Τι ρόλο παίζει το ρούτερ

Μηνύματα
1.059
Reaction score
1.577
ναι λίγο πολύ κάποιο από αυτά

τι εννοείς δεν δουλεύει πουθενά;
ούτε κοντά στο "ρούτερ";

τότε ή πρέπει να το σετάρεις ή έχει βλάβη,
αν απλά δεν πιάνει μακριά, τότε συζητάμε αν θες access point και ποιο ή άλλη λύση
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ναι λίγο πολύ κάποιο από αυτά

τι εννοείς δεν δουλεύει πουθενά;
ούτε κοντά στο "ρούτερ";

τότε ή πρέπει να το σετάρεις ή έχει βλάβη,
αν απλά δεν πιάνει μακριά, τότε συζητάμε αν θες access point και ποιο ή άλλη λύση
εχει βλαβη ειχε πει η καλη κυρια που το σκαλιζε (απο τη κοσμοτε) προ καραντινας ... τωρα δε μου μιλουνε - ενα απο τα αποπανω μαραφετια δα καμει δουλεια ? ή πως αλλιως να επικοινωνησω με τσι γροθους ? γιατι, ναι η καραντινα, αυτοι δε κανουνε σωστα τη δουλεια τους - την οποια εγω πληρωνω κανονικα !
 

Μηνύματα
1.059
Reaction score
1.577
εφ' όσον έχει βλάβη, προσπάθησε να στο αλλάξουν,
εμένα στην προηγούμενη καραντίνα μου είχανε κάνει αντικατάσταση σε 3 μέρες
και με πολύ μικρότερο πρόβλημα
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Η αντικατάσταση modem/router στον ΟΤΕ θεωρείται εύκολη. Πάρε στο 13788 για δωρεάν τεχνική υποστήριξη, πες τους έχει πρόβλημα και θέλεις αντικατάσταση. Μετά πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα ΟΤΕ και πάρε ένα νέο. Θα πρέπει να επιστρέψεις το παλιό για να μην σε χρεώσουν.
Πλέον δίνουν και το Speedport Smart που έχει επιπλέον "πιατάκι" για καλύτερη ασύρματη κάλυψη, αλλά είναι δωρεάν μόνο με γραμμή 200Mbps.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ε πηρανε με τη προηγουμενη παρασκευη (σαβατο ?) να μου καμουνε προσφορα για καινουργιο συμβολαιο - καταγραφει μας το μηχανημα του λεω ? καταγραφει μας μου λεει , ΜΡΕ βουγια ! του λεω ,επαε παλευω να σας ε παρω δυο μηνες απου μου χαλασε το ρουτερ και δεν εχετε εχπροσωπους λογω των ιδιαιτερων υγειονομικων συνθηκων - αλλα για να μου καμετε προσφορα εχετε ? επαε πλερωνω wifi και δεν εχω ! - να σας συνδεσω με το 13788 μου λεει --- τσουουουουπ να 'μαι στο μηχανουργειοοο ... απαντα ο κακομοιρης (αφου μου μιλιεναι το ρομποτ και ηχωνα ντου εγω μπινελικια) και τονε αρχιζω, "μα με πειρατε απο τα μουτρα" μου λεει ο αθρωπος ΟΪ εσενα, του λεω ,το μπακαλικο απου δουλευεις ... απου εικαμε δυο ελενχους μου λεει πως το λενε το wifi ? ... μρε κουμπαρε πας καλα ? αφου δε το βρισκει το κουνητο πως κατεχω ? δε ξερετε κυριε ? οϊ δε κατεχω ! κατεχω ομως ηντα ωρα φευγει το καραβι απο τη χωρα και αυριο δαν ειμαι 'κια να τα πουμε απο κοντα - με απειλειτε κυριε ? οϊ μρε εσενα - τη μαντρα απου δουλευγεις ! σας παρακαλω κυριε ! μρε η βεργα κατεχετε ηντα 'ναι ? οχι κυριε - αυριο δα μαθετε ...
τελως παντων περασετε απο ενα καταστημα για αλλαγη εξοπλισμου - εφχαριστω πολυ και τα δεοντα στη κυρια μαμα σας ...
καινουργιο μοντεμακι λοιπον ουτε ταυτοτητες ουτε ονοματα πραμα ... κ' εψυχαναληθηκα και τζαμπα ... 💋
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Τι? πήγες από την Roζι ?
Οϊ - ετσα δουλειες κανει κι αυτη ?
και χρειαζουνται ετσα αθρωποι στσι μερες μας ...
:drinks:

κατσε να ταπεινωσω γιατι παιζει παιζει μασιβατακ και σειεται το ντουβαρ ... :gotcha:
 





Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.260
Το μπάσο πάντα περίσευε και περισεύει .
Οσο για το kurzhaar ρώτα το ζιζικ να σου πεί. Ενα κυνηγόσκυλο είναι.
 






Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
Για να ακούσω γνώμες από τους ειδικούς...:)
Είχα σκοπό να αλλάξω το μόντεμ του ΟΤΕ (speedport σε vdsl 50άρα) με ένα fritzbox 7530AX , κυρίως για μεγαλύτερη εμβέλεια και ταχύτητα στο ασύρματο....επιπλέον το wifi 6 θα το έκανε πιο future proof.
Κάποιος θα πρότεινε να αφήσω το μόντεμ του οτε και να πάρω ένα καλό ρούτερ , που θα το συνδέσω "από πάνω" ...Αν λοιπόν όντως είναι καλύτερη η δεύτερη λύση , τι από τα κάτωθι 2 προτείνετε?
1) Ubiquiti AFi-R AmpliFi HD Home Wi-Fi Router ή
2) Asus RT-AX58U

ϊσως κάτι άλλο? Αααα...να μην πούμε για κάτι τούμπανα gaming και δώσουμε μια περιουσία...:p Ας το κρατήσουμε σε λογικά πλαίσια, με σκοπό εμβέλεια/ταχύτητα/διάρκεια ζωής.
Thanks :)
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Αν έχεις μεγάλο σπίτι και θες καλό σήμα και υψηλή Wi-Fi ταχύτητα παντού, πας σε λύση AP/Router που θα μπεί πίσω από το SpeedPort του OTE.
Αν δεν έχεις τρελλές απαιτήσεις από το Wi-Fi ή δεν σε νοιάζουν τα μακρινα δωμάτια, βάζεις το Fritzbox μόνο.
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.260
Αν έχεις μεγάλο σπίτι και θες καλό σήμα και υψηλή Wi-Fi ταχύτητα παντού, πας σε λύση AP/Router που θα μπεί πίσω από το SpeedPort του OTE.
.
Για κάντο λιγο λιανά το τελευταίο.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.799
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AlexisAvdis
Top