Arendal subwoofer 1

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
απόσταση ακρόασης ειναι 2,4 μέτρα αν θυμαμαι καλα. Ο ενιαίος χώρος όλος είναι 60τμ με κουζίνα τραπεζαρια σαλόνι.ο χώρος ακρόασης δε ξέρω ποσα τμ είναι. Το δευτερο sub που θα μπει; στις θεσεις που εχω υποδείξει αναγκαστικά;
 


Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Ειναι 38,5 το ύψος του ηχείου ή έχω 38 ή 35 οπότε όχι.θα το δώ το βράδυ για σίγουρα.Έχω άλλη επιλογή;
Απο τελικό;
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
μετα πας στα κεντρικα ......

απο τελικο ε;

θα τα παρεις αυριο τα ηχεια ? :lolsign:
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Τα κεντρικά εχουν την ίδια απόκριση συχνότητας με ένα κανόνικο ηχείο; Να δουμε που φτάνουμε και να προγραμματίσουμε :)
 


Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Σχεδόν ένας χρόνος παρά κατι μετά την αγορά του sub.Οι ώρες που εχει παίξει ελάχιστες. Δεν έχει στρώσει ακόμα. Σήμερα όμως πρωτη φορά που με εξέπληξε τοσο στη μουσική. Σαν κατι να άλλαξε... Μάλλον στρώνει και ανοίγει. Δείχνει ακόμα πιο δυνατό από ότι ήταν!!! Εχει απίστευτη καθαρότητα, ειναι στακατο και πολυ γρηγορο
Οποιος ειναι σε δίλλημα τριλημμα η δε ξερω γω τι ας προχωρήσει με κλειστά μάτια στο arendal
 

gid

Μηνύματα
7.394
Reaction score
8.628
Σχεδόν ένας χρόνος παρά κατι μετά την αγορά του sub.Οι ώρες που εχει παίξει ελάχιστες. Δεν έχει στρώσει ακόμα. Σήμερα όμως πρωτη φορά που με εξέπληξε τοσο στη μουσική. Σαν κατι να άλλαξε... Μάλλον στρώνει και ανοίγει. Δείχνει ακόμα πιο δυνατό από ότι ήταν!!! Εχει απίστευτη καθαρότητα, ειναι στακατο και πολυ γρηγορο
Οποιος ειναι σε δίλλημα τριλημμα η δε ξερω γω τι ας προχωρήσει με κλειστά μάτια στο arendal
Υπάρχουν δύο ακόμη ερμηνείες που ίσως πρέπει να εξετάσεις πριν κατασταλάξεις:

1. η μουσική που έπαιξες ήταν διαφορετική από ό,τι τις άλλες φορές
2. η ψυχολογική σου διάθεση ήταν διαφορετική
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει σωτηρία
Αν δεν το έχει δουλέψει γενικά, και σε εντάσεις λογικό είναι

η ίδια η εταιρία σου λέει τουλάχιστον 50 ώρες.

τουλάχιστον σε max spl κάπου έχω μετρήσεις που έβγαζε κάτι λίγο παραπάνω και γενικά ακούγεται πιο στακατο όσο περνούσαν οι ώρες.

Μάκη ξέρεις δεν είμαι των καλωδίων αλλά όταν κάτι ακούγεται - ακούγεται.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Εγώ πιστεύω και στα καλώδια και στα στρωσιματα .
Δεν μου αρέσει να είμαι ποτέ των άκρων.
Όλα παίζουν ρόλο.
Και φυσικά εάν παρατηρήσετε κάτι ( εάν ξέρεις τί κ πως βέβαια)
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Η μουσική που άκουσα εχτές ήταν πάνω κάτω ότι ακούω συνηθως. Γνώριμα κομματια. Μιλάμε ένιωθα χτύπημα στο στήθος "άσχημο". Η διάθεση σίγουρα παίζει ρολο αλλά εδώ ήταν σίγουρα μετρήσιμη διάφορα και όχι ψυχολογικη.Εγώ στα καλώδια δε πιστεύω.Αλλα στο στρώσιμο υπάρχουν διάφορες και είναι λογικό.Απλα δε περίμενα τόσο μεγάλη.Στα ηχεία είχα δει διαφορα και στην ηχομπαρα και στο home cinema και στο αυτοκίνητο. Αλλά ποτέ τόσο μεγάλη. Πρέπει να έχω παίξει κοντά 25-30 ώρες έχει μέλλον ακόμα για τις 50 που λέει η arendal
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
4.614
Εγώ πιστεύω στα Voodoo στα Zombies 1,2 κaι 3 στο Walking of the Dead και στο Zombie Apocalypse!
Πειράζει; :lolsign:
Κανέναν .
Αρκεί να μην επιμένεις να πείσεις και να επιβάλεις στους άλλους με την επιλογή στο τι τους αρέσει και τι όχι
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.569
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top