Το Spotify HiFi σύντομα κοντά μας

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Το "πρόβλημα" έγκειται στο γεγονός ότι χρειάζεται να πατήσω το πόβερ στο τηλεκοντρόλ του σιλντ για να δουλέψει σποτιφαϊ.
Κατανοώ, συμμερίζομαι, να μην σου πω ότι συμπάσχω τελικά...:rolleyes:
F4267DFC-E67D-4024-A081-152A25A30C15.jpeg
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
View attachment 201873



Spotify HiFi tier (finally) launching to offer CD-quality streaming

Spotify HiFi is official. Almost four years after it was first teased, a CD-quality tier is finally coming to the world's most popular streaming service, the green giant has revealed during its 'Stream On' online event today.
Εξαιρετικό νέο, αλλά βλέπω ότι αναφέρεται σε συγκεκριμένες αγορές προς το παρόν και μάλλον δεν θα περιλαμβάνει την Ελλάδα;
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Εσείς με τα Roon θα έχετε πρόβλημα! που δε θα μπορείτε να τα έχετε όλα ενοποιημένα...
Το spotify δεν περιμένει από τους roon users να ζήσει! :p
Το "πρόβλημα" έγκειται στο γεγονός ότι χρειάζεται να πατήσω το πόβερ στο τηλεκοντρόλ του σιλντ για να δουλέψει σποτιφαϊ.
Ένα ακόμη πλήκτρο; Γιατί ρε άνθρωπε, γιατί τόση ταλαιπώρια; Τι σε φταιξαμε δηλαδης; Γιατί να προσθέτεις τέτοιο πρόβλημα στη ζωή μας; Λίγα έχουμε;
Το πρόβλημα είναι πως όταν κάνεις αναζήτηση στο roon δε θα ψάχνει και το spotify :p
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ποπο θα γινω γραφικος σαν τους βινυλιαδες... τοσα χρονια μπ3 κακιστης πχοιοτητας..... και ερχεται το σποτιφαι και τα βαζει φλακ... και τα ισοπεδωνει ολααααααα.... φλακ δι μαρσιανς. 🐒
 
Last edited:

Μηνύματα
348
Reaction score
685
Συμφωνώ πως το Spotify ίσως υπερέχει σε βιβλιοθήκη και αλγόριθμους ανακάλυψης , το hifi ομως δεν νομίζω να αφορά και πολλούς απο τους υφιστάμενους συνδρομητές του παρα λίγους "τρελαμένους" , καλή ωρα.. :p

Η πίτα όμως έχει ήδη μοιραστεί αρκετά , οι "τρέλαμένοι" έχουν βρεί κάπως την άκρη τους...

Αν δεν ενσωματώσει απρόσκοπτη λειτουργία με διαδικτυακά endpoints όπως allo , sotm , trinnov, auralic , κλπ ,θα μπορέσει να κλέψει αρκετό μερίδιο απο αυτήν την πίτα?

Επίσης roon και audirvana φέρουν δυνατότητες dsp , plugins , σε μένα πχ ψηφιακη ισοστάθμιση είναι πλέον απαραίτητη , άγνωστη έννοια για το spotty
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Συμφωνώ πως το Spotify υπερέχει σε βιβλιοθήκη και αλγόριθμους ανακάλυψης , το hifi ομως δεν νομίζω να αφορά και πολλούς απο τους υφιστάμενους συνδρομητές του παρα λίγους "τρελαμένους" , καλή ωρα.. :p

Η πίτα όμως έχει ήδη μοιραστεί αρκετά , οι "τρέλαμένοι" έχουν βρεί κάπως την άκρη τους...

Αν δεν ενσωματώσει απρόσκοπτη λειτουργία με διαδικτυακά endpoints όπως allo , sotm , trinnov, auralic , κλπ ,θα μπορέσει να κλέψει αρκετό μερίδιο απο αυτήν την πίτα?

Επίσης roon και audirvana φέρουν δυνατότητες dsp , plugins , σε μένα πχ ψηφιακη ισοστάθμιση είναι πλέον απαραίτητη , άγνωστη έννοια για το spotty
Όσων αφορά την βιβλιοθήκη δεν υπερέχει καθότι το Tidal το ξεπέρασε κατά 10 εκατομμύρια τραγούδια σύμφωνα με τα links που έχω βάλει παραπάνω.
 




Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
οταν παιζει ενα τραγουδι στο spotify, πως μπορω να ελεγξω την ποιοτητα; αν εχει καποιος premium account τα τραγουδια παιζουν αυτοματα σε καλυρερη ποιοτητα;
τα lossless πρεπει να τα ψαξω καπου;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Από το κινητό όταν ανοίξεις την εφαρμογή θα δεις ένα γρανάζι ⚙ πάνω δεξιά στην οθόνη. Εκεί είναι όλες οι ρυθμίσεις.
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
ναι το εχω δει αυτο. εχει επιλογες ποιοτητας υψηλη, πολυ υψηλη κτλ.
οταν ομως γινεται αναπαραγωγη, φαινεται καπου οτι ειναι π.χ 320 ή lossless;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
ναι το εχω δει αυτο. εχει επιλογες ποιοτητας υψηλη, πολυ υψηλη κτλ.
οταν ομως γινεται αναπαραγωγη, φαινεται καπου οτι ειναι π.χ 320 ή lossless;
Όχι δεν υπάρχει τρόπος να δεις αν παίζει 128 ή 320 εκείνη τη στιγμή. Lossless δεν υπάρχει στο Spotify ακόμα.
 

Μηνύματα
1.296
Reaction score
2.568
ναι το εχω δει αυτο. εχει επιλογες ποιοτητας υψηλη, πολυ υψηλη κτλ.
οταν ομως γινεται αναπαραγωγη, φαινεται καπου οτι ειναι π.χ 320 ή lossless;
Αφού λέμε ότι το lossless ΘΑ έρθει, όχι ακόμα,πως θα το ακούσεις ;
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.278
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top