Arendal sound vs. SVS;



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.029
Να μας ερθεις.! Ποιους ξέρεις από εδώ? Μπορει να τους γνωρίζω.
Ο βιολόγος συμφοιτητής μου, δεν ξέρω αν ζει εκεί, λέγεται Πάνος Δενδρινός. Ασχολείται με οικολογικά θέματα (φώκιες και τέτοια) σε κάποιον Οργανισμό, ινστιτούτο, κάτι τέτχοιο τεσπα. Ο πατέρας του ήταν ζωγράφος.
Ο συνάδελφός μου, συνταξιούχος πολύ πρόσφατα, ήταν γραμματέας στην Εισαγγελία Σύρου, Αντώνης Μοσχούτης.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Ο βιολόγος συμφοιτητής μου, δεν ξέρω αν ζει εκεί, λέγεται Πάνος Δενδρινός. Ασχολείται με οικολογικά θέματα (φώκιες και τέτοια) σε κάποιον Οργανισμό, ινστιτούτο, κάτι τέτχοιο τεσπα. Ο πατέρας του ήταν ζωγράφος.
Ο συνάδελφός μου, συνταξιούχος πολύ πρόσφατα, ήταν γραμματέας στην Εισαγγελία Σύρου, Αντώνης Μοσχούτης.
Σαν όνομα Δενδρινός ξέρω πολλούς αλλά όχι τον συγκεκριμένο.

Τον Μοσχούτη ναι τον ξέρω, είμαστε αλλου ηλικιακά αλλά πηγαίνουμε στο ίδιό καφε μπαρ.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Αυτό που ζήτησα δεν έχει να κάνει με το αποτέλεσμα, αλλά με τον χώρο και μόνο.

Ξαναδιάβαστο. Απο την αρχή.

Πολύ ασχολήθηκα.

19
Το 17 το θυμάμαι.
18 ποιος το πήρε;
 


trane5587

JBL-Crown τέλος του δρόμου
Μηνύματα
438
Reaction score
1.133
Διαβάζω όλα αυτά που λέτε εδώ για τα καημένα τα svs...
Ένα έχω να πω σχετικά λοιπόν και αφορά ταινίες μόνο.

Πριν χρόνια μέλος είχε 7,1 με το ,1 να είναι το pb 13 ultra, ε λοιπόν μόνο ένα pb ήταν αρκετό για να κουνήθούν στομάχια σπλήνες και ότι άλλο θέλετε... Ήταν η πρώτη φορά που ενθουσιάστηκα τόσο πολύ με πολυκάναλο σύστημα!

Να τονίσω όμως ότι ο χώρος ήταν σωστά φροντισμένος και ακόμη πιο σημαντικό σωστά ρυθμίσμενο το σύστημα από επαγγελματία... :wink:
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Το 17 το θυμάμαι.
18 ποιος το πήρε;
Αν είναι αυτό που νομίζω, δείχνει τελικά ποιος είναι ο προβληματικός.
Αν σε ένα forum που γράφουμε γιαυτό που αγαπάμε υπάρχει κάποιος που έχει πρόβλημα με τόσα άτομα,
αυτομάτως τον κάνει εκείνο προβληματικό.

facts of life ;)
Post automatically merged:

Διαβάζω όλα αυτά που λέτε εδώ για τα καημένα τα svs...
Ένα έχω να πω σχετικά λοιπόν και αφορά ταινίες μόνο.

Πριν χρόνια μέλος είχε 7,1 με το ,1 να είναι το pb 13 ultra, ε λοιπόν μόνο ένα pb ήταν αρκετό για να κουνήθούν στομάχια σπλήνες και ότι άλλο θέλετε... Ήταν η πρώτη φορά που ενθουσιάστηκα τόσο πολύ με πολυκάναλο σύστημα!

Να τονίσω όμως ότι ο χώρος ήταν σωστά φροντισμένος και ακόμη πιο σημαντικό σωστά ρυθμίσμενο το σύστημα από επαγγελματία... :wink:
Μιχάλη για αρχή κανείς δε λέει καημένα τα svs. Και όλη η μανούρα ξεκίνησε γιατί άλλαξε ο τίτλος του θέματος.
Κανείς δεν είπε ότι δε κουνιέται το σύμπαν όλο. Το 13αρι το έβλεπα πριν χρόνια στο youtube και ήταν το όνειρό μου να πάρω ένα.

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι κολλημένος. Μου έλειπε κάτι, και όχι μόνο σε εμένα, το ίδιο συμβαίνει και σε άλλους που έχουν όχι ένα αλλά δύο. Είναι φτιαγμένα για άλλο πράγμα και στη μουσική υστερούν.

η κίνηση που έκανα ήταν ρίσκο. Μπορεί να μη μου άρεσαν καθόλου. Και φοβόμουν ότι θα χάσω αυτό το κούνημα του καναπέ.

Αλλά τελικά δικαιώθηκα. αυτό και μόνο. Ακούω συνολικά καλύτερα. δεν είπα αν είναι καλύτερα η χειρότερα.

τα svs είναι σκυλιά. Βλέπεις το woofer να πάλλεται και το θαυμάζεις. τρώνε ξύλο και δε μιλάνε.

Αυτά δεν ξέρω τι θα αντέξουν.
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Ο βιολόγος συμφοιτητής μου, δεν ξέρω αν ζει εκεί, λέγεται Πάνος Δενδρινός. Ασχολείται με οικολογικά θέματα (φώκιες και τέτοια) σε κάποιον Οργανισμό, ινστιτούτο, κάτι τέτχοιο τεσπα. Ο πατέρας του ήταν ζωγράφος.
Ο συνάδελφός μου, συνταξιούχος πολύ πρόσφατα, ήταν γραμματέας στην Εισαγγελία Σύρου, Αντώνης Μοσχούτης.
δώσε καλέ και ΑΦΜ,διευθύνσεις,κινητά τηλ. κλπ κλπ...μεταξύ μας θα μείνουν :laugh: :cry:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.232
Reaction score
27.029
δώσε καλέ και ΑΦΜ,διευθύνσεις,κινητά τηλ. κλπ κλπ...μεταξύ μας θα μείνουν :laugh: :cry:
Μα δεν τα έχουν κρυφά οι άνθρωποι τα ονοματεπώνυμα και τις ιδιότητές τους. Άλλα στοιχεία εννοείται, δεν
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Μα δεν τα έχουν κρυφά οι άνθρωποι τα ονοματεπώνυμα και τις ιδιότητές τους. Άλλα στοιχεία εννοείται, δεν
ε βάλε και καμιά φωτό τότε να δω αν τους έχω πετύχει πουθενά :tongue: :rofl:
 





Μηνύματα
202
Reaction score
122
Καλησπερα διαβαζοντας το νημα ειπα Να πω και εγω την δικη ακουστικη εντυπωση και το προβληματισμο μου βασικα πηγα να τον κοροϊδεύω οτι εκανε βλακεια ο νασσος και εφυγε απο τα svs , μουσικα τα αρενταλ δεν υπαρχουν αυτο που ακουσα με παρελησε σε σχεση με το πριν.... σε ταινια πονεσανε τα αυτια μου καποια στιγμη του το εκλεισα δεν μπορω να πω οτι εχασε σε χαμηλο δινουν τρομερα χτυπηματα και χαμηλα και ψηλα η μποτιες ειναι απίστευτες ...το θεμα ειναι ειναι σαν 2 σαμπ,σαν να εχεις 4 δεν ξερω πολυβολα πολυ γρηγορες διαδρομες....στην επομενη ταινια δεν εχει reference θα σπασουν τα τυμπανα μου ενιωθα οτι επαθα ωτίτιδα απο το πονο...του κατσανε καλα στο χώρο...
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Καλησπερα διαβαζοντας το νημα ειπα Να πω και εγω την δικη ακουστικη εντυπωση και το προβληματισμο μου βασικα πηγα να τον κοροϊδεύω οτι εκανε βλακεια ο νασσος και εφυγε απο τα svs , μουσικα τα αρενταλ δεν υπαρχουν αυτο που ακουσα με παρελησε σε σχεση με το πριν.... σε ταινια πονεσανε τα αυτια μου καποια στιγμη του το εκλεισα δεν μπορω να πω οτι εχασε σε χαμηλο δινουν τρομερα χτυπηματα και χαμηλα και ψηλα η μποτιες ειναι απίστευτες ...το θεμα ειναι ειναι σαν 2 σαμπ,σαν να εχεις 4 δεν ξερω πολυβολα πολυ γρηγορες διαδρομες....στην επομενη ταινια δεν εχει reference θα σπασουν τα τυμπανα μου ενιωθα οτι επαθα ωτίτιδα απο το πονο...του κατσανε καλα στο χώρο...
Βασικά παίζαμε 5db πάνω :whistling: o_O
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.702
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top