Τι παει να πει Σπανια Βινυλια???


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Δηλαδή, λες να κάνω τα λεφτά μου βραχίονες; :D:p
Και λαμπες.Θα σου κανω καλες τιμες :roflmao:
Με τα χρονια εχω φτιαξει μια "συλλογη" απο headshells που αγοραζα απο δω κι απο κει οταν οι τιμες ηταν λογικες.Πριν λιγες μερες ειδα ενα που σκεφτηκα να αγορασω και ο πωλητης ηθελε $ 235.00
Ξαφνικα σκεφτηκα ...."ωχ ..... ειμαι ....... πλουσιος" :tongue:
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Ε, για τον ιδγιο λέμε! :D



Α να γειά σου! Τώρα ναι, έτσι! :cool:
Το πλερώνεις και το παίρνεις το δισκάκι. :drinks:

Το αγοράζεις! Το τσιμπάς! Το προσθέτεις στη συλλογή σου, κλπ κλπ κλπ, όλα μια χαρά μου ακούγονται, νορμάλ! :party:


Αλλά αυτό το "να επενδύσεις σε ένα βινύλιο", δε ξέρω, στο λαιμό μου κάθεται. Όπως το να επενδύσεις σε ένα Ντακ, να επενδύσεις σε μια μπρίζα και να επενδύσεις σε ένα ιντερκονεκτ. :D:p:D:p


Εντωμεταξύ είναι πολύ συνηθισμένη "ορολογία" στο χαϊενταδικο σιναφι, που ο ένας επενδύει σε προενισχυτή και ο άλλος επενδύει σε ασφαλειοθήκη. :gotcha: Ξέρω, είναι τρελή επένδυση, τέτοια επένδυση ούτε στο καλύτερο ομόλογο! :lol:
Πήγαινε ρε συ η λέξη με το θέμα , μην είσαι προπέτης :p:p
Μιλάμε για σπανιότητα άρα για μεταπώληση:D:D
Εγώ να σου πω την αλήθεια εκείνη την ώρα κοιτούσα στο discogs γιατί σε 1-2 περιπτώσεις που μάζεψα
από δισκοπωλεία που έκλειναν καμιά χιλιάδα δίσκους , έχω καμιά 100άρα άντζελες και τερλέγκες σφραγισμένους οι οποίοι παίζουν στα 30 ευρώ ,οπότε μιλάμε για επένδυση φίλε:D
 









Μηνύματα
782
Reaction score
990
.... τωρα φταιω να κανω account στο discogs και να περασω τη δισκοθηκη μου να δω τι συνολο θα μου βγαλει ?
Απο περιεργεια επειδη το ανεφερες και επειδη το εχω κανει κατα το ημισυ της δισκοθηκης μου, το discogs μου εβγαλε το εξης:
Min: €6,771.62 Med: €10,845.98 Max: €19,393.89
Απλα δειχνει μια εκτιμηση της τρεχουσας αξιας της δισκοθηκης λαμβανοντας υποψη παλαιες τιμες πωλησης και ανω και κατω περιθωριο στις καταστασεις.
Δεν ξερω, παντως, αν θα ηθελα να αναιρεσω ολο αυτο το χτισιμο και να ειχα ολα τα χρηματα πισω...Μεγαλη συζητηση χωραει..
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
1. Στο εμποριο της γελοιας μοδας του βινυλιου, ισχυει ο αδιαβλητος νομος του εμποριου. Μονο που εδω εχουμε το διασκεδαστικο και ενιοτε εκρηκτικο συνδυασμο απατεωνα-ηλιθιου λογω της ''συλλεκτικοτητας''>:(
2. Επενδυση ειναι η αγορα προιοντος που αποφερει κερδος. Δεν μπορουμε να βαφτιζουμε επενδυση οποιαδηποτε σκανδαλωδη καταλωτικη μανια. Δε μιλαω μονο για τα βινυλια.
3. Επενδυση κανει αυτος που πουλαει και οχι αυτος που αγοραζει σε πολλες περιπτωσεις.


Απο μισο ευρω αγορα σε 30 ευρω πωληση. Ωραια αγαπη εχετε για το βινυλιο. Φυλακη( και ξυλο) επρεπε να εχετε μπει αμφοτεροι πωλητες και αγοραστες...
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Α, μπηκαν και τα αυτοκινητα μεσα. Παιδια ετοιμαστειτε για φασκελα. Ολοι μαζι ομως ε;
Κοιταχτε αμαξι που εδωσα πριν 2 χρονια. Δε λεω ποσο το εδωσα γιατι δε θα μεινετε στα φασκελα.
Κοπαναω το κεφαλι μου και δε σπαει απο τοτε...
Μ5 Ε34 Μοτερ S38Β38. 3800κυβ. 330αλογα.:(
View attachment 118865
Βάζεις κοτσαδόρο στη νεκροφόρα σου,αναρωτιέσαι για τα φασκελα και έχεις και άποψη για το βινύλιο και τους οπαδούς του:smg:
Απορώ με αυτούς που σου έκαναν λαικ:headbang:


1. Στο εμποριο της γελοιας μοδας του βινυλιου, ισχυει ο αδιαβλητος νομος του εμποριου. Μονο που εδω εχουμε το διασκεδαστικο και ενιοτε εκρηκτικο συνδυασμο απατεωνα-ηλιθιου λογω της ''συλλεκτικοτητας''>:(
2. Επενδυση ειναι η αγορα προιοντος που αποφερει κερδος. Δεν μπορουμε να βαφτιζουμε επενδυση οποιαδηποτε σκανδαλωδη καταλωτικη μανια. Δε μιλαω μονο για τα βινυλια.
3. Επενδυση κανει αυτος που πουλαει και οχι αυτος που αγοραζει σε πολλες περιπτωσεις.


Απο μισο ευρω αγορα σε 30 ευρω πωληση. Ωραια αγαπη εχετε για το βινυλιο. Φυλακη( και ξυλο) επρεπε να εχετε μπει αμφοτεροι πωλητες και αγοραστες...
Όχι φίλε μου,δεν δικαιούσε να μας χαρακτηρίζεις ούτε να μας απειλείς γιατί εισαι



7288F90E-B536-43FA-B961-1B790DB8C156.png


και γιαυτο δεν θα καταλάβεις ποτέ τη διαφορά ενός βινυλίου πχ του Χατζηδάκι πρώτη κόπια, με το cd του Χατζηδάκι από την «Καθημερινή» ή το “very best of Manos Hatzidakis” από το Tidal
Φιλικά :fuckyou:
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Βάζεις κοτσαδόρο στη νεκροφόρα σου,αναρωτιέσαι για τα φασκελα και έχεις και άποψη για το βινύλιο και τους οπαδούς του:smg:
Απορώ με αυτούς που σου έκαναν λαικ:headbang:



Όχι φίλε μου,δεν δικαιούσε να μας χαρακτηρίζεις ούτε να μας απειλείς γιατί εισαι



View attachment 123696

και γιαυτο δεν θα καταλάβεις ποτέ τη διαφορά ενός βινυλίου πχ του Χατζηδάκι πρώτη κόπια, με το cd του Χατζηδάκι από την «Καθημερινή» ή το “very best of Manos Hatzidakis” από το Tidal
Φιλικά :fuckyou:
Αντε πηδα σε κανενα τελαρο με μαρουλια ρε γκονη. Εκει ανηκεις. Λαχαναγοριτη.


Τρομερα φιλικα σε σενα και στα ζαρζαβατικα που σε υποστηριζουν.:fuckyou::fuckyou::fuckyou::fuckyou:
 
Last edited:



gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Αντε πηδα σε κανενα τελαρο με μαρουλια ρε γκονη. Εκει ανηκεις. Λαχαναγοριτη.


Τρομερα φιλικα σε σενα και στα ζαρζαβατικα που σε υποστηριζουν.:fuckyou::fuckyou::fuckyou::fuckyou:
Γιατί συγχύζεσαι;
Κοινωνιολογικά εχω πρόβλημα με τους «στόκους» και όχι με εσένα προσωπικά:imtheking:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Γιατί συγχύζεσαι;
Κοινωνιολογικά εχω πρόβλημα με τους «στόκους» και όχι με εσένα προσωπικά:imtheking:
Άντε μωρή που έχεις και πρόβλημα με τους στόκους οδήγα να έρθεις να σου δώσω λίγο στόκο να μου φτιάξεις μια τρύπα στον τοίχο! :lol::lol::lol::lol:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top