Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps

Γιατι συνεχιζεται η διαφωνια? Τρεξτε το προγραμματακι στην tv και αν πανω δεξια λεει 60fps, τελειωσαμε. Μην το κουραζουμε το θεμα.

ΥΓ καλο το προγραμματακι, βλεπεις αρκετες δυνατοτητες της tv σου.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps

Εξαιτίας της αλλαγής παρόχου adsl θα παραμείνω για 12 ακόμα μέρες χωρίς internet στο σπίτι.(γράφω από internet cafe)........................τις 17 σελίδες που γράψατε και μόλις διάβασα δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα και ούτε με ενδιαφέρει το θέμα με τα frames...............για σας το άνοιξα.........παρόλα αυτά το θέμα θα μετονομαστεί σε Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD......................πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να εξηγήσω γιατί.:happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Κακός έκανες που το έβαλες έτσι , γιατί δεν είναι κάποια διαμάχη εδώ.
O unforgiven δεν θέλει να καταλάβει ένα πολύ απλό πράγμα και προσπαθώ να δω μέχρι που θα το πάει εξηγώντας μέχρι αηδίας.

Γιατι συνεχιζεται η διαφωνια? Τρεξτε το προγραμματακι στην tv και αν πανω δεξια λεει 60fps, τελειωσαμε. Μην το κουραζουμε το θεμα.

ΥΓ καλο το προγραμματακι, βλεπεις αρκετες δυνατοτητες της tv σου.
Υπάρχει λόγος ... έχω πει προηγουμένος.
 



Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD

johnny λίγο περισσότερη σοβαρότητα δεν βλάπτει. Δουλειά του συντονιστή δεν είναι να κάνει πλάκα με τους τίτλους των θεμάτων...
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD

johnny λίγο περισσότερη σοβαρότητα δεν βλάπτει. Δουλειά του συντονιστή δεν είναι να κάνει πλάκα με τους τίτλους των θεμάτων...
ΟΚ μπορεί να παραφέρθηκα.........όμως όταν 1 θέμα καταντάει συζήτηση(για να μην πώ προσωπική διαμάχη) 2(το 85% των posts είναι του blizard και του unforgiven) ατόμων............δεν νομίζω λίγη πλάκα να έβλαψε και κανέναν.............:sad:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Κακός έκανες που το έβαλες έτσι , γιατί δεν είναι κάποια διαμάχη εδώ.
O unforgiven δεν θέλει να καταλάβει ένα πολύ απλό πράγμα και προσπαθώ να δω μέχρι που θα το πάει εξηγώντας μέχρι αηδίας.
Να σου εξηγήσω κάτι; Έκανα μία ερώτηση. Απάντησες εσύ, απάντησαν και άλλοι. Στην αρχή όλοι διαφωνούσατε μαζί μου. Μετά όμως όχι. Άλλα λες εσύ, άλλα οι υπόλοιποι. Άλλα διαβάζω και άλλα υποστηρίζεις. Άλλα έχω μάθει και άλλα αναμασάς. Δεν έχω κάτι μαζί σου. Πίστευε ό,τι θέλεις. Λογικοί άνθρωποι μας διαβάζουν και μπορούν να βγάλουν συμπεράσματα.
Ρώτησα ποιές αν υπάρχουν τηλεοράσεις με 1080p/60fps. Με αποδείξεις. Προσπάθησες να με πείσεις ότι το refresh rate είναι ίδιο με το frame rate. Δεν με έπεισες, γιατί ξέρω ότι δεν είναι, διαβάσαμε σε πολλά links ότι δεν είναι, οι υπόλοιποι πείστηκαν ότι δεν είναι. Βασίζεις μία λογική του παραλόγου σε μια εντελώς λάθος συλλογιστική. Δεν αποκλείεται όλες οι τηλεοράσεις να μπορούν να δείξουν 1080/60p. ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΛΕΣ ΕΣΥ, ΓΙΑΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΒΑΣΗ.
Πίστευε ό,τι θέλεις, το ίδιο μου κάνει.
Και μην αυταπατάσαι. Δεν εξήγησες τίποτα. Αναμασάς το ίδιο λάθος. Δεν θέλεις να το παραδεχτείς. Πρόβλημά σου. Δεν θέλω να το παραδεχτώ; Δικό μου πρόβλημα.
Το ότι με χαρακτήρισες troll έχει βγάλει πολύ γέλιο. Προφανώς τον χαρακτηρισμό αυτό τον έχεις ακούσει πολλές φορές. Μην ξεχνάμε ότι από άλλο forum έγινες ban γι' αυτό τον λόγο. Εδώ δεν νομίζω ότι τίθεται τέτοιο θέμα. Μπορείς να συνεχίσεις μέχρι να σε κάνουν όλοι οι χρήστες ignore. Εγώ δεν νομίζω να σε κάνω. Γιατί απλά σε βρίσκω διασκεδαστικό. Βγάζεις πολύ γέλιο, μήπως θα έπρεπε να το κάνεις επάγγελμα μόλις τελειώσεις το σχολείο; Για σκέψου το...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Re: Απάντηση: Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD

ΟΚ μπορεί να παραφέρθηκα.........όμως όταν 1 θέμα καταντάει συζήτηση(για να μην πώ προσωπική διαμάχη) 2(το 85% των posts είναι του blizard και του unforgiven) ατόμων............δεν νομίζω λίγη πλάκα να έβλαψε και κανέναν.............:sad:
Συγχωρεμένος! :happy_5:
Με τον Blizard δεν έχω τίποτε προσωπικό για να έχω διαμάχη μαζί του. Με αυτά τα ανυπόστατα που λέει, έχω. Όταν πετάει μπούρδες θα με βρίσκει μπροστά του. Όπως πχ ότι κολλάνε τα τσιπάκια στη mb του 360 Elite για να μην... πηδάνε εντός εγγύησης ή ότι η mb του 360 είναι για τα μπάζα, χωρίς να έχει ΙΔΕΑ επί του θέματος. Κάποιοι τα διαβάζουν αυτά που λέει και ίσως τα πιστεύουν και τα μεταφέρουν και αλλού "γιατί το διάβασαν στο avsite"...
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Ban έφαγα εγώ και πολλοί άλλοι γιατί ο MOD ήταν άρρωστο fanboy και ήθελε το forum για προπαγάνδα, το trolling και εκεί αυτός το έκανε με άλλα account.

Και κανείς δεν λέει ότι εσύ , πουθενά στο ιντερνέτ σε κανένα forum, κανένα link δεν έδωσες και ούτε μια tft δεν μου έδειξες που να μην παίζει 60fps.

Σου δώσαμε δεκάδες links -προγράμματα - video , forum με χιλιάδες user για να δεις αυτό που ξέρουν όλοι τόσα χρόνια τώρα, και απλά κάνεις ότι δεν σου αρκούν για να καταλάβεις....κλασικά.
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD

ΟΚ μπορεί να παραφέρθηκα.........όμως όταν 1 θέμα καταντάει συζήτηση(για να μην πώ προσωπική διαμάχη) 2(το 85% των posts είναι του blizard και του unforgiven) ατόμων............δεν νομίζω λίγη πλάκα να έβλαψε και κανέναν.............:sad:
Οκ δεν είχες κακή πρόθεση ... σε λίγο που θα πλακωθούμε κανονικά για 3-4 σελίδες, θα ταιριάζει και o τίτλος :)
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Για πες λίγο... Τι λέω εγώ... Έτσι... για πλάκα!
Τα έχεις πει όλα, αλλά με ενδιαφέρει ότι οι tft που γράφουν είσοδο 1080p(και παρότι είναι όλες στα 60hz) δεν παίζουν και καλά 60fps game.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Και κανείς δεν λέει ότι εσύ , πουθενά στο ιντερνέτ σε κανένα forum, κανένα link δεν έδωσες και ούτε μια tft δεν μου έδειξες που να μην παίζει 60fps.
Έχεις φοβερή λογική τελικά... Μένω έκθαμβος.
Ρωτάω: Βρε παιδιά, κάποιος μου είπε στο δρόμο ότι τα πρόβατα είναι ροζ, με έξι πόδια και πετάνε. Ισχύει; Υπάρχει κάποιο link ή μια φωτογραφία;
Απαντάς: Ναι, έτσι είναι. Και αν δεν το πιστεύεις, βρες ένα link που να λέει το αντίθετο.
Λυπάμαι, όσο και να ψάξω, δεν πουθενά δεν γράφει ότι τα πρόβατα δεν είναι ροζ, δεν έχουν έξι πόδια και δεν πετάνε. Πουθενά!
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps

Ban έφαγα εγώ και πολλοί άλλοι γιατί ο MOD ήταν άρρωστο fanboy και ήθελε το forum για προπαγάνδα, το trolling και εκεί αυτός το έκανε με άλλα account.
Όπως βλέπεις εμείς εδώ δεν banάρουμε. :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: .......όποιος θέλει μπορεί να πεί τη γνώμη του και να την υποστηρίξει...........το μόνο που δεν ανεχόμαστε είναι οι βρισιές και οι συνεχόμενες προσωπικές διαμάχες εκτός θέματος..........

johnny λίγο περισσότερη σοβαρότητα δεν βλάπτει. Δουλειά του συντονιστή δεν είναι να κάνει πλάκα με τους τίτλους των θεμάτων...
Κι όσο για τον τίτλο οι μόνοι που μπορούν να μου την πούν είναι ο blizard και ο unforgiven(και είναι απολύτως λογικό.....μπορεί να ενοχλούνται από την πλάκα.....δικαίωμά τους είναι άλλωστε).......κανένας άλλος.:mad_1:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Τα έχεις πει όλα, αλλά με ενδιαφέρει ότι οι tft που γράφουν είσοδο 1080p(και παρότι είναι όλες στα 60hz) δεν παίζουν και καλά 60fps game.
Μάλιστα. Εξακολουθείς να τα μπερδεύεις...
Οκ δεν είχες κακή πρόθεση ... σε λίγο που θα πλακωθούμε κανονικά για 3-4 σελίδες, θα ταιριάζει και o τίτλος :)
Εδώ έσκασα τον Nectons που μποροστά του είσαι ότι είναι ο Νίνης μπρστά στον Ροναλντίνιο... Σιγά μην πλακωθώ με τα τσικό! :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD

Έχεις φοβερή λογική τελικά... Μένω έκθαμβος.
Ρωτάω: Βρε παιδιά, κάποιος μου είπε στο δρόμο ότι τα πρόβατα είναι ροζ, με έξι πόδια και πετάνε. Ισχύει; Υπάρχει κάποιο link ή μια φωτογραφία;
Απαντάς: Ναι, έτσι είναι. Και αν δεν το πιστεύεις, βρες ένα link που να λέει το αντίθετο.
Λυπάμαι, όσο και να ψάξω, δεν πουθενά δεν γράφει ότι τα πρόβατα δεν είναι ροζ, δεν έχουν έξι πόδια και δεν πετάνε. Πουθενά!
Γιαυτό και πουθενά δεν μπορείς να βρεις ότι οι TFT παίζουν μόνο στα 30 fps, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα στον κόσμο , σου μπήκε στο μυαλό απλα επειδή δεν μπορεί το 360 να πάει 60...
Δεκάδες links μιλάνε για τα 60fps στις tft , έχουμε και εικόνες και video και προγράμματα και forum και παίζουμε games και τα πάντα που σου δείξαμε , περιμένω να μου βρεις το ροζ πρόβατο που λες ότι υπάρχει ...
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Έχεις φοβερή λογική τελικά... Μένω έκθαμβος.
Ρωτάω: Βρε παιδιά, κάποιος μου είπε στο δρόμο ότι τα πρόβατα είναι ροζ, με έξι πόδια και πετάνε. Ισχύει; Υπάρχει κάποιο link ή μια φωτογραφία;
Απαντάς: Ναι, έτσι είναι. Και αν δεν το πιστεύεις, βρες ένα link που να λέει το αντίθετο.
Λυπάμαι, όσο και να ψάξω, δεν πουθενά δεν γράφει ότι τα πρόβατα δεν είναι ροζ, δεν έχουν έξι πόδια και δεν πετάνε. Πουθενά!

Και όμως Βασίλη...ΔΕΝ είναι ροζ..Ροζ τα βλέπεις μόνο εσύ που έχεις component σύνδεση που σου αλλοιώνει τα χρώματα και όχι την μονδέρνα hdmi ...
Παλαιολιθικέ, κολλημένε και οπισθοδρομικέ !!!
Και το πρόβλημα με τα 4 πόδια που φαίνονται 6 είναι πρόβλημα του de-interlacing και των λιγότερων fps στο 360..."happy_1" "happy_1" "happy_1"
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps - UNFORGIVEN VS BLIZARD

Επειδή δεν ενδιαφέρουν τον κόσμο εδώ τα συμπέγματα του καθενός, να επιστρέψω στο θέμα μας; Ευχαριστώ! :happy_8:
Μου δείξατε ένα πρόγραμμα που αποδεικνύει αυτό που λεει ο Blizard. Το πρόγραμμα...
PixPerAn should make it easier to compare the pixel persistence of TFT monitors.
Τι είναι το pixel persistence των TFT monitors;
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Συνδέσεις hdmi/component - συμβατότητα fps

Και όμως Βασίλη...ΔΕΝ είναι ροζ..Ροζ τα βλέπεις μόνο εσύ που έχεις component σύνδεση που σου αλλοιώνει τα χρώματα και όχι την μονδέρνα hdmi ...
Παλαιολιθικέ, κολλημένε και οπισθοδρομικέ !!!
Και το πρόβλημα με τα 4 πόδια που φαίνονται 6 είναι πρόβλημα του de-interlacing και των λιγότερων fps στο 360..."happy_1" "happy_1" "happy_1"
:happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top