Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μήπως δεν εισαι κομμουνιστής φιλαράκι; Μήπως είσαι "ποταμισιος".....;o_O:p
Γιατί νομίζεις πως άφησα μούσι ρε χαμένε;
Μεταλλάσσομαι σιγά σιγά σε βηγκαν χιπστερά!
Θα συνεδριαζουμε στα γραφεία του κόμματος μαζί με τον Σταυρο καθισμένοι πάνω σε μπάλες σιάτσου και μετά θα παραγγελνουμε σαλάτες με κινόα!
[DOUBLEPOST=1548454488][/DOUBLEPOST]
...Ο μοναδικός που χώνει όλη την ώρα τη μυτούλα του στις κουβέντες των καπιταλιστών, χωρίς ηττοπάθεια και απτόητος, παρά τις στρατηγικές ήττες...:D

Νταξ τώρα;;:p
Οι υπόλοιποι είναι σοβαροί και συγκροτημενοι άνθρωποι ρε.
Εγώ είμαι εδώ για να σας τρολλαρω...
Και χωρίς 0,60 το μήνυμα!
 

S

sk4t4

Guest
[DOUBLEPOST=1548437290][/DOUBLEPOST]

Κοίτα λαδερό της κατσαρόλας είναι..
Αν δεν πέσει η λαδάρα μέσα (τουλάχιστον στο μαγείρεμα) από την πατρίδα.. τότε τι να λέει!!!;)
[DOUBLEPOST=1548437630][/DOUBLEPOST]

Φαίνεται κάπως πολύ το λάδι, αλλά πίστεψε με φίλε "harris" στο τέλος το αποτέλεσμα ήταν γευστικότατο..
Αλλωστε βρε παιδιά λαδερό είναι!
Να μην τιμήσουμε κ το λαδάκι της πατρίδας? :p:p
Α! κ όσον αφορά την παρούσα εκτέλεση, σε πληροφορώ σπάνια αποτυχαίνει γευστικά ένα φαγητό στα "χέρια" της..
Είσαι καλοδεχούμενος "haris" κ όλοι φυσικά όσοι θέλετε να γευματίσουμε στο σπίτι μου κ να κρίνετε εσείς!!
Σαν την εκπομπή της τηλεόρασης ένα πράγμα!!:drinks:

Πλάκα πλάκα θα ήταν ενδιαφέρον αυτό..:)
Να τρώμε κάθε φορά στο σπίτι ενός μέλους..:cool:
Αν καποιος ειναι παραγωγος,δεν λυπαται ποτε το λαδι.;)Αν ομως αγοραζει απο το σουπερ-μαρκετ,του φαινεται σπαταλη.Οπως εχει συνηθισει ο καθενας.
Υ.Γ.Τη ΦΕΤΑ και γρηγορα!:D Μη με ξεχνας! Αντε,γιατι εμφανιστηκε κι αλλος ανταγωνιστης στην περιοχη.Κεφαλλονιτης!:p
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Αν καποιος ειναι παραγωγος,δεν λυπαται ποτε το λαδι.;)Αν ομως αγοραζει απο το σουπερ-μαρκετ,του φαινεται σπαταλη.Οπως εχει συνηθισει ο καθενας.
Υ.Γ.Τη ΦΕΤΑ και γρηγορα!:D Μη με ξεχνας! Αντε,γιατι εμφανιστηκε κι αλλος ανταγωνιστης στην περιοχη.Κεφαλλονιτης!:p
Eντάξει.. εννοείται ότι το ελαιόλαδο δεν είναι νερό!
Κοίτα ένα πλεονέκτημα έχουμε εμείς οικογενειακώς γιατί ο θείος μου είναι ελαιοπαραγωγός στην "πατρίδα" και έχει φοβερό λάδι.
Οπότε μας προμηθεύει τις απαραίτητες ποσότητες συνήθως ετησίως..;)
Δεν σε έχω ξεχάσει βρε..
Πίστεψέ με δεν έχω κατέβει καθόλου κάτω.
Από το καλοκαίρι που μετακόμισε ο κουμπάρος μου Αθήνα δεν βρήκα την ευκαιρία να κατέβω.
Το έχω σκοπό όμως γιατί το χρειαζόμαστε αυτό το "break refreshment" οπότε και θα γίνει οπωσδήποτε!!
Καλή η κεφαλλονίτικη αλλά σαν την φέτα από τα μαζέϊκα δεν υπάρχει!!!:drinks:
 




D

Deleted member 23222

Guest
Χθες το βράδυ, έριξα στη γάστρα ένα μοσχαρίσιο φιλέτο, μετά από ένα πολύ καλό σωτάρισμα βέβαια με κρεμμύδι και σκόρδο...

Ντομάτα και κόκκινο κρασί.
Στο φούρνο χθες το βράδυ για δέκα λεπτά στους 200 βαθμούς, μετά στους 100 περίπου, όλη νύχτα.
Το καπάκι σφραγισμένο με ζύμη...

Το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό και συνίσταται ως η καλύτερη συνταγή για να ξεκινήσει ένα γιουβέτσι, ή μια μακαρονάδα....

Πριν
5C9E941B-46C9-485A-AEA5-C54CE24EBA79.jpeg


Μετά

02D18814-9394-4577-AA87-78DD67407E4A.jpeg
 










xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.809
Reaction score
83.814
Ταϊλανδέζικο στο Dara Thai. Χάλια σημείο, χάλια περιβάλλον, αλλά το φαγητό όσο πιο κοντά στην αυθεντική Ταϊλανδέζικη κουζίνα. Αυτό έχει τα καλά και τα κακά αναλόγως γούστου και γευστικών εμπειριών.

IMG_1119.jpg
IMG_1120.jpg
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.365
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top