Audyssey MultEQ Editor app

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
εννοειτε στο δικο μου μικροφωνο ...
....στο δικο σας μπορει να ειναι και μεγαλυτερη διαφορα απο αρχειο CSL
και εννοειτε πανω η κατω σε db απο το αρχεο CSL
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
και μιας και εκανα προσφατα καποιες δοκιμες με αλλαγες sub κ.λ.π. παρτε και τις διαφορες αρχειων MIC cross spectrum lab vs umic-1 σε 90 μοιρες(το ιδιο ισχυει και στις 0 μοιρες) ;)

οι διαφορες ειναι στο 1.5 -2 db απο 40hz και κατω ......και απο 6khz και πανω 0.5 -1db ;)
....και σιγουρα κατω απο 20hz θαχει μεγαλυτερη διαφορα...



View attachment 112820
η σωστη φωτο ανα 2 db για τα 6khz και πανω ειναι αυτη.;)

csl vs minidsp 1.jpg
 






Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Δεν πήρα τίποτα.Κάποια άλλα applications θέλω να τρέχω σε windows tablet.
Απλά θυμόμουν ότι κάπου σ'αυτό το thread είχε αναφερθεί αυτή η δυνατότητα.
 




Μηνύματα
501
Reaction score
202
audyssey pro kit ή editor app???? τα νεα μοντελα απο οτι βλεπω δεν υποστηριζουν το pro kit που σαν hardware δειχνει ποιο ποιοτικο. υπαρχει τροπος με το editor app στα νεα μοντελα να μπορει να χρησημοποιηθει ο εξοπλισμος του pro kit?
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Προσεχώς θα είναι παρελθόν το - 3db στα 20hz στην επόμενη 1 η 2 version για όσους είχαν πρόβλημα.

Οποτε θα υπάρχει η επιλογή flat 20hz ως 20khz η με roll off στα ψηλά.

EQ από 10hz - 24khz
:dance2::dance2:η audyssey ακούει τις απαιτήσεις των καταναλωτών !!!!
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
Θα θελα να ρωτησω κατι ελπιζοντας οτι ειμαι εντος θεματος, γιατι δεν μπορει να γινει equlizing και στο/στα υπογουφερ απ τους ενισχυτες; Τοσο δυσκολο ειναι; Ειναι οι πιο σημαντικες συχνοτητες του ηχου και ειναι κριμα να στερουμαστε ενα φλατ αποτελεσμα απ αυτες. Τελος, θα θελα να ρωτησω αν γνωριζετε να υπαρχει συσκευη η οποια να παρεμβαλλεται του ενισχυτη και του υπογουφερ που να μπορει να το κανει αυτο και ποιο το κοστος της;
Ευχαριστω.
 


Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
Από 124€ ξεκινάς με το το mini dsp
Εχουμε καποιο λινκ; Πως συνδεεται; 124 ευρω μου φαινονται λιγα αν μπορει να κανει φλατ τις χαμηλες συχνοτητες εκτος αν υπαρχει κατι που δεν εχω καταλαβει. Κατι που ειδα στο διαδικτυο δεν ειδα εισοδο-εξοδο με rca αλλα usb, συσκευη που μα "φλαταρει" τις συχνοτητες του υπογουφερ ανεξαρτητως πηγης υπαρχει;
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Rca έχει. Το usb είναι για να συνδέεται στον υπολογιστή. Να ξες όμως ότι έχει output 0,9v. Για 2v πας στο mini dsp hd στα διπλάσια λεφτά. Το πρώτο έχει 6 περιοχές για εκουαλάιζινγκ ενώ το δεύτερο 10
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
Απ ο,τι καταλαβα θελει και μικροφωνο οποτε υπολογιζω καπου στα 300 ευρω; Αν καταλαβα καλα θελει το rew για να δουλεψει και να το ρυθμισει; Το χει καποιος απο δω μεσα να συννενοηθω μαζι του τηλεφωνικα ή κι αν γινεται απο κοντα επειδη μ ενδιαφερει; Ευχαριστω.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.461
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top