Το σύστημα του Wizzy

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Οι ενισχυτες με την αμεση επαφη τους με το χαλι, δεν θα υπερθερμαινονται;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.953
Reaction score
20.471
(με φωνή Σπύρου Παπαδόπουλου επί "Απαράδεκτων") Τι έγινε, ρε παιδιά; :D

Κυριοι εδω προκειται για συκοφαντια !!!!!
Λογω βαριας γριπης του ειπα "για να κερδισουμε χρονο και να τελειωσουμε εγκαιρα φερε μου τα καλωδια και τα φις στο σπιτι μου να τα ετοιμασω απο την μια πλευρα ωστε περνωντας απο το σπιτι σου απλα να τα συνδεσουμε και να βαλουμε τα 2-3 φις στην αλλη πλευρα των καλωδιων επι τοπου." Αν περασε απο σας , περασε και απο μενα................Τωρα .......... η μπαλα βρισκεται στο γηπεδο μου ε ?????
ΘΑ ΣΕ ΧΡΕΩΣΩ ΡΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ......... συκοφαντη :D:D:D
Απο που θα περασουν τα καλωδια δεν βλεπω στην φωτο ?
Ρε φιλαράκι, τι δεν καταλλλλλλλλαβαίνεις; Αφού ό,τι αφορά το ηχοσύστημα είναι "σειριακό"! Να σου φέρω το καλώδιο ρεύματος (25μ) να περάσεις ένα βύσμα, να το κάνω τι; Το ίδιο και στα καλώδια των ηχείων! Αφού δεν είχα(με) καταλήξει στις οριστικές θέσεις ηχείων κι ενισχυτικών, είναι λογικό να μην γνωρίζω τα μήκη των καλωδίων και πού θα κοπούν. Εάν δεν ξέρω πού θα κοπούν τα καλώδια, γιατί να στα φέρω; Τζάμπα ο κόπος μου, τζάμπα κι ο δικός σου!

Ενώ, εάν ερχόσουν χτες, αντί να βλέπεις μπάλα (συ είπας):
Σκεφτομαι να του απαντησω λεγοντας του για τον ποδοσφαιρικο αγωνα που παρακολουθησα χτες, μπας και συνεννοηθουμε :p
:p:p:p μια χαρά θα κόβαμε τα καλώδια, θα τα κολλούσες και θα είχαμε και πανηγύρι!

Όσον αφορά στην όδευση των καλωδίων, είχα αναφέρει αρκετές σελίδες πίσω ότι πέρασα ξεχωριστές σωλήνες στο πάτωμα - μία για καλώδια ρεύματος και μία για καλώδια σήματος, σε κάθε πλευρά. Στο χαλί έγιναν τρύπες στις εξόδους των σωληνών κι αναμένουν τα καλώδια να τις διακορεύσουν!:laugh:

Εγώ πιστεύω τον Puretone πάντως.

Όχι ότι καιγόμουν να ακούσω τον δίσκο των Nightstalker, όχι. Καμία σχέση, όχι όχι
Εσένα δεν θα σου βάλω αυτοκινητάκια στο line transmission των ηχείων σου, φρόντισε άλλος για αυτό!:roflmao::roflmao:

Oχι.....τιποτα δεν αναβει αν δεν αποφασισω εγω :roflmao::roflmao::roflmao:
Ε, ναι! Από τα @@ σου κρεμόμαστε!:mad::laugh:

Λοιπόν ο χώρος εγκαινιάστηκε, μπήκαμε με τα παπούτσια λερώσαμε μια χαρά όλα, που και που έμπαινε μέσα η σύζυγος και τη διώχναμε διακριτικά λέγοντας πχ φύγε από εδώ, εδώ είναι για εμάς, εδώ είναι Άγιον Όρος δεν επιτρέπονται γυναίκες κλπ.
Έχε χάρη που σε συμπαθεί η σύζυγος, αλλιώς θα είχες φάει τέτοιο σουτ, σαν το βολέ του Μπίσεσβαρ στο ΠΑΟΚ - Πανιώνιος 4-2!

Σπρώξαμε τα ηχεία στον τοίχο να ανοίξει λίγο το τρίγωνο γιατί κάθομαι κοιτάω τα 802 και φοβάμαι λίγο. Ο ανεκδιήγητος έχει βάλει μια καρέκλα μέσα ρε φίλε. ΜΙΑ. Δηλαδή σου λέει σας έχω χεζμένους ένας ένας θα μπαίνετε κι άμα θέλω θα βάλω και είσοδο 10 γιούρο. :D
Είπαμε: Man cave. Όχι men, man, ενικός. Ενικός = μία, μονή πολυθρόνα!:dance2::dance2: Πώς λέμε "sweet spot"; "Spot" όχι "spots", ένα σημείο, ενικός.:p

Η πιθανότητα τοποθέτησης διθέσιου καναπέ, εξετάζεται - θα ληφθούν, μεταξύ άλλων, υπόψη οι διαστάσεις του σε συνάρτηση με τις διαστάσεις του χώρου.

Ψευδοροφές, τοίχοι κομπλέ, ερκοντίσιο κομπλέ. Δεν έχει ψυγειάκι για μπύρες, δεν έχει τρύπα στην ψευδοροφή να κατεβαίνει οθόνη, δεν έχει προβολέα, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΑΜΠΓΟΥΦΕΡΣΣΣΣ, μιλάμε για αθλιότητεςςς! :headbang:
Ένα μπρος στο κέντρο ένα πίσω στο κέντρο νομίζω θα χοροπηδήξει καλά το δωμάτιο γιατί στις πίσω γωνίες έχουμε ένα θεματάκι με την πόρτα και είναι κρίμα να την σπάσουμε τώρα την έβαλε. Αλλά τέλος πάντωνε θα κάνουμε τεστςς και θα το βρούμε αυτό. Επίσης θα βάλουμε ένα monitor κι ένα PC (θέλει δεν θέλει) να ακούμε Spotify. :D
Ψυγείο; Not!
Ψυγείο - ειδικά - για μπύρες; Not! (με ξέρεις καλά;:D:D)
Οθόνη; Not!
Προβολέας; Not * 2! Όσα μαλλιά μου λείπουν, τα έβγαλα στη γλώσσα να σας λέω ΔΕΝ θα κάνω hc εκεί μέσα! :p
Subwoofers: Βεβαίως - κατόπιν μετρήσεων. Όταν, όμως, σου ζήτησα να μου δανείσεις τα δικά σου, για δοκιμή, σφύριζες αδιάφορα! :p
Pc και monitor; Όπως ανέφερα, έγιναν ήδη οι προβλέψεις (πρίζες δικτύου και ρεύματος). Θα δούμε, στο μέλλον.:)

Γενικώς τα σπάει ο χώρος, δύο πόρτες για να μην βγαίνει έξω τίποτις, μοκέτα μπλέ, δεν ακούγεται γκιχ, άμα που και που έχεις εμβοές όπως πχ εγώ σου σπάνε λίγο τα νεύρα με την ησυχία εκεί μέσα γεγονός που βοηθάει εννοείται τα διαμαντοτουίτερς που από τον γονέα 2 είναι και λίγο έντονα, αλλά σε πιάνει μια τρέλα ένα κάτι θες ας πούμε να βγάλεις όλους τους δίσκους από τα ράφια και να τους βάλεις φωτιά. :focus:
Κάνε το! Ευκαιρία να δούμε σε πόσο χρόνο τρέχεις το εκατοστάρι! :lol:

Παρεμπιπτόντως στην φωτό βλέπετε 2.284 δίσκους δηλαδή σε ριπαρισμένα CD με ΕΝΑΝ σκληρό δίσκο 1,2TB είσαι κομπλέ (έχεις και ρέστα), πετάς τους δίσκους μαζί με το έπιπλο στην ανακύκλωση και βάζεις στη θέση του ένα πολύ ωραίο… μπαράκι. :drinks:

Πουροτόνε φτιάξε μας κανα βύσμα να βάλουμε το μουσικαντήρι να παίξει έχει λαλήσει το παιντί δεν μπορεί άλλο πήγε και πήρε walkman. :D
Μπαράκι θα στηθεί έξω από τον χώρο, υπάρχει πρόβλεψη!;) Αλλά, δεν ρωτάς να μαθαίνεις! Εμ, τι να σου κάνω;

Καμία πενιά ποτέ θα παίξετε; Βάλε το world eater (bolt thrower) να μου πεις πως ακούγεται !!
Ε κι εσύ! Τι "πώς θα ακούγεται"; Bolt Thrower είναι, θα ακούγεται ΓΑΜΆΤΑ!

Ανευ απροοπτου μαλλον την Τεταρτη αν βολευεστε :drinks:
Τετάρτη βολευόμαστε! Και χθες βολευόμασταν, αλλά, ναι, ξέχασα, είχε ποδόσφαιρο!:D Και θα έχω και μπύρες - στο ψυγείο της κουζίνας! Και χτες είχα, αλλά, ναι, ξέχασα, είχε ποδόσφαιρο!:roflmao:

Α!!!! ..... και εισαι σιγουρος οτι το ψυγειακι ειναι για μπυρες? Εγω το κοβω για λεμοναδες με αεριουχο νερο στην καλυτερη :p
Λεμονάδα, κύριε. Σκέτη. Home made. Αξία ανεκτίμητη.:laugh:

Μπα, του φέρνει αέρια. Σκέτο. Σχεδόν απιονισμένο.
Σαν το νερό από το στεγνωτήριο ρούχων, δεν έχει. Ιδανικό για σίδερο!

Οι ενισχυτες με την αμεση επαφη τους με το χαλι, δεν θα υπερθερμαινονται;
Οι ενισχυτές είναι Class D. Δεν θερμαίνονται, πόσο μάλλον να υπερθερμαίνονται. Το μόνο που σκεφτόμουν χτες ήταν μήπως έβαζα "ποδαράκια" μεταξύ τους για να μην πατάει ο ένας πάνω στον άλλο.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ενώ, εάν ερχόσουν χτες, αντί να βλέπεις μπάλα (συ είπας):
:p:p:p.
Εχε υπ'οψιν οτι εχει και την τεταρτη αγωνα κυπελλου ......... :roflmao::roflmao::roflmao:
Ο ΑΠΟΕΛ το Σαββατο επαιζε :p
[DOUBLEPOST=1551700863][/DOUBLEPOST]
Ρε φιλαράκι, τι δεν καταλλλλλλλλαβαίνεις; Αφού ό,τι αφορά το ηχοσύστημα είναι "σειριακό"! Να σου φέρω το καλώδιο ρεύματος (25μ) να περάσεις ένα βύσμα, να το κάνω τι; Το ίδιο και στα καλώδια των ηχείων! Αφού δεν είχα(με) καταλήξει στις οριστικές θέσεις ηχείων κι ενισχυτικών, είναι λογικό να μην γνωρίζω τα μήκη των καλωδίων και πού θα κοπούν. Εάν δεν ξέρω πού θα κοπούν τα καλώδια, γιατί να στα φέρω; Τζάμπα ο κόπος μου, τζάμπα κι ο δικός σου!

.
Οχι κυριε,να μετρησεις τις αποστασεις σου (ποσο εξω θα πεσεις? ) και να κανω τη μιση δουλεια ενω ειμαι σπιτι και τα υπολοιπα εκει ;)
 
Last edited:

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Καλορίζικο το cave σου Wizzάκο!!!!

:hi:
 











PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Τι εννοείς...;:oops::oops::oops:
Μην σου πω κανενα περιεργο μιγμα στο καλάι και σοκαριστεις ..... :D
Το silver solder ειναι αρχαιο ....... χαχαχα
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.953
Reaction score
20.471
Μην σου πω κανενα περιεργο μιγμα στο καλάι και σοκαριστεις ..... :D
Το silver solder ειναι αρχαιο ....... χαχαχα
Ρε φίλε, βάλε εκεί μια κόλληση να κάνουμε τη δουλειά μας!
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.953
Reaction score
20.471
Απόψε, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, θα δούμε το "φως το αληθινό"- περίπου... Μείνετε συντονισμένοι!

Εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, θα έχουμε τα καλώδια έτοιμα. Μετά, μένει το στήσιμο της κεφαλής του πικ απ και η μέτρηση του δωματίου με το Lyngdorf. Μπορεί στο ενδιάμεσο να καταφέρουμε να ακούσουμε από ψηφιακή πηγή (laptop ή DAC), χωρίς μετρήσεις, θα δούμε, αναλόγως κούρασης και διάθεσης.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.663
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top