Τι θα πιούμε σήμερα;


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Βλέπω ότι όλοι μας έχουμε προμηθευτεί τα "βασικά" για την ερχόμενη καραντίνα :biggrin: :biggrin:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Εχυσα κατά λάθος περίπου 500ml μπύρας σε χαλί πολύ ωραίο και αυτό που έκανα ήταν να ρουφήξω τα υγρά με χαρτί κουζίνας, μπορώ να κάνω κάτι άλλο;;;
 




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Ντάξει. Πριν 20 χρόνια που δεν υπηρχε ή δεν ξέραμε κάτι άλλο καλές ήταν...

Ωραία, πες μου εσύ μπύρα καλύτερη από την kaiser αλλά να μην κάνει 5 6 η 10 ευρώ το κουτάκι γιατί το θεωρώ κοροϊδία όπως και στο κρασί πάνω από 8-10 ευρώ το μπουκάλι το θεωρώ κοροϊδία και ότι σου πιάνουν τον κώλο, έχω δοκιμάσει και της stella artois αλλά δεν μου άρεσαν τόσο όσο η kaiser.
 

Μηνύματα
947
Reaction score
2.990
Ωραία, πες μου εσύ μπύρα καλύτερη από την kaiser αλλά να μην κάνει 5 6 η 10 ευρώ το κουτάκι γιατί το θεωρώ κοροϊδία όπως και στο κρασί πάνω από 8-10 ευρώ το μπουκάλι το θεωρώ κοροϊδία και ότι σου πιάνουν τον κώλο, έχω δοκιμάσει και της stella artois αλλά δεν μου άρεσαν τόσο όσο η kaiser.
4.2 ‎ 500ml
Καμία σχέση με kaiser

septem lava.jpg


ή

ltr.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ωραία, πες μου εσύ μπύρα καλύτερη από την kaiser αλλά να μην κάνει 5 6 η 10 ευρώ το κουτάκι γιατί το θεωρώ κοροϊδία όπως και στο κρασί πάνω από 8-10 ευρώ το μπουκάλι το θεωρώ κοροϊδία και ότι σου πιάνουν τον κώλο, έχω δοκιμάσει και της stella artois αλλά δεν μου άρεσαν τόσο όσο η kaiser.
Κοροϊδία είναι να πετάς δύο ευρώ και να πίνεις ξέπλυμα ή κάτουρα. Πάρε σε πρώτη φάση μία Delfi για αντί kzr που έχει λιγότερο από 5 ευρώ το μπουκάλι. Και γενικότερα αν αξίζει κάτι για να αξίζει έχει τον κόπο του και τα έξοδα του και θα το πληρώσεις για να το απολαύσεις.
Δεν το παίζω έξυπνος ούτε ξερόλας αλλά έχω πληρώσει για να μάθω και στα δίνω τώρα τσάμπα.
Μικρός είσαι , κάποια στιγμή θα τα δεις και εσύ όλα αυτά :)
Βεβαίως μπορείς να συνεχίσεις να πίνεις κάιζερ ( την συγκεκριμένη δεν την υποτιμώ αλλά δεν είναι και κάτι ) και κρασί σε πλαστικό μπουκάλι από την λαϊκή ή από πάγκο "παραδοσιακών προϊόντων" πίτα στο μεταμεσουφλιντ είναι δικαίωμα και επιλογή σου.
4.2 ‎ 500ml
Καμία σχέση με kaiser

View attachment 156729
Και αυτή φοβερή προσπάθεια;)
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Θα ψάξω να τις βρω την επόμενη φορά, κανείς δεν κάνει τον έξυπνο τις εμπειρίες του λέει ο καθένας αυτό έλειπε, εγώ δεν έχω δοκιμάσει πολλά και δεν ξέρω, η αλήθεια είναι πως οι kaiser έχουνε μία γεύση από κάτουρο. :p
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Στις μπίρες υπάρχουν τύποι.
Η Kaizer για παράδειγμα είναι τύπου γερμανικής Pilsner που είναι υποκατηγορία μπίρας lager.
Οταν πηγαίνετε σούπερ μάρκετ δείτε κι άλλες Pilsner που κυκλοφορούν και δοκιμάστε τις.
Σχεδόν όλες οι μάρκες έχουν.
Θεωρώ κορυφαία την τσέχικη Pilsner urquell. Ειδικά από βαρέλι, αλλά είναι δυσεύρετη εδώ. Αξίζει μια βολτα στην Πράγα και μόνο για αυτή μπιρα 8-)
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Απόψε πίνουμε Dettol.

 

P

PMC

Guest
και στο κρασί πάνω από 8-10 ευρώ το μπουκάλι
Ανεκτά κρασιά βρίσκεις από τα 12 έως 17 ευρώ ,το μπουκάλι , σε λευκό και 22 έως 28 ευρώ σε κόκκινο ......( άποψη μου )
Πιστεύω ότι υπάρχει διαφορα ( μετρήσεις δεν έχω ):)
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Είναι ένας καλός κανόνας αλλά υπάρχει και σενάριο να πάρεις ξύδι με υψηλό κόστος. Σε γενικές γραμμές πάντως οι τιμές αυτές είναι - και προς τα πάνω εννοείται. Με εξαίρεση βέβαια κάποια εισαγόμενα που με 7-10 ευρώ βρίσκεις εξαιρετικές ετικέτες. :)
 
  • Like
Reactions: PMC

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Χωρις μετρησεις δεν πινω κρασι...

Κι η γευση μηπως ειναι υποκειμενικη;;;

8-):roflmao::fuckyou:
 
  • Like
Reactions: PMC


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Ανεκτά κρασιά βρίσκεις από τα 12 έως 17 ευρώ ,το μπουκάλι , σε λευκό και 22 έως 28 ευρώ σε κόκκινο ......( άποψη μου )
Πιστεύω ότι υπάρχει διαφορα ( μετρήσεις δεν έχω ):)

Με τόσα λεφτά παίρνω ένα Τζόνι και ακούω τις μουσικές μου και φτιάχνομαι παρά να δώσω στον κάθε εξυπνάκια για το σούπερ ντούπερ ουάουα γαμάουα προϊόν του από εκλεκτές ποικιλίες που μεγαλώνουν σε εύφορες πεδιάδες που το χώμα τους έχει σπάνια συστατικά το νερό κρυστάλλινο η ατμόσφαιρα πεντακάθαρη ο ήλιος παραδεισένιος κ.λ.π. κ.λ.π ενώ στην παρουσίαση/ διαφήμιση του κρασιού επιστρατεύει και έναν διαφημιστή θεωρητικής κατεύθυνσης να γράψει μια "έκθεση"/λογοτέχνημα, α θα μου μείνουν και ρέστα για 1-2 κιλά ξηρούς καρπούς, καλό θα είναι όμως να τα αποφεύγουμε αυτά και γενικά το αλκοόλ.
Πάντως ένας Θαλασσιτης (κάπου 10€) που είχα δοκιμάσει πριν από 2 μήνες με μια πεντανόστιμη ψαρόσουπα ήταν το κάτι άλλο! :p
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top