Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Παιδια αφηστε την crystal audio Και βοηθειστε στα ερωτηματα μου!!!
Η γυναικα με κυνηγαει με το τσοκαρο γυρω γυρω ολη μερα!
Καλά, ότι γλίτωσες τις παντοφλιές με ένα cable ψιλο-μάνατζμεντ, είναι όλα τα λεφτά... :114:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Έλα μωρέ με το playstation..... Ο ένας στους δύο που είχε τα πρώτης γενιάς PS3 το πήγε για απόσυρση. Για να μην πω για το μπάχαλο που έγινε με το χακάρισμα του playstation network.
Aς μην ανοίξω το στόμα μου για το συγκεκριμένο προϊόν.
Απλά θα πω ότι δεν το έχω καν ανοίξει εδώ και 2-3 χρόνια..
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.106
Reaction score
20.588
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Τι το θες το PS3 ρε, πάρε ένα Oppo.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Μπααααα,είναι αντίθετο της ιδεολογίας μου:116:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Πάντως το είχα πει παλιότερα ότι άμα έβαζε η SONY στο PlayStation ένα ψηφιακό δέκτη θα τους έπαιρνε όλα τα λεφτά!

Αλλά μαλ@κίζεται!

Είχε βγάλει!
Ορίστε:



Και υπάρχει (βεβαίως) ακόμα.
Με τα καλά του (DVR) και τα κακά του (κατανάλωση ηλεκτρ. ενέργειας, θόρυβος και ψήσιμο PS3)




Έλα μωρέ με το playstation..... Ο ένας στους δύο που είχε τα πρώτης γενιάς PS3 το πήγε για απόσυρση. Για να μην πω για το μπάχαλο που έγινε με το χακάρισμα του playstation network.
Σταμάτα γκαντέμη!!! :618:
Εγώ δεν έβγαλα πιστωτική στον αέρα.
Υπάρχει άλλωστε η ωραιότατη 20αρα και 50αρα.


Aς μην ανοίξω το στόμα μου για το συγκεκριμένο προϊόν.
Απλά θα πω ότι δεν το έχω καν ανοίξει εδώ και 2-3 χρόνια..
Εσύ φταις!! :116:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.576
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Που να δεις αυτοί που θέλουν 3D μαζί με τα νέα φορμά ήχου!

Δεν τα βγάζει λέει ταυτόχρονα από την έξοδο HDMI!

Για πολλές ντομάτες...:618::618::618::618:


Γι αυτό γιατί δεν λες τίποτα Γιαννάκη;
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Γι αυτό γιατί δεν λες τίποτα Γιαννάκη;

Γιατί βρε κάφροι, μιλάτε για ένα BDplayer που βγήκε το 2007 (5+ χρόνια πίσω), πλήρως αναβαθμίσιμο μέχρι και τώρα και παίζει και 3D αλλά όχι HD format ήχου ταυτόχρονα με το 3D.
ΟΚ...
Θέστηκ' η φοράδα στ' αλώνι. :116:

Θυμάσαι όταν πρωτοβγήκαν τα πρώτα BDp στην αγορά (όχι τα «οικονομικά», μιλάω και για τα σούπερ ντούπερ και πανάκριβα) πόσα λεπτά έκαναν μέχρι να διαβάσουν το δισκάκι?
Και που έμεναν στα profile 1.0 και τέλος?

Πέρα από την πλάκα, το PS3 είναι αστεράκι.
Και βασικά μου αρέσει γιατί παίζω GT5 και αυτό μου αρκεί.
Δεν με ενδιαφέρει ούτε το 3D ούτε τα άλλα μπλιμπλίκια.
GT5 και τα μυαλά στα κάγκελα (και Assassin's Creed & Tomb Raider) :105:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Για παιχνιδομηχανή καλή είναι.

Όταν δεν βγαίνει blr και δεν σου παίρνει τ αυτία απ τον θόρυβο.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Από το post του hamurabi, φαίνεται ότι η συμπεριφορά του Crystal Audio, αφού απομακρύνθηκε το καλώδιο ρεύματος από αυτό της κεραίας, είναι ίδια με τον ψηφιακό δέκτη της τηλεόρασής του:
Αφού βελτίωσε το σήμα, είπε ότι κάνει σπάνια σπασίματα ....

Πρίν όμως, και παρότι έπερναν σήμα από το ίδιο καλώδιο και με τον Crystal aydio μπροστά , άρα είχαν τις ίδιες συνθήκες λειτουργίας τουλάχιστον , ο crystal audio επιρεαζόταν και το άλλο όχι.
Αυτό είναι το πρόβλημα , και όχι αν φτιάχνει ή όχι ... συνεχίζετε να κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε.
Μιας και η κεραία μου παιρνει και ρεύμα , ίσως να παίζει κάποια ευισθησία σε αυτό... δεν ξέρω, αλλά αν υπήρχε ενδιαφέρον να μάθουμε και όχι πως θα καλύψουμε το προιόν και θα την πούμε στον χρήστη, να μαθαίναμε.

Βάζω και στα γρήγορα 2 χρήστες με ανάλογο πρόβλημα, θα βάλω και άλλους πιο μετά, ας προσέξει και ο δικός μας εδώ μήπως έχει ευθύνη ο crystal audio και για τα σπασίματα στο δέυτερο decoder του , να μην το περνάει μέσα από τον CA το σήμα, γιατί μπορεί να φταίει και για αυτό.

Λοιπον πηγα και αγορασα τον Crystal Audio. Ηθελα ενα δεκτη για το σαλονι, οποτε εδωσα τα 53€ που ζηταει αυτος και τον λενε ολοι πολυ καλο.

Κουραφεξαλα. Ο δεκτης ειναι α-πα-ρα-δεκτος.

Εχω αυτον που ανεφερα παραπανω αλλα και εναν Avermedia Hybrid Volar HD για τον υπολογιστη. Και οι 2 εχουν πολυ καλυτερο σημα στα ψηφιακα. Ο δε Crystal Audio μου εκανε παρα πολλα σπασιματα στην ιδια ακριβως κεραια.


Δεν εχω ασχοληθει με media player, αλλα ο Crystal Audio ειναι (και εκει) απαραδεκτος. Χαλια browser, αργη εισοδος σε φακελους με αρκετα files, γενικα πολυ lag και πολυ καθυστερηση.
Το remote δε ειναι πολυ μικρο και χαλια. Αν δεν δειξεις ακριβως στο δεκτη, δεν πιανει ποτε.

Αυτο το εκτρωμα αποκαλουνε value for money;
http://www.thelab.gr/ixos-multimedi...rikos-apokwdikopoiitis-mpeg4-dvb-t-95706.html



Βρε παιδιά, εγώ έχω μεγάλο πρόβλημα με τον δέκτη. Ενώ ήμουνα θετικός στην αρχή, τώρα έγω απογοητευτεί εντελώς.

Ενώ, μετράει σήμα π.χ. 78% στο ΝΕΤ, 65% στο ALPHA που νομίζω ότι είναι αρκετό έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σπασίματα η εικόνα. Δεν μπορείς να δεις τίποτα!


Και κάνω τις εξής δοκιμές:

α) Οι άλλες δύο τηλεοράσεις, στο ίδιο σπίτι, με την ίδια κεντρική κεραία, λειτουργούν κανονικά. Η μια Samsung η άλλη Sοny με καρτουλα Mpeg4.

α) Βγάζω εκτός τον crystal audio δέκτη και η TV (στην οποία βάζω τη καρτούλα Mpeg4 από το Eshop) λειτουργεί.
Δηλαδή, βγάζω το βίσμα της κεραίας του crystal audio δέκτη (που έρχεται από τον τοίχο) και το βάζω κατευθείαν στο βίσμα που παει στην τηλεόραση και δουλεύει η ΤV κανονικά.
Ξαναβάζω τον δέκτη στη μέση και τον αφήνω και κλειστό και μου δημιουργεί προβλημάτα στην αυτόνομη λειτουργία της ΤV.

β) Η τηλεόραση μετράει το σήμα και λέει ότι είναι 'υψηλό' έχοντας βγάλει ΕΚΤΟΣ τον crystal audio. Αν τον συνδέσω (έστω και σβηστό) η τηλεόραση μετράει αρκετά λιγότερο σήμα. Σαν να κόβει ο crystal audio.


Στο support της Crystal audio μου λένε ότι φταίει το σήμα ή κάποια πρίζα TV στο σπίτι.
Είναι ρε παιδιά δυνατό αυτό?
Και μου είπαν να το πάω για έλεγχο, αν θέλω, αλλά από την κουβέντα που κάναμε ο τεχνικός πιστεύει ότι ο μάλλον δέκτης θα είναι ΟΚ.

Τι λέτε εσείς βρε παιδιά?
Γίνονται αυτά τα πράγματα?
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/61952-Δέκτες-MPEG4-της-CRYSTAL-AUDIO/page138






Και επειδή δεν ξέρεις πράγματα και καταστάσεις,απλά να σου πώ ότι είμαστε τα ''κακά παιδιά'' για τους αντιπροσώπους για αυτό και δεν βλέπεις πολλά διαφημιστικά banner.Κατάλαβες;
Να σαι καλά ρε φίλε, γιατί οι "συνάδελφοί" σου πήγαν να με τρελάνουν όταν είπα και εγώ τι κάνουν τα καλά παιδιά με τις εταιρίες και τις διαφημήσεις στα forum .. σαν να μην είχαν πάρει πάρει χαμπάρι τίποτα.

Και εγώ είμαι το "κακό παιδί" για μερικά forum και ξέρω πολύ καλά ... κάθε φορά που βλέπω διαφήμηση προιόντος και από κάτω ενα τοπικ που κάνει προπαγάνδα για αυτό, αν έχω στοιχεία που διαψέυδουν τα δικά τους τα αναφέρω για να τους κάνω χαλάστρα :) ... και ας φωνάζουν, ας με βρίζουν, συκοφαντούν , ας προσπαθούν να το περάσουν στο ντούκου, ξέρεις εσύ πως δουλέυουν .

-Θυμάμαι forum που διαφήμιζε προσφορά σε συγκεκριμενο BR-player , και υπήρχε τοπικ από χρήστη να ζητάει κάτι φτηνό γιατί έχει βαρεθεί να περνει ακριβά και μετά από λίγο να εχουν προσθέσει feature και να αναγκάζετε να πάρει νέο.
Του ανέφερα ότι το ps3 θα παίζει 3d, το οποίο έρχετε, (παρότι οι συντονιστές έλεγαν σε άλλα τοπικ ότι δεν θα μπορεί) και να προτιμήσει να δώσει 80 ευρω παραπάνω εφόσον τον πονάει αυτό το θέμα.
(έσβησαν το ποστ αρχικά γιατί ξεπερνούσε το όριο τιμής !!!! , και φυσικά όλοι του πρότειναν το διαφημηζόμενο.. κουβέντα για 3d ή ps3)

Θυμάμαι όταν έφαγα ban για προσβολή χρήστη όταν ανέφερα "τα μάτια σου σε γέλασαν, δεν έδωσαν άριστα στο ακριβό mpeg4 decoder " σε συντονιστή που κατηγορούσε περιοδικό του χώρου ότι τα "πέρνει" γιαυτό δινει άριστα στο ακριβό προιόν.
Φυσικά δεν ήταν έτσι ... και φυσικά διαφήμιζαν ανταγωνιστικό περιοδικό , με υπαλλήλους της εταιρίας να ποστάρουν ακατάσχετα , ενώ απαγορευόταν οποιαδήποτε αναφορά σε άλλα από χρήστες... είχα προσπαθήσει τότε να αναφέρω ένα review από 10 αποκωδικοποιητές ενόψει digea για το οποίο είχα αγοράσει και το περιοδικό και θα βοηθούσε χρήστες, αλλά λύσαξαν. :)

Ενα ακόμα που θα θυμούνται ίσως και κάποιοι από εδώ, είναι σε forum που έκανε διαφήμηση σε hd-dvd , και oi reviewers του έδιναν σχεδόν πάντα 1-3 μονάδες κάτω από τον μέσο όρο παγκοσμίος στις ταινίες BR, και 1-3 μονάδες περισσότερο σε ταινίες ΗD-DVD.
Μου απαγόρεψαν αναφορά σε ξένα review και μέσους όρους, παρά μόνο δικά μου !!! .


ΥΓ
τεσπα, εγώ έκανα ξανά την προσπάθειά μου, ήρθα εδώ για την αγορά τηλεόρασης με πιπ, είδα το θέμα που θεωρώ ήταν σοβαρό και προσπάθησα να βοηθήσω .. βλέπω όμως και προσπάθεια για τρολινγ (αναφέρουν ότι άσχετο για το πσ3 ώστε να με συκοφαντήσουν κιόλας ) έμμεσες απειλές για μηνύσεις, και τόσα άλλα, οπότε νομίζω αρκετά η προσπάθεια από εμενα για το θέμα...
Αν μου την βαρέσει θα συνεχίσω , αν όχι , πάρτε την @@ μηχάνημα, αφήστε τους έτσι να σας δουλεύουν, απλά όποιος από εμάς δεν έχει λεφτά για νέα κεραία ας τα τρώει στην μάπα.
 


Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Θα μαζέψω και άλλα στοιχεία, από άλλους χρήστες και θα το κάνω καλύτερα και ακόμα πιο αξιόπιστα .. είναι σοβαρό θέμα, και δεν θέλω να έρθουν και να το κάνουν πάλι @#@$#$ όπως εδώ.

Αν έχω φάει ban μέχρι τότε , ή έχω ξενερώσει, δεν πειράζει , έχουμε και πιο σοβαρά θέματα να μας απασχολούν.

τηανκσ παντώς
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Να σαι καλά ρε φίλε, γιατί οι "συνάδελφοί" σου πήγαν να με τρελάνουν όταν είπα και εγώ τι κάνουν τα καλά παιδιά με τις εταιρίες και τις διαφημήσεις στα forum .. σαν να μην είχαν πάρει πάρει χαμπάρι τίποτα.
Kανείς εδώ μέσα δεν είναι συνάδελφος μου,ούτε εντός ούτε εκτός εισαγωγικών.
Είπσης κανείς δεν προσπαθεί να σε τρελάνει.Έχεις μία άποψη,την εξέθεσες και άκουσες τον αντίλογο.



Επίσης:
Χέστηκα πατόκορφα τι κάνουν σε άλλα forum.Θα σε παρακαλούσα φυσικά να σταματήσουν εδώ οι αναφορές για άλλα forum.Mπορείς να πας σε αυτά και να κάνεις τα παράπονα σου και όχι να μιλάς εδώ για αυτά.
Αν σε έχουν μπανάρει και δεν μπορείς να μπεις:
Πάλι αδιάφορο μου είναι.Δεν είμαστε το κυτίο παραπόνων αλλωνών.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Επίσης:
Χέστηκα πατόκορφα τι κάνουν σε άλλα forum.Θα σε παρακαλούσα φυσικά να σταματήσουν εδώ οι αναφορές για άλλα forum.Mπορείς να πας σε αυτά και να κάνεις τα παράπονα σου και όχι να μιλάς εδώ για αυτά.
Αν σε έχουν μπανάρει και δεν μπορείς να μπεις:
Πάλι αδιάφορο μου είναι.Δεν είμαστε το κυτίο παραπόνων αλλωνών.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Βασικότατο πρόβλημα, και αυτή η τακτική είναι αρκετή για να δείξει πως διογκωνονται πολλά φαινόμενα σε όλα τα forum.

Πχ φαντάσου ένας αστυνομικός που έχει απόλυτη εξουσία σε μια περιοχή και κάνει κατάχρηση αυτής με τον πιο φανερό τρόπο , χωρίς να μπορείς να διαμαρτυρηθείς ή να το κάνεις γνωστό δημόσια σε κάποιον , εκτός του ίδιου. !!!

Με λίγα λόγια, άυριο αποφασίζετε και εσείς να κάνετε ότι γουστάρετε , να ρίχνετε ban σε όποιους γουστάρετε , και κανείς δεν θα μπορεί να αναφέρει παράπονο ούτε εδώ , ούτε να ακουστεί πουθενά αλλού, αφού όλα τα forum που έχουν αναλάβει την ενημέρωσή μας έχουν την ίδια πολιτική .
Τεράστιο πρόβλημα και φυσικά καταλαβαίνεις ότι όπου υπάρχει τέτοια δυνατότητα κατάχρησης εξουσίας χωρίς πιθανότητα και τρόπο να γίνει ευρέως γνωστό , πόσο μάλλον τιμωρίας, θα βλέπουμε πολλά.


έγινα και εγώ κατανοητός έτσι ? ... και παρότι σέβομαι σε κάποιο βαθμό ότι λές , ουσιαστικά και εγώ χέστηκα αν θα βάλετε σε εφαρμογή τους φασιστικούς νόμους που όλα τα forum έχουν (εσείς τους ορίσατε, εσείς τους ελένχετε, εσείς έχετε όλη την εξουσία) ή θα δείξετε σε ένα βαθμό ανοχή σε λίγες τέτοιες γενικές αναφορές γεγονότων , μιας και αλλιώς πάνε κατευθείαν για θάψιμο. .
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

κατάχρηση της ανοχής μας κάνεις εσύ, όπως έχεις κάνει πολλάκις στο παρελθόν όταν αντιμετώπισες "προβλήματα" με γνωστά fora.

Συγνώμη που θα γράψω το παρακάτω:
Παρακαλώ τους συντονιστές και διαχειριστές του AVSite να μην τιμωρήσουν τον blizard διότι έχει βάλει σκοπό της ζωή του να ενημερώσει και να προφυλάξει τα μέλη μας από άστοχες αγορές.

ακόμη περιμένουμε την αναφορά του προβλήματος στο σχετικό νήμα με στοιχεία......
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Αν μου το ζητήσεις ειλικρινά , όχι υποκριτικά, ψέυτικα και με σκοπό να με γελοιοποιήσεις και ίσως να προστατέψεις την αδικημενη crystal audio ή άλλες εταιρίες που ξοδέυουν τα λεφτάκια τους στα φορουμ από εμένα , να είσαι σύγουρος θα κάνω προσπάθεια να ενημερώσω και εκεί ,πιο γρήγορα.

Σε αντίθετη περίπτωση, καλές και απονήρευτες αγορές σε όλα τα μέλη σας.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

φυσικά και το ζητάω ειλικρινά, όπως έχω γράψει ήδη σε άλλο μήνυμα αν υπάρχει πρόβλημα πρέπει να το επισημάνουμε και να γίνουν οι απαραίτητες ενέργειας έτσι ώστε να διορθωθεί, είμαι σίγουρος ότι η Crystal Audio θα συνεργαστεί.
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

ok δεκτό, η ειρωνία που έβαλες στο πιο πανω ποστ σου εναντίων μου με έκανε να γράψω ότι έγραψα, από την στιγή που δεν το συνεχίζεις , δεν με ενδιαφέρει κιόλας , είναι αρκετό.

βάλαμε και το γκόλ, με έκανες παντως να το χάσω :)
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Εγω θα βγω για λιγο Offtopic να πω το εξης.
ειμαι σχετικα καινουργιος εδω στο φορουμ. Ομολογω οτι εχω πρηξει τους παντες με απειρες ερωτησεις σε θεματα ηχου και εικονας. Τα παιδια λοιπον εδω εκτος του οτι δεν σταματησανε να μου απαντανε με λεπτομερια και στην πιο χαζη ερωτηση μου ακομα και αν την εκανα 10 φορες, καποιοι φιλοτιμηθηκανε να μου στειλουν PM και να μου πουν οτι προθυμοποιουνται να ερθουν και σπιτι μου να με βοηθησουν με προβλημα που αντιμετωπιζα στον ενισχυτη ή τον προβολεα.

Σε ενα τετοιο οικογενειακο/φιλικο κλιμα το μηνυμα του φιλου εδω που μιλαει με τετοιο υφος για το φορουμ πιστευω οτι ειναι εντελως αδικο.
Σε δικαιολογω φιλε μου για ενα και μονο λογο,αν εισαι καινουργιος στο φορουμ και δεν εχεις προλαβει να δεις ποσο σωστοι ειναι ολοι εδω μεσα.

Συγνωμη για το offtopic.
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
η όλη κατάσταση μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον γρύλο...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.301
Reaction score
93.809
Απάντηση: Ψηφιακος αποκωδικοποιητης mpeg4

Δυστυχώς, αυτό που δεν μπορεί να καταλάβει ο blizard είναι ότι ό,τι κάνουμε εδώ είναι από χόμπυ, ή έστω διαστροφή, χωρίς οικονομικές ή άλλες απολαβές από οποιονδήποτε.

Και φυσικά είναι αδύνατον να πείσεις κάποιον γι' αυτό, όταν είναι πεπεισμένος για το αντίθετο. Ο εχθρός είναι ένας: τα φόρα και η διαπλοκή τους με τις εταιρείες. :203:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.918
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top