Τέλος εποχής

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
29.306
Reaction score
23.395
Εγώ πάλι έχω να προτείνω ότι μέλη που δραστηριοποιούνται μόνο στις συζητήσεις στο φόρουμ και δεν βάζουν ποτέ μια αγγελία να μπαναρίζονται άμεσα.
Δεν γίνεται ρε φίλε να κρατάς μια ζωή τα ωραία σου μηχανήματα και να μας τα δείχνεις στα αντίστοιχα τόπικς και να σκάμε από τη ζήλια μας. Το κράτησες το ρημάδι το σαμπ, το προβόλι, το ηχείο, 1 άντε 2 χρόνια, το χάρηκες, του 'βγαλες τα μάτια, δώστο να πα να χαθεί σε μια καλή τιμή να το χαρούνε και άλλοι ντε!!! μαζί σου θα το πάρεις; και εν τω μεταξύ όλο πίτσι πίτσι στα διάφορα τόπικς γύρω γύρω...ειδικά όσοι γράφουν στα πολιτικά, τώρα που το σκέφτομαι, κάθε έξι μήνες πρέπει να πουλάνε και κάτι σε καλή τιμή αλλιώς να τους κόβεται η πρόσβαση στα αντίστοιχα τόπικς. :p:p:p :roflmao::roflmao::roflmao:
ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....:D
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
94.000
Αν όποιος ήθελε να βάλει νέα αγγελία έμπαινε στον κόπο να διαβάσει αυτό
http://www.avsite.gr/forum/threads/Διαβάστε-πριν-δημοσιεύσετε-την-αγγελία-σας.145209/
που είναι ανηρτημένο σε όλες τις κατηγορίες αγγελιών, δεν θα γινόταν αυτή η συζήτηση.

Θέμα απλής ανάγνωσης είναι. Α, να μην ξεχάσω, από θεωρίες συνωμοσίας χορτάσαμε, πάω για σόδες.
 

Μηνύματα
2.154
Reaction score
677
Εγώ πάλι έχω να προτείνω ότι μέλη που δραστηριοποιούνται μόνο στις συζητήσεις στο φόρουμ και δεν βάζουν ποτέ μια αγγελία να μπαναρίζονται άμεσα.
Δεν γίνεται ρε φίλε να κρατάς μια ζωή τα ωραία σου μηχανήματα και να μας τα δείχνεις στα αντίστοιχα τόπικς και να σκάμε από τη ζήλια μας. Το κράτησες το ρημάδι το σαμπ, το προβόλι, το ηχείο, 1 άντε 2 χρόνια, το χάρηκες, του 'βγαλες τα μάτια, δώστο να πα να χαθεί σε μια καλή τιμή να το χαρούνε και άλλοι ντε!!! μαζί σου θα το πάρεις; και εν τω μεταξύ όλο πίτσι πίτσι στα διάφορα τόπικς γύρω γύρω...ειδικά όσοι γράφουν στα πολιτικά, τώρα που το σκέφτομαι, κάθε έξι μήνες πρέπει να πουλάνε και κάτι σε καλή τιμή αλλιώς να τους κόβεται η πρόσβαση στα αντίστοιχα τόπικς. :p:p:p :roflmao::roflmao::roflmao:
Επειδή έχει περάσει το εξάμηνο... έχω ένα ολοκληρωμένο σε καλή τιμή ..... το θέλεις ?:D:D
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.961
Reaction score
41.264
ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΣΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ....:D
Λάθος εντύπωση έχεις. Ούτε μια ζωή είμαι στα πολιτικά (ειδικά τόσο έντονα) παρά μόνο τελευταία που μπήκα στη βάρκα της "ελπίδας" και με 'φερε από κει :D και έχω βάλει, και βάζω συχνά, πολλές αγγελίες στο φόρουμ και αγοράζω και πράγματα από τις αγγελίες.

Και αν έχω σταματήσει να βάζω τελευταία αγγελίες είναι γιατί έχουν σταματήσει κάποιοι άλλοι να βάζουν οπότε δεν "αναστατώνομαι" να αγοράσω και για αυτό δεν νοιάζομαι να πουλήσω :laugh:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.961
Reaction score
41.264
Επειδή έχει περάσει το εξάμηνο... έχω ένα ολοκληρωμένο σε καλή τιμή ..... το θέλεις ?:D:D
είμαι του home cinema γενικώς αλλά όπως και να 'χει τώρα "την ακούω" μόνο από την κυβέρνηση...όταν αλλάξει ίσως το σκεφτώ πάλι να "την ακούω¨ από ολοκληρωμένους...:D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
94.000
Επειδή έχει περάσει το εξάμηνο... έχω ένα ολοκληρωμένο σε καλή τιμή ..... το θέλεις ?:D:D
Δεν αγοράζει απο κουκουέδες....:p
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΕΙΜΕΘΑ ΠΛΗΡΗΣ.....:D:p
Λάθος εντύπωση έχεις. Ούτε μια ζωή είμαι στα πολιτικά (ειδικά τόσο έντονα) παρά μόνο τελευταία που μπήκα στη βάρκα της "ελπίδας" και με 'φερε από κει :D και έχω βάλει, και βάζω συχνά, πολλές αγγελίες στο φόρουμ και αγοράζω και πράγματα από τις αγγελίες.

Και αν έχω σταματήσει να βάζω τελευταία αγγελίες είναι γιατί έχουν σταματήσει κάποιοι άλλοι να βάζουν οπότε δεν "αναστατώνομαι" να αγοράσω και για αυτό δεν νοιάζομαι να πουλήσω :laugh:
Αρκετά! Γυρίστε στα πολιτικά, να βρούμε την ησυχία μας. :p

:D
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.961
Reaction score
41.264
Αρκετά! Γυρίστε στα πολιτικά, να βρούμε την ησυχία μας. :p

:D
μπα εγώ θα τον εφαρμόσω τον κανόνα, δεν γυρνάω στα πολιτικά μέχρι να πουλήσω κάτι στις αγγελίες :beach:
 

Μηνύματα
29.306
Reaction score
23.395
Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ ΤΡΕΙΣ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΚΑΦΕΤΙΕΡΕΣ ΦΙΛΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΝ.
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
M αρέσει που όλοι όσοι αποχωρούν ''δεν ήταν αρεστοί στη διαχειριστική ομάδα''.

Χαχαχαχαχαχχ λες και δεν θα μπορούσαμε να τους ρίξουμε ενα ban να πάνε στο καλό.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.686
Reaction score
2.728
Θα μπορουσε να λυθει απλα το θεμα των αγγελιων. Για να αναρτησει καποιος αγγελια ή να μπορει να "δει" αγγελια και κατα συνεπεια να εμπλακει σε συναλλαγη, θα πρεπει να ειναι "σταθερο μελος", χαρακτηρισμος που μπορει να δωθει μετα απο εναν ελαχιστο αριθμο posts. Ετσι δεν θα χρησιμοποιειται καιροσκοπικα το φορουμ για πωλησεις, και ταυτοχρονα θα προστατευονται και τα μελη απο αγνωστου αξιοπιστιας αγοραστες. Οσο αυξανονται τα ποστ καποιου, θα εχει το δικαιωμα να αναρτησει αριθμο αγγελιων. Αν χτιστει μια εμπιστοσυνη μεταξυ των μελων θα λειτουργησει καλυτερα. Απλα καταθετω την ταπεινη μου γνωμη.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.246
Reaction score
27.895
Θα μπορουσε να λυθει απλα το θεμα των αγγελιων. Για να αναρτησει καποιος αγγελια ή να μπορει να "δει" αγγελια και κατα συνεπεια να εμπλακει σε συναλλαγη, θα πρεπει να ειναι "σταθερο μελος", χαρακτηρισμος που μπορει να δωθει μετα απο εναν ελαχιστο αριθμο posts. Ετσι δεν θα χρησιμοποιειται καιροσκοπικα το φορουμ για πωλησεις, και ταυτοχρονα θα προστατευονται και τα μελη απο αγνωστου αξιοπιστιας αγοραστες. Οσο αυξανονται τα ποστ καποιου, θα εχει το δικαιωμα να αναρτησει αριθμο αγγελιων. Αν χτιστει μια εμπιστοσυνη μεταξυ των μελων θα λειτουργησει καλυτερα. Απλα καταθετω την ταπεινη μου γνωμη.
Αυτό είναι σωστό, αλλά δεν έχουμε την δυνατότητα και τον χρόνο να ελέγχουμε την κάθε αγγελία του κάθε μέλους και να μετράμε τα ποστ που έχουν σε κάθε κατηγορία.
 

Μηνύματα
13.654
Reaction score
6.621
Οταν καποιος αποχωρει γιατι αποκλειστηκε απο τις αγγελιες,σημαινει οτι ο κυριος λογος που ηταν εδω,ηταν οι αγγελιες. Φυσικα αυτο δεν ειναι κακο,αλλα ναι ειναι παρατυπο.
Εγω θα προτεινω το εξης.....μελη που θελουν να βαζουν αγγελιες, με καθαρα εμπορικο σκοπο ,εστω και σε ερασιτεχνικο επιπεδο,να πληρωνουν μια μηνιαια συνδρομη ή ενα ποσο ανα συσκευη που θελουν να πουλησουν. (το πως θα οριστει αυτο ,αριθμος αγγελιων κλπ,ειναι θεμα των δειχειριστων).
 
Last edited:

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.246
Reaction score
27.895
Οταν καποιος αποχωρει γιατι αποκλειστηκε απο τις αγγελιες,σημαινει οτι ο κυριος λογος που ηταν εδω,ηταν οι αγγελιες. Φυσικα αυτο δεν ειναι κακο,αλλα ναι ειναι παρατυπο.
Εγω θα προτεινω το εξης.....μελη που θελουν να βαζουν αγγελιες, με καθαρα εμπορικο σκοπο ,εστω και σε ερασιτεχνικο επιπεδο,να πληρωνουν μια μηνιαια συνδρομη ή ενα ποσο ανα συσκευη που θελουν να πουλησουν. (το πως θα οριστει αυτο ,αριθμος αγγελιων κλπ,ειναι θεμα των δειχειριστων).
Αυτό δεν γίνεται Τάσο.
Το avsite δεν μπορεί να λαμβάνει μέρος με ποσοστό στις συναλλαγές των μελών.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ρε παιδία, εγω τα βλέπω διαφορετικα λιγο τα πραγματα, αν και οφειλω να ομολογήσω ότι δεν γνωρίζω εντελώς τα διαχειριστικά θέματα ενός φορουμ (μέχρι moderator έχω διατελέσει στο παρελθον) και τα κόστη του, οπότε συγχωρέστε την αγνοια μου.

Για την υπεραπλουστευση της σκέψης μου, για να γίνω καλύτερα κατανοητός, θα υποθέσω ότι υπάρχουν τρεις ομάδες μεσα στο φόρουμ. Οι διαχειριστες, οι τακτικοι αναγνώστες του φόρουμ και οι αγγελιοθέτες.

Εστω λοιπον, οι τακτικοι αναγνώστες είναι εδω επειδη γουστάρουν και αντι για γκομενες, μιλανε για ηχεία, preamp, κλπ,κλπ,κλπ.
Αν λοιπον, παρουσιαστεί μια αγγελία απο κάποιον που απλα βαζει αγγελιες και να δεχθω ότι το κάνει για σκοπό το κέρδος, ΑΝ εγω κρίνω ότι με συμφέρει (σαν αναγνώστης χομπιστας, δλδ.) και το αγοράσω ΠΟΥ είναι το κακό; Κερδισμένος είμαι εγω, κερδισμένος και ο αγγελιοθέτης.

Εγω, γιατι είμαι σε ενα φορουμ που μιλαμε για hardware και παράλληλα βρήκα και κάτι που με ενδιαφέρει σε συμφέρουσα τιμη για μένα, ενω ο αγγελιοθέτης πουλησε το προιόν του και εβγαλε κέρδος. Είναι μια win-win κατάσταση κατ'εμε, κι ενώ εμφανισιακά η διαχειριστική ομάδα φαίνεται πως δεν έχει κάποιο κερδος χρηματικό (ποσοστο, γκανιότα, αγγελιοσήμο, πειτε το οπως θέλετε), πιθανον να αποκτάει μεγαλύτερη αξία (λογω μεγαλυτερου τράφικ) η τοποθέτηση διαφημιστικού μπάνερ.

Και γενικότερα θεωρω λάθος το σκεπτικό του ΑΝ βγάζει κάποιος κέρδος από μια αγγελία, ότι είναι μεμπτό, γιατι έτσι μπορει να χάσω εγω μια καλή ευκαιρία.

Για παράδειγμα, αν εγώ είχα κερδίσει σε διαγωνισμο ένα iPhone 6 και το εβαζα αγγελία 300€ σφραγισμένο, θα ήταν μεμπτό; Η' θα πρέπει σε κάθε αγγελία να παρουσιάζουμε και την αποδειξη αγοράς, ως "αποδεικτικό ανιδιοτελούς πώλησης";

Οπως και να εχει, για να κλεισω, μιας και θα πρέπει να ετοιμάσω τη μικρή για το σχολικό, η προσωπική μου άποψη, είναι να μπορεί ο οποιοσδήποτε να βάζει οποιαδήποτε αγγελία θέλει σε οποιαδήποτε τιμή θέλει.

Θα ηθελα να επεκταθω περισσότερο, αλλά δεν έχω χρόνο τωρα. Επιφυλάσσομαι για αργότερα.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Δεν βρισκω τον λογο που γινεται αυτη απαγορευση. Ειδικα οταν ο σκοπος του μελους δεν ειναι επαγγελματικος . Αλλα ακομα και για τα μελη που σκοπος τους ειναι εμπορικος τι εγινε;
Τα μελη του site εξυπηρετουνται πρωτα. Το βρισκω λιγο υπερβολικο και ανουσιο.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.653
Μηνύματα
2.870.305
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top