Τα ''like''

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
1) Ευχαριστώ για άλλη μια ανάρτηση που με βοηθάει να ξεστραβωθώ :hi:, ή
2) Ευχαριστώ που τα έβαλες όλα σε μια σειρά, γιατί είχαν αρχίσει να χάνονται απ' το μυαλό μου :drinks:, ή
3) Καλά του τά'πες μεγάλε :fuckyou:, αμάν πιά :hunter:, ή
4) Συμφωνώ απολύτως κι επαυξάνω, συνέχισε, δεν είσαι μόνος σου ;), ή
5) Ξεπατώθηκα στο γέλιο ρε φ@ύστη μου, να είσαι καλά :D:D:D,
6) Διάφοροι συνδυασμοί των ανωτέρω, αλλά και
7)Συνήθως το πράγμα είναι ξεκάθαρο, δεν έχει νόημα να το συζητάμε. :thumbsup:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.951
Reaction score
20.463
Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των likes ανά ημέρα που μπορεί να βάλει ένα μέλος του forum;
 


sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των likes ανά ημέρα που μπορεί να βάλει ένα μέλος του forum;
Να εδώ να πούμε, έπρεπε να υπάρχει κουμπάκι με "εμότικον = Χε, χε, χε!" :D:drinks:
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.617
Reaction score
94.546
Εξυπνάκια.....:p:p:p
Για ξαναδές τα νούμερα όμως!
Αυτά που κοιτάς μάλλον είναι του Ιανουαρίου 2015.

Κοίτα του Σεπτεμβρίου 2015. ;)
 

D

Deleted member 23222

Guest
Εγώ ανταλλάζω likes με τον μεριντότερ ,όπως η Ελλάδα με την Κύπρο 12άρια στη γιουροβίζιον....:p:p:p
Likeίζεις!!!!:D

Είσαι ένα τίποτα, μπρος σε κάτι άλλα like, που είμαι σίγουρος ότι είναι γραμμένα στον ...κώδικα!!
Γιατί αν ήταν... χριστιανοί,θα τα απέδιδα στο Άγιο Πνεύμα και την Θεία επιφοίτηση...
 



Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Στον αιώνα της ταχύτητας,της δήθεν ''επικοινωνίας'',που τα έχουμε όλα σε μια συσκευή,
πατάμε και ένα ''like'' για να μην μπούμε στον κόπο να εκφραστούμε,να μιλήσουμε,να επικοινωνήσουμε.
Σταδιάκα λοιπον απο ''δεν μπαίνω στον κόπο'' θα οδηγηθούμε στο ''είμαι ανίκανος'' .
Συγνώμη αν σοβαρεύω τη συζητηση αλλά με αυτά τα ''like'' έχω απηυδήσει...
 


D

Deleted member 23222

Guest
Στον αιώνα της ταχύτητας,της δήθεν ''επικοινωνίας'',που τα έχουμε όλα σε μια συσκευή,
πατάμε και ένα ''like'' για να μην μπούμε στον κόπο να εκφραστούμε,να μιλήσουμε,να επικοινωνήσουμε.
Σταδιάκα λοιπον απο ''δεν μπαίνω στον κόπο'' θα οδηγηθούμε στο ''είμαι ανίκανος'' .
Συγνώμη αν σοβαρεύω τη συζητηση αλλά με αυτά τα ''like'' έχω απηυδήσει...
Έχει και η τεχνολογία τα ατού της...
Σκέψου οτι κάποτε με κάποιους θα ήσουν σε αντίπαλα καφενεία, και με καλές πιθανότητες να πλακωθείς αν ...επικοινωνούσες σε κανα στενό...
 

Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Έχει και η τεχνολογία τα ατού της...
Σκέψου οτι κάποτε με κάποιους θα ήσουν σε αντίπαλα καφενεία, και με καλές πιθανότητες να πλακωθείς αν ...επικοινωνούσες σε κανα στενό...
Ακόμα και αυτό το ακραίο που λές τώρα,το να πλακωθείς δηλαδή,πιο γήινο είναι σε σχ'εση με αυτό που συμβαίνει τώρα.
Δεν λέω οτί η τεχνολογία δεν έχει τα καλά της,το θέμα είναι πως τη χρησιμοποιείς,όταν το μέσο γίνεται σκοπός....
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
υπάρχει , η αδιαφορία είναι χειρότερη από το dislike
Υπάρχει και μια άλλη άποψη.

Τα ποστ σε ένα δημόσιο φόρουμ δεν γίνονται για να ευχαριστησουν ή να δυσαρεστήσουν
μια μικρή παρέα φίλων μας στα πλαίσια ενός ευχάριστου τσατ.

Πολύ περισσότερο δεν γίνονται για να ασχοληθούν οι άλλοι μαζί μας.


Τα ποστ σε ένα δημόσιο φόρουμ παραμένουν εσαεί
και διαβάζονται και κρίνονται από χιλιάδες ανθρωπους.

Πολλοι έχουν μεγαλύτερη εμπειρία και γνώσεις από εμάς
αλλά για τους δικούς του λόγους ο καθενας, δεν γράφουν.

Η ορθότητα των γραφομενων δεν θα κριθεί από το πόσοι σε υμνούν ή σε αγνοούν.
και σε καθε περίπτωση πρέπει να χειρίζεται κανείς
τη δημοσιότητα και τη δημοφιλία σωστά.


Ωραίο θέμα btw
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.453
Reaction score
50.586
Υπάρχει και μια άλλη άποψη.

1....Τα ποστ σε ένα δημόσιο φόρουμ δεν γίνονται για να ευχαριστησουν ή να δυσαρεστήσουν
μια μικρή παρέα φίλων μας στα πλαίσια ενός ευχάριστου τσατ.


2....Πολλοι έχουν μεγαλύτερη εμπειρία και γνώσεις από εμάς
αλλά για τους δικούς του λόγους ο καθενας, δεν γράφουν.

3α....Η ορθότητα των γραφομενων δεν θα κριθεί από το πόσοι σε υμνούν ή σε αγνοούν.


3β....και σε καθε περίπτωση πρέπει να χειρίζεται κανείς
τη δημοσιότητα και τη δημοφιλία σωστά.
- γενικά συμφωνώ , ποιό αναλυτικά . . .




1.... σαφώς , απλά κάποια στιγμή κάποια ανάρτηση μας αρέσει ή μας ''αγγίζει'' ή μας εκφράζει , και τελικά αυθόρμητα κάνουμε like

2.... θα με χαροποιούσε εάν αυτό άλλαζε σιγά σιγά

3α....εννοείται

3β....εάν με το σωστά εννοείς και σεμνά . . . και πάλι συμφωνώ
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.555
Reaction score
37.819
..γενικα ξεκινησε απο το φεικμπουκ κ επειτα μεταφερθηκε κ στα υπολοιπα δικτια δικτύωσης (βλ. Τουιτερ τουμπλρ tumblr κοκ). Συγκεκριμενα εδω δεν ειναι τοσο σημαντικό διοτι ειναι φορουμ οπου κ η φυσιολογία της επικοινωνίας διαφερει αρκετα απο τα δικτια.
Εχει αναλυθεί σε αρκετα αρθρα στο διαδικτιο.
Παντως ειναι τρελα να κυνηγάς λαικ..
Λογικη... ναι καλα... αυτο το πραμα ή το εχεις ή ψαχνεις να το βρεις..σν θελει θα ερθει μονο του, κ αν θες απλα του σνοιγεις τη πορτα.. κ ερχοντσι κεφαλι μου οι στιχοι του τραγουδιου του Bowie....I d rather stay here with all the madmen...
Ο καθενας ομως τη βρισκει..αλλωστε αποτελω παραδειγμα προς αποφυγή..
Ναι ειναι τρελα...αυτα τα κλικς..τζαμπα ειναι παντως ... :onthequiet:
 
  • Like
Reactions: Pin


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.555
Reaction score
37.819
- ματαιοδοξία βασικά

- τί , τώρα μας το λές ! ! ! . . . :o
..ναι... κ ματαιοδοξία το κυνήγι .. βασιζεται σε ενα μοντελο μίμησης.. οποτε ο καθενας το ιοθετει οπως θελει.. κ δεν βγαζεις ακρη με το εκουσιο κ υποσυνείδητό του καθενός.. πολλα φαινόμενα πχ το πρωι κανεις περισσοτερα λαικ απο το απογευμα κ απο το κινητο περισσότερα απο το πισι...
Κ τα δικτια κοινωνικης δικτύωσης προωθούν της αναρτησεις με τα πολλα λαικ κ σχόλια... χαος στο τετράγωνο..
Αν η τιωι σκοτωνει στα 2 μετρα (βαση spk) ..τοτε τα δ.κ.δ. εξ επαφης....ετσι λεω ετσι κανω....
-Απο παλια παραδειγμα..τι απο παλια
..ανεκαθεν .. ισως καποτε μου βγει κ σε καλο...ποσες κακες παρεες εμπλεξαν με μενα...χαχα..τωρα ειναι αργα ειμαστε ηδη μεσα.. :D
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.502
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top