Τι ρολόι φοράς;

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Για τα λεφτά του.

Φοράει ένα "βασικό" μηχανισμό της ΕΤΑ (2834-2), όπου τον φορούν και λίγο ακριβότερα μοντέλα.

Οι χρονογράφοι όμως της HAMILTON, βασίζονται σε έναν από τους καλύτερους μηχανισμούς της αγοράς, με ένα "αξιοπρεπέστατο" περιτύλιγμα, και με τιμή χώμα, σε σχέση με παίκτες που πουλάνε "μούρη" σε πολλαπλάσια χρήματα με τον ίδιο (βασικό) μηχανισμό...
Αλήθεια είναι αυτό για την Hamilton. Εξαιρετικούς χρονογράφους και Aviation watches έχει η Γερμανική Sinn. Με προδιαγραφές τρομερές και ρολόγια workhorses μελετημένα γιa να αντέχουν δυνάμεις που άλλες εταιρείες δεν τις φαντάζονται. Ρίξτε μια ματιά, πουλάνε κατευθείαν από το site
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Πότε δεν ήμουν λάτρης των ρολογιών χειρός. Αυτά που φοράω όμως πλέον είναι:

Garmin Fenix 5 σε καθημερινή βάση.

Bulova Marine Star για πιο μόδα.
Και εγώ Γιώργο πλέον φοράω ένα galaxy watch 46mm κυρίως για τις smart λειτουργίες και όχι ως activity tracker
Βέβαια επειδή δεν είναι καθόλου προσεκτικός το έχω εξοπλίσει με όλα τα καλούδια ώστε να ζήσει λίγο παραπάνω, ήδη έχω σπάσει μια φορά το προστατευτικό τζαμακι, σοφή επιλογή να το τοποθετήσω κατευθείαν
20190708_182912.jpg


Το άλλαξα πάλι γιατί είμαι σίγουρος πως κάπου θα το ξανα χτυπήσω.
Σε αυτό το watch face το έχω από τη πρώτη στιγμή, τα έχεις όλα πάνω στο κατραν χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις στο μενού
20191001_203556.jpg
 

D

Deleted member 23222

Guest
Μεγάλη κουβέντα τα ρολόγια. Ανήκω στους χαϊεντάδες (μαζί με τον zizik).
Παλιότερα είχα χόμπι τα καλά ρολόγια. Πλέον έχω κρατήσει 3.
Και 2-3 ηλεκτρονικά μόνο για την ώρα της άσκησης.
Τελικά κάπου όλοι θα καταλήξουμε με ένα smartwatch, τουλάχιστον για τα beep του, γιατί εγώ ήδη δεν μπορώ να τα διαβάσω κιόλας... :p
 

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Μεγάλη κουβέντα τα ρολόγια. Ανήκω στους χαϊεντάδες (μαζί με τον zizik).
Παλιότερα είχα χόμπι τα καλά ρολόγια. Πλέον έχω κρατήσει 3.
Και 2-3 ηλεκτρονικά μόνο για την ώρα της άσκησης.
Μεγάλη κουβέντα και πονεμένη για εμένα.
Βλέπεις τα καλόπαιδα που μπούκαραν στο σπίτι μου το 2012 μου πήραν μεταξύ άλλων ένα Rolex Explorer II (λευκό) και ένα Panerai Radiomir Black Seal 3 days (αυτό με τον μηχανισμό της Jaeger Lecoultre).
Και έναν setάκι ενισχυτή και Cd Naim (Supernait I και Cd5)
 

D

Deleted member 23222

Guest
Μεγάλη κουβέντα και πονεμένη για εμένα.
Βλέπεις τα καλόπαιδα που μπούκαραν στο σπίτι μου το 2012 μου πήραν μεταξύ άλλων ένα Rolex Explorer II (λευκό) και ένα Panerai Radiomir Black Seal 3 days (αυτό με τον μηχανισμό της Jaeger Lecoultre).
Και έναν setάκι ενισχυτή και Cd Naim (Supernait I και Cd5)
Ήταν και εκλεκτικά τα σκ@τόπαιδα...
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Μεγάλη κουβέντα και πονεμένη για εμένα.
Βλέπεις τα καλόπαιδα που μπούκαραν στο σπίτι μου το 2012 μου πήραν μεταξύ άλλων ένα Rolex Explorer II (λευκό) και ένα Panerai Radiomir Black Seal 3 days (αυτό με τον μηχανισμό της Jaeger Lecoultre).
Και έναν setάκι ενισχυτή και Cd Naim (Supernait I και Cd5)
Εμένα μου είχαν κλέψει από το σπίτι το 1998 ένα Rolex submariner μισό/μισό κι ένα ατσάλινο Rolex GMT.
Από τότε ποτέ δεν άφησα ρολόγια στο σπίτι.

Τώρα, φοράω σε καθημερινή βάση αυτό το Panerai και τα άλλα κρυμμένα.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.312
Reaction score
7.823
Το αγορασα τα πρωτα Χριστουγεννα αφοτου επιασα την τωρινη μου δουλεια.
Εκτοτε, το φοραω καθε μερα.
Πανε 18 χρονια τωρα.
Σκοπευω να το παροπλισω, τη μερα που θα παρω συνταξη ;)
Μου αρεσουν πολλα αλλα ρολογια, αλλα αυτο με αντιπροσωπευει 100% :)

9FFA9ABF-3C97-441C-AC9F-BEC0EE92CC3E.jpeg
 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Μου τη δεινουν οι μπρασελέδες αλλά από τη άλλη σε κάποια ρολογια οπως αυτα το καταλαβαίνω αφού δεν γίνεται αλλιώς.
Δεν έχω βάλει ποτέ ρολόι με μπρασελε ίσως όταν βάλω και κουστούμι που επίσης δεν φοράω ποτέ.... :roflmao:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Δεν έχω βάλει ποτέ ρολόι με μπρασελε ίσως όταν βάλω και κουστούμι που επίσης δεν φοράω ποτέ.... :roflmao:
Κοστούμι δεν έχω βάλει ποτέ (ούτε είχα ποτέ). Κι ούτε πρόκειται. :biggrin:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Δεν έχω βάλει ποτέ ρολόι με μπρασελε
Αν και είχα αρκετά και έχω ακόμη ένα με δερμάτινο (συν το smartwatch μου), για εμένα ισχύει το αντίθετο. Τα μπρασλέ δεν κολλούν, δεν έχουν θέματα με τη θάλασσα όπως το δέρμα και αν γδαρθούν επανέρχονται πλήρως.

Με όλα τα ρολόγια μου κάνω σκληρή κηπουρική χρήση, βαψίματα και μηχανικές εργασίες. :p
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Κοστούμι δεν έχω βάλει ποτέ (ούτε είχα ποτέ). Κι ούτε πρόκειται. :biggrin:
Τρόμαξα όταν είδα τα ρολογια, σε φαντάστηκα κουστουμάτο, λέω δεν μπορεί...Αφού είναι καλό παιδι :roflmao:
Με καθησύχασες:)
Post automatically merged:

Αν και είχα αρκετά και έχω ακόμη ένα (συν το smartwatch μου), για εμένα ισχύει το αντίθετο. Τα μπρασλέ δεν κολλούν, δεν έχουν θέματα με τη θάλασσα όπως το δέρμα και αν γδαρθούν επανέρχονται πλήρως.

Με όλα τα ρολόγια μου κάνω σκληρή κηπουρική χρήση, βαψίματα και μηχανικές εργασίες. :p
Για δοκίμασε να βαρεσεις βαριά και βαριοπούλα με μπρασελε να δεις τι θα γίνει....:roflmao:
 

D

Deleted member 23222

Guest
Με όλα τα ρολόγια μου κάνω σκληρή κηπουρική χρήση, βαψίματα και μηχανικές εργασίες. :p
Εφόσον το αντέχεις (ψυχολογικά) , κάνεις την καλύτερη δουλειά...

Εγώ είμαι φετιχιστής...όσο καλύτερο το ρολόι, τόσο απλά θέλω να το βλέπω σε κάποιο ράφι...
Δεν είναι το αντίτιμο το θεμελιώδες (αν και τα λεφτά φυσικά είναι...λεφτά) είναι που αν πάθει κάτι, θα στενοχωρηθώ , ακόμα κι αν ξέρω ότι τα πάντα φτιάχνονται-αλλάζουν...

Βίτσιο...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.250
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top