Arcam ΔΙΑΡΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Για τα μελη του AVSITE :


ARCAM Solo System απο 1600 ευρω τωρα 1280 ευρω και αλλα -65 ευρω δωρο απο επομενη η παραλληλη αγορα .

ARCAM CD-73 απο 660 ευρω τωρα 530 ευρω και αλλα -25 ευρω δωρο απο επομενη η παραλληλη αγορα .

Οι τιμες αναφερονται σε πληρωμη μετρητοις .


ΚΟΣΜΑΣ ΗΛΙΑΣ & ΣΙΑ ΕΠΕ
Στοα Φεξη 39
πλατεια Κανιγγος
τηλ. 2103828281 , 2103811720
 



LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Ειναι με εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας (δηλαδη του Μακη-Ιωακειμ).
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Μετα απο κατασκοπεια που θα διενεργηθει σημερα πιθανον ν αναπροσαρμοστουν προς τα κατω οι τιμες . Αναμεινατε στο "ακουστικο" σας !
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Χθες είχε στο MM φαλήρου το cd192 στα 895 ευρώ. Είναι πολύ καλή τιμή πιστεύω. Εγώ έχω το cd93, προηγούμενο μοντέλο κ το είχα πάρει πολύ παραπάνω... :(
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Νεα ΠΡΟΣΦΟΡΑ :

Arcam Cd 192 830 ευρω μετρητοις για τα μελη του Avsite
 




Μηνύματα
6
Reaction score
0
Είμαι υποχρεωμένος να παρέμβω σε αυτό το θέμα με τις τιμές που έχει προκύψει, κύρια από την αυθαιρεσία με την οποία αντιμετωπίζεται το θέμα απο κάποιους μεταπωλητές των προιόντων Arcam. Θα συμβούλευα λοιπόν να μη χρησιμοποιούν τιμές που δε μπορούν να στηρίξουν γιατί σαν επίσημη αντιπροσωπεία δεν είμαστε της φιλοσοφίας "ξέφραγο" αμπέλι.Η δυναμική της Arcam στην ελληνική αγορά είναι δεδομένη όπως και η ποιότητα της, η δυναμική της δε όσο αφορά στις τιμές εκφράζεται μέσα απο ενα τις προωθητικές ενέργειες που κάνουμε σαν αντιπροσωπεία. Τέλος να ευχαριστήσω όλους τους ενεργούς συνεργάτες μας για την επιτυχία των προιόντων της Arcam για το 2006 και υποσχόμαστε ακόμα περισσότερα το 2007.
 

Μηνύματα
1.102
Reaction score
0
Είμαι υποχρεωμένος να παρέμβω σε αυτό το θέμα με τις τιμές που έχει προκύψει, κύρια από την αυθαιρεσία με την οποία αντιμετωπίζεται το θέμα απο κάποιους μεταπωλητές των προιόντων Arcam. Θα συμβούλευα λοιπόν να μη χρησιμοποιούν τιμές που δε μπορούν να στηρίξουν γιατί σαν επίσημη αντιπροσωπεία δεν είμαστε της φιλοσοφίας "ξέφραγο" αμπέλι.Η δυναμική της Arcam στην ελληνική αγορά είναι δεδομένη όπως και η ποιότητα της, η δυναμική της δε όσο αφορά στις τιμές εκφράζεται μέσα απο ενα τις προωθητικές ενέργειες που κάνουμε σαν αντιπροσωπεία. Τέλος να ευχαριστήσω όλους τους ενεργούς συνεργάτες μας για την επιτυχία των προιόντων της Arcam για το 2006 και υποσχόμαστε ακόμα περισσότερα το 2007.
Από το παραπάνω μήνυμα καταλαβαίνω ότι είστε άνθρωπος της αντιπροσωπείας της Arcam ???
Λέτε δλδ ότι οι παραπάνω τιμές δεν ισχύουν ???
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Είμαι υποχρεωμένος να παρέμβω σε αυτό το θέμα με τις τιμές που έχει προκύψει, κύρια από την αυθαιρεσία με την οποία αντιμετωπίζεται το θέμα απο κάποιους μεταπωλητές των προιόντων Arcam. Θα συμβούλευα λοιπόν να μη χρησιμοποιούν τιμές που δε μπορούν να στηρίξουν γιατί σαν επίσημη αντιπροσωπεία δεν είμαστε της φιλοσοφίας "ξέφραγο" αμπέλι.Η δυναμική της Arcam στην ελληνική αγορά είναι δεδομένη όπως και η ποιότητα της, η δυναμική της δε όσο αφορά στις τιμές εκφράζεται μέσα απο ενα τις προωθητικές ενέργειες που κάνουμε σαν αντιπροσωπεία. Τέλος να ευχαριστήσω όλους τους ενεργούς συνεργάτες μας για την επιτυχία των προιόντων της Arcam για το 2006 και υποσχόμαστε ακόμα περισσότερα το 2007.
Αγαπητέ μου κύριε, κατ' αρχάς αν δεν δηλώσετε την ταυτότητά σας και την ιδιότητά σας το παραπάνω μήνυμα δεν έχει καμία απολύτως αξία, διότι θα μπορούσε να το γράψει οποιοσδήποτε...

Αν όμως δηλώσετε τα στοιχεία σας και όντως είστε από τους άμεσα ενδιαφερόμενους για τα εν λόγω προϊόντα, τότε θα σας παρακαλούσα να προσέξετε το εξής:

- Τι ακριβώς σας κάνει να πιστεύετε ότι ενδιαφέρει κάποιο από τα μέλη του site, το αν έχετε διαφωνίες με έναν εκ των μεταπωλητών σας, για την εμπορική πολιτική των προϊόντων σας ή οι σχέσεις σας με τους ενεργούς σας συνεργάτες?...

Το μόνο που ενδιαφέρει τα μέλη μας, είναι η τιμή αγοράς του προϊόντος και το αν η αντιπροσωπεία (την οποία δεν γνωρίζουμε εάν όντως εκπροσωπείτε), διαφωνεί εμπράκτως με την εν λόγω επιθετική τακτική πωλήσεων, που σημαίνει ότι θα κόψει κάποιες παροχές, (πχ εγγύηση), από τον τελικό πελάτη. Και αυτό βεβαίως, είναι στην κρίση του οποιουδήποτε αν θα το δεχτεί ή όχι.

...
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Εχετε απόλυτο δίκιο και ζητώ συγνώμη για την παράληψη της σύστασης μου στο site.Το όνομα μου είναι Αποστόλου Ιωακείμ και είμαι ο Γενικός Δντης της εταιρίας ΕΤΥΤ ΕΠΕ αντιπροσωπείας των οίκων : ARCAM, LINN, HECO, TANGENT, SOUNDMASTER & ELTAX. Οσο αφορά την τοποθέτηση μου πού αφορά το θέμα των τιμών της Arcam θα εξηγηθώ γιατι παρεξηγήθηκα οτι αυτό που εννοούσα είναι ότι για την σωστή εξυπηρέτηση του τελικού καταναλωτή πρέπει να ενημερώσουμε ότι δεν πρέπει να ακούνε τιμές απο οπουδήποτε αλλά να είναι σίγουροι ότι αυτός που δίνει τιμή έχει και το προιόν, όπως επίσης ότι το προιόν συνοδεύεται και από όλες τις παροχές της αντιπροσωπείας και του κατασκευαστή. Η ΕΤΥΤ ΕΠΕ έκανε μια προωθητική ενέργεια την περίοδο των εορτών μαζί με τη Media Markt για τα προιόντα της Arcam & HECO, οπότε η συγκεκριμένη εταιρία αγόρασε ένα stock για να εξασφαλίσει αυτές τις τιμές για τη συγκεκριμένη περίοδο. Ο ανταγωνισμός είναι θεμιτός και είναι πάντα προς όφελος του τελικού καταναλωτή, πιστεύω ότι με τη στάση μας σαν αντιπροσωπεία έχουμε αποδείξει ότι το πιστεύουμε και φαίνεται απο το ότι τα προιόντα της Arcam π.χ τα κάναμε προσιτά στον Ελληνα καταναλωτή περισσότερο από ποτέ.Ζητώ ξανά συγνώμη και μένω στη διάθεση σας για οποιοδήποτε θέμα χρειαστεί.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αλίμονο κύριε Αποστόλου, δεν υπάρχει λόγος για συγνώμες.

Οτιδήποτε βοηθάει στην ενημέρωση των μελών του site μας, είτε από εσάς είτε από μεταπωλητές σας, κρίνεται απολύτως θεμιτό.

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Οταν το Media Markt με τους πανασχετους πωλητες κανει 20% εκπτωση ονομαζεται προωθητικη ενεργεια . Οταν ενα ειδικευμενο HI FI καταστημα ανταγωνιζεται με γνωσεις και καλυτερες τιμες το MEDIA MARKT τοτε ονομαζεται σπασιμο τιμων .
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Οι εταιρειες προσπαθουν να κρατανε τις τιμες των καταστηματων ψηλα για ενα λογο . Για να εχει το κινητρο του υψηλου κερδους ενα καταστημα και να προτιμα ετσι να προωθει τα προιοντα αυτης της εταιρειας . Αυτη η πρακτικη εναρμονισμενων τιμων καταστρατηγει τους ελληνικους νομους και ειναι ποινικα κολασιμη .
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Αναγκαζομαι , κατοπιν τηλεφωνικης επικοινωνιας με τον κο Αποστολου , να "μαζεψω" δηλαδη να αποσυρω την προσφορα .

Οποιο μελος του Avsite ενδιαφερεται για προιοντα Arcam θα πρεπει να επικοινωνει με το κατασταστημα προκειμενου να απολαμβανει ιδιαιτερης αντιμετωπισης επι των τιμων .

Ευχαριστω για το ενδιαφερον και την ανταποκριση , Μαρινος
 

Μηνύματα
279
Reaction score
2
Και κερατάς και δαρμένος μου μοιάζει...
Μετά αναρωτιέστε γιατί αγοράζουν οι ψαγμενοι από Γερμανία.
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: Arcam ΔΙΑΡΚΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

Έχει μεγάλες διαφορές στις τιμές η Γερμανία και αν ναι,κάποιο παράδειγμα για τα συγκεκριμένα προιόντα;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.753
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top