Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Μηνύματα
337
Reaction score
0
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Επίσης μετά το Audyssey νομίζω οτι δεν είναι αναγκαίο το γούφερ, μπορεί τελικά να μήν αγοράσω :121:

ακόμα βέβαια δεν εχω προλάβει να δώ ταινία "δυνατα" αλλά σε μικρές και μέτριες εντάσεις δε μου φάνηκε να λείπει τίποτα.. (το Aydyssey εχει δώσει όλες τις συχνότητες στα δαπέδου, και από 40Ηz κ άνω σε κεντρικό / surrounds, και έχει πάρει τα πάνω του το μπάσο από τα μεγάλα..) :131:
 



Μηνύματα
27.330
Reaction score
25.364
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Δεν στέκει home cinema χωρίς sub. Να μην σε στενοχωρήσω αλλά δεν γίνεται.Κανένα απο τα μεγάλα ηχεία που μπορεί να εχεις δεν πρόκειται να αναπαράγει τις χαμηλές του lfe σωστά όπως ενα sub.Απλά δεν γίνεται φίλε μου.Τέλος.
 

Μηνύματα
337
Reaction score
0
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Δεν στέκει home cinema χωρίς sub. Να μην σε στενοχωρήσω αλλά δεν γίνεται.Κανένα απο τα μεγάλα ηχεία που μπορεί να εχεις δεν πρόκειται να αναπαράγει τις χαμηλές του lfe σωστά όπως ενα sub.Απλά δεν γίνεται φίλε μου.Τέλος.
got it! :137:

Ευχαριστώ που το τονίζεις γιατι λόγω άγνοιας ελεγα μηπως και μπορώ να το "ξεγελάσω" και να το απέφευγα.. :140:
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Αν τα οικονομικά σου δεν υποστηρίζουν την αγορά ενός αξιοπρεπούς υπογουφερ ( μιας και έκανες μαζεμένες αγορές), μην μπείς στην διαδικσία να πάρεις κάτι φθηνό μόνο για να καλύψεις το κενο στον ήχο σου.
Κάνε υπομονή, μάζεψε φράγκα και δεν θα το μετανιώσεις!
Αλλάζει όλη την αίσθηση και την σχέση εικόνας-ήχου!
 

Μηνύματα
337
Reaction score
0
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Αν τα οικονομικά σου δεν υποστηρίζουν την αγορά ενός αξιοπρεπούς υπογουφερ ( μιας και έκανες μαζεμένες αγορές), μην μπείς στην διαδικσία να πάρεις κάτι φθηνό μόνο για να καλύψεις το κενο στον ήχο σου.
Κάνε υπομονή, μάζεψε φράγκα και δεν θα το μετανιώσεις!
Αλλάζει όλη την αίσθηση και την σχέση εικόνας-ήχου!
thanx! :123:

Κάνε μου σε παρακαλώ πενηνταράκια το "μάζεψε φράγκα" - δηλαδή που βρίσκονται οικονομικά οι καλές επιλογές σε sub και με τί χρήματα; κάποιο παράδειγμα; (πάντα έχω στο μυαλό μου και το 2ο χέρι).. :137:
 



Μηνύματα
27.330
Reaction score
25.364
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Ε αν θες σαμπ που να κατεβαίνει χαμηλά , με καλό έλεγχο , καλή ατάκα δλδ γρήγορο , και τα ρέστα , θα σου έλεγα ναι .
 

Μηνύματα
337
Reaction score
0
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

τελικά, όπου και να την ψάξω, μετά θα πρέπει να βάλω βαθιά το χέρι στην τσέπη.. :138: :116:
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Εγώ θεωρώ ότι με 400-500 euro παίρνεις άνετα ένα πολύ καλό sub, το οποίο σίγουρα θα σε αφήσει ικανοποιήμένο. Σαφώς με 1000+ euro αγοράζεις καλύτερο αλλά οικονομικά ζορίζει το πράγμα. Εκτός αν έχεις να τα δώσεις οπότε βουρ...!

Αν είχες να δώσεις 1000ρικό μια άλλη πρόταση θα ήταν να αγοράσεις καλύτερα 2 sub των 500 euro. Έτσι συνδυάζεις και ποιότητα και ποσότητα!!!

Αν πάλι είσαι ζορισμένος οικονομικά, αλλά θέλεις παρ'ολα αυτά να αγοράσεις ένα sub-ακι, τότε μπορείς να πάς εδώ. Αξιοπρεπέστατη λύση (απο τιμή θα το βρέις και φθηνότερα με μια μικρή έρευνα, σίγουρα!). Δεν θα έχεις πάρει το ''τέρας'' αλλά δεν πρόκειται να κλάψεις τα χρήματα σου.

Αυτα...:105:
 

Μηνύματα
337
Reaction score
0
Απάντηση: Χτίσιμο απλού Home Cinema 5.1

Ευχαριστώ φίλε!

Ηδη έχω υπόψιν μου την τίμια επιλογή της yamaha.. :109:

Το πιό πιθανό με βλέπω σε πρώτη φάση να πάω για αυτό, κι έπειτα χωρίς ιδιαίτερη ζημιά (στη μεταπώληση) έχει ο Θεός για κάτι πολύ καλό.. :144:
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.643
Μηνύματα
2.870.160
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top