Χρειάζομαι τελικό;

Μηνύματα
204
Reaction score
47
Τελικά ο ενισχυτής εστάλη και έπειτα από 16 ολόκληρες ημέρες, αφού ο υπεύθυνος έλειπε σε εξωτερικές δουλειές/ είναι σε άδεια / δεν έχει καταφέρει να τον δει ακόμη (μου είπαν και τα 3 σε τηλεφωνήματα που έκανα), είπαν πως επικοινώνησαν με τον προμηθευτή τους και λογικά θα γίνει επιστροφή χρημάτων. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να θεωρηθεί έγκυρη η απάντηση, αλλά αυτό μου είπαν.
Ο ενισχυτής αγοράστηκε 700 περίπου ευρώ. Υπάρχει κάποια καλύτερη εναλλακτική κοντά σε αυτά τα χρήματα ακόμη και σε άλλη μάρκα;
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Καλήμερα chriskourou
Τελικά δε σου εξήγησαν τι πρόβλημα είχε ο ενισχυτής κακώς !! Τον πήγες στην Κινοτεχνική ?
Για νέο ενισχυτή τώρα επειδή έχεις σετ Klipsch η Marantz ματσάρει πολύ καλά.
 

Μηνύματα
204
Reaction score
47
Καλήμερα chriskourou
Τελικά δε σου εξήγησαν τι πρόβλημα είχε ο ενισχυτής κακώς !! Τον πήγες στην Κινοτεχνική ?
Για νέο ενισχυτή τώρα επειδή έχεις σετ Klipsch η Marantz ματσάρει πολύ καλά.
Καλημέρα,

Είμαι σχεδόν βέβαιος πως δεν ασχολήθηκαν καν με το να εντοπίσουν το πρόβλημα του ενισχυτή. Γενικώς η προσέγγιση του καταστήματος -όχι η κινοτεχνική- ήταν τραγελαφική. Η Marantz έχει πολύ ιδιαίτερη για τα γούστα μου εμφάνιση. Η yamaha είναι τόσο υποδεέστερη που δε συζητά γι αυτήν κανείς;
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Δεν ξέρω αν θέλεις να πάρεις πάλι Denon αλλά οι επιλογές σου μετά είναι Pioneer - Onkyo - Sony σε αυτά τα λεφτά.
 

Μηνύματα
204
Reaction score
47
Δεν ξέρω αν θέλεις να πάρεις πάλι Denon αλλά οι επιλογές σου μετά είναι Pioneer - Onkyo - Sony σε αυτά τα λεφτά.
Μα τόσο χάλια οι yamaha... είχα έναν παλιά, έκανε παπάδες. Μάλλον για denon με κόβω. Η πλάκα είναι πως τώρα ακόμη και ο ίδιος ενισχυτής είναι πολύ ακριβότερος απ'ότι τον πήρα.
 

Μηνύματα
204
Reaction score
47
Καλησπέρα και πάλι,

Αφού επιβεβαιώθηκε η επιστροφή χρημάτων, θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με την αντικατάσταση του DENON AVR X3500H.

Τα ηχεία που έχω είναι τα klipsch RP 600M (τετράδα), κεντρικό το RP 500C και sub το SPL 100.

Το μπάτζετ μου είναι μέχρι 1000 ευρώ. Δε θέλω να πάρω κάτι υποδεέστερο από αυτόν που είχα και ο χώρος μου είναι 12-14 τμ.

χελπ.

ΥΓ: αν μπορεί η διαχείριση ας αλλάξει τον τίτλο σε "Ποιον ενισχυτή αντί του DENON AVR X3500H".
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
avr-x3600h

 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
αν ενδιαφέρεσαι και για ονκυο δες και στο εξωτερικό τιμές. Εδώ σε αυτή την μάρκα οι τιμές είναι λίγο περίεργες....
 

Μηνύματα
204
Reaction score
47
avr-x3600h

Ευχαριστώ. Αν είναι εύκολο πες μου τι παραπάνω έχει κτλ

Ανάμεσα σε AVR-X3700H / 3600 / 4500;
 


Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Σου παραθέτω μια σύγκριση.........
για το 3700 διάβασε απλώς αυτό...
 

Μηνύματα
204
Reaction score
47
Kοίταξε και τον Υamaha rx 1080, με καλιμπρέησιον από τον Καστρουνή.;)
Ο συγκεκριμένος κοστίζει 1250, είναι αρκετά πάνω από το μπάτζετ μου και δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος με τα ηχεία που έχω.

Σου παραθέτω μια σύγκριση.........

Στη σύγκριση κερδίζει ο 4500... κατάλαβα κάτι λάθος;

για το 3700 διάβασε απλώς αυτό...
Ισχύει δηλαδή το ίδιο για όλη τη νέα σειρά avr της denon;
 



Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.619
Διάβασες καθόλου τα πιο πάνω link?
Αν μπορείς τον 4500 πάρε αυτόν!

Ο 3600 είναι (φετινό) μοντέλο '19 έξι μηνών και κάνει καλύτερα όσα κάνει περισσότερα ο 4500.

Ελπιζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

Μηνύματα
204
Reaction score
47
Διάβασες καθόλου τα πιο πάνω link?
Αν μπορείς τον 4500 πάρε αυτόν!

Ο 3600 είναι (φετινό) μοντέλο '19 έξι μηνών και κάνει καλύτερα όσα κάνει περισσότερα ο 4500.

Ελπιζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Από αυτά που διάβασα, πέρα του ότι εντάξει είναι πιο καινούριο μοντέλο, δε βλέπω να προκύπτει ότι είναι καλύτερος σε κάτι. Όπως είναι φανερό, οι γνώσεις μου είναι ελάχιστες, γι αυτό ρωτάω.
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.550
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top