Το σύστημα του Wizzy




stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τι βομβαρδισμένο ρε Γιάννη ; Λες και έπεσε πάνω του το τσουνάμι απ'το όρος Πατέρα είναι!
 
  • Like
Reactions: PPG

A

AKARL

Guest
Τι εργοτάξιο ρε Γιώργο? ! Σαν βομβαρδισμένο είναι. !
Τι βομβαρδισμένο ρε Γιάννη ; Λες και έπεσε πάνω του το τσουνάμι απ'το όρος Πατέρα είναι!
Πόσο λάθος κάνετε και οι δύο.....

Τα απεικονιζόμενα δεν είναι παρά το αναπόφευκτο αποτέλεσμα του συνδυασμού των μουσικών προτιμήσεων του Γουΐζη με απρόσεκτο χειρισμό του ρυθμιστικού στάθμης της ενισχυτικής βαθμίδας όταν, για την επιλογή της τελευταίας, έχουν εισακουστεί οι προτάσεις/προτροπές των ορθοδόξων οπαδών της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής της μουσικής (ιδιαιτέρως, δε, όταν ο δυστυχής κάτοχος του σετάπ δεν έχει μεριμνήσει για την απόκτηση καταλλήλων καλωδίων με ακροδέκτες ροδίου και λοιπών κρυογεννημένων αξεσουάρ). :D
 
Last edited by a moderator:



Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Πόσο λάθος κάνετε και οι δύο.....

Τα απεικονιζόμενα δεν είναι παρά το αναπόφευκτο αποτέλεσμα του συνδυασμού των μουσικών προτιμήσεων του Γουΐζη με απρόσεκτο χειρισμό του ρυθμιστικού στάθμης της ενισχυτικής βαθμίδας όταν, για την επιλογή της τελευταίας, έχουν εισακουστεί οι προτάσεις/προτροπές των ορθοδόξων οπαδών της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής της μουσικής (ιδιαιτέρως, δε, όταν ο δυστυχής κάτοχος του σετάπ δεν έχει μεριμνήσει για την απόκτηση καταλλήλων καλωδίων με ακροδέκτες ροδίου και λοιπών κρυογεννημένων αξεσουάρ). :D
Αστο όσο και να γράψεις τοιουτοτρόπως μπουτχιας δεν γίνεσαι. !
 

A

AKARL

Guest
Αστο όσο και να γράψεις τοιουτοτρόπως μπουτχιας δεν γίνεσαι. !
Εννοείται κουμπάρε! ;) :D

Ας κάνω όμως και μιά δέφτερη προσπάθεια:
Η χωρική διευθέτηση της υποβαθύφωνης μονάδας συναρτήσει των χαρακτηριστικών SBIR του χώρου ακρόασης και της απόστασης από τους ηλεκροδυναμικούς αναπαραγωγείς δύναται να επηρεάζει καταλυτικώς τις προσπάθειες επιβολής καμπύλης στόχου κατά Τσάρλς Μάνσον, όχι, Μέριλυν Μάνσον, εεεε όχι .... φτουγ@μωτηνκαταδικημουδεμουβγαινειμετίποτα .... :(:(:( :slow::slow::slow:
 
Last edited by a moderator:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Τι εργοτάξιο ρε Γιώργο? ! Σαν βομβαρδισμένο είναι. !
Τι βομβαρδισμένο ρε Γιάννη ; Λες και έπεσε πάνω του το τσουνάμι απ'το όρος Πατέρα είναι!
Γιάνναρε, Στάθη, έχει 4 ημέρες που η μουσική που με συνοδεύει τα πρωινά, είναι ο γλυκός ήχος των κομπρεσέρ που διαλύουν πατώματα/τοίχους κτλ στον 1ο όροφο... Κι έπεται συνέχεια!

Πόσο λάθος κάνετε και οι δύο.....

Τα απεικονιζόμενα δεν είναι παρά το αναπόφευκτο αποτέλεσμα του συνδυασμού των μουσικών προτιμήσεων του Γουΐζη με απρόσεκτο χειρισμό του ρυθμιστικού στάθμης της ενισχυτικής βαθμίδας όταν, για την επιλογή της τελευταίας, έχουν εισακουστεί οι προτάσεις/προτροπές των ορθοδόξων οπαδών της υψηλής πιστότητας αναπαραγωγής της μουσικής (ιδιαιτέρως, δε, όταν ο δυστυχής κάτοχος του σετάπ δεν έχει μεριμνήσει για την απόκτηση καταλλήλων καλωδίων με ακροδέκτες ροδίου και λοιπών κρυογεννημένων αξεσουάρ). :D
Ή "έπιασες" το thread από την αρχή ή μαντεύεις σωστά!:D Όπως έγραψα εδώ, το 2013, "Συν του ότι, κάποιος σοφός συμforumίτης μου είπε να αφήσω τις λάμπες για τα λαμπατέρ και να επενδύσω στην ωμή δύναμη (κοινώς, να ταΐσω τα ηχεία μου με πολλά watt)." Για αυτό και από το 2012, "ταΐζω" τα ηχεία μου με 2kW το καθένα!:dance2:
Δυστυχώς, η επανασυσκευασία όλου του συστήματος, ήταν επιβεβλημένο να γίνει πριν να καταστώ "κατά λάθος":sneaky: απρόσεκτος με το ρυθμιστικό της στάθμης, οπότε τα όσα απεικονίζονται στις φωτογραφίες είναι αποτέλεσμα των εργασιών των κομπρεσέρ και της χρήσης βαριοπούλας.


..και πού ΄σαι ακόμα...:D

ω ρε μάγκα. Σαν να σου δάνεισε ο @TERMATOGAZI τα σαμπγούφερ του
:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao: Λες να γλίτωνα τα κομπρεσέρ έτσι; Καταρρρρραμένη ξενιτιά...:D Πάντως, εάν έχεις την περιέργεια, εσύ καθώς κι οι υπόλοιποι βλαμμένοι της Κύπρου έχετε την ευκαιρία να δείτε από κοντά - κι όχι, δεν θα σας ζητήσω να βάλετε ένα "χεράκι" στις εργασίες, no worries!.

Αστο όσο και να γράψεις τοιουτοτρόπως μπουτχιας δεν γίνεσαι. !
Ευτυχώς, που @Bhutia έχουμε μόνο έναν στο site... Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εάν είχαμε δύο να γράφουν σαν αυτόν;;;;:headbang:

Εννοείται κουμπάρε! ;) :D

Ας κάνω όμως και μιά δέφτερη προσπάθεια:
Η χωρική διευθέτηση της υποβαθύφωνης μονάδας συναρτήσει των χαρακτηριστικών SBIR του χώρου ακρόασης και της απόστασης από τους ηλεκροδυναμικούς αναπαραγωγείς δύναται να επηρεάζει καταλυτικώς τις προσπάθειες επιβολής καμπύλης στόχου κατά Τσάρλς Μάνσον, όχι, Μέριλυν Μάνσον, εεεε όχι .... φτουγ@μωτηνκαταδικημουδεμουβγαινειμετίποτα .... :(:(:( :slow::slow::slow:
Άστο ρε παλικάρι, άστο!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Α! Τώρα που το θυμήθηκα... Δεν ξέρω εάν είναι τυχαίο ή όχι (Κτήνος, ακούς?), αλλά ο άνθρωπος που θα κάνει τις όποιες μεταλλικές κατασκευές στο σπίτι ονομάζεται Χρήστος Σατανάς.:help::help:
 

A

AKARL

Guest
έχει 4 ημέρες που η μουσική που με συνοδεύει τα πρωινά, είναι ο γλυκός ήχος των κομπρεσέρ που διαλύουν πατώματα/τοίχους κτλ στον 1ο όροφο... Κι έπεται συνέχεια!
Να θεωρείς εαυτόν ευτυχή που, μολονότι συγκυριακά και αθέλητα, ένα ευφωνικό ιντερμέδιο διασπά την αλληλουχία των μουσικών έργων που καθ΄έξιν ακροάζεσαι. Απόλαυσε, λοιπόν, με την προσήκουσα ευγνωμοσύνη το μονόπρακτο έργο σε Κσι Φαλτσόρε του, θεόπνευστου, Μπλίξα Μάργκελντ για δυο εμβολοφόρους αεροσυμπιεστές, πέντε ματρακάδες και τρία ματσακόνια με λιμπρέτο του Νικολάου Σπηλιά.

ή μαντεύεις σωστά!
Αφτό! Έχω το κληρονομικό χάριζμα... :boast: :D

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εάν είχαμε δύο να γράφουν σαν αυτόν;;;;
Θα είχατε στερεο-φονική εικόνα βρε αχάριστε. ;)

Άστο ρε παλικάρι, άστο!
Γνωρίζεις, πιστεύω, το (σε παράφραση) αρχαίο ρητό του Νέου Κόσμου: Get Bhutiaed or Die Trying ....:hi:

Δεν ξέρω εάν είναι τυχαίο ή όχι (Κτήνος, ακούς?), αλλά ο άνθρωπος που θα κάνει τις όποιες μεταλλικές κατασκευές στο σπίτι ονομάζεται Χρήστος Σατανάς.
Σε πληροφορώ ότι στη ζωή αφτή ουδέν είναι πραγματικά τυχαίο. ;) :devilish: :thumbsup:

Επειδή όμως, και παρά τις περί του αντιθέτου φήμες που διασπείρουν οι κακεντρεχείς κ.κ. Μπουτχιάς και Στάθης, κάθε άλλο παρά ΑΚΑΡΔος είμαι σου αφιερώνω τα επόμενα τραγουδάκια. Enjoy (οι μη μυημένοι ΔΕΙΤΕ ΤΑ - έστω και χωρίς ήχο - ακσίζει ;):laugh:):



:roflmao::cry::cry::roflmao:
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Wizzy με το καλο να φτιαξεις τον χωρο σου οπως γουσταρς!

Εκτος του στερεο, θα εχει τιποτις αλλο "αντρικιο" μεσα;

:bigboss:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Wizzy με το καλο να φτιαξεις τον χωρο σου οπως γουσταρς!

Εκτος του στερεο, θα εχει τιποτις αλλο "αντρικιο" μεσα;

:bigboss:
Μπααααα... Τίποτις. Εάν με τον όρο "αντρίκιο" εννοείς homecinemaδες κτλ, ούτε καν!

Είμαι ολιγαρκής άνθρωπος, θέλω έναν αξιοπρεπή χώρο (ξεκίνησαν εργασίες!) κι ένα stereo (έχω) κι είμαι ΟΚ.
:)

καλέ κύριε τι εννοείται; μας εξιτάρετε τη φαντασία έτσι όπως τα λέτε...
Αχ, βρε πονηρούλικο! Εμένα δεν πήγε πουθενά το μυαλό μου.:whistling::angel:

@Gojakla για πες, για πες, τι εννοείς;:geek:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Ασε, τα ΄παν κι άλλοι :whistling:
Εσύ φίλε μου, είσαι τυχερός-άτυχος. Τυχερός διότι τα παιδιά της Ε.Β.Β.Ε. είναι "χρυσά" παιδιά με ένα μόνο μικρό ελάττωμα - την αγάπη τους για το home cinema κι άτυχος επειδή έμπλεξες μαζί τους!

Στην περίπτωσή μου είμαι τυχερός-τυχερός! Τυχερός επειδή τα παιδιά της Ε.Β.ΚΥ. είναι εξίσου "χρυσά" και τυχερός επειδή 3/4 είναι λάτρεις του δικάναλου ήχου. Ο μόνος που "ξεφεύγει" είναι ο @Gebreselassie αλλά πού θα πάει, θα τον φέρουμε κι αυτόν στον "ίσιο" δρόμο!:roflmao::roflmao:
 


Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Πόσα νήματα άνοιξαν κατά το παρελθόν όπου ο ανυποψίαστος χρήστης ζητούσε συμβουλές για αγορά π.χ. ηχείων και οι προτάσεις κατέληγαν ότι πρέπει να...γκρεμίσει το σπίτι;
Ε αυτή είναι η πρώτη φορά που εφαρμόζεται! :p
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.150
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top