Σύστημα ήχου

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Τα oppo έχουν υπερβολικά καλό sinad για τον τύπο με τα εξώφυλλα, μήπως θιχτούν;
Άσε που είναι και ληγμένα, αλλά με τόσα γενοσημα, αυτό μας μάρανε..
:tongue:

Για ηχεία πιθανώς να μπορούσε να δει και τα ενεργά της γιάμι, με το άσπρο μπορεί να ταιριάξουν καλύτερα στα ντουβάργια.
 
Last edited:

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Διαφωνώ και ενισταμαι. :lol:

Αν για κάποιο λόγο δε θέλει να παίζει τα σιντγιά του από λάπτοπ (που δε χαλάει τη μυρουδιά του εξωφύλλου), τότε η μόνη αξιοπρεπής σύγχρονη λύση για οδηγό ασημένιου δίσκου είναι ένα blue ray player που αποτελεί universal transport και παίζει οτιδήποτε στρόγγυλο και ασημένιο, και καλά θα κάνει να παίζει και SACD και DVD A και BD, διότι μουσική υπάρχει γραμμένη σε όλα αυτά, άσε που μπορεί να είναι χρήσιμο και για καμιά ταινία.

Η αγορά σκέτου cd player εν έτει 2020 είναι πιο άχρηστη αγορά κι από τσατσάρα σε καραφλό.
Εγω εκει που εχω τα συστηματα μου κοντα δεν εχω τηλεοραση εχει κανα blueray με οθονιτσα να παιζεις cd χωρις να χρειαζεται να εινει συνδεδεμενο στην τιβι?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Εγω εκει που εχω τα συστηματα μου κοντα δεν εχω τηλεοραση εχει κανα blueray με οθονιτσα να παιζεις cd χωρις να χρειαζεται να εινει συνδεδεμενο στην τιβι?
Όχι.
Βεβαίως, για ήχο, ειδικά για cd που λες, δε χρειάζεται να βλέπεις κάτι, οι πληροφορίες στην ενσωματωμένη οθόνη της συσκευής, αρκούν.
Αλλά θα μπορούσες να συνδέσεις μια παλιά οθόνη, ένα μόνιτορ ή (άμα την παλεύεις) κάποιο τάμπλετ.
Επίσης, θα μπορούσες να αγοράσεις έναν ωραίο προβολέα, ένα πανί 110 ιντσες και μερικά δορυφοράκια ακόμα, και να γίνεις άρχοντας, έχει ωραιότατα μουσικά blue ray, και άπειρες συναυλίες.
 
Last edited:

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Όχι.
Βεβαίως, για ήχο, ειδικά για cd που λες, δε χρειάζεται να βλέπεις κάτι, οι πληροφορίες στην ενσωματωμένη οθόνη της συσκευής, αρκούν.
Αλλά θα μπορούσες να συνδέσεις μια παλιά οθόνη, ένα μόνιτορ ή (άμα την παλεύεις) κάποιο τάμπλετ.
Επίσης, θα μπορούσες να αγοράσεις έναν ωραίο προβολέα, ένα πανί 110 ιντσες και μερικά δορυφοράκια ακόμα, και να γίνεις άρχοντας, έχει ωραιότατα μουσικά blue ray, και άπειρες συναυλίες.
Έχετε να μου προτείνετε κανά έτσι λίγο πιο audiophile bluray να πάνα πάρω.
 



hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Φίλε μου καλέ μου φίλε επειδή είμαι και εγώ fun του stereo και του υλικού μέσου έχω να σου πώ ότι έχω και τα δύο και άυλα και υλικά. Στο θέμα των υλικών θα σου πώ ότι το στέρεο σύστημα μου έχει κοστίσει τα παρακάτω βάζοντας και μεταχειρισμένα κομμάτια (θεωρώ ότι πρέπει να αξιολογήσεις και τα μετάχειρα εδω στις αγγελίες):

1. Ενισχυτής μεταχειρός σαν καινούργιος: Denon PMA-720AE - 170 Ευρώ
2. DAC μετάχειρο σαν καινούργιο: TEAC UD-501 300 Ευρώ
3. Ηχεία: ΤΑΝΝΟΥ FUSION 2 μετάχειρα επίσης σχεδον αστρωτα οταν αγοραστήκαν: 130 Ευρώ
4. CD PLAYER (λειτουργεί μόνο σαν transport στην ψηφιακή του έξοδο στο dac): Καινούργιο BD PLAYER: SAMSUNG BDP-1580: 100 ευρω
5. Subwoofer: KODA SW1000 μετάχειρο σαν καινούργιο: 80 ευρώ.


Απλετο μπάσο (το sub χρειάζεται αλλαγη αλλα για την ώρα με καλύπτει) πολύ καλό ήχο ποιοτικό καθαρό σε όλες τις συχνότητες και συνολικό κόστος 780 ευρώ. Οπότε αν δεν είσαι ντε και καλά για καινούργια ψάξε στα μεταχειρισμένα έχει πολλά διαμάντια διαθέσιμα.

Φιλικά Κωνσταντίνος
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.616
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top