Το σύστημα του Wizzy

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Επίσης, είχαμε μια μικρή αναβάθμιση προς αποφυγήν της συνεχούς χρησιμοποίησης του swiffer... Ναι, ναι ξέρω...

 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Κυριε προεδρα........πες μου κατι.....τα 802 τα εχεις με τα ροδακια η με τις ακιδες?

Αν τα εχεις με τα ροδακια.....ειλικρινα...δεν ξερεις τι χανεις φιλαρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Κυριε προεδρα........πες μου κατι.....τα 802 τα εχεις με τα ροδακια η με τις ακιδες?

Αν τα εχεις με τα ροδακια.....ειλικρινα...δεν ξερεις τι χανεις φιλαρακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αυτό, κάποιος στο μαρτύρησε και θα του βάλω πιπέρι στη γλώσσα!:116: Η αλήθεια είναι ότι ναι, τα έχω με τα ροδάκια ακόμα, μέχρι να κατασταλλάξω στην τελική θέση των ηχείων. Μετά θα βάλω τα πόδια όχι από την μεριά των ακίδων (γιατί θα καταστραφεί το πλακάκι και μετά κανείς δεν με γλιτώνει...) αλλά από την άλλη και θα επανέλθω με σύγχρονες ακουστικές εμπειρίες!
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Μην ποστάρεις μεγάλη Παρασκευή τα μαύρα ηχεία και έχουμε συνειρμούς.....για ήχο κηδεία :204::204::204:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

διατομη = διαμετρος, χωσε κατι χοντρο και θα ακουσεις αλλα μπασα......οπως και δηποτε βαλε ή ακιδες , ή αν αντεχεις τσεπηκως κατι με μπιλια.Θα ακουσεις αλλα μπασα......
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

ελπιζω να εχεις και
πηγη -προ
γειωμενα με αντικραδασμικα.......
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Re: Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

διατομη = διαμετρος, χωσε κατι χοντρο και θα ακουσεις αλλα μπασα......οπως και δηποτε βαλε ή ακιδες , ή αν αντεχεις τσεπηκως κατι με μπιλια.Θα ακουσεις αλλα μπασα......
Ρε συ argi μπίλιες έχουν ούτως ή άλλως τι εννοείς γιατί κι εγώ με τις μπίλιες τους τα'χω.

Ευγε! B&W all the way! Τι γίνεται ρε Vlassis αφού γενικά δεν παίζουν αλλά τελικά είναι η νούμερο 1 επιλογή high-end ηχειου.........:116:

Και σήμερα ήταν σπίτι μου κάποιος και μου είπε αν τα πουλάω τα θέλει τα δικά μου....
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Τι γίνεται ρε Vlassis αφού γενικά δεν παίζουν αλλά τελικά είναι η νούμερο 1 επιλογή high-end ηχειου.........:116:
Aμα έχεις Ρεντέκο...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Ρε συ argi μπίλιες έχουν ούτως ή άλλως τι εννοείς γιατί κι εγώ με τις μπίλιες τους τα'χω.

Ευγε! B&W all the way! Τι γίνεται ρε Vlassis αφού γενικά δεν παίζουν αλλά τελικά είναι η νούμερο 1 επιλογή high-end ηχειου.........:116:

Και σήμερα ήταν σπίτι μου κάποιος και μου είπε αν τα πουλάω τα θέλει τα δικά μου....

finite elemente
symposium acoustic
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

και αν θες να ανεβεις τιμη και να πεσεις λιγο σε αποδοση stillpoints
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Ρε συ argi μπίλιες έχουν ούτως ή άλλως τι εννοείς γιατί κι εγώ με τις μπίλιες τους τα'χω.
Αυτά εννοεί ο argi.

@argi: Οι απόψεις περί των ποδιών της Finite Elemente διίστανται. Έχω διαβάσει παραδείγματα εντός του forum από χρήστες που είναι πολύ ευχαριστημένοι με την αλλαγή σε αυτά από εκείνα της B&W. Αλλά, εκτός forum άκουσα αντίθετες απόψεις. Δυστυχώς, εδώ στο νησί δεν έχω την ευκαιρία να ακούσω τον συνδυασμό B&W & Finite Elemente, οπότε δύσκολο να προχωρήσω σε αγορά. Αν μου δοθεί η ευκαιρία να ακούσω τον συνδυασμό, βλέπουμε.

Όσον αφορά στα ροδάκια, είπαμε, θα τα βγάλω όταν οριστικοποιήσω τη θέση των ηχείων. Είμαι σε διαπραγματεύσεις με το έτερον ήμισυ...!:138:

argi said:
ελπιζω να εχεις και πηγη-προ γειωμενα με αντικραδασμικα.......
Η πηγή, ο προενισχυτής και οι τελικοί πατάνε πάνω στα ράφια του rack που ενσωματώνουν Resonator Technology. Προς το παρόν, είναι αρκετό!
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

@argi.
Πσσττ πιδί , πάρε τα ρημάδια κλιπσ σου και αντε παραπέρα σε άλλη παραλία. :114:
Ξέρεις εκεί που βάζετε τα σαμπς ανα 4άδες 8δες 16άδες , μπας και δουλέψουν και ακούσετε και λίγο χαμηλό.!!!!:116:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

παλικαρακιμ εδω ειναι 2καναλο, και εδω δεν εχουν δουλεια σαμπ,
απο εκει και μετα τα καλωδια που εχω ειναι αρκετα ακριβοτερα απο τα πιρπιτσολια-σακαρακες που εχεις γεμισει τον τοπο σου νομιζοντας οτι εχεις κατι .....-καμμια σχεση με δικαναλο-πολυκαναλο.......:126::126:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

@Markou &@Argi
Ρε παίδες δεν δίνετε ενα rendez vous στην Νερατζιώτισα (που είναι σιδηροδρομικός άξονας που πάει αεροδρόμιο)να λύσετε τις διαφορές σας :205::436::205:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

o Markou οπου γραφω ερχεται για scrub .....δεν φταιω εγω αν το παλικαρι εχει μια φαγουρα (μονιμη) .....
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

επι του θεματος
μιας και τα ηχεια τα εχω ακουσει με πολλα καλωδια, το καλυτερο ταιρι τους (στα αυτια οσων το ακουσαν)
ηταν αυτο
http://s245.photobucket.com/albums/...isticResearchSPSpecBWSeven.jpg&sort=ascending

http://s245.photobucket.com/albums/...searchSRSpecBWSevenX2a.jpg&mediafilter=images

http://new.audiogon.com/listings/6030

Δεν λεω ισως υπαρχει πλεον καλυτερο καλωδιο , αλλα αυτο ακουγονταν ΜΟΝΑΔΙΚΑ, ο κατασκευαστης τα ειχε σχεδιασει για αυτα τα ηχεια.


Οσον αφορα το γιαννακη αν δεν νηστευα θα τον περναγα ενα χερι λαδομπογια.......:126:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Ένα σύστημα μισό-μισό!

Δηλαδή το πρώτο πράγμα που έχεις να σχολιάσεις και να προτείνεις σε ένα σύστημα είναι τα καλώδια;
Argi είσαι εντελώς καμένος ρε. :114:

...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Ένα σύστημα μισό-μισό!

oχι βεβαια, απλα οταν καποιος ρωτα , απλα λεω , ετσι και αλλιως αυτα πλεον δεν ειναι σε παραγωγη και ισως μονο στο audiogon βρεθουν.Προτεινα και αντικραδασμικα, ολα τα αλλα (σχεδον ) υπαρχουν,
οποτε τι να προτεινω ?
Μια χαρα ειναι
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top