Τρομακτικές ταινίες... Μαμάααα!

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
- αν και γενικώς δεν είναι τρομακτική ταινία , τουναντίον . . . συναισθηματικό θρίλερ φαντασίας θα το ονόμαζα , η κάτωθι σκηνή είναι για γερά νεύρα . . .



Green Mile: The most disturbing execution ever

 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning . . .

. . . η σκηνή όπου ο Thomas αποκτά πρόσωπο . . .


the Texas Chainsaw Massacre The Beginning extrait 2
















 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.455
Reaction score
50.601
- τρομακτική ταινία δεν την λές , ανώμαλο splater ; . . . ίσως , λιγότερο όμως από το σχετικό βιβλίο και γενικότερα τα γραπτά του
Bret Easton Ellis . . . προσέξτε στο 1:09 την ασυμμετρία των ρυθμίσεων των δύο καναλιών στο γραφικό εκουαλάιζερ . . .


American Psycho - Do you like Huey Lewis and the News?








 
Last edited:


Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Το 1990 (ήμουν 10 ετών) έβλεπα την παρακάτω σειρά και χεζόμουν στο σκοτάδι αλλά κάθε Παρασκεύη περίμενα πως και πως να δω το νέο επεισόδιο,ο μαζόχας...


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Επίσης είδα σε βιντεοκλαμπ το εξώφυλλο "Κινούμενη μάζα" και έκλασα μέντες...

(Βάλτε στο 13sec)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ένα παλιό θρίλερ,με ένα αγοράκι που όταν έπαιζε με ένα αγαλματάκι εμφανιζόταν ένας δαίμονας (ή άγαλμα) που σκότωνε στο πέρασμα του? Για πολλά χρόνια και εγώ και ο αδερφός μου δεν κλείσαμε μάτι,αλλά δεν θυμόμαστε κάποιο άλλο στοιχείο (αν και εγώ νόμιζα οτι είναι "Το πνεύμα του κακού" αλλά αυτό είναι το "Poltergeist").

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Να αναφέρω το Hellraiser με την κορυφαία σκηνή:


Καθώς επίσης και το It 1990:

(Στο 21 sec είναι η αγαπημένη μου σκηνή).
Τι καταπληκτικός που ήταν στις γκριμάτσες ο Tim Curry.....
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.596
Μηνύματα
2.867.270
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top