Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
Χωρίς λεφτά πως θα αγοράσω τώρα μπάμιες??
- πού είσαι να διακτυνίσω μερικές . . . το σύνδρομο στέρησης πάντως αργεί και είναι σχετικά ανώδυνο
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.277
Reaction score
41.985
- πού είσαι να διακτυνίσω μερικές . . . το σύνδρομο στέρησης πάντως αργεί και είναι σχετικά ανώδυνο
Έξω από το σπίτι εξελίσσεται η λαϊκή και έχω μένει χωρίς παράδες να κοιτάω τις μπάμιες στο πάγκο...
Στο πορτοφόλι έχω και τη ταυτότητα, άρα ούτε από τη τράπεζα μπορώ να πάω να πάρω λεφτά:(
Με φάγατε με τι γκρίνια σας...Είμαι πλέον σίγουρος πως ο Ντάχ μου έχει κάνει βουντού :p
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.277
Reaction score
41.985
Με τόσο φαΐ πού τρως 3 μισθοί πραγματικά δεν σε φτάνουν για το πρώτο 15θημερο τού μήνα έτσι........:laugh::tongue:
Πολύ πείνα και πολύ φαΐ όντως, 4-5 γεύματα τη μέρα, ανάλογα...
Ξέρω τετραμελή οικογένεια που με 400€ βγάζουν μήνα, τόσα θέλω μόνος μου:D
Έρχονται και πακέτα από το χωριό και από Μεσσηνία κάθε μήνα:):)
Σε όλα αυτά βάλε πόσο απασχολώ το καθαρισμό της ψυττάλειας...:whistling:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.537
Με τη « βλάχοχλιδή « το διόρθωσες αλλά έβρισες του βλάχους.:p

Οι πλειονότητα των γυναικών σήμερα εργάζεται και αυτές που ζουν σε πόλη πιστεύω πως κάνουν το καλύτερο που μπορούν.Το «τι θα μαγειρέψω γρήγορα « για να μου μείνει και λίγος χρόνος για ξεκούραση η γι άλλες ασχολίες νομίζω πως είναι ένα στοιχείο κάτω από το οποίο υποφέρει η ποιότητα και η γεύση.

Χρόνος χρειάζεται για όλα αυτά - όπως και για τον εμπλουτισμό των μαγειρικών δεξιοτήτων - και φαίνεται πως πάσχουμε σ αυτόν τον τομέα. Δεν υπάρχει χρόνος.Δεν έχουν αυξηθεί τα εστιατόρια που προσφέρουν για 6€ ατομικό μαγειρευτό φαγητό για το διάλειμμα στη δουλειά? Εδώ που βρίσκομαι ανθίζουν τόσο,ώστε σκέφτομαι πως το μαγείρεμα θα γίνει πολυτέλεια πια όπως στην Αμερική.

Εδώ μέσα όμως έχουμε λαμπρά παραδείγματα ανδρών που αναλαμβάνουν την πρωτοβουλία και μαγειρεύουν και μπράβο τους!
Εσυ μαγειρεύεις γι άλλους?
Σωτήρη μου, μόνο εγώ μαγειρεύω στο σπίτι. Για όλους.

Καταλαβαίνω τα προβλήματα που δημιουργεί η σπιντάτη σύγχρονη ζωή. Η γεύση όμως δεν αλλάζει.
 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- γμτ , μου αρέσουν πολύ οι φακές , αλλά μετά τα 45 περίπου δεν τις συμπαθεί το στομάχι μου , εκτός από την ποικιλία Λευκάδος που είναι και πολύ νόστιμες . . . αλλά δεν τις βρίσκω πάντα
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.277
Reaction score
41.985
- γμτ , μου αρέσουν πολύ οι φακές , αλλά μετά τα 45 περίπου δεν τις συμπαθεί το στομάχι μου , εκτός από την ποικιλία Λευκάδος που είναι και πολύ νόστιμες . . . αλλά δεν τις βρίσκω πάντα
Αυτές του σούπερ μάρκετ δεν τις γουστάρω ούτε εγώ, άγευστες και τζούφιες στο βράσιμο.
Εγώ αγοράζω κατευθείαν απο παραγωγό στη Θεσσαλία, γευστικότατες και βράζουν πολύ γρήγορα.
 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.456
Reaction score
50.606
- τι γίνεται εδώ πέρα ; , , , εάν υπάρχει πραγματικό high end , σε αυτό το νήμα είναι το ζουμί
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.702
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top