Το σύστημα του Wizzy


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
Εσύ, βρε χριστιανοταλιμπάν, τι θέλεις κι "ανάβεις φωτιές";;; Σου κάνει και like κι ο άλλος ο αιρετικός...
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
OK, σημειώθηκε. Ευχαριστώ.



Για τις διαστάσεις του ηχείου δες εδώ:

View attachment 104074
Τα υπόλοιπα σημειώνονται για μελλοντική χρήση.

:dance2::dance2:
[DOUBLEPOST=1535527546][/DOUBLEPOST]

Αγαπητέ συν-metalά @Sleep συμφωνώ με όσα λες, συμφωνώ μέχρι τελείας! Σκέψου να μην γκρέμιζα και να έχτιζα από την αρχή! Αντί αυτού, σκέψου να προσπαθούσα να φτιάξω ήχο σε τυπικό οικιακό σαλόνι με την παντόφλα να κρέμεται ως "δαμόκλεια σπάθη" πάνω από το κεφάλι μου, τι θα άκουγα από δαύτους εδώ μέσα!:D:D:D
Εγώ που προσπαθώ να κάνω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που περιγράφεις παραπάνω, με έχουν βοηθήσει και με το παραπάνω και έχουν δείξει έως τώρα και τη δέουσα υπομονή. :D
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Πανω απ ολα μονο, μην τον στεναχωρειτε τον Dizzy κι αντι να το γουσταρει το θεμα ολο να το χαρει με το νεο χωρο και το νεο σπιτι, πεσει σε περισυλλογη και γινει χειροτερα απ τις σκεψεις του και τις εγνοιες του κλπ...

Cool πραγμτατακια κι ομορφα, εκτος κι αν ποια θελει να στησει Μεγαρο Μουσικης...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
Εγώ που προσπαθώ να κάνω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που περιγράφεις παραπάνω, με έχουν βοηθήσει και με το παραπάνω και έχουν δείξει έως τώρα και τη δέουσα υπομονή. :D
Έβαλες κι εσύ κομπρεσέρ για να γκρεμίσεις το σαλόνι;;;;:D

Υπομονή έχω - σίγουρα. Υπομονή έχουν - σίγουρα. Βοηθάνε απλόχερα. Λίγο με το home cinema μου τα έκαναν έπρηξαν τα @@, αλλά ΟΚ, δεν παρεξηγώ, είναι καλά παιδιά!

Πανω απ ολα μονο, μην τον στεναχωρειτε τον Dizzy κι αντι να το γουσταρει το θεμα ολο να το χαρει με το νεο χωρο και το νεο σπιτι, πεσει σε περισυλλογη και γινει χειροτερα απ τις σκεψεις του και τις εγνοιες του κλπ...

Cool πραγμτατακια κι ομορφα, εκτος κι αν πια θελει να στησει Μεγαρο Μουσικης...
Γιάννη, σε ευχαριστώ. Πραγματικά, το έχω απορία: Όταν ήρθαν σπίτι σου οι δύο γιατροί, για να βελτιώσουν το χώρο σου, δέχθηκες κι εσύ τόσο bullying;:laugh:

Πάταξον μέν, ἄκουσον δέ .
Ό τοίχοs απέναντι από τά ηχεία καί πίσω από τά ηχεία να είναι κάπωs έτσι αν μπορείs .
-
View attachment 104131
-
Αγαπητέ, εισακούστηκες πριν καν να προτείνεις. Εάν δεν απατώμαι, η μορφολογία του τοίχου της φωτογραφίας εξυπηρετεί σκοπούς διάχυσης, σωστά; Ε, λοιπόν, το ρόλο της διάχυσης πίσω από τα ηχεία θα τον αναλάβει η δισκοθήκη με το περιεχόμενό της (ανέτρεξε στις πρώτες σελίδες του thread για να δεις φωτογραφίες) και μπροστά από τα ηχεία (πίσω από τη θέση ακρόασης) θα τον αναλάβει ο τοίχος με την ειδική κατασκευή/διαμόρφωση στην οποία θα καταλήξει.
 





Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Έβαλες κι εσύ κομπρεσέρ για να γκρεμίσεις το σαλόνι;;;;:D

Υπομονή έχω - σίγουρα. Υπομονή έχουν - σίγουρα. Βοηθάνε απλόχερα. Λίγο με το home cinema μου τα έκαναν έπρηξαν τα @@, αλλά ΟΚ, δεν παρεξηγώ, είναι καλά παιδιά!
Πρίν ένα χρόνο αλλά δεν ειχα ασχοληθεί με το forum και τα είχα περάσει καλώδια και λοιπά όπως με βόλευαν. Και τωρα φυσικά χριάζεται περιποίηση.

Με βοηθάνε με μετρήσεις rew umik.....
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.374
Reaction score
79.448
b&w 801 series 3
View attachment 104104

Και αν τα βαρεθεις ,θα τα δωσεις οσο τα πηρες δηλ 1500 ευρω :)
Ωραία surround. Ενα κεντρικό και κλείσαμε για 5.1.

Για οθόνη, επειδή μάλλον ειναι μικρή η ελεύθερη απόσταση μεταξύ των ηχείων, λεω να πάμε για OLED, δεν χωράει προβολικό
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
Πρίν ένα χρόνο αλλά δεν ειχα ασχοληθεί με το forum και τα είχα περάσει καλώδια και λοιπά όπως με βόλευαν. Και τωρα φυσικά χριάζεται περιποίηση.

Με βοηθάνε με μετρήσεις rew umik.....
Το ξέρω. Διαβάζω το thread σου. Σου είπαν ήδη ότι χρειάζεσαι και δεύτερο subwoofer. Ε, το επόμενο βήμα είναι να σου πουν να πιάσεις κομπρεσέρ για να διαμορφώσεις το χώρο όπως πρέπει!
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Ε, το επόμενο βήμα είναι να σου πουν να πιάσεις κομπρεσέρ για να διαμορφώσεις το χώρο όπως πρέπει!
Σας παρακαλώ πολύ κύριε @wizzy να μην παραπληροφορείται τα μέλη.

Ακόμα στα έπιπλα είμαστε..
 




Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.225
Reaction score
27.012
Στη μία θα μπει το ένα (προς το παρόν ;) ) online UPS
Ζητώ συγνώμη για το "οφ τόπικ", μα έχω την εξής απορία: Είναι αρκετοί (ανάμεσά τους και κατασκευαστές ενισχυτικών) αυτοί που υποστηρίζουν ότι όλα αυτά τα προστατευτικά και τα "καθαριστικά" ρεύματος (UPS, αναγεννητές, πάουερπλαντς και λοιπά συναφή, ακόμα και για τις... ασφάλειες έχω διαβάσει!) "μπουκώνουν" σε περιπτώσεις έντονων μεταβατικών τον ενισχυτή, γιατί δεν είναι σε θέση να ανταποκριθούν στις περιπτώσεις αυτές στις αυξημένες ανάγκες παροχής ρεύματος, ιδίως σε ενισχυτές υψηλής ισχύος. Ισχύει κάτι τέτοιο?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
Και συ τέκνο Βρούτε?
Ποιος είναι Βρούτος, ρε μάστορα; Που γκρεμίζω και χτίζω σπίτι απο την αρχή;!;!;!;:D
[DOUBLEPOST=1535574037][/DOUBLEPOST]
Ζητώ συγνώμη για το "οφ τόπικ", μα έχω την εξής απορία: Είναι αρκετοί (ανάμεσά τους και κατασκευαστές ενισχυτικών) αυτοί που υποστηρίζουν ότι όλα αυτά τα προστατευτικά και τα "καθαριστικά" ρεύματος (UPS, αναγεννητές, πάουερπλαντς και λοιπά συναφή, ακόμα και για τις... ασφάλειες έχω διαβάσει!) "μπουκώνουν" σε περιπτώσεις έντονων μεταβατικών τον ενισχυτή, γιατί δεν είναι σε θέση να ανταποκριθούν στις περιπτώσεις αυτές στις αυξημένες ανάγκες παροχής ρεύματος, ιδίως σε ενισχυτές υψηλής ισχύος. Ισχύει κάτι τέτοιο?
Δεν έχω διαπιστώσει κάτι σαν αυτό που περιγράφεις. Σημείωσε ότι μιλάμε για online UPS ιατρικών προδιαγραφών (=σοβαρή υλοποίηση).
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.106
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top