Τα...κρυφά συστήματα (ή τα off topics του ποιος έχει τι)

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
καλό θα ήταν να εφαρμόζεται και πέραν του AV στη ζωή μας.
Να, αυτά δε μπορώ.

Δεν έδωσα κανένα δικαίωμα να ασχολείσαι (ούτε συ ούτε κανείς άλλος) με το τι κάνω στη ζωή μου και να μου δίνεις συμβουλές, ούτε για το πως μιλάω στη μάνα μου, πως κοιμάμαι στο κρεβάτι μου και πως ρουφάω τον ελληνικό καφέ. Αυτό που τόσο τσεκουράτα λέω εδώ και καιρό, είναι επιτέλους όλοι εσείς οι καλοθελητές να αφήσετε το ενδιαφέρον και τις συμβουλές για τη ζωή μας, και να περιοριστείτε στα θέματα τεχνολογίας, περί av δώστε συμβουλές (αν γνωρίζετε) σε όποιον ζητήσει.

Αν δε γνωρίζετε για να δώσετε συμβουλές περί av, θα πρότεινα να μην γράφετε τίποτα.

Η συμμετοχή μου σε ένα φόρουμ τεχνολογίας, έχει στόχο μόνο αυτό, την τεχνολογία στο av στις ανάλογες κατηγορίες, και να βλέπω κάνα κωλο στο καλημέρα.

Εφόσον κι εσύ -όπως και ευτυχώς αρκετοί άλλοι εδώ μέσα- ανήκεις στην σχολή του “σε εξειδικευμένα θέματα δεν υπάρχει άποψη, παρά μόνο γνώση”, καταλαβαίνεις πως σε αυτά τα θέματα, εφόσον δεν υπάρχει άποψη, πρακτικά δεν υπάρχει διάλογος, δεν υπάρχει διαπραγμάτευση, δεν υπάρχει δημοκρατία.
Μόνο ενημέρωση.
Μόνο μετάδοση γνώσης.
Ρωτάει πως λεν αυτό το βύσμα, απαντάς. Τέλος.
Διάλογο δε το λες..


το δόγμα του « τα λέω τσεκουράτα» δεν προάγει το διάλογο
Αγαπητέ μου, σε αυτό το φόρουμ δεν επιθυμώ να προαχθεί ο διάλογος, αλλά αντιθέτως επιθυμώ να προαχθεί μόνο η γνώση.


Το δε «είμαι πάντα ο εαυτός μου, no matter what» αν συνοδεύεται από το προηγουμενο δόγμα δεν προάγει τις ανθρώπινες σχέσεις.
Χρήσιμες συμβουλές πιθανώς για ..εκτός φόρουμ, αν και σε ειλικρινείς σχέσεις δεν ξέρω αν είναι σοφό να μην είσαι ο εαυτός σου, να υποκρίνεσαι δηλαδή, αλλά μη μου απαντήσεις αν τυχόν καταλάβεις πως αυτό ρωτάω και έχεις τέτοια διάθεση, δεν ενδιαφέρομαι για ενημέρωση, ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Σε αυτό το φόρουμ που συμμετέχω, δεν επιθυμώ να δημιουργήσω περαιτέρω σχέσεις, δε θέλω άλλους φίλους, δε προσεγγίζω κανέναν, δεν έχω σκοπό να αυξήσω τον κοινωνικό μου κύκλο δια μέσω του φόρουμ, δεν κυνηγάω σχέση ούτε με καμία γυναίκα εδώ μέσα, με μόνη εξαίρεση πιθανώς τον Κοτσίδη που θα γίνουμε αργά ή γρήγορα φίλες, και ο οποίος γουστάρει αντρίκια βαρβατιλίκια και μου'χει εξομολογηθεί πως θέλει να είμαι πάντα ο εαυτός μου και να τα λέω τσεκουράτα.
 
Last edited:



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Η συμμετοχή μου σε ένα φόρουμ τεχνολογίας, έχει στόχο μόνο αυτό, την τεχνολογία στο av στις ανάλογες κατηγορίες, και να βλέπω κάνα κωλο στο καλημέρα.
/troll_mode_on
γιατί ένα φόρουμ τεχνολογίας έχει νήμα με κώλους και καλημέρες;
όχι πως πειράζει, απλά δεν το κάνει και τόσο σκληροπυρηνικά τεχνολογίας, άρα γιατί όχι και κουβεντούλα με "απόψεις"
/troll_mode_off

σε εξειδικευμένα θέματα δεν υπάρχει άποψη, παρά μόνο γνώση... σε αυτά τα θέματα, εφόσον δεν υπάρχει άποψη, πρακτικά δεν υπάρχει διάλογος, δεν υπάρχει διαπραγμάτευση, δεν υπάρχει δημοκρατία.
Μόνο ενημέρωση.
/troll_mode_on
μα και αυτός που λές πως έχει άποψη που δε θα έπρεπε να την έχει, γνώση ισχυρίζεται πως μοιράζει
εγω ο ασχετούμπας ποιανού "γνώση" να λάβω υπόψιν;
/troll_mode_off

Στα πιο σοβαρά, νομίζω πως όταν κάποιος λέει μια αρλούμπα ολκής και τη σερβίρει ως γνώση, επειδή πιθανότατα το κάνει καλοπροαίρετα, αρκεί μια τεκμηριωμένη απάντηση χωρίς χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπο του.
Αν στη σπάνια περίπτωση δε γίνεται αυτό με καλοπροαίρετη διάθεση να βοηθήσει, τότε μπορεί να χωράνε και μερικά ...γαλλικά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Επειδή η @Rosinante είναι Αθήνα τα λες αυτά
Ναι ρε, που να τραβγιέμαι τώρα..
Θα με φάνε τα ταξίδια, ούτε Τέσλα δε πήρα.
Απαπαπαπα, Κοτσίδης μόνο.

Εδώ δίπλα μου είναι, μια χαρά θα βολευόμαστε να αλλάζουμε φορέματα και να προβάρουμε διχτυωτά καλσόν και γόβες μόλις ανοίξουν τα μαγαζιά.

Επί του θέματος τώρα:

Νομίζω πως πολλοί αναπολούν νοσταλγικά το παλιό καλό κοινωνικό Χάι Ενδ.
Που μαζεύονταν πεντέξ να ακούσουν το καινούριο ηχείο του τάδε, το νέο πικάπ του δείνα και το καλώδιο του καλωδιολάγνου, να πουν όλοι μπροστά του υποκριτικές ευγένειες και γελοίες κολακείες, να τον θάψουν όλοι πίσω από την πλάτη του, και τέτοια μετά στο επόμενο σπίτι του άλλου με την νέα κεφαλή στο πικάπ, μετά στου άλλου κλπ κλπ κλπ

Για μένα έχει κλείσει εντελώς αυτός ο νοσηρός κύκλος του κοινωνικού Χάι Ενδ, και δε τον αναπολώ διόλου νοσταλγικά, ήμασταν βλαμμένα καημένα παιδιά.

Δε θέλω να πάω στου ντιμιφουτ να ακούσω πως παίζει και να του πω ότι παίζει τέλεια και μετά να πάρω τον Κοτσίδη να του πω ότι ο ντιμιφουτ δεν έχει μπασα. Θέλω να πάω να δω το ταργκετ κερβ και να το πειράξω, γιατί δεν έχει μπάσα όπως θέλω εγώ και να τσακωθούμε επί τόπου. Και μπύρες και κρέατα. Ποιο κοινωνικό Χάι Ενδ μωρέ;
 
Last edited:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
να πουν όλοι μπροστά του υποκριτικές ευγένειες, να τον θάψουν όλοι πίσω από την πλάτη του, και τέτοια μετά στο επόμενο σπίτι του άλλου με την νέα κεφαλή στο πικάπ.
το αναποδο, δηλαδη να το θαψουν μπροστα του ειναι λιγοτερο προβληματικο .. :smoke:
αλλα το βρισκω (λιγο) αρρωστο και μονο στην σκεψη το "ελα να ακουσουμε τη καινουρια (πχ) νεκροκεφαλη" ιτ ιζ α σικ χαλι εντ γουρολντ. 🐒
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
το βρισκω λιγο αρρωστο και μονο στην σκεψη το "ελα να ακουσουμε τη καινουρια (πχ) νεκροκεφαλη" ιτ ιζ α σικ χαλι εντ γουρολντ
Σικ δε θα πεις τίποτα.
Ήμουν και γω τέτοιος, αρρωστάκι.
Εκ των υστέρων, έτσι το κρίνω όπως ακριβώς τα λες, μα ομολογώ πως τότε μου "άρεζε", περνούσαμε καλά.
Πτι φουρ.

Τώρα, μετά από πολλά χρόνια τέτοιων πρακτικών, προφανώς έχουν μείνει σημαντικά οφέλη, κι αυτά είναι παλιές και μεγάλες φιλίες.

Ακόμα και τώρα θα μαζευτούμε στο σπίτι κάποιου με αφορμή δήθεν ακροάσεις, μα πλέον δεν εμπεριέχονται αυτές, είναι μόνο κατ'ευφημισμόν το πρόσχημα της ακρόασης, πάμε για τη μάσα και τις μπύρες, καμία ακρόαση, μηδέν.
Ένα Μόμπι, λίγο γκάζι, κι άντε γεια.
Μηδέν ενδιαφέρον. Δεν έχει νόημα.

Στου Κοτσίδη πάω για τα κρασιά και τα σαλαμια, τα σαλαμια τα τρώω, δε τα κρύβω κάτω από τα χαλιά, και στο κρασί δε κάνω οικονομία, πίνω σα νεροφίδα, τέλος στο στέρεο πάω καθιερωμένα για να σηκώνω το βολιουμ μέχρι να τρομάξει ο γείτονας, και να δω τον Κοτσίδη να τρέχει σφαίρα με τις γόβες για να το χαμηλώσει, χωρίς να σκοντάφτει, επιδέξια. Αν τύχει και δε φοράει γόβες, κάνουμε διαγωνισμό κάλτσας, ποιος έχει την πιο πλουμιστή.
Έχω και φωτογραφικό υλικό επ'αυτου.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Τελευταια τα οφφ τοπικ εχουν μεγαλη κινηση.
Βγαλτε παιδια τα σωψυχα σας.
Τοσες μερες με τις γυναικες σας , καραντινα, η παρανομη γκρινιαζει, καταλαβαινω .
Αργουν και τα κουριερ.
Καντε κουραγιο, το εμβολιο ειναι κοντα.
Θα ακολουθησει η θεραπεια.

😍😍😍
Αλήθεια τώρα , έχουμε ψυχίατρο εδώ μέσα ?
και Εν πάσει περιπτώσει......., τι κάνει?
Εχουμε αλλα ειναι κρυφος, σαν τα συστηματα.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αλήθεια τώρα , έχουμε ψυχίατρο εδώ μέσα ?
και Εν πάσει περιπτώσει......., τι κάνει?
Ενδεδειγμένο πάντως θα ήταν προτού καταλήξει κάποιος με τους ενδοιασμούς του σε ψυχίατρο,ν'αποταθεί πρώτα σε ψυχολόγο...
Τι θα μπορούσε να κάνει δλδ?
Να μοιράζει ιντερνετικά xanax? :lolsign:
Όχι,λούτρινα αρκουδάκια (κατά το ΄΄Reality is hard,here's a teddy bear΄΄)
 


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Η συμμετοχή μου σε ένα φόρουμ τεχνολογίας, έχει στόχο μόνο αυτό, την τεχνολογία στο av στις ανάλογες κατηγορίες, και να βλέπω κάνα σύστημα του κωλου.
Εντάξει διορθώθηκε :biggrin:

Στον συγκεκριμένο χώρο ένα ηχοσυστημά θεωρείται προέκταση του εγώ του κάθε ιδιοκτήτη.
Ξεπεράστε το, ασπρισαν τα μαλλιά σας στην καλύτερη των περιπτωσεων ή πέσαν.
Αν ζηλεύω κάτι είναι τις γνώσεις μερικών σε κάποια θέματα, σε καμία περίπτωση τα ηχοσυστημά του καθενός.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
@costas EAR , βρισκω οτι το χαλιεντ (αλλο το highend, ως υπερ υψιλη πιστοτητα και ακριβεια αναπαραγωγης) ειναι θεμα νοοτροπιας, και ενα ατομο που εχει στοιχειωδη αντιληψη και μια καποια οξυδερκεια θα τη καταλαβει τη φαρσα του πραγματως αργα ή γρηγορα... σε μια αλλη εποχη και σε μια αλλη ηλικια σιγουρα ειχε πλακα, ακομα και εγω πλεων εχω γινει λιγο ακαμπτος φενεται μεγαλωσε(καλα μυαλο δεν εβαλε) και η μαιμου .. τι κοζμος ...
απο την προτερη νιοτη μου θυμαμαι μπαρ συναυλιες και ουτε αυτα καλα καλα δε θυμαμαι.. και βεβαια προσωπα αυτα δεν τα ξεχνω (ή δε με κσεχνουν αυτα) 🐒
 
Last edited:


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Γενικά χρειάζεται λιγότερη ματαιοδοξία, υπομονή, διαλλακτικότητα και προπάντων καλό φιλτράρισμα των πληροφοριών.
Ο καθένας ράβει τα γαλόνια του με τα post του.
Αυτά για όσους βλέπουν το avsite αμιγώς ως forum τεχνολογίας.
Προσωπικά ανήκω σ' αυτήν την κατηγορία κι εκεί οφείλω την μακροχρόνια παρουσία μου στο forum.
Δεν κρύβω το θαυμασμό μου, για όσους συμμετέχουν στις εκτός av κατηγορίες κι έχουν αντέξει μετά από τόσα χρόνια.
Ειδικότερα στους συντονιστές και διαχειριστές...
 


Μηνύματα
229
Reaction score
42
Να, αυτά δε μπορώ.

Δεν έδωσα κανένα δικαίωμα να ασχολείσαι (ούτε συ ούτε κανείς άλλος) με το τι κάνω στη ζωή μου και να μου δίνεις συμβουλές, ούτε για το πως μιλάω στη μάνα μου, πως κοιμάμαι στο κρεβάτι μου και πως ρουφάω τον ελληνικό καφέ. Αυτό που τόσο τσεκουράτα λέω εδώ και καιρό, είναι επιτέλους όλοι εσείς οι καλοθελητές να αφήσετε το ενδιαφέρον και τις συμβουλές για τη ζωή μας, και να περιοριστείτε στα θέματα τεχνολογίας, περί av δώστε συμβουλές (αν γνωρίζετε) σε όποιον ζητήσει.

Αν δε γνωρίζετε για να δώσετε συμβουλές περί av, θα πρότεινα να μην γράφετε τίποτα.

Η συμμετοχή μου σε ένα φόρουμ τεχνολογίας, έχει στόχο μόνο αυτό, την τεχνολογία στο av στις ανάλογες κατηγορίες, και να βλέπω κάνα κωλο στο καλημέρα.

Εφόσον κι εσύ -όπως και ευτυχώς αρκετοί άλλοι εδώ μέσα- ανήκεις στην σχολή του “σε εξειδικευμένα θέματα δεν υπάρχει άποψη, παρά μόνο γνώση”, καταλαβαίνεις πως σε αυτά τα θέματα, εφόσον δεν υπάρχει άποψη, πρακτικά δεν υπάρχει διάλογος, δεν υπάρχει διαπραγμάτευση, δεν υπάρχει δημοκρατία.
Μόνο ενημέρωση.
Μόνο μετάδοση γνώσης.
Ρωτάει πως λεν αυτό το βύσμα, απαντάς. Τέλος.
Διάλογο δε το λες..



Αγαπητέ μου, σε αυτό το φόρουμ δεν επιθυμώ να προαχθεί ο διάλογος, αλλά αντιθέτως επιθυμώ να προαχθεί μόνο η γνώση.



Χρήσιμες συμβουλές πιθανώς για ..εκτός φόρουμ, αν και σε ειλικρινείς σχέσεις δεν ξέρω αν είναι σοφό να μην είσαι ο εαυτός σου, να υποκρίνεσαι δηλαδή, αλλά μη μου απαντήσεις αν τυχόν καταλάβεις πως αυτό ρωτάω και έχεις τέτοια διάθεση, δεν ενδιαφέρομαι για ενημέρωση, ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Σε αυτό το φόρουμ που συμμετέχω, δεν επιθυμώ να δημιουργήσω περαιτέρω σχέσεις, δε θέλω άλλους φίλους, δε προσεγγίζω κανέναν, δεν έχω σκοπό να αυξήσω τον κοινωνικό μου κύκλο δια μέσω του φόρουμ, δεν κυνηγάω σχέση ούτε με καμία γυναίκα εδώ μέσα, με μόνη εξαίρεση πιθανώς τον Κοτσίδη που θα γίνουμε αργά ή γρήγορα φίλες, και ο οποίος γουστάρει αντρίκια βαρβατιλίκια και μου'χει εξομολογηθεί πως θέλει να είμαι πάντα ο εαυτός μου και να τα λέω τσεκουράτα.
Κωνσταντίνε έγραψα το παρακάτω

«Με όλη μου όμως την καλή πρόθεση θα ήθελα να σου πω ότι το moto της παραπάνω «σχολής» καλό θα ήταν να εφαρμόζεται και πέραν του AV στη ζωή μας. Φαντάζομαι ως επιστήμων θα συμφωνείς και ήδη θα το πράττεις.»

Όντως απομονώνοντας το

«καλό θα ήταν να εφαρμόζεται και πέραν του AV στη ζωή μας»

μπορείς να βγάλεις άλλο συμπέρασμα. Εξακολουθώ να υποστηρίζω αυτό που έγραψα. Λυπάμαι που το παρεξήγησες.

Για όλα τα υπόλοιπα, περί μεταφοράς της γνώσης, δημοκρατίας και συμπεριφορών ας διατηρήσουμε τις θέσεις μας. Δεν είναι κακό να διαφωνούμε.
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Γενικά χρειάζεται λιγότερη ματαιοδοξία, υπομονή, διαλλακτικότητα και προπάντων καλό φιλτράρισμα των πληροφοριών.
Ο καθένας ράβει τα γαλόνια του με τα post του.
Αυτά για όσους βλέπουν το avsite αμιγώς ως forum τεχνολογίας.
Προσωπικά ανήκω σ' αυτήν την κατηγορία κι εκεί οφείλω την μακροχρόνια παρουσία μου στο forum.
Δεν κρύβω το θαυμασμό μου, για όσους συμμετέχουν στις εκτός av κατηγορίες κι έχουν αντέξει μετά από τόσα χρόνια.
Ειδικότερα στους συντονιστές και διαχειριστές...
ΑγαπητέΓιώργο ,δεν είναι τυχαίο που κανείς δεν μπορεί να πει άσχημη κουβέντα για εσένα !
Είσαι φωτεινό παράδειγμα εδώ μέσα και παιδί από τα λίγα !
Τιμή μου που σε έχω γνωρίσει από κοντά εσένα και την όμορφη οικογένεια σου ! :hi::hi::hi::hi:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top