Featured Antonylogan's man cave

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
948
Reaction score
978
" να αφήσουμε τον γυναικείο πληθυσμό της οικίας να αναλάβει αυτό το κομμάτι " , ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ !!!!! Ας φτιάσει όλα τα άλλα, στο home theater ούτε μπαίνει!!!! Αν θέλω να κρέμονται διαστημόπλοια από ταβάνι, θα κρέμονται! Αν γουστάρω και άστρα, γαλαξία θα το κάνω! Και αν δε γουστάρει, αντίοοοοοο. Μη τρελαθούμε τώρα ........
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
" να αφήσουμε τον γυναικείο πληθυσμό της οικίας να αναλάβει αυτό το κομμάτι " , ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ !!!!! Ας φτιάσει όλα τα άλλα, στο home theater ούτε μπαίνει!!!! Αν θέλω να κρέμονται διαστημόπλοια από ταβάνι, θα κρέμονται! Αν γουστάρω και άστρα, γαλαξία θα το κάνω! Και αν δε γουστάρει, αντίοοοοοο. Μη τρελαθούμε τώρα ........
Διαφωνώ, αλλά δεν είναι εδώ ο χώρος να το συζητήσουμε. :)
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Ναι στο αισθητικό αναφέρομαι μόνο.

Αλλά και στο τεχνικό μέρος βασικά εγώ δεν θα ασχολιόμουν πολύ. Αυτά είναι μεγάλα εγχειρήματα , τα δίνεις σε επαγγελματία και αναλαμβάνει να δώσει λύσεις για όλα. Εσύ απλώς ενημερώνεσαι και κάνεις συζητηση μαζί του για το budget σου και παίρνεις συμβουλές απο αυτόν για όλα και πως να τα επιμερίσεις, βλέπεις δουλειές του, τι μηχανήματα προτείνει και ένα σωρό πράγματα. Αυτά όλα κινούνται σε επαγγελματικό τομέα και επίπεδο. Σιγά μην κάθονται όλοι αυτοί που έχουν τέτοια home cinema να τα κάνουν μόνοι τους. Θα τους πάρει χρόνια και το αποτέλεσμα θα είναι κακό.
Συμφωνώ μεν, αλλά λόγω καθαρά δικής μου "τρέλας" θα ασχοληθώ και με αυτό. Πχ, επειδή θα βλέπω τα μηχανήματα, τον AV ας πούμε, αν δεν μου αρέσει δεν υπάρχει περίπτωση να τον βάλει, ας κάνει και τούμπες. Και αυτός και το μηχάνημα. 8-)
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.603
Με τι ανιαρά πράγματα ασχολείστε ρε...

Να τι βλέπω από το σπίτι μου και σκέφτομαι πόσο άσχετος είναι ο ήχος σε αυτό το θρεντ:

1000010276.jpg


Κάντε καμία εξόρμηση στα χιόνια καλύτερα

1000010248.jpg


Παιδιά σκυλιά όλοι μαζί.
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Συμφωνώ μεν, αλλά λόγω καθαρά δικής μου "τρέλας" θα ασχοληθώ και με αυτό. Πχ, επειδή θα βλέπω τα μηχανήματα, τον AV ας πούμε, αν δεν μου αρέσει δεν υπάρχει περίπτωση να τον βάλει, ας κάνει και τούμπες. Και αυτός και το μηχάνημα. 8-)
Μπορείς να του πείς να σου βάλει αυτόν πθανώς. Δεν έχει πρόβλημα ο επαγγελματίας, αρκεί βέβαια τεχνικά να είναι ικανός ο ενισχυτής για το έργο που έχετε συμφωνήσει.

Κανέναν πυροσβεστήρα δεν βλέπω στα DIY και ανησυχώ. :D
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
" να αφήσουμε τον γυναικείο πληθυσμό της οικίας να αναλάβει αυτό το κομμάτι " , ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ !!!!! Ας φτιάσει όλα τα άλλα, στο home theater ούτε μπαίνει!!!! Αν θέλω να κρέμονται διαστημόπλοια από ταβάνι, θα κρέμονται! Αν γουστάρω και άστρα, γαλαξία θα το κάνω! Και αν δε γουστάρει, αντίοοοοοο. Μη τρελαθούμε τώρα ........
Αυτά θα είναι και τα τελευταία σου λόγια ..... :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.603
" να αφήσουμε τον γυναικείο πληθυσμό της οικίας να αναλάβει αυτό το κομμάτι " , ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ !!!!! Ας φτιάσει όλα τα άλλα, στο home theater ούτε μπαίνει!!!! Αν θέλω να κρέμονται διαστημόπλοια από ταβάνι, θα κρέμονται! Αν γουστάρω και άστρα, γαλαξία θα το κάνω! Και αν δε γουστάρει, αντίοοοοοο. Μη τρελαθούμε τώρα ........
Αντρακλας.

Γιαααααα δείξε μας το χώρο σου τώρα.
 



Μηνύματα
4.466
Reaction score
7.742
Απορώ γιατί ασχολείστε με πεζά πράγματα.
IMG_20230331_154450.jpg


Χόμπι και χαζομάρες. Αφού όμως θέλετε ένα χόμπι γιατί δεν βάζετε τον πήχη χαμηλά να τον περνάνε εύκολα και αναίμακτα όλοι οι χυμαστοκυμα και οι δενμαμιεται?
Δεν τους λυπάστε? :biggrin:
IMG_20240219_115635.jpg
 

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
948
Reaction score
978
Απορώ γιατί ασχολείστε με πεζά πράγματα.
View attachment 322772

Χόμπι και χαζομάρες. Αφού όμως θέλετε ένα χόμπι γιατί δεν βάζετε τον πήχη χαμηλά να τον περνάνε εύκολα και αναίμακτα όλοι οι χυμαστοκυμα και οι δενμαμιεται?
Δεν τους λυπάστε? :biggrin:
View attachment 322774
Neuschwanstein Castle ? Αλλά κακή εποχή και πολύ μακρινή λήψη;
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Απορώ γιατί ασχολείστε με πεζά πράγματα.
View attachment 322772

Χόμπι και χαζομάρες. Αφού όμως θέλετε ένα χόμπι γιατί δεν βάζετε τον πήχη χαμηλά να τον περνάνε εύκολα και αναίμακτα όλοι οι χυμαστοκυμα και οι δενμαμιεται?
Δεν τους λυπάστε? :biggrin:
View attachment 322774
Α, εσυ κερδάς στις φωτό. Αλλά η πρωτότυπη ιδέα σύλληψης θα παραμείνει για πάντα στον Bhutia.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.159
Reaction score
19.007
Δεν υπάρχει (ή δεν χρειάζεται να υπάρχει) ''διαμάχη'' (και) γι΄αυτό.
Ο καθένας προσπαθεί να κάνει αυτό που μπορεί ή θεωρεί καλύτερο για τον χώρο του και στα forum εκτός από την όποια εμπειρία ή γνώση μοιραζόμαστε και την οπτική μας.. ;)
Δίκιο έχει ο Ear όταν λέει ''τι κάμει ο καθένας σπίτιτ' διακοσμητικά δεν μας απασχολεί'' αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να ''απαγορεύεται'' να γίνεται κουβέντα επ' αυτού κιόλας..
Ούτε και (στο άλλο άκρο) θα παροτρύνω κάποιον να κάμει το σπίτιτ' γιαπί για να πετύχει καλύτερο ήχο (εκτός αν το ζητήσει.. :whistling:).
Θα προσπαθήσω να τηρήσω μια ''ισορροπία'' ανάλογα με τις διαθέσεις του.. 8-)
Και sorry αλλά αν δω να προτείνονται τίποτα ηχεία μαούνες και συζητιέται πόσο ικανά είναι κλπ, ε δεν θα αυτοσυγκρατηθώ ώστε να μην πω πόσο ''ταιριαστά'' θα ήταν μέσα σε ένα κοινότυπο μικρό ή μεσαίο καθιστικό.. :rolleyes:

Αγαπάμε κουβεντούλα, όχι διαμάχες.. 😘
 

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
948
Reaction score
978
Δεν υπάρχει (ή δεν χρειάζεται να υπάρχει) ''διαμάχη'' (και) γι΄αυτό.
Ο καθένας προσπαθεί να κάνει αυτό που μπορεί ή θεωρεί καλύτερο για τον χώρο του και στα forum εκτός από την όποια εμπειρία ή γνώση μοιραζόμαστε και την οπτική μας.. ;)
Δίκιο έχει ο Ear όταν λέει ''τι κάμει ο καθένας σπίτιτ' διακοσμητικά δεν μας απασχολεί'' αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να ''απαγορεύεται'' να γίνεται κουβέντα επ' αυτού κιόλας..
Ούτε και (στο άλλο άκρο) θα παροτρύνω κάποιον να κάμει το σπίτιτ' γιαπί για να πετύχει καλύτερο ήχο (εκτός αν το ζητήσει.. :whistling:).
Θα προσπαθήσω να τηρήσω μια ''ισορροπία'' ανάλογα με τις διαθέσεις του.. 8-)
Και sorry αλλά αν δω να προτείνονται τίποτα ηχεία μαούνες και συζητιέται πόσο ικανά είναι κλπ, ε δεν θα αυτοσυγκρατηθώ ώστε να μην πω πόσο ''ταιριαστά'' θα ήταν μέσα σε ένα κοινότυπο μικρό ή μεσαίο καθιστικό.. :rolleyes:

Αγαπάμε κουβεντούλα, όχι διαμάχες.. 😘
2 Μαγνεπαν 20.1 ταιριάζουν σε κάθε χώρο!! Τα κολλάς τοίχο και περνάει και σκούπα πίσω τους. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
" να αφήσουμε τον γυναικείο πληθυσμό της οικίας να αναλάβει αυτό το κομμάτι " , ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ !!!!! Ας φτιάσει όλα τα άλλα, στο home theater ούτε μπαίνει!!!! Αν θέλω να κρέμονται διαστημόπλοια από ταβάνι, θα κρέμονται! Αν γουστάρω και άστρα, γαλαξία θα το κάνω! Και αν δε γουστάρει, αντίοοοοοο. Μη τρελαθούμε τώρα ........
Γι αυτό και δεν τολμάς ν'αναρτήσεις setup, αφού σε δικές σου ενδεχόμενες ατασθαλίες δεν θα υπάρχει καν... πρόφαση παντόφλας.

Επί τη ευκαιρία τα στιγμιότυπα ανήκουν σε τοποθεσίες μακρινές από τη Γκιώνα...
a.jpg

b.jpg
 


Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Α, εσυ κερδάς στις φωτό. Αλλά η πρωτότυπη ιδέα σύλληψης θα παραμείνει για πάντα στον Bhutia.
Υψηλός πήχης μπορεί να μπει ακόμα και στην επιφάνεια... του νερού.
ls.jpg


Ακόμα και σε λιγότερο εξωτικά μέρη, με φιλόξενη στη ματιά αρχιτεκτονική :
Moskva.jpg


Η έννοια δεν έγκειται τόσο στην ενατένιση ελκυστικών στιγμιοτύπων αντί απαιτητικών AV dedicated χώρων , αλλά ως ερέθισμα επιλογής για όσους δεν έχουν τόσα εισοδήματα ώστε να έθεταν hi-end πήχεις και στην παραμικρή πτυχή της ζωής τους. Έχοντας κιόλας επίγνωση πως οι πολυεκατομμυριούχοι δεν θ'απασχολούνταν κανονικά με AV setup στο βαθμό που αυτά θ'απασχολούσαν τους περισσότερους συμμετέχοντες εδώ.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.603
Πως μ'αρεσει το χιόνι, δε λέγεται.
Γι'αυτό στάνταρ φοράω τα 3pmsf λάστιχα και κάνω τέτοιες εξορμήσεις:

1000009742.jpg


Άλλο τόσο, μ'αρεσει και ο ήχος από ένα σοβαρά στημένο ιμερσιβ σεταπ, ακόμα και μέσα στο αυτοκίνητο, όταν ταξιδεύω στα χιόνια (και συνεχίζεται η απόλαυση στο σπίτι). ❤
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.422
Members
37.941
Νεότερο μέλος
mdim051
Top