έπινε απ' την πρώτη στιγμή που πάτησε το ποδαράκι του στο δωμάτιο!!!
Και το ποιός ήταν φαίνεται και στις φωτογραφίες..........
Κρατάει και ποτηράκι!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Τελικά, άλλος έχει το όνομα και την φήμη & άλλος την.........χάρη!! :wink: :mrgreen:
 

Μηνύματα
26
Reaction score
0
Δεν ήθελα να ξαναασχοληθώ με το θέμα αλλά πιστεύω ότι πρέπει να δώσω μια τελευταία απάντηση.Ξεκινάω λέγοντας ότι τα μουσικά ακούσματα διαφέρουν γι'αυτό και υπέρχουν διαφορετικές προτιμήσεις στα ηχοσυστήματα.Κατά τη γνώμη μου το σετ yamaha-802 είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει και δεν έχει τίποτα από τα στοιχεία που θέλω(όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να διαβάσει την κριτική μου στη σελίδα 2).Όσο για τα χρήματα, όλες οι εταιρίες που ανέφερα έχουν προιόντα στα λεφτά του yamaha, δεν έχουν τα "watt" του yamaha (που δεν βγαίνουν κατά τη γνώμη μου) αλλά αν τα συνδιάσεις με πιο ευαίσθητα ηχεία γεμίζεις άνετα χώρους 50 τετραγωνικών.(σε τέτοιους χώρους χρησιμοποιώ 220watt επί χρόνια)Βέβαια αν το μόνο που σε νοιάζει είναι να νοιώθεις το οστικό κύμα τότε μπορείς να πάρεις yamaha-802. Ενδεικτικά πάντως Bryston 4Bsst 4000 euro, meridian 557 3200 euro, jeff rowland model 112 4500 euro,krell kav-2250 4500 euro, Classe ca-2200 4000 euro και από ολοκληρωμένους plinius 9200 και mcintosh ma6900 κτλ.[/wave]
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Και γω χαλαρά ξεκίνησα, αλλά θα σου απαντήσω, καθώς βλέπω ότι το συνέχισες. Φυσικά στην "κολοκυθόπιτα", στα διαφορετικά γούστα και ακούσματα, συμφωνούμε πλήρως.

Ήταν σαφές ότι δε σου άρεσε το σετάκι φίλε, και έτσι πάνε αυτά, άλλοι γουστάρουνε ξανθιές κι άλλοι μελαχρινές, δε σκάει κανείς για αυτό!

Ακόμα είναι συνηθισμένο φαινόμενο ένα σύστημα που το θεωρεί πολύς κόσμος κορυφαίο, κάποιοι να το θεωρούνε πατάτα, επίσης κανείς δε σκάει...

Γι'αυτό το  γνωστό :"αν δεν ακούσεις δεν αγοράζεις", είναι ο "χρυσός κανόνας" του χαιεντά!

Για να σου δώσω να καταλάβεις καλύτερα, απ'όλα αυτά που είπες (συμπεριλαμβανομένου των 802) εγώ προτιμώ magnepan και ξερό ψωμί! Αλλά δεν είναι όλα τα άλλα πατάτες, οκ?

Εννοώ πως η προσωπική μου προτίμηση - ιδιαιτερότητα - κόλλημα δεν αλλάζει το γεγονός ότι το 802 είναι κορυφαίο (και ευτυχώς έχω την δυνατότητα να το αντιληφθώ με αντικειμενικά κριτήρια, κάτι που τελικά δεν είναι και τόσο εύκολο ή συνηθισμένο), και όποιος είναι στα πρόθυρα αγοράς καλά θα κάνει να το ακούσει, όπως και τον γιαμάχα. Αν δε του κάτσει, άσχετο. Συνεχίζει να είναι ένα πέρα για πέρα αξιόλογο σετ. Και αν έχει ανοιχτό μυαλό, ακόμα και αν δε του κάτσει, θα πρέπει να συνεχίσει να το προτείνει σε άλλους!

Το να περιφρονείς όμως ένα σύστημα που πολλοί θεωρούνε κορυφαίο (και αντικειμενικά είναι), δεν είναι συνετό, ενώ αντίθετα η διαφοροποίηση και οι διαφορετικές προτιμήσεις στα επιμέρους λεπτά σημεία του ήχου είναι φυσική και αναμενόμενη. Δηλαδή η έκφραση ¨το σετ yamaha-802 είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει ¨ είναι απλά λάθος - άτοπη - άστοχη, ενώ η άποψη "δεν έχει τίποτα από τα στοιχεία που θέλω" είναι πέρα για πέρα ορθή - σεβαστή - αποδεκτή.

Επίσης να σχολιάσω κάτι για την κριτική σου στο 802 οδηγούμενο από το γιαμάχα, το θέμα ελέγχου και ταχύτητας στο μπάσσο που βρώμιζε και το υπόλοιπο φάσμα. Ξέρω, δεν το άκουσα το σετ, αλλά η κριτική σου με βάση τα όσα ξέρω είναι άστοχη και λάθος, αφού τυπικά οι ψηφιακοί έχουνε τρομερό έλεγχο στις χαμηλές συχνότητες και άπιαστη ταχύτητα-ανάλυση, συνοδευόμενοι από υψηλότατες επιδόσεις σε damping factor, άπιαστες για τυπικούς ενισχυτές. Γι'αυτό άλλωστε χρησιμοποιούνται στην οδήγηση των γούφερ σε κορυφαία σαμπ ή και σε ηχεία μερικώς ενεργά και υψηλότατου-άπιστου κοστολογίου, καθώς στις χαμηλές συχνότητες κοινώς δε παίζονται! Μάλλον λοιπόν κάνεις λάθος και μπέρδεψες τα προβλήματα του χώρου με την απόδοση του ενισχυτή. Ίσως να μην έχεις αρκετή πείρα να καταλάβεις τι φταίει για αυτό που ακούς, οπότε ίσως να ήτανε καλύτερα απλά να έλεγες τι άκουσες και να μην προσπαθούσες (λανθασμένα) να βρεις το φταίχτη και να αποδώσεις την ευθύνη του ακούσματος στο γιαμάχα... Ιδίως αφού δεν δόθηκε ευκαιρία σε άλλο ενισχυτικό να παίξει οπότε να έχεις και δυνατότητα σύγκρισης ή διερεύνησης του πιθανού "φταίχτη". Λογικό?

Από την άλλη τα μικρά ηχεία που δεν μπορούνε εκ των πραγμάτων να κατέβουνε σε πολύ χαμηλές συχνότητες σου άρεσαν, άρα τι συμπέρασμα βγαίνει; Ή ότι ο χώρος είχε πρόβλημα σε πολύ χαμηλές συχνότητες, ή εσύ έχεις ευαισθησία σε αυτό το συχνοτικό φάσμα...

Τα συνήθη κακά σχόλια για ψηφιακούς ενισχυτές εντοπίζονται στα πρίμα ή στην υπερανάλυση, που δίνει αίσθημα τεχνητού ήχου, ανεξαρτήτως αν τα μηχανάκια απλά κάνουνε σωστά την δουλειά τους (άλλη πονεμένη ιστορία, που θυμίζει τη συναφή λατρεία του βινυλίου και της "αναλογικότητας" ή "μουσικότητας-μελωδικότητας-γλύκας" που κακώς μπερδεύονται με την αληθοφάνεια και την πιστότητα). Στα μπάσσα και στην ισχύ όμως κανείς δε τολμά να πει τίποτα....

ΠΧ για την ισχύ να σου πω πως σχεδόν όλα τα κορυφαία μοντέλα επαγγελματικών ενισχυτικών και τρομακτικής ισχύος είναι τάξης D ή ψηφιακά. Η ισχύς είναι χαρακτηριστική αρετή τους... Γι'αυτό μη λες ότι τα βατ του γιαμάχα δε βγαίνουνε κατά τη γνώμη σου, γιατί με αυτά που λες κατ'αρχήν αμφισβητείς την εταιρία, που προφανώς δε ψεύδεται σε κάτι τόσο εύκολα αποδείξιμο (καμιά εταιρία δε το κάνει), και αφετέρου έρχεσαι τζάμπα κι άδικα (και χωρίς καμιά πολύτως πιθανότητα να βγεις σωστός) σε σύγκρουση με πράγματα αποδεδειγμένα....

Βέβαια με τα γραφόμενά σου αυτοαναιρείσαι στο θέμα της ισχύος όταν δηλώνεις πως αν θες να νιώθεις ωστικό κύμα πάρε το σετάκι αυτό, διότι για να νιώσεις τέτοιο πράμα θες πολλά αμπέρ, άρα ο ενισχυτής τα έβγαζε και πλουσιοπάροχα μάλιστα για να τον προτείνεις για τέτοια χρήση...

Εσύ βέβαια συμπεραίνεις ότι ο γιαμάχα δεν οδήγησε τα ηχεία σωστά, δες όμως τι συμπεράινουνε οι άλλοι:
1. "Η αποκάλυψη ήταν πράγματι,αυτό το μαύρο πλακέ κουτί,όπου οδήγησε όλα αυτά τα διαφορετικής αντιλήψεως και φιλοσοφίας ηχεία,όπως μόνον κάποιοι ελάχιστοι πανάκριβοι τελικοί θα μπορούσαν." Γιώργος
2. " Οδήγησε ακούραστα και με χαρακτηριστική ευκολία, ότι του δώσαμε και φυσικά δεν του δώσαμε και τα πιο εύκολα φορτία. Οι καινούριοι ναυτίλοι και τα martin logan είναι από τα δυσκολότερα. Ο yamaha απλά πήγαινε τα ηχεία στα όριά τους. " Νίκος
3. "ο ενισχυτης εχει πολλα γκαζια και δυνατοτητες οδηγησης που θα ζηλευαν πολυ ακριβοτεροι τρανζιστορατοι" Νίκος Αρβ.
4. "Ο Yamaha έδειξε τα δόντια του. Ο έλεγχος των ηχείων ήταν σε πολύ καλό επίπεδο Είναι φανερό ότι ο Yamaha είναι ένας πολύ καλός ενισχυτής, με μεγάλες δυνατότητες οδήγησης" Δημήτρης
5. " τόσο το Benchmark όσο και ο Yamaha για μένα είναι σπάνιες ευκαιρίες και τα προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα" Σπύρος
6. "Ο Yamaha τα οδηγούσε άνετα, όσο και αν έπαιζε ο Γιώργος o Μac-αρος με τα db
Δεν έδειχναν να πτοούνται. Πέρα του Yamaha σε αυτά τα χρήματα τι άλλο να κοιτάξεις; Ότι παραπλήσιων δυνατοτήτων ενισχυτή και να δεις έχει διπλάσια τιμή." Βαγγέλης
7. "Τελικά έπαθα την πλάκα μου πως μια φετούλα (μέγεθος ραδιοφωνικού δέκτη) θα έκανε τόσο καλή δουλειά!! Στο μυαλό μου απ' την αρχή έπαιξε η περίπτωση ότι δεν θα τα καταφέρει να οδηγήσει τα ηχεία-τέρατα ( B&W 802D & M.L.) αλλά η σκέψη μου έφαγε πόρτα και τα τρία διαπασών κατακέφαλα!!! Εντυπωσιάστικα πραγματικά! " Γιάννης

κτλ... να μη το ψειρίσω άλλο, το πήρες το μήνυμα πιστεύω...
Ε, δε μπορεί όλοι αυτοί να κάνανε λάθος και να είναι εντελώς άσχετοι και συ να είσαι ο μόνος σωστός, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.

Επίσης οι τύπου "γκουρού" αοριστόλογες προβλέψεις ότι και σε μεγάλο χώρο δε θα βρούνε ρυθμό και μόνο σε χαμηλές στάθμες κτλ, είναι λίαν επιοικώς μπούρδες. Πρώτα να το κάνεις, να το δοκιμάσεις, να το ψάξεις, να το ξαναψάξεις και μετά να μας πεις την εμπειρία σου ως απλή άποψη και όχι ως νομοτέλεια, και ακροάσεις άλλων θα βοηθούσανε. Εδώ παλεύουμε χρόνια σε ένα χώρο και έχουμε ακομα απορίες γιατί συμβαίνουν πράματα και θάματα, και συ προβλέπεις; Έλα, αρκετά....

Ταυτόχρονα, η σε βάθος κριτική ανάλυση των λοιπών σχολίων σου, αν και πιθανά να μη το καταλαβαίνεις εσύ, οδηγεί σε άκρως θετικά συμπεράσματα για τον ενισχυτή αυτόν, και ας λες εσύ το αντίθετο... Εδώ φαίνεται η κριτική ικανότητα του αναγνώστη και το φιλτράρισμα των απόψεων....

Να σημειώσω ότι ακούω πολλά χρόνια μεμβράνες και ψηφιακούς (έχω κατασκευάσει κάτι συναφές) και ξέρω πολύ καλά από έλεγχο χαμηλού και από κουτίλες και ταυτόχρονα έχω ακούσει τα 802 ντι. Άρα δε μιλάω εντελώς στον αέρα, οκ?

ΙΜΗΟ πάντα,
φιλικά, Κώστας
 

Μηνύματα
26
Reaction score
0
Είναι τουλάχιστον χαζό αυτό το θέμα να εξελιχθεί σε αντιπαράθεση γι'αυτο και δεν θα ασχοληθώ άλλο.Θα πω μόνο δύο πράγματα πολύ χαλαρά και τέλος.

Α) Πώς γίνεται να σου αρέσουν τα magnepan, proac και να σου αρέσουν και τα B&W?
B) Δεν με αφορούν οι γνώμες των άλλων.
Γ) Ποτέ δεν θα πρότεινα κάτι που δεν θα αγόραζα
Δ) Ωστικό κύμα δεν σημαίνει απαραίτητα μουσική
Ε) Όποιος ακούσει το σετάκι και του αρέσει θα το αγοράσει και δεν θα νοιαστεί για τη γνώμη μου, όπως θα έκανα και εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση


ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
AΚΡΙΒΩΣ.

Σωστή η τοποθέτηση του Βασίλη Ελευθερόπουλου."Είναι τουλάχιστον χαζό αυτό το θέμα να εξελιχθεί σε αντιπαράθεση ",συμφωνώ και επαυξάνω.
Οι γνώμες δεν μπορεί να είναι πάντα οι ίδιες.
Αλλος θέλει μπάσσο,άλλος θέλει ανάλυση,άλλος θέλει γλυκά μεσαία,κλπ.
Οπως έγραψα και ποιό πάνω,η κάθε εταιρεία,έχει την ηχητική της υπογραφή,που σε άλλους αρέσει,και σε άλλους όχι,γι'αυτό υπάρχουν και τόσες στον χώρο,οπότε υπάρχουν και πολλές γεύσεις πίτας.... :)
 


Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Εμένα πάντως δεν με πείθετε ότι ο συνδυασμός Yamaha και B&W 802D δεν μπορεί να είναι πολύ καλύτερος υπό ορισμένες άλλες προϋποθέσεις.

Σε κάποια άλλη ακρόαση θα πρέπει να τον δοκιμάσετε με τα ίδια ηχεία αλλά με διαφορετικό CD player η DAC και διαφορετικό προενισχυτή.
Αν και ο χώρος ήταν αρκετά μικρός για τα B&W με διαφορετικό set up δεν είναι καθόλου απίθανο να έρθουν τα πάνω κάτω.

Μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για ένα ψηφιακό ενισχυτή που δέχεται μόνο αναλογικό σήμα και μέτρα σε μεγάλο βαθμό όλη η αλυσίδα μηχανημάτων!
 

Μηνύματα
116
Reaction score
1
ΚΥΡΙΟΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΟΠΩΣ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΙΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΥΑΜΑΗΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΟ ΛΑΤΡΕΨΑΝ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΛΑΜΠΑ ΕΙΠΑ ΤΕΡΜΑ ΕΔΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΛΑΒΩΣΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΕΛ ΚΤΛ ΤΟ ΤΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕΒΑΣΤΟ ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΗΘΩΡΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ PEACE PEOPLE........... AINTE !!!!! ΚΑΚΙΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΚΑΛΟ vs ΚΑΚΟ ΣΗΜΙΩΣΑΤΕ Χ........
 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Νομίζω ότι έτσι όπως πάει η κατάσταση δεν θα γλυτώσετε ένα παρτάκι στο σπίτι με Yamaha-B&W 802, μπυρίτσες και καλή μουσική :wink:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Γιώργη τα πανελάκια μου δε τα αλλάζω, κι αμα θελήσω μπάσσο παίρνω σαμπ και δε θα πάρω χαιεντάδικο, κανα τζι-μπι-ελ με 2 18άιντσα θα πάρω! χεχεχεχεχεχε...

Φυσικά στις μπύρες δε λέω όχι, αν και τις προτιμώ παρέα με ενεργά τζι μπι ελ στην παραλία πάνω στην άμμο με τα τόπλες & στριγκάτα πιπίνια, κι όχι σε σπίτι με 802....

Αυτό κι αν είναι διαφορά γούστων, ε? χο χο χο χο χο
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Άντε να δούμε τι σχόλια θα εισπράξουμε και στο set up Γιώργου!

Αν κουβαλήσουν και το θαυματουργό DAC της Benchmark και τον προενισχυτή ακόμα καλύτερα! Θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα για να συγκρίνουμε! :wink:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.669
Βασίλη να σου απαντήσω, σημείωσε μόνο ότι απλά προσπαθώ για το καλύτερο και με τις καλύτερες προθέσεις, και διόλου δε θέλω αντιπαραθέσεις.

Α) Πώς γίνεται να σου αρέσουν τα magnepan, proac και να σου αρέσουν και τα B&W?

Μέχρι το 802ντι δε μου άρεσε ο ήχος της εταιρίας, αλλά με αυτό το ηχείο είμαι συμβατός, όπως και άλλοι κορνάκηδες και ηλεκτροστατικοί, χρόνιοι εχθροί της BW.

B) Δεν με αφορούν οι γνώμες των άλλων.

Δικαίωμά σου. Δεν είναι όμως όλοι έτσι, και ...επίσης δικαίωμά τους!

Γ) Ποτέ δεν θα πρότεινα κάτι που δεν θα αγόραζα

Κακώς, αφού όλοι έχουμε διαφορετικά ακούσματα και κάτι που δεν αρέσει σε σένα μπορεί να αρέσει στο φίλο σου. Εδώ αξίζει να προσπαθείς να βρείς αντικειμενικά πλεονεκτήματα των συσκευών και να τα προτείνεις σε αυτόν που αναζητά τα συγκεκριμένα. Δε μπορούμε να προτείνουμε σε όλους μόνο αυτά που αρέσουνε σε μας! Αφού συνήθως οι άλλοι ψάχνουν στη μουσική άλλα πράγματα από ότι εμείς!

Δ) Ωστικό κύμα δεν σημαίνει απαραίτητα μουσική

Δεν είπα αυτό. Είπα ότι σημαίνει πολλά αμπέρ. Άρα ικανότητα παροχής μεγάλης ισχύος.

Ε) Όποιος ακούσει το σετάκι και του αρέσει θα το αγοράσει και δεν θα νοιαστεί για τη γνώμη μου, όπως θα έκανα και εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση

Φυσικά.


Καλό καλοκαίρι σε όλους!
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Bρε σείς.
Ο χώρος ήταν και είναι μια χαρα. :)
Γιατί το λέω αυτό.Σήμερα στον ίδιο χώρο με τα ίδια αλλά και με διαφορετικά συνοδά,άκουσα τα B&W800 Signature,όπου χωρίς φόβο και πάθος,θα πω ότι αγάπησα την εταιρεία.

Ξεχάστε τον ήχο που ακούσαμε την περασμένη εβδομάδα.
Το ηχείο,ενώ σε γενικές γραμμές κρατάει τον χαρακτήρα της εταιρείας,πουθενά δεν ήταν σκληρό,πουθενά και ποτέ ΔΕΝ μπουμάρισε, αν και παίζαμε σε αφύσικες για τους κοινούς θνητούς στάθμες,εν τούτοις,μας προκαλούσε για ακόμη περισσότερες. :D
 


Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Σαν τελικό χρησιμοποιήσαμε σε πρώτη φάση τον YAMAHA,με πρό τον Accusticart,πηγή το Meridian 588.

Στήν συνέχεια πρό και τελικό της Accusticart,δεν θυμάμαι το μοντέλο,αυτό όμως το τετράγωνο ασημένιο ασημί κουτί,που λένε ότι είναι 2Χ200στα 8ΩΜ και διπλασιάζει μέχρι τα 2ΩΜ,με την ίδια πηγή.

Η τρίτη και φαρμακερή φορά,ήταν όταν αλλάξαμε τον πρό και την πηγή,με αυτά της THETA,τα οποία φαίνονται στην φωτογραφία στο διπλανό ρακ.

Σκοπός μου όμως δεν είναι να περιγράψω αυτήν την απερίγραπτη εμπειρία που έζησα,αλλά για να δικαιολογήσω τον καϋμένο τον χώρο των 40 και πλέον τετραγωνικών. :wink:
 

Μηνύματα
2.679
Reaction score
5
Τελικά τα μαντζούνια έκαναν την ζημία!!

Αν και δεν γνωρίζω την μετάφραση τις λέξης μαντζούνια πιστεύω το νόημα το πιάσατε!
:lol: :lol: :lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top