ACA


Μηνύματα
15
Reaction score
7
Απάντηση: ACA

Με την ευκαιρία, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι λίγο μετά τις 9 χθες το βράδυ, με ευθύνη του Γιώργου Χαιρόπουλου σημερινού Προέδρου του A.C.A. και χωρίς καμιά εξουσιοδότηση από Γενική Συνέλευση, δόθηκε εντολή να κατέβει το [ACA.GR], το οποίο είχε εγκριθεί ΠΑΜΨΗΦΕΙ (22 ψήφοι) από την περασμένη Γ.Σ. 16 Οκτωβρίου 2010 του A.C.A.

Το αναφέρω και για έναν άλλο λόγο, επειδή κάποιοι μπορεί να αναζητούν τις σελίδες τους...

Βλέπετε... όλοι χομπίστες είμαστε...
(φαγώθηκαν να τους μεταβιβάσω το Domain και τώρα δεν το θέλουν... :108: )
Χαιρετώ όλους τους φίλους μας στο AVSite, που δυστυχώς, μόνο λίγους από αυτούς πρόλαβα να γνωρίσω, στο δωμάτιο τους στο Hi-End Show 2010 και τον Β.Τσαντουλή, με τον οποίο είχαμε και μακρά συζήτηση, αλλά πρέπει να απαντήσω μιάς και αναφέρθηκε ο Χ. Σκαλούμπακας στο όνομά μου.
Tο παλιό μας Site λειτούργησε ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ για λίγες ημέρες και μετά αποφασίσθηκε ΟΜΟΦΩΝΑ στη Γ.Σ με πρότασή του Δ.Σ, να "ανέβει" με ΔΥΟ ΙΣΟΤΙΜΟΥΣ ADMINISTRATORS και εμένα Κρυφο-Admin. σε περίπτωση διαφωνιών τους.
Λίγες ώρες μετά την ΑΠΟΦΑΣΗ αυτή, ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ οι ΝΕΟΙ κωδικοί για τους ADMIN., έγραψε μόνος του ΕΝΑ Newsletter, από την αρχή μέχρι το τέλος, ένας ύμνος στον εαυτό του[/B], χωρίς να το δει ο άλλος ADMIN. Του απαγόρεψα να το στείλει, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΦΕΡΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ, αλλά μου είπε την επόμενη μέρα, ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ το είχε ήδη κάνει. Ακόμα περιμένω να μου στείλει τη λίστα των αποδεκτών...
Μετά ακολούθησε μπαράζ φιλονικιών με άλλα μέλη. Αυτή ήταν η αρχή του ΤΕΛΟΥΣ της σύντομης δεύτερης Θητείας του Σκαλούμπακα στο ACA. Την επόμενη εβδομάδα έχουμε Εκτακτη Γεν. Συνέλευση με ΘΕΜΑ την ΔΙΑΓΡΑΦΗ του.
Έπρεπε και όφειλε να πιάσει την ευκαιρία που του ΔΟΘΗΚΕ απλόχερα και ανθρωπιστικά και να δείξει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ότι κάτι έμαθε ΕΝΑ χρόνο ΜΟΝΟΣ του. Εμείς έτσι και αλλιώς μια χαρά ήμασταν χωρίς αυτόν...
Επίσης μιάς που το αναφέρει ο ίδιος, σας λέω, ότι έδωσε το domain name, www.aca.gr, στον Όμιλο, ενώ μας είχε καλέσει μετά από καταγγελία μας, η Ε.Ε.Τ.Τ, σε Πράξη Ακρόασης ενώπιον της. Η πλευρά του ACA ΕΙΧΕ ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ ΧΑΡΤΙΑ για την Υπόθεση. Όπως καταλαβαίνετε μετά τη σίγουρα καταδικαστική για αυτόν ΑΠΟΦΑΣΗ, θα έχανε ΚΑΘΕ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ στο ACA, οπότε με προτροπή μου "ΈΔΩΣΕ" το ΌΝΟΜΑ, μπας και σώσει τον ΕΑΥΤΟΝ του.
Αποδείχθηκε ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ, ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΣ και ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Συγνώμη για την κατάχρηση του χώρου σας, αλλά έπρεπε να απαντήσω. Επίσης ΔΗΛΩΝΩ ότι ΔΕΝ θα απαντήσω σε Νέα του Πρόκληση. Έχουμε σπουδαιότερα πράγματα να κάνουμε !!!
 


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: ACA

Τίποτα σπουδαιότερο δεν έχετε να κάνετε Γιώργο.

Εχετε χάσει το στόχο σας και το πρόβλημα σας εδώ και 1,5 χρόνο είναι ο Χρήστος Σκαλούμπακας και αναμασάτε παλιές προστριβές εδώ στο AVsite με ανθρώπους που αυτή τη στιγμή είμαστε και θα είμαστε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ.

Και ξέρεις γιατί? Γιατί, παρα τις όποιες αντιθέσεις σε θέματα ηχου, τουλάχιστον εδώ προσφέρουν στο χόμπυ.

Θα περιμένουμε όλοι τον Κυριάκο που άνοιξε το θέμα χθες (και που απάντησα στη πρόκληση του μετά 20 ώρες) να συνεισφέρει με τις γνώσεις του εδώ. Αν όχι, τουλάχιστον να συνεισφέρει στο new-aca.com.

Το ιδιο ισχύει για σένα Γιώργο και για τον επιπλέον λόγο ότι είσαι ερευνητής...

Το θέμα από μένα κλείνει εδώ!
 


Μηνύματα
19
Reaction score
0
Απάντηση: ACA

ο ιδρυτης που μου ειναι πολυ συμπαθης φαινεται οτι ξεχναει ευκολα. Πολυ ευκολα . Καποτε δεχοταν μεσα στο σπιτι του προσβολες σαν αυτη :

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=50897&page=5
μηπως κατι τετοια εδιωξαν τον κ. Τσαντουλη απο εδω μεσα?

αληθεια πως μπορει να γινεται δεκτος ενας μπαναρισμενος διπλοεγεγραμμενος?

εδω μεσα σχολιαζουμε τα παντα για τον κοσμο του δικαναλου ηχου στην ελλαδα.Εμπορους , κατασκευαστες ,ριβιουερς ,παριοδικα ,τεχνολογιες. Γιατι να μην σχολιαζονται και τα θλιβερα μιας ελληνικης οντιοφιλ κοινοτητας?
το βρισκω πολυ φυσιολογικο.
ειναι δε σημαντικο να δινεται βημα σε τετοιους επιστημονες

http://www.eie.gr/nhrf/institutes/iopc/cvs/cv-heropoulos-gr.html
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: ACA

Αγαπητοί μου φίλοι.
Η αλήθεια είναι ότι δεν γράφω και πολύ σε Forum, στο δικό σας ή και σε άλλα, απλά είμαι μέλος της δική σας κοινότητας και συνήθως μόνο διαβάζω. Αποφάσισα να γράψω γιατί βλέπω με πικρία ότι όλοι εμείς που είμαστε μέλη του ACA, δυστυχώς όλοι μας, χαρακτηριζόμαστε με το όνομα ACA, παρότι έχουμε ονόματα. Και όλα αυτά από την ανάρμοστη και απίστευτη συμπεριφορά ενός ανθρώπου που για κακή μας τύχη ήταν ο ιδρυτής και πρόεδρος του ACA για 10 χρόνια. Ο άνθρωπος έχει σαν σκοπό της ζωής του να μαλώνει με τους πάντες στην Ελλάδα και το εξωτερικό. Για αυτόν το λόγο και εμείς τον ξαποστείλαμε πέρυσι και για περίπου ένα χρόνο είμαστε μια χαρά και χωρίς προβλήματα. Δυστυχώς κάναμε την απερισκεψία και είπαμε να του δώσουμε άλλη μία ευκαιρία μήπως και ο ένας χρόνος μπαν του είχε βάλει λίγο μυαλό. Ο φίλος μας λοιπόν κατά την πάγια τακτική του τα έκανε ρημάδι μέσα σε δύο εβδομάδες. Μάλωσε με όποιον πρόλαβε και έκανε γενικά ότι του κατέβαινε ,τελικά δημιούργησε το ίδιο κλίμα που τόσο καλά ξέρει. Για αυτό τον λόγο τον έχουμε έτοιμο για μπαν και αυτή τη φορά για τα καλά. Εμείς οι υπόλοιποι όμως του συλλόγου μας, που πολλοί είναι μέλη σε διάφορα forums και βέβαια στο δικό σας, δεν έχουμε κανένα από τα προσόντα αυτού του κυρίου στο να δημιουργούμε θέματα και αντιπαραθέσεις με όλους. Αν μας γνωρίσετε και καλλίτερα θα δείτε ότι ούτε σνομπ είμαστε, ούτε περίεργοι. Απλοί άνθρωποι είμαστε σαν και εσάς που αγαπάμε την μουσική και τα μηχανήματα που την αναπαράγουν καθώς επίσης δεν έχουμε δημιουργήσει θέματα στο δικό σας Forum ή και σε άλλα από ότι ξέρω τουλάχιστον. Έχετε πολλούς από το ACA εδώ και είμαι σίγουρος ότι δεν σας έχουν δημιουργήσει προβλήματα.
Σας παρακαλώ λοιπόν, να μη μας χαρακτηρίζετε έχοντας στο μυαλό σας αυτόν τον άνθρωπο με τον οποίο δεν έχουμε πλέον καμία σχέση.
Ευχαριστώ που με ακούσατε.
Κυριάκος
κυριακο εμενα μαλλον δεν με ξερεις.
Απλα θα σου πω οτι αυτον που πεταξατε εξω ειναι αυτος που στα τελη του 1970 προσπαθουσε να ψησει ενα γειτονα μου τοτε να εφτιαχναν κατι τετοιο με σκοπο να πετυχαινουν καλυτερες τιμες στα κατστηματα.
Περα απο αυτο απο οτι ελελε ο γειτονας ηταν ολιγον περιεργος.
Γιαυτο και δεν ειχα ασχοληθει με το aca , αν και γνωριζω προσωπικα πολλα μελη του.
Ελπιζω τωρα να εισαι καλα:126:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: ACA

+ Νίκος

ΥΓ: Αρχηγέ, α βάζουμε και κάνα τόνο, ε?
Εμενα το εργαλειο μου εχει μονο περισπωμενες....οποτε για να μην γινουμε ρομπεισον τα αφηνω στο φλου!!!!!!
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: ACA

κυριακο εμενα μαλλον δεν με ξερεις.
Απλα θα σου πω οτι αυτον που πεταξατε εξω ειναι αυτος που στα τελη του 1970 προσπαθουσε να ψησει ενα γειτονα μου τοτε να εφτιαχναν κατι τετοιο με σκοπο να πετυχαινουν καλυτερες τιμες στα κατστηματα.
Περα απο αυτο απο οτι ελελε ο γειτονας ηταν ολιγον περιεργος.
Γιαυτο και δεν ειχα ασχοληθει με το aca , αν και γνωριζω προσωπικα πολλα μελη του.
Ελπιζω τωρα να εισαι καλα:126:
Μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλον.... :139:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: Re: ACA

Αγαπητέ Βλάση
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου με την περιγραφή του κλίματος του δικού σας forum. Σε ευχαριστώ επίσης για την κατανόηση σου ώστε τα μέλη του ACA να μην μπερδεύονται με κάποιους που ενώ κόπτονται ότι το αγαπάνε μόλις βρουν ευκαιρία το ξεφτιλίζουνε. Όλα αυτά βέβαια γίνονται για τους άλλους διότι αν είναι κάτι που το έχει κάνει αυτός, πρέπει όλοι να το αποδέχονται και να τον δοξάζουνε.
Κυριάκος


Νασαι καλα βρε φιλε.....και θα ελεγα ...ολοι να ειμαστε ...και τα μουστακια ειναι για φαγωμα......ας παει στο διαολο!!!!

Μιας και οπως λες εδειξα κατανοηση.....για βαλλε και το συστηματακι σου στις Ηχητικες Αποδρασεις ετσι για να εχουμε να βλεπουμε και να γουσταρουμε το μερακι ολων των φιλων .......:143::143::143:

Ξερω-ξερω ειμαι λιγο πιεστικος αλλα.......ειναι πολλα τα λεφτα Αρη!!!
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: ACA

ο ιδρυτης που μου ειναι πολυ συμπαθης φαινεται οτι ξεχναει ευκολα. Πολυ ευκολα . Καποτε δεχοταν μεσα στο σπιτι του προσβολες σαν αυτη :

l
Ο ιδρυτης ξεχνα γενικα πολυ ευκολα, φιλτατε JORDAN72
Αυτο τον διευκολυνει να κοιμαται σαν αγγελουδι το βραδυ, διχως
σκεψεις και ενοχες.:126:
(παρατηρησατε την "βασιλικη" χρηση τριτου προσωπου?:142:)

Και επειδη δεν μπορω να ζητησω απο εσας την συμμετοχη σας, η μη,
στο παρον νημα τουλαχιστον ου ληψετε το ονομα του ιδρυτη σας
επι ματαιω...:143:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Re: Απάντηση: ACA

Τίποτα σπουδαιότερο δεν έχετε να κάνετε Γιώργο.

Εχετε χάσει το στόχο σας και το πρόβλημα σας εδώ και 1,5 χρόνο είναι ο Χρήστος Σκαλούμπακας και αναμασάτε παλιές προστριβές εδώ στο AVsite με ανθρώπους που αυτή τη στιγμή είμαστε και θα είμαστε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΦΙΛΟΙ.

Και ξέρεις γιατί? Γιατί, παρα τις όποιες αντιθέσεις σε θέματα ηχου, τουλάχιστον εδώ προσφέρουν στο χόμπυ.

Θα περιμένουμε όλοι τον Κυριάκο που άνοιξε το θέμα χθες (και που απάντησα στη πρόκληση του μετά 20 ώρες) να συνεισφέρει με τις γνώσεις του εδώ. Αν όχι, τουλάχιστον να συνεισφέρει στο new-aca.com.

Το ιδιο ισχύει για σένα Γιώργο και για τον επιπλέον λόγο ότι είσαι ερευνητής...

Το θέμα από μένα κλείνει εδώ!
για να μήν ξεχνιόμαστε...

easy with ouzo there:143:

το σάιτ λέγεται www.aca.gr και όχι new-aca
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: ACA

ο ιδρυτης που μου ειναι πολυ συμπαθης φαινεται οτι ξεχναει ευκολα. Πολυ ευκολα . Καποτε δεχοταν μεσα στο σπιτι του προσβολες σαν αυτη :

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=50897&page=5
μηπως κατι τετοια εδιωξαν τον κ. Τσαντουλη απο εδω μεσα?

αληθεια πως μπορει να γινεται δεκτος ενας μπαναρισμενος διπλοεγεγραμμενος?

εδω μεσα σχολιαζουμε τα παντα για τον κοσμο του δικαναλου ηχου στην ελλαδα.Εμπορους , κατασκευαστες ,ριβιουερς ,παριοδικα ,τεχνολογιες. Γιατι να μην σχολιαζονται και τα θλιβερα μιας ελληνικης οντιοφιλ κοινοτητας?
το βρισκω πολυ φυσιολογικο.
ειναι δε σημαντικο να δινεται βημα σε τετοιους επιστημονες

http://www.eie.gr/nhrf/institutes/iopc/cvs/cv-heropoulos-gr.html


Αγαπητε Jordan 72 επιτρεψε μου να σταθω στην εκφραση σου....δεκτος ενας μπαναρισμενος διπλοεγεγραμμενος......

πιστεψε με αυτο που επιδιωκουμε ολοι μας και ειδικα η συντονιστικη ομαδα αυτου του ιστοτοπου ειναι η ηρεμια ,ο σεβασμος σε ολα τα μελη,η επικοινωνια με βαση την στοιχειωδη λογικη πανω σε απειρα θεματα που καθημερινως αναρτωντε και εχουν ως απωτερο σκοπο την ενημερωση.....

Δεν ειμαστε ουτε Εισαγγελεις,ουτε θα δικασουμε μιας και δεν εχει κανενας απο εμας αυτην την αρμοδιοτητα.....

Το να μπαναριστει καποιος σιγουρα δεν γινεται για πλακα,σιγουρα υπαρχει λογος ειλικρινα σοβαρος,παρολα αυτα ομως οι πορτες του φορουμ ειναι παντα ανοιχτες ακομα και μετα το Ban γιατι μην ξεχναμε οτι απαρτιζομαστε απο ανθρωπους με καθημερινες αδυναμιες και γιατι οχι πικριες ζωης που ανα πασα στιγμη μπορουμε να παρεκτραπουμε....

Δεν χρειαζεται να στοιχειωνουμε ανθρωπους για οποιοδηποτε θεμα εχει συμβει στο παρελθον....παει περασε και ρολλαρει μπροστα...τι να κανουμε βρε φιλαρακι...ειπαμε οπου παμε εμεις ,πανε και οι αδυναμιες μας που πολλες φορες μας αγαπουν ακομα και με αυτες!!!!

Ας το αφησουμε το θεμα πισω...



Τωρα οσον αφορα τον κυριο Χαιροπουλο....τι να πω....θα ειναι τιμη μας να τον εχουμε στην ιντερνετικη παρεα μας(και εχει και ωραιο συστημα :143:)...ειμαι σιγουρος οτι και αυτος εχει αρκετα να προσφερει μιας και ...η γνωση δεν τελειωνει ποτε!!!!

:137::137:
 



Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ακριβώς, το θέμα δεν αφορά άλλο Forum αλλά τον μεγαλύτερο σύλογο στην Ελλάδα που ασχολείται με την υψηλή πιστότητα. Εδώ έχετε φιλoξενήσει άλλα και άλλα, αυτό σας πείραξε?

χρήστο το μόνο πρόβλημα που είχαμε τον τελευταίο 1.5 χρόνο (Από τότε που έφυγες) ήταν η επανεμφάνισή σου πρίν ένα μήνα. Κανένα άλλο. Βασικά περνάμε καλύτερα από ποτέ!
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.283
Reaction score
853
Απάντηση: ACA

Διαβάζει κόσμος τα προγραφώμενα , Θανάση, Χρήστο ACA κλπ, ούτε ξέρουμε για ποιούς λέτε, λινκ απο εδώ λινκ απο εκεί... Μήπως θα έπρεπε να γίνει η κουβέντα πιο διαφωτιστική? Με δυο λόγια.
 

Μηνύματα
4.869
Reaction score
3.928
Απάντηση: Re: ACA

Ακριβώς, το θέμα δεν αφορά άλλο Forum αλλά τον μεγαλύτερο σύλογο στην Ελλάδα που ασχολείται με την υψηλή πιστότητα. Εδώ έχετε φιλoξενήσει άλλα και άλλα, αυτό σας πείραξε?

χρήστο το μόνο πρόβλημα που είχαμε τον τελευταίο 1.5 χρόνο (Από τότε που έφυγες) ήταν η επανεμφάνισή σου πρίν ένα μήνα. Κανένα άλλο. Βασικά περνάμε καλύτερα από ποτέ!
Μπορει να φιλοξενουνται αλλα κι αλλα, ομως μεχρι και το σημειο να φιλοξενουνται και τα εσωτερικα προβληματα ενος αλλου φορουμ σα να παει μακρια η βαλιτσα.

Δινεται την εντυπωση οτι εκμεταλευεσται την ευγενεια των ανθρωπων της διαχειρησης του παροντος φορουμ.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Re: Απάντηση: Re: ACA

Μπορει να φιλοξενουνται αλλα κι αλλα, ομως μεχρι και το σημειο να φιλοξενουνται και τα εσωτερικα προβληματα ενος αλλου φορουμ σα να παει μακρια η βαλιτσα.

Δινεται την εντυπωση οτι εκμεταλευεσται την ευγενεια των ανθρωπων της διαχειρησης του παροντος φορουμ.
Μάλιστα, μετα τα δεκάδες θέματα με χυδαίο υβραιολογιο και ταακωμους για αλλα φόρουμ μου λες ότι δεν μπορούμε να συζητήσουμε πολιτισμενα για ένα σύλλογο που ασχολείται με το χόμπι μας, επαναλαμβάνω σύλλογο και Όχι φόρουμ - έξυπνο παιδι είσαι Βασίλη μην το ξαναπώ....

Μετα τα παραπάνω αν ο Ανδρεας επιμένει στη θέση απο μένα τέλος στο θέμα αυτο αλλά να ξέρετε ότι ακολουθούνται δυο μέτρα και δυο σταθμά!

Αυτά, food for thought!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.240
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top