και η Nordost με NextGen....

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Νίκος Τσαρουχάς said:
Κοίτα, με βάση το σκεπτικό των καραχαϊεντάδων που χαλάνε το χόμπυ μας, αφού έπαιξε μόνον 5% καλύτερα, τότε ο προ σου είναι βασικά για πέταμα οπότε ρίχτον κάτω από το μπαλκόνι μαζί με το καλώδιό του.... :lol: :lol: :lol:
Οταν γράφουμε μαζί αυτά συμβαίνουν.

Ελεγα να γράψω 3% αλλά τελικάέγραψα 5% . Για να δεις μέχρι που μπορώ να φτάσω για σένα :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Από τα γέλια αντί να βάλω το μεγαφωνάκι από το hands free στο αυτί , λίγο έλλειψε και θα έβαζα το βύσμα που πάει στο τηλέφωνο :lol: :lol: :lol:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Που να κοντράρουμε ρε Γιώργη μου? Ποιός να τα ακούσει και σε τι σύστημα? Άστο καλύτερα μην πω παραπάνω και στεναχωρήσω κανέναν... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΡΑ?

Να σου πω και κάτι. Όλα αυτά ξέρεις καλά ότι τα διαβάζω, τα γράφω και δεν μπορώ να κρατηθώ από τα γέλια. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι εξ αιτίας κάποιων ανεγκέφαλων, παρασύρονται και άλλοι. Είναι οι ίδιοι που ευθύνονται για το γεγονός ότι ο κόσμος νομίζει ότι στην hi end κατηγορία γράφουν μόνον οι γαλαζοαίματοι και οι φαντασμένοι. Το πρώτο με ενοχλεί γενικώς και το δεύτερο προσωπικά.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
g.kar said:
για να μην μας αποκαλέσουν ζηλιάρηδες όσοι τα έσκασαν χοντρά για να αγοράσουν τα ακριβά επώνυμα καλώδια. Και δεν θα έχουν τότε και άδικο.
Nα και η τρίτη μου σκασίλα, έσκασε! :lol:
 


Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Mέχρι σήμερα τουλάχιστον το avsite.gr πιστεύω ότι τα πάει πολύ καλά στο θέμα της ενημέρωσης των μελών. Οι κοινές ακροάσεις που έχουν γίνει επιβεβαιώνουν του λόγου το αληθές.
Κάποια μέλη φέρνουν μαζί τους και πολυτιμα δείγματα που βγάζουν από το σύστημα τους πάντα με κίνδυνο να καεί το σύστημά τους από μια απροσεξία.

Ενα ευχαριστώ από εμένα για όλους αυτούς που το κάνουν.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
RDoherty said:
g.kar said:
για να μην μας αποκαλέσουν ζηλιάρηδες όσοι τα έσκασαν χοντρά για να αγοράσουν τα ακριβά επώνυμα καλώδια. Και δεν θα έχουν τότε και άδικο.
Nα και η τρίτη μου σκασίλα, έσκασε! :lol:
Πολύ καλό . :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
15.034
Reaction score
20.790
Νίκος Τσαρουχάς said:
Που να κοντράρουμε ρε Γιώργη μου? Ποιός να τα ακούσει και σε τι σύστημα? Άστο καλύτερα μην πω παραπάνω και στεναχωρήσω κανέναν... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΡΑ?
αντε ρε μανα μου μονο εγω θα κανω αυτην την ερωτηση εδω μεσα?
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.113
Reaction score
20.614
g.kar said:
Εχει μαλlιάσει η γλώσσα μου να προκαλώ ανοιχτά εδώ μέσα όσους θέλουν να κοντράρουν με τα ακριβότερα καλωδια . Θέλες να βγάλουμε και δελτίο τύπου, δεν θα έχω αντίρρηση !
Κάποτε προκάλεσα για τυφλή σύγκριση του καλωδίου τροφοδοσίας του υπολογιστή μου με όποιο σούπερ high end καλώδιο τροφοδοσίας θέλουν, και όλοι άρχισαν να σφυρίζουν αδιάφορα, και όπου φύγει, φύγει. Δεν έχω αντίρρηση να το ξανακάνω, αλλά όταν θα έχω το χρόνο, τη διάθεση, και, πάνω από όλα, επί αυστηρής επιστημονικής βάσης, και όχι, με βάση τι ακούνε «τα αυτάκια σας», και, βεβαίως, με στοίχημα. Αλλιώς δεν έχει νοστιμιά. Όταν μπορέσω, εάν ευαρεστηθώ, ίσως καταδεχτώ να ασχοληθώ, αν και δεν αναμένω καμιά βελτίωση από εσάς. Για να σώσεις κάποιον, πρέπει και να το θέλει.

Χαϊεντάδες μου…
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Κώστα, το κάποτε πέρασε. Ασε αυτά που ήξερες τότε. Οι Η/Υ έχουν εξελιχθεί σημαντικά από τότε. Μόνο τα καλώδιά τους παραμένουν τα ίδια.
Οι χαΙεντάδες δεν γράφουν εδώ, οπότε μην μας αποκαλείς χαΙεντάδες γιατί δεν είμαστε. Απλοί χαΙφιντελίστες είμαστε.
Στοιχήματα επίσης δεν βάζουμε για ένα καλώδιο ρεύματος Η/Υ που θα φέρεις μαζί σου.
Εχουμε πολλά από αυτά.
Μόνο εσένα θέλουμε να φέρεις και ένα στιπουράκι Τσιλιλή από τον Βόλο.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Παναγιωτης Κροκος said:
Νίκος Τσαρουχάς said:
Που να κοντράρουμε ρε Γιώργη μου? Ποιός να τα ακούσει και σε τι σύστημα? Άστο καλύτερα μην πω παραπάνω και στεναχωρήσω κανέναν... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΡΑ?
αντε ρε μανα μου μονο εγω θα κανω αυτην την ερωτηση εδω μεσα?
Η ακρόαση μπορεί να γίνει όπου θέλετε ακόμα και στο σπίτι του Παναγιώτη. Εάν προτιμάτε πάμε και σε κάποον αντιπρόσωπο καλωδίων π.χ αυτόν που φέρνει τα Nordost.
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Σε ότι αφορά το συγκριτικό μεταξύ απλών τυποποιημένων καλωδίων ρεύματος Η/Υ και audiophile grade καλωδίων, υπάρχει και το σχετικό θέμα από την επίσκεψη για ακρόαση στο σπίτι του μέλους Mygiakis στο Πέραμα.
Και σε αυτό όμως εδώ το θέμα, καλο είναι να μας γράψει και ο ίδιος τις απόψεις του για τα καλώδια. Ελπίζω να το κάνει όταν θα επιστρέψει από τις διακοπές του.

Το σύστημα του Mygiakis κοστίζει πάνω από 20.000€,
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κώστας Κόγιας said:
Δεν έχω αντίρρηση να το ξανακάνω, αλλά όταν θα έχω το χρόνο, τη διάθεση, και, πάνω από όλα, επί αυστηρής επιστημονικής βάσης, και όχι, με βάση τι ακούνε «τα αυτάκια σας», και, βεβαίως, με στοίχημα.
Σε παρακαλώ πολύ...
Μην θίγεις τα αυτάκια μας μην γίνουμε από δύο χωριά πρωτευουσιάνοι... :lol: :lol:


p.s. Να φωνάξεις και τον ριβιούερ. 8)
 

Μηνύματα
6.454
Reaction score
205
Πάμε δηλαδή για Νόμπελ στην αξιολόγηση καλωδίων δια της Ελληνικής επιστημονικής μεθόδου του "Πάμε Στοιχημα" .
 


LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Κωστα ακομα σε περιμενω για τις μπυρες που λεγαμε !

Μετα θα σε περιλαβω στις ακροασεις καλωδιων και θα ακους αηδονια απο τα μπυρονια ! :D :D :D
 

Μηνύματα
15.034
Reaction score
20.790
εγω παλι εχω γινει ειδικος στις μπυρες, θα ακουσω λετε και τα καλωδια?
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top