...και το δικό μου (Loggeo)







loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Δύο λογάκια. Κάποια στιγμή οθόνες, μηχανισμοί masking θα ντυθούν με γυψοσανίδα να μη φαίνεται τίποτα.
Παράγγειλα μια custom τέντα-κασετίνα, η οποία κρεμάστηκε ανάποδα, έτσι ώστε οι βραχίονες να είναι από πάνω.
Χρησιμοποιήθηκε μαύρο βελούδο (devore). Περιμετρικά ράφτηκε μαύρο τεντόπανο για να μαζεύει σωστά το πανί.
Δυστυχώς το μοτέρ δε δουλεύει απρόσκοπτα, έχασε λίγο τα όρια του, η τέντα δε μαζεύει απόλυτα ίσια, αλλά δεν είναι και ιδιαίτερο πρόβλημα αυτό. Προφανώς το πάχος του βελούδου κι οι εσωτερικές ραφές δημιουργούν το θέμα.
Το μήκος της τέντας είναι περίπου 3,2 μέτρα. Το ύφασμα βγαίνει περίπου στα 2-2,2 μέτρα.
[DOUBLEPOST=1523446732][/DOUBLEPOST]
Δεν είναι κάπως ηχοπερατό το υλικό; Μέτρησες;
The Devore is very well know in the UK on the AVforum and is used for curtains and black panels. It is so light that the people on the forum have declared it acoustically transparent. It is also great at creating a “black hole” feeling in your home theater!


link


Θα δείξει
 


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Respect !
Για άλλη μια φορα η Ρόδος μας βάζει τα γυαλια
Την έσκισε την γάτα !
Και τις αντανακλάσεις ...
Οσο για το waf πιστεύω Άρη δεν έχεις δίκιο ...
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Θα έχεις θέμα με τα ατμος, μόνο με ηχοπερατα θα είχες συμβιβασμό, ίσως και τοπικά στο ήδη υπάρχον να προστεθεί όπου είναι τα ηχεία κομμάτι ηχοπερατου,, δεν ξέρω ιδέες λέω.. Αλλιώς θα αναγκαστεί ο av να κάνει πουσαρισματα μάλλον ανεπιθύμητα και πάλι δεν θα είναι το ίδιο..
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Θα έχεις θέμα με τα ατμος, μόνο με ηχοπερατα θα είχες συμβιβασμό, ίσως και τοπικά στο ήδη υπάρχον να προστεθεί όπου είναι τα ηχεία κομμάτι ηχοπερατου,, δεν ξέρω ιδέες λέω.. Αλλιώς θα αναγκαστεί ο av να κάνει πουσαρισματα μάλλον ανεπιθύμητα και πάλι δεν θα είναι το ίδιο..
Θα το αφήσω στον Καστρουνή. Θα μετρήσουμε και θα δούμε. Το καλό είναι ότι μπορώ να ανοίξω το ρολό όσο θέλω. Μπορώ ας πούμε να το ανοίξω 1 μέτρο και να αφήσω εκτεθειμένα τα atmos. Θα ψάξουμε την καλύτερη λύση.
 
Last edited:






rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Έτοιμο το masking ταβανιού. Θα δούμε τι θα κάνω με τα atmos.
Όταν θα παίζεις atmos θα κλείνεις το masking. :D:p

...θα σου είχε στοιχίσει λιγότερα αν είχες αγοράσει το διπλανό διαμέρισμα; :whistling::angel:
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Όταν θα παίζεις atmos θα κλείνεις το masking. :D:p

...θα σου είχε στοιχίσει λιγότερα αν είχες αγοράσει το διπλανό διαμέρισμα; :whistling::angel:
Δεν έχει διαμερίσματα δεξιά κι αριστερά του σπιτιού μου! Ταράτσες μόνο. Παλεύω με έναν παππού να μου πουλήσει μια ισόγεια γκαρσονιέρα στην πολυκατοικία, αλλά για την ώρα αντιστέκεται!
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Να του βάζεις του παππού πρωί μεσημέρι βράδυ Σάκη Ρουβά ''Μην Αντιστέκεσαι'' εν ανάγκη φέρτου καμιά φιλενάδα να του το λέει χορεύοντας!:D:prankster:
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Respect !
Για άλλη μια φορα η Ρόδος μας βάζει τα γυαλια
Την έσκισε την γάτα !
Και τις αντανακλάσεις ...
Οσο για το waf πιστεύω Άρη δεν έχεις δίκιο ...
Ναι, μάλλον έχεις δικιο. Θα ήταν στο μειον άπειρο αν ήταν fixed στο ταβάνι...
Απλά, αν τα νοικοκυρέψει όλα σε γυψοσανίδα μέσα, θα είναι σουπερ μετα
 
  • Like
Reactions: PPG


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top