Τα παρεπόμενα της Black Box Audio Video Show 2022

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Κάνε μου μια χάρη εσύ που έχεις κάνει διδακτορικό στα καλώδια xa xa και έχεις και ;oρεξη να δοκιμάζεις αλλά και ακούς διαφορές :

Πάρε ένα καλώδιο λεπτό , αυτό για τα πορτατίφ ή για λάμπες. Πάρε πολλά μέτρα είναι φθηνό. Φτιάξε ένα καλώδιο με ενα run με 5-6 τέτοια να πηγαινοέρχονται (μην τα δέσεις, έτσι χύμα όπως να είναι το ένα δίπλα στο άλλο, σε ότι αποστάσεις κάτσουν στο πάτωμα). Συνέδεσέ τα , όλα στην άκρη. ;Aκου, κάνε συγκρίσεις και report back. Θα έχεις ένα πολυ καλό καλώδιο σε πολυ φθηνή τιμή.
Μπααα κουράστηκα. Όπως παίζει τώρα ζω μαζί του άνετα πολλά χρόνια να είμαστε καλά. Το επόμενο update μόνο χωρίς καλώδιο αν και εκεί έχεις ένα σοβαρό θέμα με τα ρεύματα.
@Bhutia μου πως το είπες εχθές-προχθές? Ο καθένας με το μυαλό του ή δεν θυμάμαι καλά😀😀
 

Μηνύματα
12.495
Reaction score
14.648
Μπααα κουράστηκα. Όπως παίζει τώρα ζω μαζί του άνετα πολλά χρόνια να είμαστε καλά. Το επόμενο update μόνο χωρίς καλώδιο αν και εκεί έχεις ένα σοβαρό θέμα με τα ρεύματα.
@Bhutia μου πως το είπες εχθές-προχθές? Ο καθένας με το μυαλό του ή δεν θυμάμαι καλά😀😀
Ακούω κάτι μπαρόκ τώρα, Μοντεβέρντι και έχω ηρεμήσει. :D
 

Μηνύματα
1.730
Reaction score
2.471
... δεδομενου οτι το επιπεδο παιδειας ειναι αυτο που ειναι (δαπεδο), και το κοινο κατα τη γνωμη μου ειναι πχιο ηλιθιο απο τα βλητα (γιατι παραγινε αυτο με τα ζωακια, και θελω να τη μπω και λιγο στους βιγκαν), επετρεπσε μου να μην τους πολυεχω σε υποληψη, πρωτη φορα τους βλεπω κιολας (και επεσε και ψαλιδι στο μονταζ).
για βγαλε βρωμα(πισσα καθοτι marlboro) για καμμια ερωτηση και απαντηση, να χαρουμε και εμεις οι μαυροι. με το τσιγκελι θα στα βγαζω?
Ελπίζω εμένα και τον Δημήτρη (dapost) να μας εξαιρείς από τα βλήτα. :)
Υπήρξαν πριν και μετά αυτού που είδατε πηγαδακια με ενδιαφέρουσες ατάκες αλλά επειδή είναι off the record δεν θέλω να αναφερθώ. Επίσης όποιος έκατσε πολλές ώρες στην έκθεση (εγώ ας πούμε :king:) είχε την ευκαιρία να μιλήσει με σχεδόν όλους τους ομιλητές άλλες στιγμές. Το πέρασμα σαν κομήτης από την έκθεση δεν σου δίνει αυτή την δυνατότητα.
 

Μηνύματα
12.495
Reaction score
14.648
Το πέρασμα σαν κομήτης από την έκθεση
Εμένα , εννοείς ; :D

Τα βλήτα είναι καλό χορταρικό, κάνει καλό δεν ξέρω που, στο αίμα και στα νεφρά ;

Δεν έχετε (ουμε) όρεξη και έμπνευση σήμερα. Άλλη μέρα. :D
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
... ο Kanakiani είναι γκουρού. :D
...
Σαμάνος είναι, κουβαλάει στο δικό του νου ολόκληρο το συλλογικό ασυνείδητο έχοντας συστήσει την ... ΄΄Κιβωτό των Καλωδίων΄΄.

Εμένα , εννοείς ; :D

Τα βλήτα είναι καλό χορταρικό, κάνει καλό δεν ξέρω που, στο αίμα και στα νεφρά ;
Προσοχή μόνο στα...απόβλητα - βιομηχανικά και μη... :roflmao:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
Ελπίζω εμένα και τον Δημήτρη (dapost) να μας εξαιρείς από τα βλήτα. :)
.. ουδέποτε χαρακτήρισα ή αναφέρθηκαν σε μελη του φορουμ, απρεπως.
Πρωτίστως , γιατι δεν επηρεαζουν (αρνητικά) το προσωπικό μου βιο (..και αλητεία) , και βεβαια επειδη δε γνωριζομαι επι προσωπικού(τοσο επισημα ή ανεπίσημα).
.
Χμ, υπαρχει και το απόβλητο.. αλλα το κρατάω ως προσβλημεντο για τον εαυτό μου , πρωτα δοκιμαζουμε μετα (δε) προτείνουμε - animal tested..animal approved..🙉🙈🙊
απόβλητα
Πχιαστε Κοκκινο..🔥
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εμένα , εννοείς ; :D

Τα βλήτα είναι καλό χορταρικό, κάνει καλό δεν ξέρω που, στο αίμα και στα νεφρά ;

Δεν έχετε (ουμε) όρεξη και έμπνευση σήμερα. Άλλη μέρα. :D
Σαμάνος είναι, κουβαλάει στο δικό του νου ολόκληρο το συλλογικό ασυνείδητο έχοντας συστήσει την ... ΄΄Κιβωτό των Καλωδίων΄΄.


Προσοχή μόνο στα...απόβλητα - βιομηχανικά και μη... :roflmao:
Το βλήτο ονομάζεται και κουτόχορτο διότι αν πίνεις το ζουμί τους μειώνει αντίληψη φουλ. Προσοχή λοιπόν. Δεν είναι όλα τα χόρτα ίδια, δεν είναι όλα τα μανιτάρια και φυσικά δεν είναι ίδια και όλα τα καλώδια🤣🤣
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Το βλήτο ονομάζεται και κουτόχορτο διότι αν πίνεις το ζουμί τους μειώνει αντίληψη φουλ. Προσοχή λοιπόν. Δεν είναι όλα τα χόρτα ίδια, δεν είναι όλα τα μανιτάρια και φυσικά δεν είναι ίδια και όλα τα καλώδια🤣🤣
Όλα τα καλώδια μπορεί να μην είναι ίδια, αλλά τα ίδια λένε όλοι όσοι τα υποστηρίζουν ένθερμα. :sneaky:
 

Μηνύματα
12.495
Reaction score
14.648
Όλα τα καλώδια μπορεί να μην είναι ίδια, αλλά τα ίδια λένε όλοι όσοι τα υποστηρίζουν ένθερμα. :sneaky:
Περίεργη φάση πάντως τα καλώδια, ο Σαμάνος έχει τα δίκια του εδω που τα λέμε. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Περίεργη φάση πάντως τα καλώδια, ο Σαμάνος έχει τα δίκια του εδω που τα λέμε. :D
Η συνεχόμενη προσπάθεια να διακρίνουμε διαφορές κατά τις εναλλαγές τους ισοδυναμεί με αφυπνιστικά καλέσματα.
 

Μηνύματα
1.730
Reaction score
2.471
Χωρίς να κουοτάρω κάτι θα ήθελα να πω ότι συμφωνώ με τις τοποθετήσεις του Κώστα μόνο και μόνο επειδή δεν βάζει "τοίχους". Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ. Η μεθολογία που αναφέρει είναι η καλύτερη για να παρει κάποιος τα μέγιστα από το σύστημα του σε δεδομένο χώρο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
... αν ξεκινησουμε να (απο)δεχομαστε (ετσι καλη τη καρντια και πιστη) τον πλησιον (τοιχο) με τα ελλατωματα του (ηχειου του)...θα καταληξουμε πιο στραβοι και πιο κουφοι στον Αι Δωστη κ Σωστη ..
απο μενα ειναι οχι.
υγ.: " μα καλα τοσα χρονια μαντραχαλοι δε βαρεθηκατε τις φιλοφρονησεις αναμετακσυ σας - ως κοινοτητα του χαλιεντ- και πρεπει να γραφετε τα ιδια και δω ?! " (το ιδιο λιγο πολυ που συμβαινει σε ετεροκαθοριζομενου τυπου κοινωνικα υποσυνολα - υπερυψηλης μαλιστα εντροπιας)
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
-κανω e-νηστεια και δεν ανεβαζω φαγητα. 🐒
(αν και τρεφομαι αρκετα τελευταια, θενκς φορ ασκιν')
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Όλα τα καλώδια μπορεί να μην είναι ίδια, αλλά τα ίδια λένε όλοι όσοι τα υποστηρίζουν ένθερμα. :sneaky:
Όπως και αυτοί που μαζεύουν χόρτα , μανιτάρια , ψαρεύουν κλπ.
Α επίσης και τα ψάρια δεν είναι όλα ίδια😁

Edit: τα ψάρια ήταν τυχαία. Μετά τη δημοσίευση διάβασα το προηγούμενο ποστ😀😀
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.015
Reaction score
6.809
Στους -37 ζουν τα ψάρια; εκεί είμαι τώρα. 🥶
Αν τα βγάλεις από το νερό δεν ζουν, ανεξαρτήτως θερμοκρασίας.

(εκτός αν εννοείς θερμοκρασία νερού, οπότε θέλω πολύ να το δω αυτό 😄)
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όπως και αυτοί που μαζεύουν χόρτα , μανιτάρια , ψαρεύουν κλπ.
Α επίσης και τα ψάρια δεν είναι όλα ίδια😁
Ζούνε και πολύ κάτω από τους -37 κάποια στα βάθη των ωκεανών.
Τα πιο ευαίσθητα σε αλλαγές θερμοκρασίας είναι του γλυκού νερού. Οι ενυδρειάδες τα ξέρουν αυτά.
Ούτε όλα τα ύδατα είναι ίδια.Το καθαρό ύδωρ υπό Κανονικές Συνθήκες έχει σημείο πήξεως 0 βαθμούς Κελσίου κατά τα γνωστά.

Τα δε θαλασσινά λόγω μεγαλύτερης περιεκτικότητας σε άλατα έχουν μικρή ταπείνωση τάξης 2 βαθμών, δηλαδή στους -2 .
Το ψυχρότερο θαλάσσιο νερό που καταγράφηκε ποτέ σε υγρή μορφή ήταν σε ένα ρεύμα κάτω από έναν παγετώνα της Ανταρκτικής το έτος 2010, και είχε θερμοκρασία –2,6 °C (Wiki)
Ελπίζω να μη συγχέονται τα ύδατα με τίποτα...κρυογεννημένα καλώδια. :biggrin:

Ίσως στη Νεκρά Θάλασσα που έχει την ανώτερη πυκνότητα σε ανόργανα άλατα να ίσχυε λίγο χαμηλότερο ακόμα όριο αλλά εκεί ούτως ή άλλως δεν ζουν ψάρια...
 
Last edited:


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top