Atmos speakers...

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Δεκτό. Σε περίπτωση που κατάληξω σε κάποια που δεν. Εχουν είναι κάτι που κάνω εύκολα μόνος;
Ή υπάρχουν έτοιμα σε στυλ one size οπότε θα βρω;
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Οχι , ακόμα και αν βρείς έτοιμα λαλακία θα κάνεις. Το κουτί είναι πάντα σχεδιασμένο για το μεγάφωνο που θα φιλοξενήσει.
Δεν υπάρχει γενικός μπούσουλας. Αρα πάρε ηχεία με κουτιά.
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Χαζή ερώτηση...

Κουτί για 9cm βάθος ταβανιου όταν ένα τυπικό 6inch In-Ceiling είναι συνήθως 10cm??
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ε εε δεν ξέρω τις διαστάσεις του ταβανιού του για να υπολογίσω λίτρα.
Ασε που λέει να πάρει 8 ιντσα. !
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Διάβασε το πρώτο του ποστ πριν του προτείνεις κάτι.
Βρε και 15ιντσα μπορεί να θέλει, γίνεται όμως?
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Εγω δεν πρότεινα κάτι. Είπα ότι το σωστό είναι κάθε ηχείο να έχει το κουτί του. Τίποτα άλλο.
Οπως και να έχει το πράγμα , η γυψοσανίδα του με το ταβάνι δημιουργούν έναν θάλαμο 263 λίτρα. Δεν υπάρχει περίπτωση να φορτίσει μεγάφωνο αυτός ο όγκος .
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Καλά αυτό είναι το εύκολο του θέματος. Εν ανάγκη βάζεις και μία φλάντζα βαμένη στο χρώμα της γυψοσανίδας και βγάζεις το μεγάφωνο λίγο πιο έξω. Αν δεν επαρκεί το βάθος.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Καλά αυτό είναι το εύκολο του θέματος. Εν ανάγκη βάζεις και μία φλάντζα βαμένη στο χρώμα της γυψοσανίδας και βγάζεις το μεγάφωνο λίγο πιο έξω. Αν δεν επαρκεί το βάθος.

John, εσύ δεν έχεις atmos, έχεις σκοπό να βάλεις στο μέλλον;
Και πες μου κάτι που ξέρεις...
Ο Ear τα έχει σε γυψοσανίδα χωνευτά η φαίνονται στο ταβάνι;
 


Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Παιδιά καλησπέρα. Επανέρχομαι γιστι αποφάσισα να βάλω τα b&w CCM 382 στο ταβάνι να είναι ίδιας εταιρίας όλα.
Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν έχουν κουτί αυτά στη συσκευασία. Και θέλουν βάθος 8.8 κ εγώ έχω γύρω στο 9 κάτι νομίζω.
Σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται; αν δεν έχουν κουτί τι κάνω;
 


Μηνύματα
243
Reaction score
40
Ουδείς;
καλησπέρα, επειδή μόλις διάβασα τα προηγούμενα, όταν λέτε της ίδιας σειράς εννοείται μεταξύ τους ή με αυτά που είναι στο πατωμα?
 


Μηνύματα
285
Reaction score
110
καλησπέρα, επειδή μόλις διάβασα τα προηγούμενα, όταν λέτε της ίδιας σειράς εννοείται μεταξύ τους ή με αυτά που είναι στο πατωμα?
Ίδια εταιρία και ίδια σειρά όλα, εάν υπάρχει η δυνατότητα ( μπορεί να βγάζει 2-3 σειρές ποιότητας και χαρακτηριστικών, συνήθως το καταλαβαίνεις από τον κωδικό τους)
 




Μηνύματα
853
Reaction score
2.952
Παιδιά καλησπέρα. Επανέρχομαι γιστι αποφάσισα να βάλω τα b&w CCM 382 στο ταβάνι να είναι ίδιας εταιρίας όλα.
Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν έχουν κουτί αυτά στη συσκευασία. Και θέλουν βάθος 8.8 κ εγώ έχω γύρω στο 9 κάτι νομίζω.
Σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται; αν δεν έχουν κουτί τι κάνω;
Δεν έρχονται με κουτί και το κουτί τους είναι 14cm βαθος οποτε δεν σε παιρνει.
Μπορείς να κανείς custom κατασκευή,αλλα θα χρειαστεί μερεμέτι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.537
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top