Τα...κρυφά συστήματα (ή τα off topics του ποιος έχει τι)

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Geomiat, δεν αναφερομαι σε κανενα σωστο ή λαθος, διοτι εκτιμω τα λαθη ειναι για να διορθονωνται και να μαθαινουμε απο αυτα.
δεν μου εχει τυχει καποια ταυτιση ποτε (ουτε σε ταινιες, ουτε σε στιχους, ουτε σε βιβλια ,ουτε σε αθρωπους, ουτε στο διαδικτιο, ουτε στη προσωπικη ζωη - και αναλογικα με την ηλικια μου οι εμπειριες δεν θα ελεγα οτι ειναι λιγες), σιγουρα οχι μετα τα 25 .. γενικα η ταυτιση, σημαινει οτι κατι δεν εχεις καταλαβει ειτε στη ταινια, ειτε σε οτιδηποτε ή δεν εχεις καταλαβει τον εαυτο σου, δεν μπορει να ειναι κανεις ο D.Lynch οπως και δεν μπορει να γινει κανεις ο Dale Cooper.
Δεν αναφέρομαι στην ταύτιση με την έννοια που αναφέρεις.
Την θεωρώ αναπόδραστα παρούσα με την έννοια της συναισθηματικής λογικής η οποία υφίσταται συνυφασμένη με την ύπαρξη μας και είναι στα πάνω της όταν διαβάζουμε ποίηση, γινόμαστε μάρτυρες σκέψεων και πράξεων άλλων, κλπ κλπ.
Ή να το πω αλλοιώς δεν γίνεται να είσαι αμέτοχος ψυχικά βλέποντας μία όμορφη παραλία ή έναν γέρο να κλαίει.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ένας τρυφεράκανθος που ζούσε στο λιβάδι με τα στάχυα, τις κόκκινες ανεμώνες και τα τριφύλλια. Είχε φίλο του τον ήλιο που τον ξυπνούσε το πρωί. Το φεγγάρι που τον νανούριζε με τον αυλό του τις νύχτες. Τον αγέρα που του τραγουδούσε γλυκά και μια γέφυρα-ουράνιο τόξο για να σεργιανάει στον ουρανό. Δεν είχε όμως φίλους τ’ άλλα ζωντανά του λιβαδιού, αν και θα ήθελε,που τον περιγελούσαν επειδή ήταν διαφορετικός τον κορόιδευαν και διασκέδαζαν μαζί του. Έτσι ο τρυφεράκανθος μια μέρα ζήτησε από το ξωτικό του δάσους να γίνει ακανθόχοιρος για να πληγώνει όποιον τον πειράζει. Τότε όμως άρχισαν οι περιπέτειές του, γιατί ο ακανθόχοιρος που ήταν καταβαθοσ τρυφεράκανθος κι εξακολουθούσε να έχει τρυφερή ψυχή έχασε τους φίλους του και ήρθε αντιμέτωπος με μεγαλύτερα προβλήματα.....

ολοι καλοι είμαστε ...το ιντερνετ μας κάνει μαλακες.
καποιοι Παραιτούνται εγκαταλείπουν .....κάποιους μας παίρνει η μπάλα. κάποια στιγμή πρέπει να το καταλάβουμε και να σηκωθούμε να φύγουμε από αυτη την Ψυχοφθόρα συνήθεια.
Ο ίδιος πάντως αναλογίζομαι ένα πιο πεζό ενδεχόμενο...Η θρυλούμενη ΄΄μελαγχολία των εορτών΄΄ συνδυασμένη με πρόσθετα ζόρια από τους τωρινούς περιορισμούς να δημιουργήσει ευκολότερα ανεξέλεγκτες εστίες έντασης...Γι αυτό και προσέχοντας τον εαυτό μας προσέχουμε έμμεσα και τους άλλους.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ξεκατινιαστείτε μωρέ ελεύθερα και αφήστε τα μηνύματα για το πνεύμα των Χριστουγέννων... Μια ζωή την έχουμε, είναι βαρετή χωρίς μπινελίκι. :biggrin:
Δώστε λίγη δουλίτσα και στους μοντ.
Κλέφτες θα γίνουν;
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
Δεν αναφέρομαι στην ταύτιση με την έννοια που αναφέρεις.
Την θεωρώ αναπόδραστα παρούσα με την έννοια της συναισθηματικής λογικής η οποία υφίσταται συνυφασμένη με την ύπαρξη μας και είναι στα πάνω της όταν διαβάζουμε ποίηση, γινόμαστε μάρτυρες σκέψεων και πράξεων άλλων, κλπ κλπ.
Ή να το πω αλλοιώς δεν γίνεται να είσαι αμέτοχος ψυχικά βλέποντας μία όμορφη παραλία ή έναν γέρο να κλαίει.
..συμφωνουμε, και με χαροποιει αυτο κατα πολυ βαθος, ετσι λοιπον πνευματικη ή/και ψυχικη εναρμονηση και συντονισμο, η ταυτιση ειναι στιγμιαια και μονο σε καποιο απαραιτητο πλαισιο (το οποιο και ενιοτε σπαει αναλογα τη πραξη).
Ωστοσο, οπως ανεκαθεν ελεγα, θα βεβαιωνομουν για την υπαρξη πσυχης και πνευματως πριν τα χρησιμοποιησω(επικαλεστω) .. 🐒
 
Last edited:

Μηνύματα
229
Reaction score
42
Και στο οντιο, και σε άλλα θέματα, οι επιθέσεις, προσβολές και τα υποτιμητικά σχόλια επί του προσώπου του γράφοντος, είναι μικρότητες, δείχνουν ανασφάλειες και εν συντομία δείχνουν ποιοι είναι οι μ@λάκες.

Δεν έχετε καμιά δουλειά να αναφέρεστε στο επάγγελμα κανενός, ούτε σε οτιδήποτε άλλο που αφορά το πρόσωπό του.

Ακόμα και δήθεν χαλαρές προσβολές (καημένε, κακομοίρης, κλπ) όχι μόνον δεν έχουν θέση, αλλά αποτελούν (και θα συνεχίσουν να αποτελούν) και εκ μέρους μου αιτία ανάλογης αντίδρασης όπως του ντιμιφουτ, κι αν σας αρέσει.

Ομηρικοί καυγάδες επί μηχανημάτων και δυνατοτήτων αυτών, θεμιτοί και επιθυμητοί.

Βεβαίως, πάνω στα αντικειμενικά δεδομένα του όντιο και γενικά των θετικών επιστημών, δεν υπάρχει πρακτικά περιθώριο άποψης, δεν υπάρχει δημοκρατία, δεν γίνονται και δε θα γίνονται σεβαστές οι άλλες ανυπόστατες απόψεις, ούτε για το Έκο το φλατερινγκ και τη ματ μπογιά τη διαχυτική, ούτε για τίποτα, θα πίπτει ράβδος αντικειμενικών δεδομένων, διότι απλώς δεν μπορούν και δεν επιτρέπεται να γίνονται αποδεκτές λανθασμένες θεωρίες, όπως εύστοχα έδειξε ο βετ με αυτό:


View attachment 191294

Όχι, κανένα ρισπεκτ, άρων το οπίνιόν σου και περιπάτει. "Κι άμα σας αρέσει", που λέει κι ο βετ, δε θα ξεχάσουμε αυτά που μάθαμε για χάριν κανενός, ούτε είναι θέμα ευγένειας. ;)

Απλά παραδείγματα:

Τι μετρήσεις λες να κάνει ο άλλος σε 2 σαμπ, χωρίς χρονική ευθυγράμμιση (τουλάχιστον φάσης); Για να δεις μια καμπύλη και να πεις το μακρύ και το κοντό σου;:lol:
Τι κεφαλή να αλλάξει ο άλλος στο πικάπ, χωρίς σωστό ταίριασμα χωρητικότητας; Για να πεις το μακρύ σου και το κοντό σου για τις γλυκές χροιές;:lol:
Τι δουλειά έχει Μέιν Μόνιτορ στο 1,5μ απόσταση ακρόασης και τι δουλειά το 5"-ακι στα 3,5μ; :lol:
Τι τρύπες σε μη ηχοπερατή οθόνη με καρφίτσα, αφού είναι ...μη ηχοπερατός μουσαμάς; Θα τρελαθούμε ρε παιδιά; Πως δε το ανακάλυψαν οι κατασκευαστές οθονών ως τώρα, να δίνουν και Κιτ τρυπήματος; :lol:
Πώς θα σου αλλοιώσει το DNA το εμβόλιο και πόσο θα υποφέρεις από το τσιπακι που κρυφά θα σου βάλουν;:lol:

Κλπ κλπ κλπ.

Κανένα ρισπεκτ σε τέτοιες απόψεις.
Καμία ευγένεια. Πυρ κατά βούληση.

Ρισπεκτ στα προσωπικά του δεδομένα, ιδίως όταν μιλάμε για θέματα όντιο.
Αγαπητέ Κωνσταντίνε, ανήκουμε -όπως και ευτυχώς αρκετοί άλλοι εδώ μέσα- στην σχολή του “σε εξειδικευμένα θέματα δεν υπάρχει άποψη, παρά μόνο γνώση”. Ευχαριστώ για τη γνώση, που μοιράζεις αφειδώς μέσα από αυτό το forum. Έχω μάθει πολλά διαβάζοντας τα posts σου. Παρακαλώ συνέχισε την προσφορά σου.

Με όλη μου όμως την καλή πρόθεση θα ήθελα να σου πω ότι το moto της παραπάνω «σχολής» καλό θα ήταν να εφαρμόζεται και πέραν του AV στη ζωή μας. Φαντάζομαι ως επιστήμων θα συμφωνείς και ήδη θα το πράττεις.

Εικάζω ότι δεν είσαι ταυτόχρονα επιστήμων των Behavioural Sciences. Οπότε θα ήθελα να σε παρακαλέσω να σκεφτείς ότι η έλλειψη respect σε μία άποψη δεν συνεπάγεται και έλλειψη ευγενείας προς αυτόν που την εκφράζει, αντιθέτως θα πρέπει να είμαστε ακόμα πιο εγκρατείς σε αυτόν που δεν είναι μαθητής της «σχολής», καμιά φορά και αδιάφοροι. Αντιλαμβάνομαι ότι δεν είσαι μετριοπαθής άνθρωπος, αλλά ξανασκέψου το παραπάνω. Και ίσως από τη στιγμή που αντιλαμβάνεσαι το παραπάνω, συνεχίζοντάς το να σχοινοβατείς στη γειτονιά της αγένειας, απέναντι σε ένα άτομο που δεν αντιλαμβάνεται τις θεμελιώδεις αρχές της λογικής.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.410
Reaction score
125.598
θα ήθελα να σε παρακαλέσω να σκεφτείς ότι η έλλειψη respect σε μία άποψη δεν συνεπάγεται και έλλειψη ευγενείας προς αυτόν που την εκφράζει,
Συμφωνώ.

Θα πρέπει όμως να γίνει κατανοητό το ότι η κατά μέτωπον επίθεση σε μια αντικειμενικώς λανθασμένη άποψη, δεν είναι επίθεση κατά προσώπου, εφόσον δεν θίγονται προσωπικά δεδομένα.

Ταυτόχρονα, το ρισπεκτ στο πρόσωπο του άλλου, δεν είναι δεδομένο, ούτε χαρίζεται, αντιθέτως, είναι κάτι που κερδίζεται.

Και όταν ένα πρόσωπο εμφανίζει κατ'επαναληψιν λανθασμένες απόψεις με περισσή αυτοπεποίθηση και ύφος 18 καρδιναλίων, προφανώς, χάνεται.

Η δε οξύτητα του λόγου, αδίκως συγχέεται με αγένεια. Τυπικό λαμπρό παράδειγμα ο φίλος μου ο κογιας, που ούτε γιατρός ούτε καραφλος είναι, μα η οξύτητα του λόγου του, χτυπάει κόκκινα και καρφώνεται στο κόκκαλο για πλάκα. Και μ'αρεσει ο λόγος του, εκτιμώ αφάνταστα τέτοια ευθύτητα.

Γι'αυτό βεβαίως κι ο κογιας έχει ακούσει τον εξαψαλμο από το γνωστό συναφι, τι ηλεκτρολόγο τον ανέβαζαν, τι άσχετο τον κατέβαζαν (άσε που δεν είχε να επιδείξει και στέρεο της προκοπής), και βεβαίως πάντα με προσωπικές επιθέσεις εναντίον του, ήταν ίσως ο πρώτος διδάξας και κατά συνέπεια ο πρώτος παθών, από τέτοιες επιθετικές συμπεριφορές.

Η προσπάθεια έντεχνης επιμελούς στρογγυλοποίησης κάθε πιθανής αιχμής μη τυχόν και θιχτεί το πρόσωπο, όταν θίγεις μια άποψη, ένα μηχάνημα, μια λάθος τοποθέτηση ή μια μέτρηση ηχείου στο τσαρδί του Αμίρ, που δείχνει σοβαρά προβλήματα τονικότητας, είναι παιχνίδι ανούσιου καθωσπρεπισμού και ψεύτικης ευγένειας, στο οποίο δεν συμμετέχω, δεν μπορώ κι ούτε θέλω κιόλας.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.568
Reaction score
37.875
Ταυτόχρονα, το ρισπεκτ στο πρόσωπο του άλλου, δεν είναι δεδομένο, ούτε χαρίζεται, αντιθέτως, είναι κάτι που κερδίζεται.
+ διατηρειται.
είναι παιχνίδι ανούσιου καθωσπρεπισμού και ψεύτικης ευγένειας
το πιο δυσκολο ειναι να εισαι ο εαυτος σου :thumbsup:
 

Μηνύματα
229
Reaction score
42
Συμφωνώ.

Θα πρέπει όμως να γίνει κατανοητό το ότι η κατά μέτωπον επίθεση σε μια αντικειμενικώς λανθασμένη άποψη, δεν είναι επίθεση κατά προσώπου, εφόσον δεν θίγονται προσωπικά δεδομένα.

Ταυτόχρονα, το ρισπεκτ στο πρόσωπο του άλλου, δεν είναι δεδομένο, ούτε χαρίζεται, αντιθέτως, είναι κάτι που κερδίζεται.

Και όταν ένα πρόσωπο εμφανίζει κατ'επαναληψιν λανθασμένες απόψεις με περισσή αυτοπεποίθηση και ύφος 18 καρδιναλίων, προφανώς, χάνεται.

Η δε οξύτητα του λόγου, αδίκως συγχέεται με αγένεια. Τυπικό λαμπρό παράδειγμα ο φίλος μου ο κογιας, που ούτε γιατρός ούτε καραφλος είναι, μα η οξύτητα του λόγου του, χτυπάει κόκκινα και καρφώνεται στο κόκκαλο για πλάκα. Και μ'αρεσει ο λόγος του, εκτιμώ αφάνταστα τέτοια ευθύτητα.

Γι'αυτό βεβαίως κι ο κογιας έχει ακούσει τον εξαψαλμο από το γνωστό συναφι, τι ηλεκτρολόγο τον ανέβαζαν, τι άσχετο τον κατέβαζαν (άσε που δεν είχε να επιδείξει και στέρεο της προκοπής), και βεβαίως πάντα με προσωπικές επιθέσεις εναντίον του, ήταν ίσως ο πρώτος διδάξας και κατά συνέπεια ο πρώτος παθών, από τέτοιες επιθετικές συμπεριφορές.

Η προσπάθεια έντεχνης επιμελούς στρογγυλοποίησης κάθε πιθανής αιχμής μη τυχόν και θιχτεί το πρόσωπο, όταν θίγεις μια άποψη, ένα μηχάνημα, μια λάθος τοποθέτηση ή μια μέτρηση ηχείου στο τσαρδί του Αμίρ, που δείχνει σοβαρά προβλήματα τονικότητας, είναι παιχνίδι ανούσιου καθωσπρεπισμού και ψεύτικης ευγένειας, στο οποίο δεν συμμετέχω, δεν μπορώ κι ούτε θέλω κιόλας.
Ένα άτομο που υποστηρίζει μια άποψη όταν το θέμα απαιτεί εξειδίκευση, προφανώς δεν είναι απόφοιτος της ίδιας σχολής και ούτε πρόκειται ποτέ να γίνει, αν δεν είναι πρωτίστως διαλλακτικός και έτοιμος να διδαχθεί. Την ίδια στιγμή όταν θα αντιδράσεις στην άποψη του, ο ίδιος θεωρεί ότι βάλλεται προσωπικά και θα υπερασπιστεί την άποψη του με μεγαλύτερο σθένος. Ειμαι σίγουρος ότι έχετε γνωρίσει τέτοιους ανθρώπους.

Εκεί ένας άνθρωπος που επιθυμεί να θεωρεί τον εαυτό του ανώτερο, δεν έχει πολλές εναλλακτικές απο το να μην δώσει ιδιαίτερη σημασία και συνέχεια στο όποιο γεγονός.

Είναι αλήθεια ότι η οξύτητα του λόγου, η ευθύτητα, η στρογγυλοποίηση των συμπεριφορών και η ευγένεια πολλές φορές συγχέονται ως έννοιες, όταν μπαινει σε αυτα η αποψη, ενώ απαιτείται γνώση. Είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις ότι και για αυτά υπάρχουν αντίστοιχα pdf.

Προσωπικά το δόγμα του « τα λέω τσεκουράτα» δεν προάγει το διάλογο. Το δε «είμαι πάντα ο εαυτός μου, no matter what» αν συνοδεύεται από το προηγουμενο δόγμα δεν προάγει τις ανθρώπινες σχέσεις. Τα pdf τα λένε, όχι εγώ. Δικαναλος θέλεις να είσαι; :)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.389
Reaction score
79.514
Ένα άτομο που υποστηρίζει μια άποψη όταν το θέμα απαιτεί εξειδίκευση, προφανώς δεν είναι απόφοιτος της ίδιας σχολής και ούτε πρόκειται ποτέ να γίνει, αν δεν είναι πρωτίστως διαλλακτικός και έτοιμος να διδαχθεί. Την ίδια στιγμή όταν θα αντιδράσεις στην άποψη του, ο ίδιος θεωρεί ότι βάλλεται προσωπικά και θα υπερασπιστεί την άποψη του με μεγαλύτερο σθένος. Ειμαι σίγουρος ότι έχετε γνωρίσει τέτοιους ανθρώπους.

Εκεί ένας άνθρωπος που επιθυμεί να θεωρεί τον εαυτό του ανώτερο, δεν έχει πολλές εναλλακτικές απο το να μην δώσει ιδιαίτερη σημασία και συνέχεια στο όποιο γεγονός.

Είναι αλήθεια ότι η οξύτητα του λόγου, η ευθύτητα, η στρογγυλοποίηση των συμπεριφορών και η ευγένεια πολλές φορές συγχέονται ως έννοιες, όταν μπαινει σε αυτα η αποψη, ενώ απαιτείται γνώση. Είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις ότι και για αυτά υπάρχουν αντίστοιχα pdf.

Προσωπικά το δόγμα του « τα λέω τσεκουράτα» δεν προάγει το διάλογο. Το δε «είμαι πάντα ο εαυτός μου, no matter what» αν συνοδεύεται από το προηγουμενο δόγμα δεν προάγει τις ανθρώπινες σχέσεις. Τα pdf τα λένε, όχι εγώ. Δικαναλος θέλεις να είσαι; :)
Οπότε τι προτείνετε για ενα φόρουμ τεχνολογίας;

Να προσπαθούν οι συμμετέχοντες να προάγουν τον διάλογο με στόχο να προάγουν τις ανθρώπινες σχέσεις;
Ακόμα και με άτομα που δεν ειναι διαλλακτικά ούτε πρόθυμα να διδαχθούν;

Ή να επιμείνουν στην τεκμηριωμένη γνώση;

Φόρουμ τεχνολογίας ή λέσχη τσαγιού;
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Φόρουμ τεχνολογίας ή λέσχη τσαγιού;
Για λέσχη τσαγιού δεν ξέρω, αλλά μια ροπή προς το tea party, τη διακρινω σε κάποια διακεκριμένα στελέχη και μέλη του φόρουμ!

 

Μηνύματα
229
Reaction score
42
Οπότε τι προτείνετε για ενα φόρουμ τεχνολογίας;

Να προσπαθούν οι συμμετέχοντες να προάγουν τον διάλογο με στόχο να προάγουν τις ανθρώπινες σχέσεις;
Ακόμα και με άτομα που δεν ειναι διαλλακτικά ούτε πρόθυμα να διδαχθούν;

Ή να επιμείνουν στην τεκμηριωμένη γνώση;

Φόρουμ τεχνολογίας ή λέσχη τσαγιού;
Χρωστάω ένα ευχαριστώ και σε εσένα. Έχω γίνει σίγουρα σοφότερος διαβάζοντας τα post σου.
Όχι δεν μου αρέσει ούτε το τσάι ούτε η συμπάθεια. Δεν μου αρέσουν επίσης και οι αυτόκλητοι με το στανιο επιμορφωτές. Μα πάνω από όλα δεν μου αρέσει η αγένεια. Κατά pdf, μην δίνεις σημασία σε εμένα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.389
Reaction score
79.514
Χρωστάω ένα ευχαριστώ και σε εσένα. Έχω γίνει σίγουρα σοφότερος διαβάζοντας τα post σου.
Όχι δεν μου αρέσει ούτε το τσάι ούτε η συμπάθεια. Δεν μου αρέσουν επίσης και οι αυτόκλητοι με το στανιο επιμορφωτές. Μα πάνω από όλα δεν μου αρέσει η αγένεια. Κατά pdf, μην δίνεις σημασία σε εμένα.
(Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, και για τα λιγότερα καλά ;) )

Όχι, θα μου επιτρεψεις να δώσω σημασία, ακόμα και αν θεωρείς τον εαυτό σου “αυτόκλητο με το στανιό επιμορφωτή”. Βρίσκω ενδιαφέρουσα την προσέγγιση.

Και περιμενω πρόταση για φόρουμ τεχνολογίας. Καθωσπρεπισμός ή εμμονή στην τεκμηρίωση;

(Εγω πάντως δεν ψάχνω για φίλους στο Ίντερνετ.)
 

Μηνύματα
229
Reaction score
42
(Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, και για τα λιγότερα καλά ;) )

Όχι, θα μου επιτρεψεις να δώσω σημασία, ακόμα και αν θεωρείς τον εαυτό σου “αυτόκλητο με το στανιό επιμορφωτή”. Βρίσκω ενδιαφέρουσα την προσέγγιση.

Και περιμενω πρόταση για φόρουμ τεχνολογίας. Καθωσπρεπισμός ή εμμονή στην τεκμηρίωση;

(Εγω πάντως δεν ψάχνω για φίλους στο Ίντερνετ.)
Φοβάμαι ότι δεν κατάφερα να γίνω σαφής. Δεν προσωποποιώ τα παραπάνω ούτε μέμφομαι κάποιον. Οποτε μείνε μόνο στα καλά μου λόγια :)
Με χαρά να μοιραστώ απόψεις μου για το παραπάνω σου ζητούμενο. Φαντάζομαι ότι δεν θέλεις από αυτό το post, σωστά;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.389
Reaction score
79.514
Με χαρά να μοιραστώ απόψεις μου για το παραπάνω σου ζητούμενο. Φαντάζομαι ότι δεν θέλεις από αυτό το post, σωστά;
Αντιθέτως, από αυτό το ποστ περιμένω τις προτάσεις σου. Γιατί να μην τις θέλω εδώ;
 

Μηνύματα
229
Reaction score
42
Αντιθέτως, από αυτό το ποστ περιμένω τις προτάσεις σου. Γιατί να μην τις θέλω εδώ;
Θα μου επιτρέψεις να σου τις στείλω. Αν τις βρεις αξίες λόγου, εχεις προκαταβολικά το okay για να τις δημοσιεύσεις και να τις μοιραστείς με όποιον θες και αγαπάς.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.389
Reaction score
79.514
Θα μου επιτρέψεις να σου τις στείλω. Αν τις βρεις αξίες λόγου, εχεις προκαταβολικά το okay για να τις δημοσιεύσεις και να τις μοιραστείς με όποιον θες και αγαπάς.
Όπως θέλεις.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
«Ευγένεια: η πιο αποδεκτή υποκρισία». Α. Μπιρς Αλφαβηταρι του Εξαποδω
...και η πλέον απαραίτητη,για όσους δεν την έχουν πραγματικά.
(είτε την πρώτη,είτε τη δεύτερη) :Α
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.278
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top