Τι είδαμε, τι θα δούμε


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.458
Reaction score
50.623
1650266721906.png


- αστυνομικό θρίλερ σε 2 κατά βάση χρονικά επίπεδα , επηρεασμένο ίσως από το μαχαίρι στο νερό ( αριστούργημα ) , καταντάει βαρετό και προβλέψιμο

- την κατάσταση σώζει η Λίζ Χάρλει ( εμφανησιακά ) , ο Σων Πεν και η θαλασσα

- η η συνθεάζουζα ( sic ) , βρήκε τον/την δολοφόνο από τα τα πρώτα 5 λεπτά


1650266746188.png



. . . καλή θέαση . . . 6,0/10




🖖
 









wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
Τον 1ο και 2ο κύκλο τον είχα δει όταν είχε βγει.
Πραγματικά πολύ καλή, ειδικά ο 1ος κύκλος.

Τον 3ο όλο αναβάλω να τον δω.
Ολοκληρώνεται στον 3ο κύκλο;
 





Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
The Northman του Robert Eggers ο οποίος μετά την καλλιτεχνική επιτυχία του μυστικιστικού The Witch και του αλλόκοτου Φάρου είδε το budget του να εκτοξεύεται και πλήθος γνωστών ηθοποιών να σπεύδουν ασμένως.

Μεγαλεπήβολη ταινία απαράμιλλης επικής αισθητικής που στάζει βαρβατίλα σε κάθε πλάνο της. Μεγάλος εστέτ ο Eggers, όχι ότι δεν το ξέραμε.

Αλλά το τυπικό story εκδίκησης της μιας σταλιάς δε φτάνει, όσο και να προσπαθεί , να γεμίσει τα 136 λεπτά της ταινίας και κάπου στην πορεία ξεμένει αναπαράγοντας κλισέ.

Φόρμα - περιεχόμενο σημειώσατε 1.

Το opus που μάλλον δε θα γίνει magnum.

Υ.γ. 1 Η ταινία πρέπει να είναι η χαρά του home cinema-κια!
Υ.γ. 2 Δε θυμάμαι πόσο καιρό είχα να δω τόσο μαζεμένο νεαρόκοσμο σε μεγάλη αίθουσα.
Υ.γ. 3 Την ταινία την είδα την κατάλληλη στιγμή. Από βδομάδα μάλλον θα σπεύσουν τα στίφη των village με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την ποιότητα παρακολούθησης και την ψυχική ηρεμία του συνειδητού θεατή.
 

Μηνύματα
649
Reaction score
1.216
C97A7D88-CAE8-417E-80D3-C7B34D02E125.jpeg


1/10
Η χειρότερη ταινία που έχω δει εδώ και πολύ καιρό.
Οι popcorn movies , ταινίες καταστροφής συνήθως είναι κακές αλλά έχουν την πλάκα τους .
Αυτό το πράγμα δεν έχει καμία πλάκα .
Δεν είναι αστείο δε ξέρω τι είναι δεν βρίσκω λόγια πραγματικά , πόνεσαν τα μάτια μου .
Στα τεχνικά η 4Κ εικόνα είναι καλή, το Atmos soundtrack δυνατό σε ένταση αλλά καταντάει κουραστικό με όλα τα κανάλια ενεργά από την αρχή μέχρι το τέλος να βαράνε από παντού .
Τα subwoofer παίρνουν φωτιά , το lfe είναι ενεργό από το πρώτο δευτερόλεπτο έως το τελευταίο χάνοντας το νόημα του, με κούρασε . Η πρόσκρουση πλανητών είναι εξίσου δυνατή με ένα τρακάρισμα αυτοκινήτων.

0/10 τώρα που το ξανασκέφτομαι .
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
Ω, ρε φίλε τι κράξιμο είναι αυτό... Και το είχα στα "υπόψιν". :biggrin:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
Ούτως η άλλως δε θα το έβλεπα. ''Το ένστικτο σπάνια πέφτει έξω''. :roflmao:
Ρε συ, κάτι τέτοιες "τελειωμένες" ταινίες τις γουστάρω απίστευτα! Αλλά με τέτοιο κράξιμο, μου δημιουργήθηκαν αμφιβολίες!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.619
Μηνύματα
2.868.245
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top