Τα βινύλια ξεπερνούν σε πωλήσεις τα CD

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
βεβαια τα βινυλια ειναι πχιο ακριβα απο τα cd.. και ολα αυτα δεν ειναι παρα ενα πολυ μικρο ποσοστο των εσοδων, και αυτο μονο στην αμερικη. 🐒
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Από τότε που επανεφερα το πικάπ και τα βινύλια στο σαλόνι μπήκε η μουσική ξανά στο σπίτι που απουσίαζε εδώ και χρόνια....cd στικάκια downloading δεν μου ταίριαξαν καθόλου.....
Επίσης λίγο πολύ όποιος έρχεται εδώ όλο και κάποιο δισκάκι θα σκαλίσει.....
Ίσως ο ρομαντισμός και η διαδικασία του βινυλίου να ξεπερνάει την ευκολία και τις μετρήσεις των σύγχρονων τρόπων αναπαραγωγής ;)
 




Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
οκει!θενκς! κραταω στατιστικα.. 🐒
Το τελευταίο...
IMG_20200922_011114_compress32.jpg

Δεν κυνηγάω σπάνιους δίσκους
Προτεραιότητα είναι να τους ευχαριστήθω σε συχνή χρήση και όχι η συλλογή....
Οπότε ψωνίζω δίσκους για όλα τα γούστα....
Ποιο πολύ metal αλλά και Διονυσίου δεν λείπει ;)
 
Last edited:


Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
βεβαια τα βινυλια ειναι πχιο ακριβα απο τα cd.. και ολα αυτα δεν ειναι παρα ενα πολυ μικρο ποσοστο των εσοδων, και αυτο μονο στην αμερικη. 🐒
Συνήθως στην Αμερική σε καινούριες κυκλοφορίες πληρώνεις βινύλιο και το cd είναι δωρεάν..... έχει τύχει να πάρω και να έχει δώρο διπλό dvd και διπλό cd από συναυλία
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Συνήθως στην Αμερική σε καινούριες κυκλοφορίες πληρώνεις βινύλιο και το cd είναι δωρεάν..... έχει τύχει να πάρω και να έχει δώρο διπλό dvd και διπλό cd από συναυλία
συνηθως.. βαζουν κουπονια..και γλυτωνουν το κοστος του cd.. η voodoo rythm εξακολουθητικα βαζει cd (ελβετια) και παλαιοτερα η inner ear(πατρα) προσφατα δε κσερω τι κανει και ενα Label αμερικη, βαζει κουπονια, αλλα δε δουλευει η σελιδα για download.. εδω και κανα χρονο.. 8-)
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
χωρις τραγουδιστη μου ακουγονται καλητερα - ιεροσυλια? 🐒
Αυτό που εθισε εμένα να έχω πικάπ και ήχο γενικότερα είναι οι πρώτες εικόνες.... όταν από πολύ μικρός ο πατέρας μου, έβαζε στρατό με επέρνε στα πόδια και τραγούδαγε... μετά το σπίτι γέμιζε κόσμο και γλέντια ατελείωτα......
Βοιοματα είναι αυτά
Δεν ξεχνιούνται
 




Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
και παλαιοτερα η inner ear(πατρα) προσφατα δε κσερω τι κανει
Πλέον βάζει κουπόνια, νομίζω έχει σταματήσει να βάζει και το cd από το 16. Παρεμπιπτόντως, τα βινύλια της inner ear είναι εξαιρετικά (για όσους γκρινιάζουν ότι τα σύγχρονης παραγωγής βινύλια είναι γτπκ).
 


Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
Κατά εμέ ο καλύτερος δίσκος ελληνικού Πανκ εβερ χιλιοπεγμενος και πολυαγαπημένος...
View attachment 180382
Τους έχω δεί λάιβ και τους έχω γνωρισει το 94 στον Βόλο
Εξαιρετικός, αν και ΙΜΗΟ ο καλύτερος ελληνικός πανκ δίσκος είναι αυτός:
 


Μηνύματα
763
Reaction score
1.594
.... μαζι με εν πλο και ηταν ειναι και θα ειναι. 🐒
Κοίτα, το εν πλω θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος ελληνικός δίσκος έβερ, ανεξαρτήτως ιδιώματος. Είχα την τύχη να δω και το μοναδικό λάιβ που έδωσαν ποτέ.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.240
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top