Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

αν θες εγώ σε παίρνω και τηλέφωνο...pm me please!
προκαταβολικά όμως για να λες δεν τυπώνεται, μάλλον ψιλομέσα έπεσα, για να μην πω χοντρομέσα..:p
ΔΕΝ επεσες καθολου μεσα !!!

Vdsl θέλω και γωωωωω κλαψ!!!!
Εσυ να κατσεις στα αυγα σου...:107:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

αν θες εγώ σε παίρνω και τηλέφωνο...pm me please!
Δεν ξέρεις τι θα ακούσεις; Ο ΟΤΕ δεν φταίει ποτέ. :105:
 

Μηνύματα
1.821
Reaction score
341
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Φίλε Κώστα ειλικρινά δε (σε) καταλαβαίνω...
Αρχίσαμε από το στάδιο της αμφισβήτησης, ότι και καλά αυτά που μου είπε ένας τεχνικός στο τηλεφωνο απλά ήταν ''φίδια'' και έπρεπε να δώσω credentials του πόσο αξιόπιστος και σοβαρός είμαι. Τουλάχιστον οι παλαιότεροι και αυτοί που με γνωρίζουν , δεν χρειάστηκε να πειστούν. Δέχομαι βέβαια την καχυποψία σου , οκ, πάμε παρακάτω.
Εσύ ο ίδιος πρότεινες να επικοινωνήσω(ουμε) μαζί σου, καθώς είσαι γνώστης εκ των έσω, πράγμα το οποίο και έκανα και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Ξανά μανά σε ευχαριστώ, γιατί έψαξες αρχικά το θέμα, μου έδωσες κάποιες τεχνικές λεπτομέρειες και επιφυλάχτηκες να μου δώσεις ουσιαστικά την πραγματική αιτία του προβλήματος.
Δυστυχώς η ουσιαστική αυτή απάντηση δεν ήρθε ποτέ...και πάλι καταλαβαίνω ίσως την δύσκολη θέση σου να πεις σε κάποιον άγνωστο κάτι που μπορεί δυνητικά να ξεφύγει από το εμπιστευτικό.

Όμως: δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να γράφεις δημόσια στο φόρουμ ότι ξέρεις, αλλά δεν λες! Εκτιμώ ότι δεν βοηθάει κανέναν μας αυτό και υποσυνείδητα όλοι βγάζουμε το γνωστό συμπέρασμα περί ''τακτικής'' του ΟΤΕ.
Πραγματικά δεν μπορώ εννοείται να σου βάλω το μαχαίρι στον λαιμό και να σου πω ''πες μου ρε Κώστα τι διάολο γίνεται''...θα το εκτιμούσα όμως στα πλαίσια ενός φόρουμ όπου τα μέλη προσφέρουν γνώση και βοήθεια το ένα στο άλλο, αν θες να μου πεις δυο λόγια παραπάνω με pm ή να μιλήσουμε και τηλεφωνικά. Σου υπόσχομαι ότι δεν θα τρέξω στον ΟΤΕ της γειτονιάς μου να πω ότι ''ο δικός σας Κώστας μου είπε πως έχει το πράγμα και θα γίνει χαμός τώρα'' :p

υ.γ : Τελικά αφού όλα σε αυτήν την χώρα θέλουν το βύσμα τους, βγαίνω λοιπόν ευθαρσώς και παρακαλώ όποιον έχει σχέση με ΟΤΕ να επικοινωνήσει μαζί μου, μπας και μάθω τι γίνεται ή ακόμα καλύτερα με την βοήθειά του να βγάλω τον κόφτη από την γραμμή μου. Ευχαριστώ!
Νίκος.
 

Koo

Μηνύματα
52
Reaction score
10
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Φίλε Κώστα ειλικρινά δε (σε) καταλαβαίνω...
Αρχίσαμε από το στάδιο της αμφισβήτησης, ότι και καλά αυτά που μου είπε ένας τεχνικός στο τηλεφωνο απλά ήταν ''φίδια'' και έπρεπε να δώσω credentials του πόσο αξιόπιστος και σοβαρός είμαι. Τουλάχιστον οι παλαιότεροι και αυτοί που με γνωρίζουν , δεν χρειάστηκε να πειστούν. Δέχομαι βέβαια την καχυποψία σου , οκ, πάμε παρακάτω.
Εσύ ο ίδιος πρότεινες να επικοινωνήσω(ουμε) μαζί σου, καθώς είσαι γνώστης εκ των έσω, πράγμα το οποίο και έκανα και σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Ξανά μανά σε ευχαριστώ, γιατί έψαξες αρχικά το θέμα, μου έδωσες κάποιες τεχνικές λεπτομέρειες και επιφυλάχτηκες να μου δώσεις ουσιαστικά την πραγματική αιτία του προβλήματος.
Δυστυχώς η ουσιαστική αυτή απάντηση δεν ήρθε ποτέ...και πάλι καταλαβαίνω ίσως την δύσκολη θέση σου να πεις σε κάποιον άγνωστο κάτι που μπορεί δυνητικά να ξεφύγει από το εμπιστευτικό.

Όμως: δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να γράφεις δημόσια στο φόρουμ ότι ξέρεις, αλλά δεν λες! Εκτιμώ ότι δεν βοηθάει κανέναν μας αυτό και υποσυνείδητα όλοι βγάζουμε το γνωστό συμπέρασμα περί ''τακτικής'' του ΟΤΕ.
Πραγματικά δεν μπορώ εννοείται να σου βάλω το μαχαίρι στον λαιμό και να σου πω ''πες μου ρε Κώστα τι διάολο γίνεται''...θα το εκτιμούσα όμως στα πλαίσια ενός φόρουμ όπου τα μέλη προσφέρουν γνώση και βοήθεια το ένα στο άλλο, αν θες να μου πεις δυο λόγια παραπάνω με pm ή να μιλήσουμε και τηλεφωνικά. Σου υπόσχομαι ότι δεν θα τρέξω στον ΟΤΕ της γειτονιάς μου να πω ότι ''ο δικός σας Κώστας μου είπε πως έχει το πράγμα και θα γίνει χαμός τώρα'' :p

υ.γ : Τελικά αφού όλα σε αυτήν την χώρα θέλουν το βύσμα τους, βγαίνω λοιπόν ευθαρσώς και παρακαλώ όποιον έχει σχέση με ΟΤΕ να επικοινωνήσει μαζί μου, μπας και μάθω τι γίνεται ή ακόμα καλύτερα με την βοήθειά του να βγάλω τον κόφτη από την γραμμή μου. Ευχαριστώ!
Νίκος.
Φίλε Νίκο,

και εγώ έχω σύνδεση έως 24 mbit ΟΤΕ εδω και 3 χρόνια. Μέχρι και πριν 2 μήνες συνδεόμουν σταθερά γύρω στα 15 – 15,5 mbit, τον Αύγουστο κάποιες φορές και 16+...

Ξαφνικά πριν 2 μήνες άρχισα να συνδέομαι γύρω στα 14 mbit.
Το άφησα 2-3 εβδομάδες και πήρα τηλ την υποστήριξη του ΟΤΕ να ρωτήσω τι συμβαίνει.

Αφού περίμενα λίγο να το κοιτάξουν μου απάντησαν ότι αυτή είναι ταχύτητα που υποστηρίζει η περιοχή μου λόγο απόστασης κτλπ...
Εφόσον επέμεινα ότι λόγο απόστασης από το κέντρο του ΟΤΕ δεν δικαιολογείται αυτή η ταχύτητα και ότι τα τελευταία 3 χρόνια η ταχύτητα αποδεδειγμένα κυμαινόταν από 15-16 mbit με έβαλε στην αναμονή και έπειτα μου απάντησε ότι ο ΟΤΕ άλλαξε πολιτική και προσπαθεί να κάνει ένα balance στην ταχύτητα που παρέχει στους συνδρομητές της περιοχής γι αυτό την κατέβασε λίγο...

Η απάντηση μου ήταν ότι αυτό ήταν πρόβλημα του δικτύου του ΟΤΕ και όχι της απόστασης / τεχνολογίας ADSL, και σαν μην φτάνει που πολύς κόσμος χρεώνεται το πακέτο των 24mbit που δεν παρέχονται όταν υπάρχουν περιορισμοί απόστασης, ο ΟΤΕ ευθαρσώς μειώνει την ταχύτητα.

Απαίτησα να ξανά έχω την ταχύτητα που είχα ή θα άλλαζα παροχο..
Τον τελευταίο μήνα συνδέομαι σταθερά πλέον στα 16 -16.2 mbit................:117:
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

... ο ΟΤΕ άλλαξε πολιτική και προσπαθεί να κάνει ένα balance στην ταχύτητα που παρέχει στους συνδρομητές της περιοχής γι αυτό την κατέβασε λίγο...
......:117:
Η συμπληρωση της φρασης (στην αρχη της) ειναι,

Κατοπιν εντολης της Ε.....

Και το τελος της,

για να ερθει στα ιδια επιπεδα με τις ταχυτητες των παροχων.

--------------

Γραφω, ωστε να εξαφανιστουν "πονηρες" η "κουτοπονηρες" αποψεις καποιων που πολυ ευκολα ειναι ικανοι (λογω γνωσεων η οτιδηποτε αλλο) να ριξουν σιγουρα την ευθυνη σε συγκεκριμενο "φορεα".

Ας ειμαστε λιγοτεροι "σιγουροι" βρε παιδια γι αυτα που λεμε.

Υ.Γ.
Πιστευω να εγινα καταννοητος.
 

Μηνύματα
1.821
Reaction score
341
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Η συμπληρωση της φρασης (στην αρχη της) ειναι,

Κατοπιν εντολης της Ε.....

Και το τελος της,

για να ερθει στα ιδια επιπεδα με τις ταχυτητες των παροχων.

--------------

Γραφω, ωστε να εξαφανιστουν "πονηρες" η "κουτοπονηρες" αποψεις καποιων που πολυ ευκολα ειναι ικανοι (λογω γνωσεων η οτιδηποτε αλλο) να ριξουν σιγουρα την ευθυνη σε συγκεκριμενο "φορεα".

Ας ειμαστε λιγοτεροι "σιγουροι" βρε παιδια γι αυτα που λεμε.

Υ.Γ.
Πιστευω να εγινα καταννοητος.
Άρα Κώστα μου, τελικά ούτε ο τεχνικός μου έλεγε φίδια (μιας και οι τεχνικοί δεν τα λένε αυτά), ούτε κατ'επέκταση εγώ σε σένα (σε όλους)...! Και στην τελική γιατί δεν το επιβεβαίωνες όταν το έμαθες, έστω και με υπονοούμενο να λήξει η ιστορία και να μην μεγαλώνει η υποψία με την σιωπή σου και τα αινιγματικά σχόλια? Λες και πρώτη φορά γίνεται μαμακία σε αυτή τη χώρα...anyway...

Και ερωτώ : έστω και βυσματικά, μπορεί να γίνει κάτι για αυτό?
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Ασφαλως και οι τεχνικοι δεν τα λενε αυτα, μην το συνεχιζεις
(διοτι τοτε ηταν ακομα πιλοτικα σε δοκιμες).
Δεν λεμε τα ιδια πραγματα, δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις (περιοχες, υποδομες, κ.λ.π), δεν "μπορεις" να το πεις σε 'ολους' για τους ανωτερω λογους.

Δεν μπορει να γινει βυσματικα κατι, στις περι τον λογο περιοχες εχει κοπει το ανω ακρο των συχνοτητων του φασματος.

Λογω 'λεπτων' συνθηκων, :126: δεν θα συνεχισω επ αυτου, νομιζω οτι καταλαβαινετε.
 

Μηνύματα
1.821
Reaction score
341
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Ασφαλως και οι τεχνικοι δεν τα λενε αυτα, μην το συνεχιζεις (διοτι τοτε ηταν ακομα πιλοτικα σε δοκιμες)

Δεν μπορει να γινει βυσματικα κατι, στις περι τον λογο περιοχες εχει κοπει το ανω ακρο των συχνοτητων του φασματος.
Λογω 'λεπτων' συνθηκων, :126: δεν θα συνεχισω επ αυτου, νομιζω οτι καταλαβαινετε.
1) Δεν τα λένε αυτά οι τεχνικοί, μάλιστα...Άρα εγώ μάλλον ήμουν προφήτης και τα έγραψα, ή τα γέννησε η φαντασία μου και απλά έτυχε και έκατσαν...Οκ, από το ψεύτης στο μάντης και κωλόφαρδος, μια χαρά πάω...! seriously? Δηλαδή ειλικρινά, μου εξηγείς πως η απάντησή σου 2 ποστ πιο πάνω είναι copy paste με αυτό που είχα γράψει, ''τοτε που ηταν ακομα πιλοτικα σε δοκιμες''.
2) Καλά τι λεπτές συνθήκες...? είπαμε άλλος πήρε την απόφαση...κρυφή ειναι..? μυστικό της ευπ? ή απλά εννοείς δεν το πολυλέμε μην τα πάρουν οι συνδρομητές και λακίσουν?

Κρατάω μόνο το ότι δεν γίνεται κάτι περί αυτού (και εγώ δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω)!
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Ρε δε σταματάτε τη γκρίνια που μετακόμισα από 3 δρόμους πιο πάνω που έπιανα 20mbps και τώρα από ADSL έχω SDSL (Shit DSL):116:

Με το ζόρι πιάνω 5+ mbps και αυτό από το καλοκαίρι γιατί πριν ήμουν στα 3.6.

Αυτά στη Δροσιά ΑΤΤΙΚΗΣ.

Είμαι περίεργος αν και πότε θα έχουμε VDSL και αν θα υπάρξει ποτέ τρόπος να πιάσουμε σοβαρές ταχύτητες.
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

(και εγώ δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω)!
Επανερχομαι μονο γι αυτο.

Δεν τιθεται θεμα αμφισβητησης αλλα εσφαλμενης πληροφορησης (σου).

Πολυ απλα, δεν "μπορεις" να δημιουργησεις εναν 'πανικο' με μια κουβεντα που σου ειπε καποιος τοσο αβιαστα και τυνχανει να ειναι και ""τεχνικος""... (αυτο που λεει οτι δηλωσεις - εδω ταιριαζει. Μην με ρωτησεις πως το ξερω)

Ζυγισε τις πληροφοριες και τα γεγονοτα, θα δεις οτι κακως εκνευβριζεσαι, ενω εχουν γινει ηδη αρκετες κινησεις για την περιπτωση σου.

Υ.Γ.
Και ναι, οτιδηποτε δεν εχει ανακοινωθει, ειναι μυστικο.
Λυπαμαι που αναφερθηκα στο θεμα.
 

Μηνύματα
1.821
Reaction score
341
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

καλημέρα σε όλους :)
Κώστα επανέρχομαι και γω για τελευταία φορά, για να διευκρινίσω τα εξής:
1) Δεν εκνευρίζομαι μαζί σου. Ίσα ίσα, στο είπα εξαρχής, σε ευχαριστώ πάρα πολύ ακόμα και που ενδιαφέρθηκες απλά. Η κατάσταση με ενοχλεί και ιδίως αυτό το πέπλο μυστηρίου...ούτε για πυρηνικά να ήτανε..
2)Το αν αυτός που με πήρε και μου μίλησε δεν ήταν εντέλει τεχνικός αλλά έτσι είπε, πάω πάσο...δεν μπορώ να το ξέρω, δεν μπορώ να το τσεκάρω. Αν μπω στην διαδικασία όμως να αμφισβητώ, όχι μόνο το τί μου λένε, αλλά και το ποιοί είναι, για μια απλά αναφορά βλάβης στον ΟΤΕ..παέι κάηκα...!!
3) Για την μυστικότητα της ανακοίνωσης, εκτιμώ ότι έχουν υποπέσει σε σφάλμα...2 σχεδόν μήνες πάει τώρα αυτή η ιστορία...τι περιμένουν? Ίσα ίσα, πετάνε και την ''ευθύνη'' από πάνω τους...
4) Ζητάω συγγνώμη αν ,λόγω εμού, μετάνοιωσες που αναφέρθηκες στο θέμα και ήρθες σε δύσκολη θέση. Σε ευχαριστώ και πάλι για ό,τι έκανες.
Φιλικά, όπως πάντα άλλωστε,
Νίκος.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Γνωρίζει κανείς ποτε θα αρχίσει η hol να δίνει διαθεσιμότητα Vdsl; Κάτι διάβασα για 15/12 αλλα δεν γνωρίζω χαρακτηριστικά και τιμές... Βασικά το upload με ενδιαφέρει και μέχρι στιγμής η cyta k wind είναι αυτές που δίνουν εώς 50/10mbit.. Forthnet και ΟΤΕ εώς 50/5..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Να πω πάντως οτι υπήρξαν προβλήματα ....την Τετάρτη το πρωί (Τριτη πρωί ειχα κανει την αίτηση) και συγκεκριμένα...ενω ειχα ιντερνετ δεν ειχα τηλέφωνο! Τηλεφωνησα στις βλάβες και ενημέρωσα επίσης οτι ειχα κάνει και άιτηση για VDSL (εννοείται η πρώτη αίτηση στην Καστοριά...) και ήρθαν προς το μεσημέρι δύο υπάλληλοι του ΟΤΕ οι οποίοι ...αφού παιδεύτηκαν κάπου μιάμιση ώρα καταφεραν να μου επαναφέρουν το τηλέφωνο....αλλά χάθηκε το ίντερνετ, για το οποίο μου ειπαν οτι θα γίνει την Πεμπτη το πρωί. Οντως χτες το πρωί μου τηλεφωνησαν ότι εγινε και το ίντερνετ και πως ταυτόχρονα ειμαι και έτοιμος να συνδεθω σε VDSL μόλις φτασει ο ρούτερ, το οποίο και έγινε σήμερα. Με λίγα λόγια μαλλον θελει παρεμβαση τεχνικού και στο κουτί (ειπαν οτι αλλαξαν ενα καλώδιο) για να ειναι κάποιος ετοιμος να συνδεθεί...
30άρισα κι εγώ!

Κατ' αρχάς να επιβεβαιώσω ότι το online "εργαλείο" για τη διαθεσιμότητα VDSL δεν είναι αξιόπιστο. Από το κατάστημα του ΟΤΕ όμως πληροφορήθηκα για τη διαθεσιμότητα 30άρας VDSL στο χώρο εργασίας μου (όπου και το ADSL τα πήγαινε αρκετά καλά), ενώ ακόμα και σήμερα το εργαλείο με πληροφορεί ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Το ρούτερ που παρέλαβα εγώ είναι ένα μαύρο Comtrend, σε αντίθεση με το λευκό ZTE του voreios. Είχα όμως κι εγώ τα ίδια προβλήματα με τη σύνδεσή του. Ασχολήθηκα ολόκληρη την Κυριακή, χωρίς να τα καταφέρω, και αφού μίλησα και με 4 διαφορετικές κυρίες της τεχνικής εξυπηρέτησης. Με το splitter της συσκευασίας δεν κλείδωνε το internet, ενώ με το παλιό της adsl κλείδωνε αμέσως, αλλά δεν είχα τηλέφωνο...

Ευτυχώς χθες, Δευτέρα, βρέθηκε κάποιος σχετικός με το...άθλημα (άνδρας, τυχαίο, δεν νομίζω), ο οποίος με πληροφόρησε ότι τα ρούτερ του VDSL έχουν ενσωματωμένο φίλτρο, και γι' αυτό παρουσιάζονται δυσλειτουργίες. Με τη δική του συμβολή και κάποιες ρυθμίσεις που έκανε από το κέντρο, επιτέλους δούλεψε!

Η γραμμή μου πλέον κλειδώνει σε 29.999 down και 2.495 up.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Θα πέσει κατέβασμα διανομών Linux... :biggrin:
 

Μηνύματα
640
Reaction score
1.152
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

...
Ευτυχώς χθες, Δευτέρα, βρέθηκε κάποιος σχετικός με το...άθλημα (άνδρας, τυχαίο, δεν νομίζω), ο οποίος με πληροφόρησε ότι τα ρούτερ του VDSL έχουν ενσωματωμένο φίλτρο, και γι' αυτό παρουσιάζονται δυσλειτουργίες. Με τη δική του συμβολή και κάποιες ρυθμίσεις που έκανε από το κέντρο, επιτέλους δούλεψε!

...
Οπότε δε χρειάζεται καθόλου το splitter;

Αν σπάσεις δηλαδή τη γραμμή του ΟΤΕ σε δύο γραμμές με ένα απλό κατανεμητή, ρίξεις τη μία στο router και την άλλη την περάσεις από το splitter στα τηλέφωνα , είναι ΟΚ;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Το splitter χρειάζεται. Και μάλιστα δουλεύει μόνο αυτό που παρέχεται με τον εξοπλισμό, και όχι το παλιό της adsl. Χρειάζεται όμως η συνδρομή των τεχνικών, είτε μέσω κέντρου, είτε επιτόπου για να δουλέψει.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Νεότερα: Την Δευτέρα το Comtrend αρνήθηκε κατηγορηματικά να συγχρονίσει. Αλλάζοντας splitter συγχρόνιζε αμέσως, αλλά δεν είχα τηλέφωνο. Έτσι έβαλα το παλιό μου adsl USRobotics router για να έχω internet. Τρίτη πρωί δήλωσα βλάβη στον OTE. Τετάρτη πρωί, χωρίς άλλη διαδικασία, 2 τεχνικοί του OTE αντικατέστησαν το router με το ΖΤΕ, το οποίο συγχρόνισε αμέσως χωρίς να δημιουργεί πρόβλημα στο τηλέφωνο.

Φαίνεται ότι τα Comtrend είναι μάλλον προβληματικά, τουλάχιστον στην ISDN που έχω, αφού περίμενα ότι θα έρθουν αρχικά να ελέγξουν τη γραμμή. Αντιθέτως ξήλωσαν αμέσως το παλιό, τοποθέτησαν το καινούριο, και σε 5 λεπτά έφυγαν. :thumbsup:
 

Μηνύματα
2.610
Reaction score
1.673
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Γιαννη, το συζητουσαμε χτες με τον Κοντολετα.
Αν εχεις καποιο προβλημα, ενημερωσε με.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Κώστα σ' ευχαριστώ. Ευτυχώς το πρόβλημα λύθηκε άμεσα.
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Τελικά VDSL ή οπτικές ίνες από τον ΟΤΕ?

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να βάλω vdsl, έχει διαθεσιμότητα η περιοχή. Τι χαρτιά χρειάζομαι; Και πόσο καιρό θα χρειαστεί για να μου βάλουν; Σημειώσεις: Είμαι σε νέο σπίτι ενοικιαστής, δεν έχω γραμμή αλλα υπήρχε παλιά εδώ στο σπίτι. Ευχαριστώ.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.297
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top