Amir's interview (ASR)

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.852
Reaction score
77.444
η συνετνευξη διαρκει 1 : 55: 42 !!!! εσυ κρατησες το στιγμη με τους reviewers ...... τα υπολοιπα τα καταλαβες ?
με χαλαει που βαζεις ειρωνικα γελακια εσυ και η παρεα σου !!! κανω λαθος ??
και να κερνας .......,σε καφενειο δεν εχω παει ποτε....

τελος παντων . δεν εχω να συζητησω κατι μαζι σου ! εχεις χιλιαδες μηνυματα και σε κανενα δεν εχεις γραψει κατι που να περιεχει γνωση πανω στο αντικειμενο .....

4-5 ανθρωποι εδω μεσα μεταφερουν γνωση , διαβασε, κατι θα καταλαβει,ς και ασε τα σχολια τα γελακια που εκφραζουν ειρωνεια !!!!
πες τους και ενα ευχαριστω που σου απαντουν μη ντρεπεσαι !!!!!

δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου ,δεν ειναι στο χαρακτηρα μου ! δεν ανηκεις σε αυτους που μου προσφερουν κατι στο θεμα audio video ........και πολλα ειπα εκτος θεματος ......

καλημερα!!!:hi:
και να θυμάσαι...
η μεγαλύτερη μόρφωση που σου προσφέρει αυτό το σάιτ....
είναι αυτή που σου δίνει υπομονή για να υπομένεις εκείνους που δεν έχουν γνώση :biggrin:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.903
Reaction score
12.535
η συνετνευξη διαρκει 1 : 55: 42 !!!!
Αν ο οικοδεσπότης* δεν τραύλιζε, θα είχαμε γλυτώσει ένα μισάωρο στο νερό! :unsure:

*ο μαυρούλης, σωστά; μη μπερδευτούμε πάλι...
 


Μηνύματα
766
Reaction score
1.594
Σήμερα δημοσίευσε αυτό το review:

Το ηχειάκι έχει μετρήσεις γτπκ, ακόμα και για την κατηγορία τιμής του, αλλά ο παίκτης καταλήγει:

"Objectively the FX50 has some flaws that we can clearly see in the measurements. But what bothers the eye sometimes is much less of an issue for the ear."

Για πείτε.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.647
Reaction score
27.990
Έχουμε αυτούς που πιστεύουν ότι η Γη είναι επίπεδη, ότι η Αυστραλία δεν υπάρχει και οι Αυστραλοί είναι ηθοποιοί, τους άλλους που τους απήγαγαν εξωγήινοι, που οι μάσκες έχουν τσιπάκια, τα εμβόλια μας κάνουν ζόμπι, τα αεροπλάνα μας ψεκάζουν, οι Beatles δεν υπήρξαν ποτέ, ο Elvis ζεί και ότι φανεί του λολοστεφανή. Ε να μην έχουμε και στον ήχο. Εμείς δηλαδή στο πηγάδι κατρρρήσαμε; 🤔
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
η συνετνευξη διαρκει 1 : 55: 42 !!!! εσυ κρατησες το στιγμη με τους reviewers ...... τα υπολοιπα τα καταλαβες ?
με χαλαει που βαζεις ειρωνικα γελακια εσυ και η παρεα σου !!! κανω λαθος ??
και να κερνας .......,σε καφενειο δεν εχω παει ποτε....

τελος παντων . δεν εχω να συζητησω κατι μαζι σου ! εχεις χιλιαδες μηνυματα και σε κανενα δεν εχεις γραψει κατι που να περιεχει γνωση πανω στο αντικειμενο .....

4-5 ανθρωποι εδω μεσα μεταφερουν γνωση , διαβασε, κατι θα καταλαβει,ς και ασε τα σχολια τα γελακια που εκφραζουν ειρωνεια !!!!
πες τους και ενα ευχαριστω που σου απαντουν μη ντρεπεσαι !!!!!

δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι σου ,δεν ειναι στο χαρακτηρα μου ! δεν ανηκεις σε αυτους που μου προσφερουν κατι στο θεμα audio video ........και πολλα ειπα εκτος θεματος ......

καλημερα!!!:hi:
Επαναλαμβάνω:
Απάντησα σ'ότι ποσταρισε ο @alexis και μόνο σ' αυτό!
Λέω κάτι τόσο δυσνόητο??

Ο Αmir εχει πολλα χρονια στην πλατη του , δουλεψε σε εταιρειες μεγαθηρια !! ειναι η δουλεια του .....
To Respect !!!! παει στον Κωστα ....!!!!:hi:
Κρατάω και κάτι ακόμα, που το πιστεύω και εγώ.

"Manufacturers and magazines are in bed together. Deal with it"

Παμ παρακάτ.
Εμ καλά τα λέει ο άνθρωπος... ξεκίνησε ο ίδιος ο Αμίρ από υπάλληλος των μεγάλων εταιρειών του χώρου όπως κι ο δρ Toole, και μετά ο ένας έγινε reviewer κι ο άλλος συγγραφέας!
Πολύ bed together ρε παιδί μ..
πιστευεις οτι βγαζει καποιο νοημα το σχολιο σου ? Προσπαθεις να μειωσεις καποιον απο τους κυριους ?
Την ειδες τη συνετνευξη ? Εχεις καποιο εποικοδομητικο σχολιο ?
Εννοείται πως βγάζει νόημα!
Ο τυπικός απ'την Ινδία κατηγορεί τους..υπόλοιπους reviewer έμμεσα ότι τα "παίρνουν" ενώ ο ίδιος έχει δουλέψει όπως είπες γι αυτούς που χρηματιζαν τους.. άλλους!
Δηλαδή μιλάμε για παράνοια!!
Εσύ πιστεύεις ότι η δική του τοποθέτηση είναι ...εποικοδομητική???
Θα τρελαθουμε εντελώς??
Το σχόλιο μου ενόχλησε??
Λέω δηλαδή..
''τρικυμια '' !
αν ηταν Γερμανος θα ειχαν αλλο βαρος τα λογια του ? ( Το σχολιο για το ''τυπακος Ινδος, ακουγεται........ καπως )
απομονωνεις οτι θελεις και το παρουσιαζεις οπως σε συμφερει .....
εισαι και χαρωπος !!! ολο γελακια ....!!! εχεις και κλακαδορους βλεπω ........
οταν ανοιξουν τα καφενεια να μου πεις που συχναζεις , να κανουμε χαβαλε !!!!

καλημερα !:hi:
Προφανώς και έχεις καταλάβει εντελώς λάθος τα γραφόμενα μου.
Σχολίασα το τρόπο που θεωρεί ότι λειτουργούν παγκοσμίως οι reviewers πλην του εαυτούλη του και τους τσουβαλιάζει όλους ως υποχείρια των εταιριών ενώ ο ίδιος ζούσε απ΄αυτές και ήταν στο payroll τους!!
Αν για κάποιον θα έπρεπε να έχεις υποψίες δηλαδή ότι πιθανόν να χρηματίζεται για να γράψει υπέρ ή και κατά μιας εταιρίας θα ήταν πρώτος -πρώτος στη λίστα ο ίδιος ο αμίρ μιας και τα έχει τα "κονέ" του, αλλά τη λασπίτσα του ξέρει να τη πετάει δεξιά κι αριστερά, όπως ο ιπποπόταμός όταν χέζει!
Τώρα για το "ο τυπάκος Ινδός" μπορεί να σου ακούγεται κάπως, αλλά:
1) όταν κατηγορεί συναδέλφους του έτσι και λίγο είναι.. θα μπορούσε στη θέση του ευγενικού "τυπάκου" να έβαζα μια πολύ βαρύτερη λέξη!!..
2)Ινδός δεν είναι ή κάνω λάθος??

Δεν απομόνωσα λοιπόν ότι με συμφέρει, απλά σχολίασα το ποστάρισμα του @alexis περί των σχέσεων των εταιριών και των reviewers όπως αυτό ειπώθηκε απ' τον θεούλη αμίρ..

Υ.Σ. αν χαλιέσαι που είμαι χαρωπός όπως λες πρόβλημα σου που θα πρέπει να το κοιτάξεις άμεσα.

Υ.Σ.2 ποιούς εννοείς κλακαδόρους?? όσους τυχαίνει να συμφωνούν με την άποψη μου?? διευκρίνισε το σε παρακαλώ...

Υ.Σ.3 στείλε πμ να σε κεράσω καφέ σε καφενείο της επιλογής σου όποτε θες μιας και είσαι τόσο φαν των συγκεκριμένων καταστημάτων.
Σιγουρα...αλλά να δουλεύει η άλλη σε μπ@ρδελ@ και να σού λέει ειμαι εγώ παρθένα..δεν είμαι σάν τις άλλες..εεε είναι κάπως
Ευχαριστώ πολύ που.. προσπάθησες..να με βοηθήσεις, αλλά δε χρειάζομαι τη βοήθεια σου.
Ευχαριστώ επίσης για τις υποδείξεις για τον κώδικα συμπεριφοράς που θα πρέπει να ακολουθώ κατά τα γραφόμενα σου, προφανώς αρκεί να τον υποδεικνύεις στους άλλους μιας κι ο ίδιος δεν τον εφαρμόζεις.
Τη καλημέρα μου!
 

Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.199
Εγώ πάντως, προτιμώ να μου πουλάει κάποιος ένα μηχάνημα βασιζόμενος σε μετρήσεις, παρά βασιζόμενος στις ακουστικές του εντυπώσεις.
Ασε μας πουλάκι μου εσύ και οι προτιμήσεις σου.
Αντε κούνα κανά ηχείο 1,5 cm όπως κάνει ο ear και άσε μας. :lolsign: :biggrin:
 




Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
δεν διάβασα όλο το νήμα, ούτε παρακολούθησα την συνέντευξη του amir. Ωστόσο, βλέπω ότι την έχετε πέσει στο Λέάνδρο, για άλλη μια φορά. Αν ήταν να διαλέξω να πιω καφέ με το Λέανδρο ή με το ψυχαναγκαστικό εαυτό μου, θα διάλεγα καφέ με το Λέανδρο. Ας είναι και σε καφενείο βρε αδερφέ. 8-)
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.800
δεν διάβασα όλο το νήμα, ούτε παρακολούθησα την συνέντευξη του amir. Ωστόσο, βλέπω ότι την έχετε πέσει στο Λέάνδρο, για άλλη μια φορά. Αν ήταν να διαλέξω να πιω καφέ με το Λέανδρο ή με το ψυχαναγκαστικό εαυτό μου, θα διάλεγα καφέ με το Λέανδρο. Ας είναι και σε καφενείο βρε αδερφέ. 8-)
Για καφέ, μια χαρά είναι ο Λέανδρος. Και για βρώση σουβλακίων, επίσης! Εκεί που μεγαλουργεί, είναι στη ρύθμιση των πικάπ, εκεί του βγάζω το καπέλο! Απο'κει και πέρα, ο Λέανδρος πρεσβεύει τη σχολή του αυτιού, άλλοι τη σχολή των μετρήσεων.
 





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
... επίσης καλό θα ήταν να βγουν όλα τα μέλη που έχουν κακοποιηθεί από χαιεντά
να το πουν...
Η νοημοσύνη και η κρίση αρκετών εισερχόμενων σε αναζητήσεις υψηλής πιστότητας μπορεί να ΄΄κακοποιούνται΄΄ ποικιλοτρόπως από διάφορους χαϊενδικούς ισχυρισμούς...Το να γινόμαστε όμως ισχυρότεροι και σοφότεροι από αυτό είναι θέμα χαρακτήρα κι ενημέρωσης...
 

Μηνύματα
766
Reaction score
1.594
δεν διάβασα όλο το νήμα, ούτε παρακολούθησα την συνέντευξη του amir. Ωστόσο, βλέπω ότι την έχετε πέσει στο Λέάνδρο, για άλλη μια φορά. Αν ήταν να διαλέξω να πιω καφέ με το Λέανδρο ή με το ψυχαναγκαστικό εαυτό μου, θα διάλεγα καφέ με το Λέανδρο. Ας είναι και σε καφενείο βρε αδερφέ. 8-)
Εγώ θα ήθελα να πάω για καφέ με τον Αυτιά, για να μου αποδείξει με μετρήσεις γιατί δεν κάνει να πιω καφέ με τον Λέανδρο.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.828
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top