Τι ρολόι φοράς;

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.710
Για δοκίμασε να βαρεσεις βαριά και βαριοπούλα με μπρασελε να δεις τι θα γίνει....:roflmao:
Δοκίμασα, όχι τόσο heavy duty ίσως αλλά κοντά.
Και αλυσοπρίονο, και ρετσίνια, και χαμαλίκια τακτοποίησης-μεταφοράς ξύλων.
 


Μηνύματα
252
Reaction score
645
Αν ρωτάς εμένα, τα άλλα δύο που έχω είναι αυτά:

View attachment 139011 View attachment 139010
Πολύ κρίμα βρε φίλε...
Αυτό το Royal Oak πάντως θα το πάρω κάποια στιγμή και μάλιστα με το κλασσικό άσπρο καντράν
Post automatically merged:

Και τα Poljot τα ρώσικα έχουν ενδιαφέρον, Άλλες ρωσικές μάρκες Sturmanskie, Strella και Aviator.
Έχει ένας φίλος ένα παλιό Aviator τεράστιο (48άρι νομίζω) με γκρι καντράν και πορτοκαλί γράμματα και μηχανισμό που κάνει μια στροφή κάθε 24 ώρες. Πολύ ιδιαίτερο.
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.265
Reaction score
41.947
Δοκίμασα, όχι τόσο heavy duty ίσως αλλά κοντά.
Και αλυσοπρίονο, και ρετσίνια, και χαμαλίκια τακτοποίησης-μεταφοράς ξύλων.
Έχω δει πολλούς μπρασελέδες να διαλύονται σε δυνατά χτυπήματα όμως, μέχρι και μηχανισμοί ρολογιών να σταματάνε αφού φύγαν κάποιοι δείκτες στο καντράν :roflmao:
Μου ήρθαν στη δλειά με τα δώρα του κουμπάρου οι γαμπροί...:roflmao:
 

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Εγώ το Explorer δεν το έβγαζα από το χέρι μου. Δουλειές, κολύμπι, ελαφριά αναρρίχηση, καγιάκ. Μια χαρά ήταν. Οι γρατζουνιές φεύγουν πανεύκολα με βούρτσισμα. Άσε που από τα 3 -4 βουρτσίσματα που είχε φάει, είχε γίνει ένα τόνο πιο σκούρο το ατσάλι, είχε χάσει τη γυαλάδα του και μου άρεσε πιο πολύ
 










Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Τιποτα . Δεν μπορω να ανεχτω τιποτα στον καρπο μου οπως και τιποτα στον λαιμο μου :)
Προτεἰνω :
Κομποσχοίνι στον καρπὀ,
Ξὐλινο σταυρὀ στον λαιμὀ. :thumbsup:
(κιολατακακασκορπἀ) ®
για ᾽σἐνα αγαπημἐνε :laugh:
 
Last edited:





D

Deleted member 23222

Guest
Και εσύ μπρασελέδες? :roflmao:
Το vintage είναι λουρί...

ΥΓ. Μου ζήτησαν 1500 ευρώ, μόνο για να "μπει" στην OMEGA...χώρια το τι θα χρέωναν για restoration...

Aν και συναισθηματικής αξίας, τελικά δοκίμασα εδώ σε έναν ρολογά που απλά το έβαλε σε παλμογράφο, κι έκτοτε δουλεύει ΑΨΟΓΑ!!!...

Από τη χαρά μου του έδωσα ένα πενηντάρικο έξτρα στο...δεκάρικο που μου ζήτησε... :p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.605
Μηνύματα
2.867.564
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top