...και το δικό μου (Loggeo)

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
3090 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍

Την πρόλαβες σε λογική τιμή (~2000) ή ξέφυγε?
~1750 (αν θυμάμαι καλά) από πλαίσιο προπαραγγελία αρχές Οκτώβρη, παραλαβή τέλη Νοέμβρη;
Τώρα την πουλάνε 2600!!!
Την asus είχα παραγγείλει, αλλά επειδή θα καθυστερούσε κι άλλο με ρώτησαν αν με ενδιαφέρει η gigabyte. Ευτυχώς είπα ναι!
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
~1750 (αν θυμάμαι καλά) από πλαίσιο προπαραγγελία αρχές Οκτώβρη, παραλαβή τέλη Νοέμβρη;
Τώρα την πουλάνε 2600!!!
Τόσο κοντεύουν να πουλάνε την 2080ti που είχες μεταχείρο σε διπλανό forum.. :headbang:
Μου ζητούσαν τη δική μου 1400 πριν μια βδομάδα rog strix 2080ti, θα την έδινα αλλά δεν μπορώ την αναμονή....
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Τόσο κοντεύουν να πουλάνε την 2080ti που είχες μεταχείρο σε διπλανό forum.. :headbang:
Μου ζητούσαν τη δική μου 1400 πριν μια βδομάδα rog strix 2080ti, θα την έδινα αλλά δεν μπορώ την αναμονή....
Ναι είναι απίστευτο αυτό που γίνεται με τις κάρτες γραφικών. Η χρυσή εποχή των scalpers...
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.598
Reaction score
27.942
Ωραία πράματα. :thumbsup:
Κοίταγα σήμερα το νήμα από την αρχή.
Πόσο κοστίζουν τα lifts για προτζέκτορες;
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.598
Reaction score
27.942
Ε εντάξει. Έλεος.
Τιμές χαϊεντικής λογικής.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.356
Reaction score
125.312
Σε χαϊ εντ απαιτήσεις, οι λύσεις κοστίζουν αναλόγως.

Οι αυτοματισμοί είναι άπειροι, και αν έχεις τα λεφτά, γίνονται θαύματα, απίστευτα πράγματα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.598
Reaction score
27.942
Το ίδιο λέμε βασικά. Τιμολόγιση με βάση τι πρόβλημα λύνει. Τα περίμενα ακριβά, αλλά όχι τόσο.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.598
Reaction score
27.942
Ειλικρινά, δεν ξέρω πως να διαχειριστώ το συγκεκριμένο σου σχόλιο.
Με ενοχλεί πάντως...
Γιώργο το σχόλιο δεν έχει να κάνει σε τίποτα με εσένα και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη.

Το μόνο που λέω είναι ότι σαν κόστος προσωπικά μου φαίνεται υπερβολικό και ότι είπα αφορά τον κατασκευαστή και μόνο.

Προφανώς για να το έχεις είσαι ΟΚ με τη χρήση και το κόστος οπότε όλα καλά.

Δεν σχολίασα τον χρήστη αλλά τον κατασκευαστή.

Εύχομαι να μετέφερα καλύτερα την άποψη μου. 🙂
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Αλέξη όλοι ξέρουμε ότι όσοι έχουν μαγαζί κοστολογούν κάπως έτσι .
Κόστος παραγωγής επι 3 φορές .
Κόστος προϊόντων συν έξοδα καταστήματος συν κέρδος .
Αλλιώς δεν έχει νόημα .
Φίλος που με είχε πάρει για δουλειά μου είχε πει ότι για να σου δώσω εσένα πχ 1000 ευρώ πρέπει να μου αποδίδεις 3000 κάθε μήνα .
Αλλιώς θα πάρω άλλον .
Δυστυχώς έτσι είναι .
Το αντίστοιχο στα ηχεία είναι πολύ πολύ χειρότερα .
Για να βρεις το αληθινό κόστος ενός ηχείου διαιρεις την τιμή του επί 10.
Πάνω κάτω τόσο κοστίζει .
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Ε εντάξει. Έλεος.
Τιμές χαϊεντικής λογικής.
Τιμές για όσους μπορούν να πληρώσουν για το καλύτερο θα έλεγα. Ισχύει σε όλα τα προϊόντα πολυτελείας... Η χαιεντικη λογική είναι να πληρώνεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες, πράγμα που δεν ισχύει στο συγκεκριμένο παράδειγμα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.598
Reaction score
27.942
Τιμές για όσους μπορούν να πληρώσουν για το καλύτερο θα έλεγα. Ισχύει σε όλα τα προϊόντα πολυτελείας... Η χαιεντικη λογική είναι να πληρώνεις φύκια για μεταξωτές κορδέλες, πράγμα που δεν ισχύει στο συγκεκριμένο παράδειγμα.
Ναι καταλαβαίνω τη λες.
Προφανώς δεν μου κάθεται εύκολα γιατί ένα lift να έχει τόσα χρήματα αλλά εφόσον λέτε ότι είναι ότι καλύτερο πάσο.

Αυτό που με ενδιαφέρει εμένα δεν είναι το lift αλλά να μην παίξει παρεξήγηση (κάτι τέτοιο κατάλαβα), με έναν άνθρωπο που έχω γνωρίσει, σέβομαι και εκτιμώ.
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Γιώργο το σχόλιο δεν έχει να κάνει σε τίποτα με εσένα και αν κατάλαβες κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη.

Το μόνο που λέω είναι ότι σαν κόστος προσωπικά μου φαίνεται υπερβολικό και ότι είπα αφορά τον κατασκευαστή και μόνο.

Προφανώς για να το έχεις είσαι ΟΚ με τη χρήση και το κόστος οπότε όλα καλά.

Δεν σχολίασα τον χρήστη αλλά τον κατασκευαστή.

Εύχομαι να μετέφερα καλύτερα την άποψη μου. 🙂

Αλέξη ακόμα και με μένα να είχε να κάνει το σχόλιο σου πάλι δε θα υπήρχε προσωπικό πρόβλημα.

Δεν επιβεβαίωσα ποτέ την τιμή. Ο Μάκης που αγόρασε lift από unitech είπε μια τιμή χωρίς να γνωρίζει καν πόσο πλήρωσα.
Σε τέτοιες custom κατασκευές οι τιμές ποικίλουν.
Αν θέλεις να μάθεις πραγματική τιμή βάσει των αναγκών σου τηλεφώνησε στην unitech να σου κάνουν προσφορά.

Καταλαβαίνω ότι το κόστος σου φαίνεται υπερβολικό, αλλά είναι δεδομένο ότι δεν έχεις κάνει έρευνα αγοράς για να δεις αντίστοιχης ποιότητας μηχανισμοί πόσο κοστίζουν.
Με σιγουριά πάντως λέω ότι για 7 χρόνια που τον χρησιμοποιώ, δουλεύει με ακρίβεια χιλιοστού, τόσο στο ανέβασμα/ κατέβασμα, όσο και στη ράγα αναμορφικού φακού.
Πρακτικά με έσωσε από βέβαιη δολοφονία απ' τη σύζυγο. :roflmao:
Συνέβαλε τα μέγιστα στην αισθητική του χώρου και μου έδωσε μεγάλη ευχέρεια στην επιλογή βέλτιστης θέσης για την τοποθέτηση αναμορφικού.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.356
Reaction score
125.312
Μια κάρτα γραφικών την πουλάνε στα 2.600, δε χρειάζεται άλλα σχόλια για τίποτα, πόσο μάλλον για το μηχανισμό που ανεβοκατεβαζει ένα προβολέα που κοστίζει περισσότερο από ένα τυπικό οικογενειακό αυτοκίνητο, άσε το κόστος του αναμορφικου, άσε το κόστος όλων των υπολοίπων.

Ο φαλάκρας μου είπε για έναν άρχοντα που έχει μηχανισμούς αυτοματοποιημενης εξαφάνισης 2ης και 3ης σειράς καθισμάτων μέσα στο δάπεδο, με ταυτόχρονη αλλαγή πρισετ στον τρινοβ. Λεφτά να έχεις.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.356
Reaction score
125.312
αυτο το μηχανημα που κρυβει τη συζηγο ποσο εχει ? 🐒
Πατάς το κουμπί ενώ κάθεται στη δεύτερη σειρά. Μια χαρά, άστη φυτεμενη στη γη.

Λεφτά να έχεις, μηχανισμοί έτοιμοι.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.790
ωραιο συστημα, θα το εκανα χωρις ηλεκτρικο μηχανισμο σε αντιστοιχη περιπτωση, αν και θαρρω οτι εχει αποσβεστει μετα απο 7 χρονια.. :)
ΥΓ: ειμαι οργισμενος εργενης .
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.446
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top